Domů » TOP 7: Nejzajímavější vzdělávací kurzy v oblasti rozvoje

TOP 7: Nejzajímavější vzdělávací kurzy v oblasti rozvoje

autor Aneta Toboříková
0 komentářů
Kurzy v oblasti rozvoje

Online kurzy jsou stále populárnější a to především v oblasti manažerských schopností a rozvoje osobnosti. Zároveň tato témata jsou ale nejnáchylnější k tomu, aby to byla jenom prázdná, sice hezky znějící, ale přesto prázdná povídání. Jak tedy na to, aby jste nevyhodili spoustu peněz a času za něco, co nevyužijete?

Jak najít nejzajímavější online kurzy pro dospělé z oblasti rozvoje?

V první řadě dejte na doporučení od lidí z vašeho okolí. Obklopujeme se lidmi, kteří mají podobné koníčky, názory a pohled na svět jako my sami a pokud se jim tedy něco líbí, tak se to s velkou pravděpodobností bude hodit i vám.

Nejprve si o té oblasti něco sami trochu zjistěte a hledejte přímo konkrétní kurzy . Pokud víte, že máte prostor k zlepšení ve svých manažerských schopnostech, potom nehledejte obecně rozvoj osobnosti, ale zjistěte, co všechno spadá do manažerských dovedností a co konkrétně vám dělá problém. Je to evaluace anebo time management? Umění naslouchat anebo efektivní komunikace? 

Nepodceňujte praktické kurzy. Častokrát věci, které jsou více manuální nám mohou přinést více užitku, radosti a skutečně náš život zlepšit. Můžete jít na kurzy time managementu a je pravděpodobné, že uslyšíte spoustu pouček, které sice budou dávat smysl, ale nepřenesete je do svého života. Anebo můžete jít na kurz psaní všemi deseti a reálně spoustu času ušetřit rychlejším psaním. Dalším skvěle praktickým tématem je, jak na lepší paměť.

Zaměřte se také na to, jaká je vaše vnitřní motivace, protože to do velké míry určí, zda u kurzu vydržíte a skutečně znalosti využijete. Chcete se naučit anglicky jenom proto, že všichni okolo anglicky umí a vy byste asi měli také? Anebo proto, že v práci začnete jezdit od příštího roku na služební cesty? Motivace a skutečné využití získaných znalostí je zcela rozhodující pro to, zda má smysl kurz podstupovat.

Kurzy v oblasti rozvoje

Kurzy zdarma v angličtině

Coursera – coursera.org

Tento web je za mě osobně naprostou jedničkou. Hromadnými kurzy online se začali zabývat jako jedni z prvních a najdete tam kurzy ze světově známých univerzit. Velkou výhodou je i to, že lekce vždy obsahují krátké testy a úkoly, které si občas studenti mezi sebou hodnotí. Najdete zde nejrůznější témata od jazyků, programování, kreativního psaní po lekce jako třeba jak trénovat mozek.

Výhodou anebo nevýhodou je fakt, že většina kurzů je v angličtině (některé i v jiných jazycích jako španělština, ruština, atd.). Znamená to, že pokud angličtinu ovládáte máte nekonečný přístup k informacím a ještě si budete trénovat angličtinu. Pokud nikoliv tak v druhé části článku máme odkazy na kurzy v češtině.

Alison – alison.com

Alison je další oblíbená platforma, která nabízí kurzy zdarma v angličtině. Stejně jako Coursera nabízí mnoho různých témat, od velice praktického programování až po kurzy osobního rozvoje a psychologie. Zaručeně si vyberete. Oproti courseře je zde hodně reklam, ale přesto obsah kurzů rozhodně stojí za to nějaké reklamy přetrpět. Určitě nebudete litovat.

Masterclass – masterclass.com

Masterclass jsou placené kurzy v angličtině. Roční předplatné stojí okolo 5000 korun a najdete zde kurzy od těch nejlepších z nejlepších. Tématu osobního rozvoje se zde věnuje mnoho kurzů, které provádí tématy jako mindfulness, wellbeing anebo třeba umění prodeje a vyjednávání od Chrise Vosse. Mezi autory, kteří učí kreativní psaní, naleznete Neila Gaimana, Salmana Rushieho, Malcolma Gladwella, dále jsou zde herci, režiséři, skladatelé ale i sportovci světových jmen. Všechny kurzy jsou profesionálně udělané a oproti domácím, na koleni točeným kurzům, je to ohromná změna.

Kurzy v oblasti rozvoje

Kurzy v češtině

Kurzy pro radost – kurzyproradost.cz

Tento web nabízí široké spektrum kurzů nejen v oblasti rozvoje, ale i pro ty, které baví něco ručně vyrábět, sbírat houby anebo naučit se prodávat. Mezi nejznámější jména zde patří Ivo Toman a Radim Uzel, kteří se věnují tématům lepšího prožívání života, efektivního rozvržení času a vztahům. Začátek kurzů je vždy zdarma a tak si můžete prohlédnout, zda stojí za to právě zde utrácet.

Online kurzy zdarma – onlinekurzyzdarma.cz

Na stránkách online kurzy zdarma naleznete především kurzy schopností a manuáních dovedností, které se věnují nejrůznějším výtvarným a seberealizačním technikám. Nicméně při troše hledání naleznete i mnohé další, jako třeba Kurz pro krásné ráno. Jsou zde začátečnické kurzy cizích jazyků, mimo jiné i latiny a norštiny anebo zde naleznete i měkké dovednosti a placené kurzy o prodeji. Ti, kteří tíhnou k umění, si zde určitě vyberou, ostatní budou muset chvíli hledat. 

Seduo – seduo.cz

Nabízí kurzy pro dospělé, které jsou povětšinou zdarma. Ty, které jsou zpoplatněné, nicméně nestojí mnoho. Zatímco na ostatních webech kurzy stojí v řádech tisícikorun, na seduo utratíte jen pár set. Častokrát ten samý lektor má jiný kurz zdarma, který si můžete projít, abyste poznali, zda přednáší dobře. Snadněji se pak můžete rozhodnout, zda kurz koupit anebo raději vybrat jiný.

Nostis – nostis.org

Tyto stránky jsou tím nejzajímavějším počinem v českém online prostředí, které se zabývá tématem vzdělání v dospělosti. Zaměřují se především na oblast práva a jsou garantované českými univerzitami. Jejich hlavním cílem je inovace v oblasti vzdělávání a zpřístupnění kvalitních kurzů široké veřejnosti, proto je nabízejí všechny zdarma. Svojí strukturou se hodně podobají zahraniční Courseře a kvalitou povedení připomínají Masterclass. Rozhodně stojí za to prozkoumat a třeba kurz Kritického myšlení se určitě hodí každému.

Další zajímavé články

Žij úspěšně nové logo

Jak uspět v době internetu v životě i podnikání.

Copyright © 2024 | ŽijÚspěšně.cz