Domů » 7 Tipů: Jak funguje Revolut a co nahradí?

7 Tipů: Jak funguje Revolut a co nahradí?

autor Robin Sedlmaierů
0 komentářů
Revolut je ideální alternativou ke klasickým bankám.

Revolut je litevská banka, která nabízí skvělou alternativu k běžným účtům. Nabízí mnoho funkcí, mezi které patří i možnost investicí do kryptoměn a akcií, cashback a výhodné kurzy při směně za zahraniční měnu. K tomu přidává i bonusy ve formě cestovního pojištění a předplatných například na Tinder nebo několik lifehackerský aplikací.

Je pro vás Revolut vhodný?

Revolut si může založit každý člověk, který vlastní chytrý mobilní telefon. Stačí se zaregistrovat a můžete se svými financemi nakládat jak se vám zamane. Dřív se těšil oblibě hlavně u cestovatelů, dnes už ho využívá přes 40 milionů zákazníků. Funguje totiž ve 150 zemích a v aplikaci najdete 36 měn. Ať už z něj chcete odesílat peníze na nájem, platit v restauraci, nebo nakupovat akcie

Revolut chce být komplexní finanční a cestovatelská apka. Přichází stále s novinkami. V tomto roce zavedl například eSim pro cestovatele. Zkoušel jsem hned druhý den v Thajsku a bohužel se mi nepodařilo zprovoznit. Ale věřím, že to brzy napraví. V rámci financí můžete mít spořicí účty v různých měnách nově.

7 tipů: Jak funguje Revolut

1. Revolut plány 

Při založení účtu se vám zobrazí hned několik tarifů, mezi kterými si můžete vybrat. Pojďme se na ně podrobně podívat a říct si výhody i limity každého z nich.

  Revolut Standard 

  Hned prvním plánem je Standard, který je naprosto bezplatný. Vystačí vám na běžné nákupy a hospodaření s penězi. Tento plán jsem využíval při práci v zahraničí a s drobnými výhradami obstál na jedničku. 

  K tomuto účtu dostanete základní kartu zdarma. Počítejte však s tím, že zaplatíte poštovné. Máte možnost si přidat jeden účet pro dítě s omezenými funkcemi.

  Pokud jste freelancer a máte Revolut Pro, budete dostávat 0,4% cashback při využívání karty Pro. 

  Limity, se kterými musíte počítat:

  • Výběry z bankomatů: Nejvyšší limit, který vám Revolut bezplatně povoluje, je 200 euro a maximálně 5 výběrů. Do této částky za měsíc máte veškeré výběry z bankomatů zdarma a bez poplatků. Pokud se však přehoupnete přes tuto částku, Revolut vám naúčtuje 2% poplatek (nebo 30 Kč) podle toho, která částka je vyšší.
  • Směna měn do 1 000 eur: Pokud za měsíc překročíte limit 1 000 euro během směny, bude vám účtován poplatek ve výši 1 %. Dávejte si však pozor, bezplatná směna platí jen od pondělí do pátku
  • Obchody bez provize: Revolut vám měsíčně povolí 1 obchod s akciemi bez poplatků. Poté vám bude stržen poplatek ve výši 0.25 % nebo 28 Kč, zase podle toho, která částka bude vyšší. 
  • Poplatek za směnu komodit: Při směňování komodit počítejte s poplatkem 1,99 %, nebo minimálně 29 korun
  • Poplatek za směnu kryptoměny: I tady platí minimální poplatek 29 korun, nebo 1, 49 % z částky podle toho, která částka bude vyšší. 

  Revolut Plus

  Za Revolut plus zaplatíte měsíčně 114,99 korun měsíčně. Oproti základnímu tarifu však nabízí mnohem více funkcí a méně limitů. 

  Oproti Standardu vám nabízí personalizovanou kartu, která vás potěší, pokud chcete přidat do své peněženky trochu šmrncu. Přidat můžete dva účty pro děti. Navíc máte k dispozici 24/7 chatovou podporu. Jako bonus máte ochranu každodenních nákupů. 

  Revolut Pro funguje stejně jako u Standardu. 

  Limity, se kterými musíte počítat:

  • Výběry z bankomatů: I v tomto plánu platí limit 200 euro. Už ale chybí limit maximálně 5 výběrů. Proto můžete vybírat z bankomatu klidně desetkrát po 20 eurech, aniž byste museli platit poplatek. 
  • Směna měn do 3 000 euro: PLUS tarif vám dovolí směňovat měny až do limitu 3 000 euro, aniž byste museli platit poplatky. Ty při překročení této částky činí 1 %. Tato výhoda platí však pouze od pondělí do pátku, o víkendech poplatech zaplatit musíte i tak. 
  • Obchody bez provize:  Revolut vám měsíčně povolí 3 obchody s akciemi bez poplatků. Při překročení limitu vám strhnou poplatek ve výši 0.25 % nebo 28 Kč, zase podle toho, která částka bude vyšší. 
  • Poplatek za směnu komodit: Stejný jako u plánu standard. 
  • Poplatek za směnu kryptoměny: I tady platí minimální poplatek 29 korun, nebo 1, 49 % z částky podle toho, která částka bude vyšší. 

  Revolut Premium

  Revolut Premium sice stojí už 219,99 Kč na měsíc, oproti předešlým dvou tarifům však navyšuje téměř všechny limity a snižuje poplatky. Nabízí speciální karty Premium, které se od předešlých liší odstínem i možnou personalizací. 

  Přidat můžete dva účty pro děti s plným přístupem a získáte slevy na salónky při cestování. Zůstává i chatová podpora 24/7 a ochrana nákupů. Získáte 20% slevu na mezinárodních poplatcích při převodu měn a odpadá i limit maximální možné částky. Od pondělí do pátku můžete směňovat peníze bez obav. 

  Na stůl přichází i cestovní pojištění a smart delay. To vám umožní bezplatný vstup do salónku v případě alespoň hodinového zpoždění letu. Zajímavým přídavkem jsou i různá předplatná aplikací, která s Premium tarifem získáte. 

  Freelanceři s tarifem Plus získají 0,6% cashback. 

  Limity: 

  • Výběry z bankomatů: PREMIUM nabízí atraktivní limit 400 euro. Nad tuto částku i  tady platíte poplatky.
  • Obchody bez provize:  Můžete provést až 5 bezplatných obchodů s akciemi. Poté vám bude stržen poplatek ve výši 0.25 % nebo 28 Kč, zase podle toho, která částka bude vyšší. 
  • Poplatek za směnu komodit: Snižuje se na 1,49 % nebo 29 korun. 
  • Poplatek za směnu kryptoměny: Poplatek je stanoven na 0,99 % a odpadá minimální částka, na rozdíl od předešlých tarifů 

  💡 Tip: S plánem PREMIUM získáte předplatné na Tinder. Přečtěte si článek Jak začít konverzaci na Tinderu, abyste ho mohli co nejlépe využít. 

  Revolut METAL

  Za Metal si už připlatíte. Stojí 349,99 Kč na měsíc a je předposledním plánem, který Revolut nabízí. 

  I tento tarif má vlastní karty, mezi které patří i zlatá. Navíc jsou vyztužené, takže se nemusíte bát, že se vám zlomí. Najdete zde spoustu předplatných na různé aplikace, které můžete využít.  Zůstává 24/7 chat s podporou v aplikaci. 

  Při směňování peněz získáte už 40% slevu na mezinárodních poplatcích a i tady odpadá limitovaná částka. 

  Každodenní pojištění vašich nákupů je samozřejmostí. Pro vaše ratolesti získáte až 5 dětských účtů.  Při cestování i tady získáte slevu na vstup do salónků a platí smart delay jako u předešlého tarifu. Přichází další cestovní pojištění i pojištění osobní odpovědnosti do 1 milionu korun. O tom si více povíme v další části článku. 

  Freelanceři mají cashback 0,8 %.

  Limity:

  • Výběry z bankomatů: METAL navyšuje částku bez poplatků na 800 euro měsíčně.
  • Obchody bez provize:  Počet navýšili na 10 obchodů s akciemi bez poplatků. Poté vám strhnou poplatek ve výši 0.25 % nebo 28 Kč, zase podle toho, která částka bude vyšší. 
  • Poplatek za směnu komodit: Zůstává na 1,49 % nebo 29 korun. 
  • Poplatek za směnu kryptoměny: Poplatek zůstává na 0,99 % bez minimální částky

  Revolut Ultra

  Ultra je tím nejlepším, co Revolut nabízí. Také si za něj pořádně připlatíte. Stanovený poplatek je 1 100 Kč za měsíc. Proto pořádně zvažte, zda se vám vyplatí. Ideální je pro kované cestovatele a obchodníky, kteří si rádi užívají život bez limitů a nevadí jim si za to připlatit.

  I k tomuto tarifu patří speciální karta. Platinová. A zůstávají i předplatná na různé aplikace.

  Přichází cashback při platbě kartou. V Evropě a Spojeném království činí 0,1 %, všude jinde 1 %. K 24/7 chat podpoře se přidává i telefonická. Musíte však umět anglicky.

  Odpadá limit při směňování peněz a nemusíte platit ani žádné mezinárodní poplatky

  Ke každodennímu pojištění nakupování se připojí i bezplatný vstup do všech salonků, pojištění zrušení cesty bez udání důvodu. Stejně jako v předešlém plánu získáte pojištění cestovní i osobní odpovědnosti. 

  Freelanceři mají s použitím karty Pro cashback 1,2 %.

  Limity:

  • Výběry z bankomatů: Vybrat si bez poplatků můžete až 55 000 euro měsíčně. 
  • Obchody bez provize: Počet zůstává na 10 obchodech s akciemi bez poplatků. Poplatek snížili na 0.12 % nebo 29 Kč, zase podle toho, která částka bude vyšší. 
  • Poplatek za směnu komodit: Je stejný jako u předchozích, tedy 1,49 % nebo 29 korun
  • Poplatek za směnu kryptoměny: Poplatek je na 0,49 % bez minimální částky. 

  2. Jak se registrovat?

  Pokud jste si už vybrali váš Revolut plán, přichází na řadu registrace. Mobilní bankovnictví je naštěstí velmi přehledné a bude vám stačit jen zadat telefonní číslo, nebo si vyfotit QR kód na Revolut stránkách. 

  Jakmile zadáte své telefoní číslo, obdržíte SMS, kde se přes odkaz dostanete na stránky, odkud si aplikaci budete moct bezplatně stáhnout. Poté zvolíte plán, který jste si vybrali a hlavní měnu. 

  Při zařizování fyzické karty je potřeba trochu trpělivosti, dorazí vám totiž poštou. Může to trvat až dva týdny. Jinak ale lze svůj účet používat ihned. Revolut podporuje i bezkontaktní platby mobilním telefonem. 

  3. Cestovní pojištění je u vyšších tarifů samozřejmostí

  Revolut nabízí cestovní pojištění pro pobyty, které jsou kratší než 90 dní. Automaticky patří k tarifům Premium, Metal a Ultra a není třeba žádná aktivace. Pojištěni budete na akutní lékařská a zubní ošetření, ztrátu zavazadel, náhodné poškození i zrušení cesty. Uživatelé, kteří mají tarif Metal a Ultra, mají navíc i pojištění při porouchání zapůjčeného automobilu. Můžete tak cestovat bez obav.

  4. Revolut a investice – akcie, komodity i kryptoměny

  Chcete zabřednout do světa investic? Revolut vám nabídne pomocnou ruku v podobě jednoduchého uživatelského rozhraní.

  Pokud vás láká obchodování s akciemi, jste na správné adrese. Počítejte však s určitými poplatky při překročení limitů. Ty se u každého plánu liší svou výší.  Na výběr máte až 2 000 různých akcií a obchodovat můžete už v hodnotě 1 dolaru. Patří mezi ně zajeté společnosti jako Google, Tesla, Alibaba i Netflix. 

  Pokud vás láká obchodování s komoditami, nebudete zklamaní. Můžete prodávat a nakupovat zlato, stříbro, platinu a palladium. Dokonce i za české koruny. Navíc nabízí Revolut i automatický prodej a nákup.

  Mnoho lidí využívá Revolut i ke koupi kryptoměn. S nedávným růstem Bitcoinu si tak díky tomu nemálo vydělali. Kryptoměny můžete nakupovat, držet i prodávat. I tady jsou různé limity a poplatky závislé na vašem zvoleném tarifu.

  Poplatky se u Revolutu často mění, ovšem většinou k lepšímu. V roce 2024 například Revolut zrušil poplatky za držení akcií, čímž se přiblížil klasickým brokerům jako je eToro nebo XTB.

  Revolut má různé limity a poplatky ohledně nákupu kryptoměn.
  Podmínky, které Revolut má pro nákup kryptoměn. Zdroj: Revolut

  💡 Tip: Pokud chcete investovat, ale nezaujal vás Revolut, podívejte se na další investiční platformy.

  5. Spoření s Revolutem

  Další typ úču, který Revolut nabízí, je spořící. Pokud nejste dobrodružná duše a místo investicí do kryptoměn chcete mít peníze uložené “na spořáku”, nezapomeňte tuto možnost využít. Ne každý je ochotný podstoupit riziko investic, což je pochopitelné. Počítejte však s tím, že díky spořícím účtům se milionářem nestanete.

  Revolut vám bude k vámi vložené částce přičítat úroky každý den. Nenechte se odradit tím, že nemůžete spořit v korunách. Můžete si vybrat ze tří měn, do kterých patří euro, dolar a libra. Tam se potom úrok pohybuje v rozmezí od 3,97 % do 5,4 % v závislosti na vámi zvolené měně a tarifu.

  6. Společné účty nejen pro manželské páry

  Ať už si chcete zařídit společný účet s partnerem, nejlepší kamarádkou nebo rodičem, máte otevřené dveře. Dostanete pár karet, které k sobě vzhledově pasují a můžete vesele společně utrácet. Je to ideální volbou, když máte sdílenou domácnost, nebo si chcete na něco našetřit. U společných účtů platí klasické rozdělení tarifů, které jsme si popsali v prvním tipu.

  Společné účty Revolut jsou ideální pro páry.
  Zdroj: Pexels.com

  7. Pozvěte kolegy, rodinu i kamarády

  Skvělá funkce, kterou vám Revolut nabízí, vám přinese peníze za nové uživatele. Pokud si někdo ve vašem okolí chce založit Revolut, pošlete mu váš referenční kód. Když se přes něj zaregistruje a splní dané podmínky (určitý pohyb na účtu a jeho aktivace), získáte až 1 250 korun. Konkrétní podmínky a informace si můžete přečíst zde.

  Zjednodušeně vám však stačí, pokud se daný člověk:

  • zaregistruje podle odkazu a ověří totožnost,
  • přidá pomocí karty nebo bankovního převodu na účet peníze,
  • objedná si fyzickou kartu,
  • udělá tři nákupy v minimální hodnotě 100 korun.

  Přidat komentář →

  Další zajímavé články

  Žij úspěšně nové logo

  Jak uspět v době internetu v životě i podnikání.

  Copyright © 2024 | ŽijÚspěšně.cz