Domů » 15 Tipů: Jak začít úspěšně konverzaci na Tinderu?

15 Tipů: Jak začít úspěšně konverzaci na Tinderu?

autor Robin Sedlmaierů
0 komentářů
Sociální síť Tinder.

V dnešní době je seznamování přes Tinder čím dál častější. Máte téměř nekonečnou knihovnu krásných lidí, mezi kterými si můžete vybrat. Nejdůležitější je však první zpráva, kterou spolu máte. Máme pro vás 15 tipů jak zaujmout člověka v konverzaci na Tinderu tak, aby měl chuť si s vámi psát dál!

Ať už jste v online seznamování naprostý nováček nebo zkušený mazák, nejspíš jste i vy narazili na problém s tím, že nevíte, jak napsat první zprávu. Nejdůležitější je zůstat autentický a nehrát si na něco, co nejste. To vám pomůže na Tinderu i na jiných online seznamkách.

 1. Zapomeňte na: “Ahoj, jak se máš?”

Spousta lidí napíše jako první zprávu tuto větu. Patříte mezi ně? Tak na ni zapomeňte. Zajímavou konverzaci tak zabijete ještě před tím, než měla šanci začít. U první zprávy chcete, aby byla zapamatovatelná. Ne něco, co daný člověk ten samý den dostal už desetkrát. 

2. Humor? Jedině s citem. 

Pokud je jednou z vašich předností humor a chcete oslnit člověka na druhé straně právě tím, směle do toho. Dobrý vtip dokáže rozveselit den i okouzlit. Počítejte však s tím, že nevíte, kdo je na druhé straně. Druhá osoba může být citlivější, nebo může mít jiný smysl pro humor. Proto se vyvarujte příliš černým a drastickým vtipům, kterými byste ji mohli odradit. 

3. Pečlivě si přečtěte jejich profil

Když poznáváte lidi přes internet, vůbec nic o nich nevíte. Proto je důležité pečlivě si přečíst jejich profil. Do hloubky je tak nepoznáte, ale rozhodně vám napoví, jaký typ člověka na druhé straně sedí. Zmiňují se v popisku o zvířatech? Odzbrojte je nějakou vtipnou historkou o vašem mazlíčkovi. Pokud píší o tom, že si rádi dají sklenku vína, otočte konverzaci tímto směrem. Chcete, aby byla konverzace co nejosobnější a bylo z ní cítit, že máte opravdu zájem

4. Netlačte na pilu, na osobní otázky je času dost

Docela častým fenoménem je, že lidé mají tendenci se ptát na příliš osobní otázky. Nezapomínejte na hranice, které jsou důležité nejen v reálném životě, ale také v tom virtuálním. Proto hned v první konverzaci nevyzvídejte jaké má vztahy s rodinou, kolik měl/a předchozích vztahů a jaký počet dětí chce mít. Ničeho tím nedocílite a akorát budete považování za podivína. 

5. Zájmy, koníčky a volný čas 

Tento bod souvisí s tím předchozím. Zkuste najít věci, které máte společné. Viděli jste na profilu fotku z fotbalového stadionu? Pokud jste i vy milovník sportu, hned máte zajímavé téma, o kterém se dá nadšeně konverzovat. V případě, že má váš bod zájmu fotku s knihou, nebojte se zeptat, co rád čte. Třeba zjistíte, že milujete stejné žánry, nebo si rozšíříte obzory o tipy na knihy.

6. Reagujte na jejich zprávy

Nic nedokáže odradit víc, než pocit, že vám není nasloucháno. Proto vždy reagujte na jejich zprávy a neignorujte je. Člověk pak získá pocit, že když vás jeho názory nezajímají ani na internetu, v realitě to nebude o nic lepší. Nepiště tak sáhodlouhé monology, ale nechte konverzaci přirozeně plynout.

7. Buďte upřímní a otevření ohledně svých záměrů

Na Tinder lidé chodí hledat buď jednorázovky, nebo dlouhodobé vztahy. Ať už patříte ke kterémukoli z těchto dvou táborů, buďte upřímní hned od začátku. Pokud osoba na druhé straně hledá vztah, ale vy jí můžete nabídnout jen pár krásných chvil, nejspíš to nebude fungovat. Stejně tak pokud vy chcete lásku až za hrob a ona spíš příjemné povyražení. Buďte proto přímočaří a nemarněte ani svůj, ani její čas.

Dívka v posteli na telefonu na Tinderu.
Buďte při psaní na Tinderu upřímní. Zdroj: Pexels

8. Oslovte je jménem

Je známým faktem, že oslovení jménem instantně upoutá pozornost. Funguje to i při online seznámování. Dáte tak najevo, že se chcete bavit s konkrétní osobou a konverzace pak působí mnohem důvěrněji. Dejte si však dejte pozor, abyste napsali jméno správně. Pokud Elišce napíšete “Marie”, moc plusových bodů za to nezískáte.

9. Balící hlášky? Jedině vkusně!

Napsat vkusnou balící hlášku je v dnešní době skoro umění. Pohybujete se ale na tenkém ledě. Dejte si pozor, aby vaše zpráva vyzněla hravě a mile a ne slizce. Chcete, aby tváře vašeho adresáta zrůžověly a ne zezelenaly odporem. Proto se vyhněte jakýmkoliv sexuálním narážkám. Když budete úspěšní, bude na ně spousta času později.

10. Za jak dlouho odpovídat?

Neměli byste být chronicky online a odpovídat vteřinu po odeslání, rozhodně je však nenechávejte příliš čekat. Pokud na každou vaši odpověď bude muset čekat několik hodin, je téměř garantované, že ji konverzace s vámi brzy omrzí. Jestli ale budete odpovídat okamžitě, přinejmenším budete vypadat zoufale. Nebo jako někdo, kdo nemá vedle sociálních sítí žádný život. A to nechcete.

🎓 Zajímavost: Průměrný uživatel Tinderu se přihlásí jedenáctkrát za den!

11. Pochvalte jim fotky

Ať už si to přiznáte nebo ne, fotky na Tinderu vás z velké části ovlivní v tom, zda swipnete vpravo nebo ne. Proto se nebojte pochválit výběr fotek na profilu. Vyvarujte se však přehnanému komentování těla a fyzických vlastností. Místo toho se zaměřte na kvalitu fotografií, krajinu a přírodu.

12. Napište první

Napsat první, či nenapsat? Otázka stará jako Tinder sám, přitom je odpověď na ni jednoduchá. Napsat! Může se vám totiž stát, že se nedočkáte. Odhoďte zažité stereotypy, že muž by měl psát první, a prostě vezměte převezměte otěže. Nic tím nepokazíte a budete mít jistotu, že si vás druhý člověk ještě pamatuje.

13. Nedělejte zbytečné hrubky

Občasnou chybu vám odpustí snad každý, rozhodně ale není vhodné, aby vaše první zpráva vypadala jako od druháčka ve škole. Dejte si pozor na základní gramatiku a pravopis, hlídejte si čárky a hlavně i/y ve větě. Nechcete přece na první dobrou působit negramotně.

14. Dejte si kontakt na jiné sociální sítě

Pokud máte pocit, že by z toho něco mohlo být, vyměňte si kontakt na jiné sociální sítě. Tinder je skvělý na seznámení, na delší konverzace jsou ale jiné a vhodnější platformy. Nebojte se proto navrhnout, že byste mohli přesunout své povídání si jinam. Získáte tak zase hlubší pohled na to, kým daný člověk je. Uvidíte víc fotek, zájmů a názorů, které z krátkého Tinder popisku nezjistíte. Instagram vám nabídne ideální vhled do života druhé osoby. Pokud ale přeci jen chcete jít bezpečnější cestou, ideální volbou je Whatsapp.

15. Nevypisujte si věčně a domluvte si následné rande

Častou chybou je, že si lidé vypisují příliš dlouho. Neváhejte a domluvte si osobní schůzku, na které se lépe poznáte. Občas se totiž stane, že ačkoliv se přes zprávy zdá všechno růžově, v realitě si s člověkem prostě nesednete a jiskra zmizí. Neplýtvejte proto svým časem a vyzkoušejte to.

💡 Tip: Nevíte kam se na první schůzce vydat? Přečtěte si náš článek s tipy na nejlepší nápady, kam rande!

Dvě dívky na rande v kavárně.
Kavárna je ideálním místem pro první rande. Zdroj: Pexels

Bezpečnost na prvním místě!

Na bezpečnost nezapomínejte ani ve vodách online randění. Přestože můžete mít pocit, že si píšete s tím nejlepším chlapcem nebo nejúžasnější dívkou na světě, nikdy nevíte, kdo opravdu sedí na druhé straně. Děsivé příběhy o starších mužích vydávajících se za mladé slečny všichni známe. Pravda však může být i jednodušší.

Konverzaci na Tinderu můžete opravdu vést s tím člověkem, kterého vidíte na fotkách. Jejich záměry vám však jasné nikdy nebudou. Proto si dávejte pozor na soukromí, nedávejte jim osobní údaje, adresu, ani číslo účtu. A až konečně půjdete na vaše vysněné rande, vyberte si ideálně veřejné místo a vždycky někomu řekněte, kam se chystáte.

Přidat komentář →

Další zajímavé články

Žij úspěšně nové logo

Jak uspět v době internetu v životě i podnikání.

Copyright © 2024 | ŽijÚspěšně.cz