Domů » 7 věcí, které lidi zajímají na internetu o sperma

7 věcí, které lidi zajímají na internetu o sperma

autor Eliška Vachková
0 komentářů
sperma na internetu

Sperma a obecně cokoliv spojené se sexem je v naší společnosti tabu. Stydíme se vůbec něco takového vyslovit nahlas, přitom je to naprosto přirozené. Přečtěte si 7 věcí, které lidé zjišťují o spermatu na internetu, třeba se přiučíte něčemu novému.

Proč je pro ženy sperma tabu

Pokud jste v novém vztahu a fyzické sblížení vás teprve čeká, možná vám v mysli vyvstává otázka, co vám vaše partnerka řekne na to, až se ji zeptáte, jestli polyká. Jsou muži, kterým je to jedno, ale jsou i tací, kteří se bez toho neobejdou. Je třeba se na to podívat i z té druhé perspektivy – proč je pro ženy sperma tabu? Některým ženám přijde nechutné se celkově o takovém tématu jen bavit, protože se jim to z principu hnusí, i když pro to nemají osobní důvod. Nesnažte se je do toho nutit, mohli byste tím ublížit i sami sobě.

Dalším typem jsou ženy, které svému partnerovi udělají rády dobře, ale chuť je pro ně natolik odpudivá, že to jejich žaludek nezvládne. V tom případě by se mohla stát nehoda, po které netouží nikdo. Vaše partnerka moc dobře ví, jak na tom je, proto ji důvěřujte a přenechejte rozhodnutí na ní.

Muži nejoblíbenější jsou ženy, které sperma polykají (ačkoliv jim chutnat nemusí). Někomu to prostě nevadí, některým to dokonce chutná, ačkoliv mnoho z nich bere tento úkon spíše jako projev lásky. Každý je na tom jinak a je potřeba jeho přístup respektovat.

Pro partnerku může být ona otázka nepříjemná, protože vás nechce zklamat, stydí se, nemá dostatek zkušeností nebo ve vás nemá ještě vybudovanou důvěru. Ať už je to jakkoliv, nezapomeňte se zeptat, než něco uděláte, mohli byste být pěkně překvapeni, a to nemile. Pokud ovšem vidíte, že váš protějšek přebírá vedení a svou odpověď vám ukazuje, není nezbytné se ptát.

1. Alergie na sperma

Tento problém postihuje zhruba 12% žen a projevuje se svěděním, otokem či vyrážkou na místech, kde se kůže setkala se spermatem. V horším případě se může objevit sípání, dýchací potíže, otok jazyka a hrdla, změna pulsu, závratě, zvracení či průjem – v tu chvíli je alergická reakce velmi silná a je potřeba zavolat sanitku. Pokud máte podezření, že by se o alergii mohlo ve vašem případě jednat, nechte se objednat na vyšetření, může se jednat o vaginální infekci nebo jiný druh alergie.

2. Darování spermatu

Líbila by se vám myšlenka, že díky vašemu daru se neplodné páry konečně dočkají miminka? První krok, který k tomu musíte udělat, je přihlásit se do některé ze spermabank, které jsou po celé České republice. Ty přijímají muže od 18 do 39 let, kteří vystudovali alespoň středoškolské vzdělání a mají dobrý zdravotní stav.  Na spermiogramu se ověří kvalita spermatu a vhodnost dárcovství, podstoupí se genetická konzultace se vším všudy – osobní, rodinná anamnéza a sestavení rodokmenu, následuje vyšetření na urologickém odděleníspecifická genetická vyšetření, a na závěr se stanoví datum darování.

Pokud vás zajímá, jak darování probíhá, tak je to přesně tak, jak se ukazuje ve filmech. Vejdete do kabinky s kelímkem v ruce, kde na vás čeká televize s erotickým obsahem, nechybí ani časopisy pro dospělé. Dokonce si s sebou můžete vzít přítelkyni! Vše je naprosto diskrétní, anonymní, a vy byste se tak měli cítit příjemně. Po několika návštěvách se dočkáte finanční odměny, která dosahuje až 12 000 korun. Každý registrovaný dárce je povinen podrobit se dalším vyšetřením krve a moči, když to bude vyžadováno. Odebrané sperma se zamrazí a po půl roce se znovu otestuje, zda je vhodné pro další využití. Kromě vydělaných peněz a pomoci druhým se tak dozvíte spoustu informací o vašem zdravotním stavu, které by vás jinak vyšli draho.

3. Jak chutná sperma

Je jasné, že chuť se u každého muže liší, ale obecná charakteristika se dá popsat jako kyselosladká mazlavá tekutina. Jak všichni jistě víte, chuť se dá ovlivnit jídlem a nápoji, které muž vypije – pivo dělá sperma více hořké, ananas zase sladší. Nejen potraviny, ale také zdraví partnera ovlivňuje chuť – zdravý muž, zdravé sperma. Kvalitu spermatu snižuje kouření, toxiny nebo potraviny s vysokým obsahem tuku. Někteří muži své sperma ochutnali, aby zjistili, co ženám dávají, a lépe je tak pochopili.

polykání sperma
Polknutí spermatu funguje jako lék na bolest v krku a diabetes.

4. Polykání sperma

Už jsme si řekli, jak se k tomu ženské pohlaví staví. Jaké jsou ale výhody? Především je polykání spermatu zdravé – obsahuje bílkoviny, hormon štěstí melatonin a melanin, látky zpomalující stárnutí a další vitaminy. Pomáhá také hubnout díky látkám zrychlujícím metabolismus. Celkově vám rozhodně neublíží, naopak je vašemu tělu prospěšné. Úplně se v tom necítíte? Jděte na to pomalu a postupně si na chuť zvykejte. Pokud se stydíte, zahoďte zábrany, muži to milují!

5. Co obsahuje mužské semeno

Mužský ejakulát má velmi lákavé složení –  zinek, vápník, hořčík, sodík, fruktóza, vitamin C, cukry, kreatin a mnoho dalšího. Vzhled spermatu bývá bílý, nažloutlý, ale někdy také nahnědlý. Ještě před samotným vyvrcholením se v rámci vzrušení objevuje bezbarvá tekutina, které se říká kapičky lásky. I z té se dá otěhotnět, protože může obsahovat spermie z předchozí ejakulace, dávejte si proto pozor.

6. Sperma v oku

Nepříjemnost, které se snažte za každou cenu vyhnout. Semeno v oku způsobuje podráždění, které se zhoršuje mnutím oka. Co tedy dělat? Oko si vypláchněte vodou, v případě kontaktních čoček je vyndejte z oka a čekejte, dokud reakce nezmizí. V lékárně si můžete zakoupit umělé slzy, které vám s problémem pomohou. Pokud svědění ani po několika hodinách neustane a z oka snad i něco vytéká, je na čase navštívit očního lékaře. Nemějte strach a svůj problém popište, určitě nejste první ani poslední.

7. Ejakulace a rychlost tvorby ejakulátu

Pojďme se podívat na vše, co se o ejakulátu můžete ještě dozvědět. Zdravý muž má například při orgasmu vyprodukovat množství mezi třemi až pěti mililitry. Pokud se dlouhodobě tvoří malé množství doprovázené pocitem nedostatečného uspokojení u mladých mužů, je něco špatně. Pokud se vám naopak daří vytvářet velké množství, je to výhoda – máte větší šanci na oplodnění ženy. Proces vzniku ejakulátu trvá přibližně 72 dní a následujících 12 dní dochází ke zrání. Rychlost spermií je zhruba čtyři milimetry za minutu.

Snad jste se při čtení článku nečervenali a něco nového se dozvěděli. Lidské tělo je nesmírně zajímavé a vyplatí se o něm dovídat více, protože co jiného můžeme doopravdy využít?

Další zajímavé články

Žij úspěšně nové logo

Jak uspět v době internetu v životě i podnikání.

Copyright © 2024 | ŽijÚspěšně.cz