Domů » Jak služby pronájmu oblečení pomáhají podnikání

Jak služby pronájmu oblečení pomáhají podnikání

autor Laura Panská
Publikováno: Poslední aktualizace 0 komentářů
pronájem oblečení

V posledních měsících došlo na našem pracovním trhu k turbulentním změnám. Protipandemická opatření proti koronaviru a následné výpadky určitých komodit velmi změnily naše pracovní životy a podnikání. Zatímco některá odvětví (gastronomie, cestovní ruch, automobilový průmysl) byla ochromena, jiná zažívají nebývalý rozvoj (e-shopy, supermarkety). Dochází k odlivu zaměstnanců a přesunu do jiných oborů, a s tím problémy, které musí zaměstnavatelé řešit.

Současná fluktuace zaměstnanců

Zatímco v období před pandemií byla vysoká fluktuace (častá změna zaměstnání) způsobena nejnižší nezaměstnaností v historii, kdy si zaměstnanci mohli místa vybírat z nejlepších nabídek, podle výše platů a nabízených benefitů, v době koronavirové je fluktuace stále vysoká, ale často nedobrovolná z důvodů zániků firem, zavírání provozů, snižování mezd apod.

Fluktuace zaměstnanců v souvislosti s pandemií pro zaměstnavatele představuje řadu negativních dopadů, mezi které patří zvýšené náklady na zaměstnance, třeba na pracovní oblečení, pracovní pomůcky či vybavení provozoven.

Firmy a podnikatelé začínají zjišťovat, že všechno nemusí kupovat, protože si mohou spoustu věcí pronajmout, ještě přitom efektivně ušetřit a chránit přírodní prostředí. Pronajmout si totiž klidně můžete pracovní oblečení, čisticí rohože, průmyslové utěrky, elektroniku, nářadí, a dokonce i firemní auto.

Pronájem pracovního oblečení šetří nejenom peníze

Pracovní oděvy jsou v mnoha provozech součástí bezpečnosti práce a musí je svým zaměstnancům poskytnout zaměstnavatel. Zároveň musí dbát na to, aby byly certifikované a aby jich bylo dostatek, jeho povinností je také pravidelná údržba, kontrola jejich stavu a v případě potřeby jejich výměna.

V potravinářských provozech, obchodech s potravinami, v restauracích a kavárnách je například důležité, aby pracovní oblečení splňovalo zvýšené nároky na hygienickou čistotu, kterou může zajistit svým praním a čištěním specializovaná firma Lindström. Nestačí už, aby si zaměstnanci prali pracovní oblečení doma.

 • Díky pronájmu ušetří firma náklady na pořízení pracovního oblečení a dalších textilií.
 • Pracovní oděvy Lindström splňují všechny zákonem stanovené podmínky.
 • Údržba je prováděna tak, aby pracovní oblečení splňovalo hygienické a bezpečnostní normy.
 • Údržba je v prádelnách Lindström prováděna s ohledem na trvalou udržitelnost.
 • Pracovní oblečení nechá firma vyrobit podle požadavků klienta, aby zaměstnanci zároveň reprezentovali svého zaměstnavatele a aby ho měli vždy dostatek.
 • Pronájmem odpadají zaměstnavateli také náklady na skladování.
 • V případě lockdownů a znovuotevření je možné pružně reagovat na změny.

Firma Lindström nabízí pronájem textilií pro různá odvětví

Každé odvětví má svá specifika a jiné požadavky na pracovní oděvy. Specializovaná firma Lindström dokáže najít vhodné řešení pro zdravotnictví, potravinářství, těžký průmysl, gastro, obchod a další obory. Kromě pracovního oblečení lze bez problémů pronajmout například čisticí rohože, které dokáže profesionální dodavatel přizpůsobit na míru požadavkům klienta. Pronájem rohoží samozřejmě zahrnuje také i jejich logistiku a čištění.

Pro automobilový nebo strojírenský průmysl je tu možnost pronájmu textilních utěrek pro odstraňování mastných skvrn například od oleje. Ve vaší firmě tak bude vždy dostatek čistých utěrek, a navíc vám odpadne starost o jejich ekologickou likvidaci a čištění.

V potravinářském průmyslu je nutné minimalizovat riziko kontaminace. Všechny bezpečnostní a hygienické požadavky se berou v úvahu při navrhování pracovního oblečení. S pracovními oděvy tak máte jistotu, že splňují široce používané mezinárodní i národní normy, jako jsou ISO 22000, BRC, Tesco či HACCP.

Pro hotely, restaurace, kavárny a cateringové služby poskytuje Lindström širokou škálu pracovních gastro oděvů – číšnické košile, vesty a blůzy, kuchařské bundy, kalhoty a zástěry…  Je tedy velmi snadné nakombinovat jednotný vzhled pracovních oděvů pro celý personál podniku a zlepšit jeho image.

Pro službu praní zdravotnických oděvů, ochranných roušek a podobných textilií, kde je větší riziko kontaminace, se používá speciální prací proces, který zohledňuje zvýšené nároky na zacházení s použitými pracovními oděvy a rouškami, zvýšené teplotní a dezinfekční požadavky pro zničení nebezpečných mikrobů. Použitý textil se pere přímo v rozpustných sběrných pytlích, ve kterých se přiveze od zákazníků. Speciální program praní v průmyslových pračkách a sušičkách zajišťuje hygienickou čistotu vypraných pracovních oděvů a možnost jejich opětovného použití jako mikrobiologicky nezávadného oblečení. Interní kontroly kvality v Lindström neustále sledují teplotu praní, prací intervaly, hodnoty pH a nezbytné množství přidané dezinfekce.

Výhody pronájmu pracovních oděvů 

Pracovní oděvy pro své klienty Lindström navrhne, nechá je vyrobit na míru konkrétním požadavkům a pronajme. Po celý čas spolupráce se pak stará o jejich praní, čištění i nezbytné opravy. Klienti významně ušetří finanční prostředky za energie, vodu a prací prostředky. Největším benefitem jistě zůstanou uspořené finance a čas

K hlavním výhodám outsourcingu patří také skutečnost, že klienti promění fixní náklady (náklady na vlastní zaměstnance a vlastní provoz služby) na variabilní, kdy platí cenu jenom za přímo dodané služby. To se hodí zvláště v dnešní nejisté době.

Pronájem textilií nabízí firmám „bezodpadové” řešení

Pracovní oděvy od společnosti Lindström se zhotovují dle zásad cirkulární ekonomiky. Textilie se vyrábějí výhradně dle aktuálních potřeb, tkanina se využívá ekonomicky, bez zbytečných ztrát, a výrobky se navrhují tak, aby se daly snadno opravit a byly odolné při užívání a údržbě. Oděvy se recyklují a postupují od jednoho uživatele k druhému, až jsou zcela nevyužitelné. Textilie, které končí jako odpad, se zpracují do podoby nových produktů, mechanicky se recyklují na další suroviny nebo se spálí při výrobě energie. 

Cíle v oblasti ekologie jsou v Lindström stanoveny ve všech fázích procesu – od výroby textilu přes jeho údržbu až po samotnou recyklaci vyřazených kusů. Za stěžejní jsou považovány tyto pilíře činnosti:

 • Maximalizace životního cyklu výrobku: Veškeré oděvy jsou navrhovány s ohledem na účel a maximální životnost. Oblečení se opravuje, dokud není zcela opotřebené. Textil se vyrábí zásadně udržitelným způsobem a z materiálů od důvěryhodných a odpovědných dodavatelů.
 • Minimalizace uhlíkové stopy a chemického znečištění: Neustále se zvyšuje ekologický standard čištění oděvů a jejich distribuce podle nejnovějších vědeckých poznatků.
 • Inovace: V roce 2020 byly představeny nové, ještě ekologičtější produkty – EKO čisticí rohože z PET lahví nebo třeba textilní ochranné roušky a další.
 • Optimalizace procesů a digitalizace: Všechny interní procesy v Lindström se snaží maximálně optimalizovat s ohledem na zlepšení služeb, pracovních podmínek zaměstnanců a zvýšení ekologického standardu provozu.

Další zajímavé články

Žij úspěšně nové logo

Jak uspět v době internetu v životě i podnikání.

Copyright © 2024 | ŽijÚspěšně.cz