Domů » Jaké kreditní skóre potřebujete k získání podnikatelského úvěru?

Jaké kreditní skóre potřebujete k získání podnikatelského úvěru?

autor Patrik Pilous
0 komentářů

Potřebujete požádat o podnikatelský úvěr? Jednou z věcí, která při schvalování žádosti hraje velkou roli, je vaše kreditní skóre. Co to znamená a jak ho ovlivnit?

Co je kreditní skóre?

Kreditní skóre je výsledné číslo kreditního hodnocení. Tento kreditní model nebo také bodový systém se skládá z mnoha proměnných.

Kromě příjmů a výdajů se do kreditního modelu mmj. započítává také:

·         adresa sídla,

·         věk,

·         souhrn půjček u všech věřitelů,

·         záznamy v registrech dlužníků,

·         historie splácení,

·         a další.

Pokud byste chtěli najít veškeré informace, které se do kreditního skóre započítávají, pravděpodobně neuspějete. Nejen, že to má každá instituce trochu jinak, ale také se zpravidla jedná o utajované informace jednotlivých bankovních i nebankovních společností.

Toto know-how a postupy instituce, u které chcete o podnikatelskou půjčku žádat, vám tak zůstane skryto, ale alespoň přibližnou představu si můžete udělat ze zmíněných bodů.

Na co si dát pozor před žádostí o podnikatelský úvěr?

Kreditní skóre však není jedinou proměnnou, která do žádosti o podnikatelský úvěr vstupuje. Některé společnosti dokonce ani netrvají na jeho perfektním stavu a půjčku vám poskytnou i se špatnou kreditní hodnotou.

Většinou je však bude zajímat alespoň vaše cash flow, podle kterého poznají, kolik hotovosti vám zbývá po zaplacení všech výdajů. Důležitá je také bankovní historie a samozřejmě příjmy. V některých případech se neobejdete ani bez dokumentů, jako je např. daňové přiznání, účetní závěrka nebo dokonce zprávu auditora.

Pokud vaše čísla nevycházejí tak, jak si společnost představuje, můžete ještě získat peníze půjčkou s ručením – například nemovitostí. Pokud chcete žádat o vyšší částku, bez ručení se pravděpodobně neobejdete.

Jak získat peníze ihned a bez ručení?

Potřebujete peníze ihned? Nemusíte hned sahat po bankovních půjčkách. Můžete si například nechat proplatit fakturu od společnosti Cashbot, která se právě proplácení faktur, ale například i vratek z DPH či dotací věnuje. Můžete zde požádat i o podnikatelský úvěr a získat peníze do 30 minut nebo zdarma.

Další zajímavé články

Žij úspěšně nové logo

Jak uspět v době internetu v životě i podnikání.

Copyright © 2024 | ŽijÚspěšně.cz