Domů » TOP 10: Netflix seriály, které musíte vidět

TOP 10: Netflix seriály, které musíte vidět

autor Dominika Veselá
0 komentářů
Stanice Netflix top seriály

Americká společnost Netflix zažívá v posledních letech u nás nebývalou slávu. Netflix se zabývá placeným poskytováním filmů on-line, což je zejména v době karantény velmi využíváno. Lidé nemají možnost nebo chuť navštěvovat kina, proto je pro ně takováto „internetová televize“ doslova požehnáním.

Zajímavé je, že původně stanice Netflix poskytovala filmy pouze na DVD nosičích, které rozesílala po Spojených státech poštou. Takto tomu bylo od roku 1999. Za více než 20 let se Netflix stal špičkou nově se rozvíjejícího oboru a promítá všechny své filmy a seriály on-line.

Jak se tato slavná internetová televize rozmohla v našich končinách? Můžeme si na Netflixu pustit nějaké české filmy? A které seriály si rozhodně nesmíte nechat ujít? Dozvíte se v tomto článku.

Jak si vede Netflix v České republice?

Netflix byl sice založen v Kalifornii, ale od roku 2016 je díky on-line přenosu přístupný ve 190 zemích světa, a to včetně Česka. Tamním divákům nabízí přes pět tisíc filmů, seriálů a dokumentárních reportáží, přičemž kolem devíti set titulů má české titulky (viz Czech Subtitles) a dalších sedmdesát má přímo CZ dabing.

Fanouškovské stránky poskytují seznam nejzásadnějších snímků s českými titulky:

 • The Blacklist
 • The Amazing Spiderman
 • Gotham
 • Marco Polo
 • Making a Murderer
 • Narcos
 • Nespoutaný Django
 • Stranger Things
 • Nezdolná Kimmy Schmidt

To je pouze krátký výčet všech Netflix filmů a seriálů, které si můžete na této internetové televizi užít s českými titulky.

Historicky prvním českým filmem distribuovaným společností Netflix se roku 2017 stalo životopisné drama Lída Baarová pod režijní taktovkou Filipa Renče. V nabídce je možné jej vyhledat pod názvem The Devil´s Mistress neboli Ďáblova milenka, přičemž jej diváci mohou zhlédnout v originálním českém znění s anglickými titulky. Dalším českým filmem v Netflix nabídce je Milada.

Chcete-li se dozvědět všechny informace o stanici Netflix, přečtěte si naši recenzi Netflix.

Vedle kvalitních filmů Netflix nabízí i zdánlivě nekonečný seznam skvělých seriálů, z nichž některé i sám produkuje. Které ze seriálů byste si rozhodně neměli nechat ujít? Dozvíte se dále v textu.

Zajímavost: Víte, že nejlépe placení herci světa jsou především ti, kteří v současnosti nejvíce spolupracují s Netflixem.

TOP 10: Nejskvělejší Netflix seriály, které si nemůžete nechat ujít

Netflix program je doslova nabitý dobrými snímky, a proto se mnoho zejména začínajících diváků ptá: „Co vše je na Netflixu? Co tam mohu najít?“ Dopředu avizuji, že seriálů vysílaných na Netflixu je tolik, že je takřka nemožné zmínit se o všech, proto volím cestu nejmenšího odporu, a to je zmínit se o desítce nejlépe hodnocených seriálů vysílaných na Netflixu. U každého z nich pro pořádek uvádím i ono hodnocení uživatelů Česko-slovenské filmové databáze (CSFD) v procentech.

Do seznamu deseti nejlépe hodnocených Netflix seriálů patří:

 1. Narcos
 2. Making a Murderer
 3. Stranger Things
 4. House of Cards
 5. Crown
 6. Mindhunter
 7. Daredevil
 8. Sex Education
 9. The Dragon Prince
 10. The Haunting

V následujících odstavcích si jednotlivé seriály krátce představíme. V samotném závěru zmíním ještě další velmi dobře hodnocené série, které by podle mého názoru taktéž neměly uniknout vaší pozornosti.

TOP 1: NARCOS

Seriál Narcos vás zavede do drsného prostředí kolumbijské narkomafie.

Hodnocení CSFD: 94 %

Celé tři řady seriálu Narcos se zabývají postavou nechvalně proslulého drogového barona a narkoteroristy Pabla Escobara. Sleduje jeho vzestup i strmý pád, přičemž herecký výkon Wagnera Moury je neopakovatelný. Smutné je, že se tento talentovaný herec neobjevuje v dalších snímcích, protože kvality rozhodně má.

Nelítostný seriál Narcos je inspirován skutečnou událostí (a doopravdy žijící osobou) a odehrává se v drsném prostředí kolumbijské drogové mafie.

Vedle úchvatných hereckých výkonů zaujme taktéž precizní režie a styl vyprávění příběhu.

Diváci považují Narcos za 10. nejlepší seriál vůbec.

TOP 2: MAKING a MURDERER

Působivý seriál o dvojici mužů obviněných ze spáchání hrůzného činu. Udělali to ale doopravdy?

Hodnocení CSFD: 91 %

V češtině můžete seriál najít pod názvem „Jak vyrobit vraha“ a jelikož se jedná o počin z roku 2015, můžeme směle konstatovat, že tento snímek odstartoval opětovný zájem diváků a temné kriminální seriály. Celý příběh se točí okolo dvojice mužů, kteří jsou obviněni z děsivého zločinu. Má to ale jeden háček – je docela dobře možné, že jej ani nespáchali.

Mysteriózní seriál plný mrazivé atmosféry je uchvacující sondou do justičního systému Spojených států, který se dopouští kupodivu značného množství chyb.

Zaujme kvalitní režie, hutná atmosféra a neotřelá zápletka. Seriál se v žebříčku nejlepších seriálů řadí na 31. místo. Tento počin se bez problému může zařadit na seznam nejpůsobivějších psychologických sond, společně s těmi nejlepšími psychologickými filmy všech dob.

TOP 3: STRANGER THINGS

Seriál Stranger Things vsadil na osvědčený psychologicko-hororový profil.

Hodnocení CSFD: 91 %

Zvláštní psychologicko-hororový profil seriálu Stranger Things již v trailerech sliboval něco naprosto výjimečného. Nezklamal. Nepříjemné tajemství městečka Hawkins přitáhlo k obrazovkám nejednoho fanouška a mysteriózní svět Upside Down si doslova zamilovali.

Hlavním hrdinou je malý chlapec, který se ztratí neznámo kam a město Hawkins při jeho hledání odhalí mnohá svá nepěkná a děsivá tajemství, mezi něž patří i tajné experimenty a nadpřirozeno.

Seriál okouzlí zajímavým prostředím, ojedinělým stylem vyprávění i hereckými výkony. Nepřekvapí vás tedy, že seriál je tím 30. nejlepším vůbec.

TOP 4: HOUSE of CARDS

Bezohledný kongresman Kevin Spacey touží uchvátit co největší moc.

Hodnocení CSFD: 91 %

Je docela dobře možné, že se o politické dění vůbec nezajímáte, ale to vám rozhodně nebrání užít si tento Netflix skvost. Nezapomenutelná režie Davida Finchera a působivý herecký výkon Kevina Spaceyho vás přenesou do světa manipulativního kongresmana Franka Underwooda, kterému jde po celou dobu jen o jedno – o co největší moc.

Dům z karet“ přináší nečekané zvraty, některá odvážná až kontroverzní rozhodnutí tvůrců a neopakovatelnou vedlejší roli Robin Wright jako podobně mocichtivé manželky kongresmana Underwooda.

Obě silné osobnosti berou Washington útokem a pomalu a promyšleně stoupají po hierarchickém žebříčku až úplně nahoru – k nebeské moci. Není divu, že se seriál House of Cards stal na CSFD 32. nejoblíbenějším seriálem všech dob.

TOP 5: CROWN

Velkolepý seriál Koruna o životě anglické královny Alžběty II. nenechá chladným žádného diváka.

Hodnocení CSFD: 90 %

Působivý historický seriál Crown neboli „Koruna“ vás zavede do života korunní princezny Alžběty II., která hned po otcově smrti nastupuje na anglický trůn. V té době je jí pouhých 25 let a politické a milostné potíže na sebe nenechají dlouho čekat.

V seriálu Koruna mohou diváci nahlédnout do překrásných komnat Buckinghamského paláce, nebo navštívit zákoutí Westminsterského opatství. V prvních dvou sériích se můžete těšit na bravurní herecký výkon Claire Foy, která ztvárňuje právě královnu Alžbětu. Ve třetí sérii ji v této roli zastoupí neméně úžasná Olivia Colman.

Uživatelé CSFD umístili seriál Crown v žebříčku nejoblíbenějších seriálů na 50. místo.

TOP 6: MINDHUNTER

Zpovědi nejbrutálnějších sériových vrahů otřesou i zkušenými agenty FBI.

Hodnocení CSFD: 89 %

V českém překladu „Lovci myšlenek“, a opět génius David Fincher. Tentokrát předkládá mrazivý seriál, který divák lehce může zaměnit za dokument.

Thriller o dvojici speciálních agentů FBI, jejichž úkolem je vést rozhovory s těmi nejděsivějšími a nejbrutálnějšími sériovými vrahy, a to kvůli nahlédnutí do mysli zvrácených psychopatů. Důvod? Dozvědět se co nejvíce o jejich praktikách, a tyto znalosti pak aplikovat při chytání dalších podobných monster, kteří stále běhají po svobodě.

Co se ale stane, když agentům začíná jejich práce dostávat do mozku stále více a více?

Celý Netflix seriál stojí a padá na hereckých výkonech (působiví Jonathan Groff a Holt McCallany) a zejména na výběru těch nejodpornějších zločinců, kteří kupodivu mají stále co říci.

Na CSFD se seriál umístil jako 72. nejlepší seriál všech dob.

NÁŠ TIP: Nahlédněte do článku TOP 7 mysteriózních filmů všech dob!

TOP 7: DAREDEVIL

Maskovaný hrdina brázdí ulicemi New Yorku a sjednává pořádek. Daredevil je nezastavitelný a nepotřebuje ani zrak.

Hodnocení CSFD: 87 %

Marvelu už na Netflixu odzvonilo, ale některé seriály zůstanou v paměti diváků navždy. Jedním z nich je jistě i Daredevil. Maskovaný hrdina s páskou přes oči (ne proto, že chce být drsný, ale proto, že je slepý) se rozhodne zavést ve zhýralých ulicích New Yorku pořádek a spravedlnost.

Co o vaší osobnosti prozradí vaše oči, se dozvíte v článku Co prozradí oči na našich stránkách.

Zaujmou sympatické postavy, uvěřitelní padouši a hlavně působivost choreografií soubojů. Daredevil si našel fanoušky jak v řadách milovníků komiksů, tak mezi vyznavači kvalitních seriálů s dobrými zápletkami.

Na CSFD se seriál Daredevil řadí na 92. místo nejoblíbenějších seriálů.

TOP 8: SEX EDUCATION

Lehce potrhlý seriál Sexuální výchova o romantice, lásce a hlavně sexu přitáhl k obrazovkám tisíce fanoušků.

Hodnocení CSFD: 86 %

Konečně komediálně laděný skvost. Tento seriál nelze nemilovat, s čímž souhlasí i nespočet (zejména teenagerských) diváků, který si za krátkou dobu získal. Skvělé je, že děj není zbytečně natahovaný a první série „Sexuální výchovy“ má jen osm částí. Naštěstí letos světlo světa spatřila i druhá série, shodně s osmi epizodami. Postavy jsou tak sympatické a děj točící se okolo romantiky, sexu, přátelství i nenávisti je natolik neotřelý a kvalitní, že je klidně možné seriál zhlédnout během dvou dnů (jedna série na jeden den).

Základním pilířem je Otis, který oplývá skutečně nízkým sebevědomím, ale o tricích na snad všechny sexuální problémy světa ví vše. Jeho matka je terapeutka. Na scénu musí přijít potrhlá Maeve, která Otisovi vnukne myšlenku založit si ve škole sexuální poradnu.

Uživatelé CSFD tvrdí, že Sexuální výchova je jejich 175. nejoblíbenější seriál.

Náš tip: Zajímají vás teenagerské filmy? Pak si přečtěte článek o 7 nejlepších filmech pro teenagery a mějte přehled.

TOP 9: THE DRAGON PRINCE

Jediný animák, který se propracoval do desítky nejlepších Netflix seriálů.

Hodnocení CSFD: 84 %

Skvostný animovaný seriál o elfech a dracích. Říkáte si, že takových seriálů jsou stovky? To je možné, ale jen málo z nich je tak kvalitních jako právě „Dračí princ“. Jde o skvělý fantasy příběh, v němž se zamilujete nejen do klaďasů, ale i do záporáků a vězte, že podobně jako ve Hře o trůny, ani zde se tvůrci nerozpakují zabít hlavní postavy. A vám to bude hodně líto, protože za ten krátký čas vám neskutečně přirostou k srdci.

Děj se točí okolo elfí dívky a dvou princů, kteří se vydávají do země Xadia, aby přinesli dračí vejce zpět jeho matce a zabránili válce mezi rasami. Donedávna totiž platilo, že jedinými zdroji magie jsou slunce, hvězdy, měsíc, země, oceán a nebe – pak byl svět v rovnováze. To je změnilo v momentě, kdy lidé narazili na nový zdroj síly – temnou magii.

Seriál přináší mimo jiné i odpověď na otázku “Jak důležité je opravdové přátelství“?

TOP 10: THE HAUNTING

Mysteriózní počin The Haunting of the Hill House vás nenechá vydechnout ani po skončení sledování.

Hodnocení CSFD: 84 %

Seriál s původním názvem „The Haunting of the Hill House“ patří do žánru plíživého a pěkně děsivého hororu.

Sedmičlenná rodina Craineových kdysi dávno obývala starobylý dům nazvaném Hill House. V něm za nevyjasněných a děsivých okolností dojde k prapodivné smrti matky. Vyděšený otec ještě ten den sbalí všechny své děti a narychlo temné sídlo opouští – aby se do něj už nikdy znovu nevrátili.

O 26 let později za nezvyklých okolností spáchá jeden ze sourozenců sebevraždu a zbývajícím dětem Craineovým nezbývá, než se do Hill House vrátit a čelit zde nemyslitelnému zlu a démonům.

CSFD hodnotí The Haunting jako 268. nejlepší seriál. Vězte, že bude trvat dlouho, než po skončení sledování uklidníte své nervy.

Další Netflix seriály, které by neměly uniknout vaší pozornosti

Cena měsíčního předplatného na Netflixu se v našich končinách pohybuje mezi 199 a 319 korunami. Za tuto částku si můžete vaše oblíbené pořady pouštět na mobilu, tabletu, notebooku nebo dalším streamovacím zařízení. To je myslím výhodné, nemyslíte? Program Netflixu je zařízen tak, že předplatné můžete jednoduše zrušit na pár kliknutí, bez otravného vypovídání smluv a závazků. Nastavení umožňuje i tzv. Netflix free aplikaci, kdy si můžete vyzkoušet některé novinky, filmy, nové seriály a dokumenty na 30 dní zcela zdarma. Po vypršení této lhůty ceník Netflixu zůstává nezměněn, stále 199 – 319 Kč za měsíc.

Myslíme si, že internetová televize Netflix je fenoménem dnešní doby a nedá se zastavit. Umožňuje český dabing, titulky a dokonce i některé vybrané české filmy. Proč se tedy spokojit jen s desítkou nejvybranějších seriálů, když skvostů je daleko více?

Co kdybychom vám představili ještě další seriály, které v hodnocení CSFD získaly nad 80 %? Jsou to mimo jiné:

 • ORANGE IS A NEW BLACK – v českém překladu Holky za mřížemi, hodnocení 84 %
 • DARKhodnocení taktéž 84 %
 • SENSE8 – v českém překladu Osmý smysl, hodnocení 82 %
 • SUBURRAhodnocení 82 %
 • CASTLEVANIAhodnocení 80 %
 • 13 REASONS WHY – v českém překladu “Proč? 13x proto”, hodnocení 80 %
 • WITCHER – v českém překladu Zaklínač, hodnocení 79 – 80 %

Zejména seriál Zaklínač se v současné době těší obrovské oblibě a pravidelně připoutává k obrazovkám tisíce diváků. Díky fenomenální knižní předloze Andrzeje Sapkowského a neméně úchvatné sérii videoher si získal skalní fanoušky ještě před uvedením na Netflixu. Vězte, že pokud jste seriál Witcher ještě neviděli, měli byste to nyní napravit. Stojí to za to.

Další zajímavé články

Žij úspěšně nové logo

Jak uspět v době internetu v životě i podnikání.

Copyright © 2024 | ŽijÚspěšně.cz