Jaroslav Dvořák se věnuje podnikání v oboru financí, kde se stará o majetek svých klientů a zároveň rozšiřuje svůj tým. Jaké jsou jeho hlavní podnikatelské cíle a celková vize? Vytvořil si nějakou denní rutinu a jakou radu by dal svému mladšímu já? Vše se dozvíte v následujícím rozhovoru s Jaroslavem.
Obsah článku
Jaký je tvůj klíčový faktor úspěchu?
Za klíčový faktor úspěchu považuji vytrvalost a disciplínu skloubenou s férovými hodnotami. Ve svém životě se nevzdávám a stále se učím zdolávat větší a větší výzvy. K neustálému růstu mi také napomáhá časté vystupování z komfortní zóny.
Čemu se věnuješ ve svém podnikání?
Věnuji se péči o majetek klientů a pomáhám jim plnit si jejich sny. Vím, že je to běh na dlouhou trať a sám nedokážu obstarat všechny klienty, proto si vybírám lidi do týmu, které vychovávám k tomu, aby jednou byli schopní samostatně vést vlastní pobočky a týmy.
Jaký je tvůj hlavní cíl v podnikatelském životě?
Mít ve firmě šťastné lidi, kteří budou zastávat správné hodnoty a nebudou se bát vystoupit z řady.
Jak se Jaroslav Dvořák prezentuje na Instagramu můžete vidět na jeho profilu @dvoky_.
Jakou investici do 1000 Kč považuješ jako nejlepší a jakou celkově?
Za nejlepší investici do jednoho tisíce bych určitě označil knihy. V dobrých knihách se skrývají neskutečné poklady. Mohu si přečíst životní zkušenosti člověka, kterého považuji za svůj vzor, celé jeho životní know-how a to vše je sepsáno v jedné jediné knize.
Nejlepší investice celkově je ta, která vám pomůže v odhodlání dělat správná rozhodnutí. Píše o ní například John Maxwell ve své knize Život bez hranic.
Navštivte také web Jaroslava Dvořáka na dvoky.cz.
Moje oblíbená část dne je ráno, které obsahuje takovou moji pravidelnou rutinu. Může se zdát, že na ní není nic neobvyklého, ale mě pomáhá v produktivitě a díky mým ranním rituálům jsem efektivnější.
Mezi ty hlavní řadím brzké vstávání okolo půl sedmé ráno. Potom si rád předpřipravím snídani, protáhnu celé tělo a po nasnídání vyrážím z domu. Abych v pohodě dokázal vstávat v 6:30 a měl celý den dostatek energie, je důležité chodit včas spát. Ideálně se tedy snažím do půl 11 večer již ležet v posteli a usínat. Přiznám se, že ne vždy se mi to povede.
Brzké vstávání a včasné chození spát bych tedy doporučil zařadit do života každého.
Jaká je tvoje nejoblíbenější aplikace?
Opravdu hojně využívám diář v telefonu. Ušetří mi spoustu starostí, na které bych jinak musel myslet a mám rád jeho interaktivní využití.
Máš ve svém životě nějakou vizi? Představ nám ji.
Mou vizí je změnit svět, počínaje Českou republikou, tak, aby lidé věděli o financích více a zároveň se nebáli podnikat vlastní nápady. Jsem přesvědčen, že když každá rodina bude mít férového partnera v oboru finančnictví, který jim bude pomáhat spravovat majetek, nebude vznikat tolik rozporů v rodinách kvůli financím a lidé budou šťastnější, bude méně rozvodů a celkově jako stát půjdeme nahoru.
Co pro tebe byly přelomové mezníky v životě i v podnikání?
Vždy mě raketově nahoru vystřelila situace, kdy jsem byl na dně. Nejvíc mě vždy posunulo, když přede mnou stála doposud největší výzva a měl jsem na výběr – vydat se nejsnadnější cestou, nebo tou správnou cestou.
Naučil jsem se, že většinou ta správná cesta je ta, která vypadá nejobtížněji a nejméně se mi do ní chce. To také souvisí s překonáváním komfortní zóny, o kterém jsem se zmiňoval na začátku.
Jaké jsou tři hlavní trendy tvého oboru?
Mezi hlavní trendy řadím výchovu osobností, budování podnikání a také finanční zdraví každé rodiny, které bych rád zajistil pro každého svého klienta.
Kniha, která tě v životě nejvíce inspirovala?
Jako první mě hned napadla kniha 7 návyků úspěšných teenagerů, kterou napsal Sean Covey.
Jaký je tvůj nejoblíbenější citát?
Oblíbené citáty mám dva, kterými se snažím řídit ve svém životě. Jedná se o:
“Procházíš-li si peklem a vzdáš se, zůstaneš v pekle navždy.” a také:
“Pokud chceš pomoci světu, tak na prvním místě musíš být v pořádku sám.“
Myslím, že v obou je dost pravdy a hloubky a jednou za čas si je rád připomenu.
Co bys vzkázal svému mladšímu já?
Protože jsem dříve nebyl až takový čtenář, určitě bych svému mladšímu já vzkázal něco ve stylu: “Čtení knih není nuda nebo otrava, jen jsi ještě nenašel tu správnou knihu.”
Pokud se Vám rozhovor líbil, tak si určitě přečtěte také o friend zone nebo o základním nepodmíněném příjmu.