Domů » Smoothie makery: Jak je vybrat?

Smoothie makery: Jak je vybrat?

autor Aneta Toboříková
Publikováno: Poslední aktualizace 0 komentářů
smoothie

Smooties jsou módní, oblíbené a propagované jako nejlepší cesta ke zdravému životnímu stylu. A i pokud tomu všemu úplně tolik nevěříte, tak jsou smoothies lahodnou a rychlou cestou k plnému žaludku. Můžete si s nimi připadat jako ve filmu, kde si krásní hlavní hrdinové rychle před cestou do práci rozmixují své porce, aby je mohli popíjet při elegantní cestě do kanceláře. Jenomže jaké vybavení potřebujete k tomu, aby se tohle stalo realitou i vašeho života?

Smoothie maker versus kuchyňský robot

Většina smoothie makerů vypadá stejně, jak se tedy vyznat v tom, co potřebujete? A pokud máte doma kuchyňský robot či mixér, potřebujete ještě další přístroj? Pokud robota nemáte, dává smysl koupit si ho namísto smoothie makeru?

Hlavní rozdíl mezi smoothie makerem a kuchyňským robotem spočívá v tom, že mixer smoothie je navržen pro přípravu menších porcí, což pomáhá omezit plýtvání potravinami.

Jejich nádoby se obvykle dají použít také jako hrnek, stačí nasadit víčko a popíjet na cestách. Smoothie makery také vyžadují méně čištění a zabírají méně místa než roboty či mixéry, ale jejich kompaktní rozměry znamenají, že nebývají tak výkonné. Mixéry jsou větší a zvládnou více kuchyňských úkolů, obvykle mají také větší výkon a nastavení rychlosti. 

💡 Tip: Inspirujte se tipy na zdravé a rychlé smoothie.

smoothie
Smoothie – ilustrační obrázek | Zdroj: Pixabay

Jak vybrat správný smoothie maker?

Pokud jste se rozhodli pro smoothie maker, zde jsou klíčové body, které je třeba při jeho nákupu zvážit.

Kvalita a nároky

Tradiční mixéry jsou již minulostí. Dnes je mixér schopen provádět složité činnosti, jako je drcení ledu nebo výroba mandlového mléka či mletí masa. Vakuový mixér dokáže během několika sekund rozmixovat mražené ovoce, ořechy a zeleninu. Zvažte tedy v první řadě, co budete po svém mixéru chtít a jak kvalitní musí být.

Odolnost

Stejně důležitá je i odolnost vámi vybraného smoothie makeru. Při nepřetržitém používání běžný mixér po několika měsících podlehne opotřebení. Vybírejte takový, který je vyroben z kvalitního materiálu.

Nejlepší je vyhnout se standardním mixérům s plastovými částmi výkonné základny, které se rychle opotřebovávají, protože časem budou vyžadovat výměnu. Pokud jde o ložiska, hledejte kovovou konstrukci pohonu z nerezové oceli. Nádoba mixéru by měla být také odolná. Hledejte takový co, neobsahuje BPA, takže je odolný a lze jej mýt v myčce nádobí.

Pomalá oxidace

Novinkou je vakuový mixér, který zpomaluje oxidaci. Výsledkem je směs s lepší chutí, dokonalou strukturou a minimem vzduchových bublinek. Nechcete, aby se do ingrediencí přimíchalo tolik vzduchu, který by váš koktejl zoxidoval.

Ostré čepele

Ostré čepele dokážou drtit led, vyrábět ořechové máslo, mixovat polévku a mnoho dalšího. Do smoothies je skvělé nasekat semínka anebo ořechy. Samozřejmě ale pokud víte, že do smoothie budete mixovat akorát ovoce a zeleninu, můžete tomu svůj výběr přizpůsobit.

Velikost

Ať už chcete připravit rychlé pití pro jednoho, nebo šleháte směsi pro celou rodinu. Existují mixéry s objemem 0,6 l, s nimiž můžete připravit 2 smoothie. Existují také mixéry s objemem větším než 2 l, se kterými můžete připravit až 7 smoothies. Pokud máte malou domácnost nebo malou kuchyň, je mixér s malou kapacitou příjemný. 

Rychlost

Mnoho smoothie makerů se dodává pouze s jedním nastavením rychlosti, které se automaticky spustí, když na motor nasadíte nádobu a zacvaknete ji. Varianty mohou zahrnovat manuální nastavení rychlosti pro lepší kontrolu, pulzní nastavení a technologii vakuového mixování, která je navržena tak, aby zvýraznila chuť, zachovala živiny a udržela obsah déle čerstvý.

Moderní novinky

Až do teď jsme se bavili o vlastnostech, které mají i “tradiční” smoothie makery. Ovšem ve světě zdravého stravování a smoothie konzumace existují i horké novinky.

Vakuové mixování

Některé smoothie makery jsou vybaveny technologií vakuového mixování pro zachování více vitamínů a živin pro lepší, zdravější směs a chuť. Váš nápoj bude vypadat barevněji, bude mít lehčí texturu a bude chutnat šťavňatěji i po několika hodinách, což je užitečné, pokud si smoothie chcete vychutnat v kanceláři.

Přenosný smoothie mixér

Pokud chcete své smoothie pít na cestách, jsou přenosné mixéry ideální možností. Jsou také chytrou volbou, pokud máte tendenci připravovat jednotlivé porce nebo pokud máte menší domácnost a nepotřebujete přístroj plné velikosti. Většina přenosných mixérů zvládne stejné mixování jako obvyklé přístroje do zásuvky, jen v menším množství. Oceníte tak nejspíš i to, že vám z přístroje nebudou nikde trčet dráty. 

Přidat komentář →

Další zajímavé články

Žij úspěšně nové logo

Jak uspět v době internetu v životě i podnikání.

Copyright © 2024 | ŽijÚspěšně.cz