Domů » Trinity Bank recenze: Proč se (ne)vyplatí?

Trinity Bank recenze: Proč se (ne)vyplatí?

autor Zuzana Pitříková
Publikováno: Poslední aktualizace 0 komentářů
Recenze Trinity Bank: Vyplatí se?

V Česku je 44 různých bank. Že své peníze nechcete schovávat pod polštář? Pak se musíte rozhodnout, které z nich je svěříte. Trinity Bank je ryze česká společnost. Čím je dáno, že je méně známá? V recenzi Trinity Bank zjistíte, v čem je výhodná a kde naopak pokulhává. Pro některé z vás bude trochu archaická. Proč?

Historie Trinity Bank 

Trinity Bank je z gruntu česká banka, jejíž historie sahá do roku 1996. Tenkrát jsme ji mohli znát jako záložnu pod názvem Moravský Peněžní Ústav. V letech 2013 a 2014 excelovala jakožto český záložní velikán. V roce 2018 uspěla po opakovaných žádostech o bankovní licenci. O rok později mění svůj název na již známou Trinity Bank. 

V roce 2021 se zapisuje do dějin zatím nejúspěšnější rok se ziskem 200 milionů korun před zkrácením daní. Plán zisku tak přesáhl celých 74 %. Dařilo se jí v úvěrech i vkladech, bilanční suma meziročně vzrostla o 112 procent na 37 miliard korun. Nyní může vydat cenné papíry až na 640 milionů korun. Má 100 000+ klientů.

Kdo je vlastníkem Trinity Bank?

Za bankou stojí společnost Trinity Investorská a. s., která patří pod křídla SAB Financial Group. Zakladatelem a tváří, jak záložny tak nynější banky, je Radomír Lapčík

Na trhu je celých 26 let a disponuje čistě českým kapitálem. Že tuto banku ještě neznáte nebo jste se s ní seznámili jen platonicky? To je celkem možné, protože nejde o tolik známou finanční instituci. Do povědomí se nedostává i kvůli menšímu množství poboček nebo absenci bankomatů. 

Služby Trinity Bank

Trinity Bank vám nabídne služby osobního, korporátního a privátního bankovnictví. Jejich portfolio bankovních produktů obsahuje běžné, spořicí i vkladové účty, služby v oblasti platebního styku a internetové bankovnictví. Pro firmy a podnikatele navíc úvěrové produkty.

Osobní služby 

Běžný účet 

Poskytuje standardní služby v oblasti tuzemského i zahraničního platebního styku. Zřízení i zrušení účtu je zdarma. Za vedení účtu v korunách také neplatíte.

Zvolit si můžete ze dvou variant:

 • Běžný účet v CZK – umožňuje jednorázové a trvalé platební příkazy, inkasa, SIPO, výběry a vklady hotovosti.
 • Běžný účet v EUR, USD – je výhodný, pokud provádíte platební operace v eurech nebo amerických dolarech.

Vkladové účty

 • Vkladový účet v CZK – úročení probíhá na základě vyhlášené úrokové sazby v daném pásmu. K jistině se připisují kvartálně. Z účtu si prostředky můžete vybrat buď kdykoliv (u varianty bez výpovědní lhůty vkladu) nebo ve zvolené výpovědní lhůtě celého (části) vkladu.
 • Vkladový účet v EUR, USD – funguje stejně jako Vkladový účet CZK s tím rozdílem, že jde o cizoměnový vkladový účet.
 • Vkladový účet Bonus+ – má měsíční výpovědní dobu vkladu s každoměsíčním obnovením. Úroková sazba se ke vkladu připisuje měsíčně podle aktuálního vyhlášení. Nad rámec můžete získat bonus ve výši 0,15 až 0,40 %. A to v případě, že si část vkladu zavážete na 6,12 nebo 24 měsíců.

Spořicí účty 

 • Výhoda+ Dobrý klient spořicí účet bez výpovědní lhůty vkladu a nadstandardní úrokovou sazbou až 5,68 % p.a. Není nutné zařídit běžný účet. Za založení ani vedení účtu se neplatí. Sjednat si jej můžete online z pohodlí domova. Pro maximální bezpečí Trinity Bank vklady pojistila až do 100 000 EUR.
 • Úrok+ – každodenní připisování úroků a finanční prostředky kdykoliv k dispozici. Vedení a správa účtu je zdarma. Obsloužit si jej můžete v internetovém bankovnictví.

*Akční úroková sazba je garantovaná do konce roku 2023 pouze pro nové vklady. 

Služby pro podnikatele a firmy

Běžné účty

Potřebujete si zřídit podnikatelský běžný účet bez zbytečných poplatků? Zřízení, zrušení a vedení účtu u Trinity Bank je zdarma. Poplatky platíte pouze v případě vedení účtu v amerických dolarech nebo eurech.

Vkladové účty

 • Vkladový účet EUR, USD – zhodnoťte volné finanční prostředky vaší firmy. Pokud je máte v eurech nebo amerických dolarech, vhod vám přijde devizový vkladový účet. Výpovědní dobu vkladu si volíte dle vašich preferencí. A s výší a délkou vkladu vám tudíž konstantně narůstá i úroková sazba.
 • Vkladový účet CZK – chcete na nějakou dobu své volné finance uložit do mrazu, ale nechcete, aby zbytečně ztratili svou hodnotu? Stanovte si dobu uložení vkladu a zvýhodněte jej úročením až na dobu 24 měsíců. Výše úrokové sazby závisí na výši vkladu a vybrané výpovědní době vkladu (max. do 0,38 % p.a.).
 • Spořicí účet Výhoda+ – hledáte nadstandardní zhodnocení volných firemních prostředků? Spořicí účet Výhoda+ nabízí úročení až 0,05 % p.a. Spořit jde v korunách i amerických dolarech.

Úvěry a financování 

Potřebujete jako firma finanční prostředky na nemovitost nebo projekt? U Trinity Bank můžete využít možnosti financování:

 • developerských projektů,
 • refinancování investic / vlastních zdrojů do akvizice nemovitostí,
 • investičních nemovitostí,
 • rezidenčních projektů a pozemků,
 • průmyslových a komerčních pronájmů.

A kolik vám půjčí? Od 100 milionů do 1 miliardy. Úroková sazba je individuální a vyhodnocovaná na základě charakteru projektu.

Privátní bankovnictví 

Vyhovovalo by vám nejvíce poskytnutí služeb a produktů na míru? Privátní bankovnictví je ideální volbou pro ty, kdo by chtěli nad svými financemi nechat dohlížet privátního bankéře. Ten vám poradí, jak na rozložení aktiv do bonitních instrumentů peněžního trhu, nemovitého majetku přesně podle vašich požadavků.

Pobočky a bankomaty

Pobočky

 • Zlín,
 • Praha, 
 • Brno, 
 • Ostrava, 
 • Hradec Králové, 
 • Plzeň, 
 • Liberec, 
 • České Budějovice.

Bankomaty

Bankomaty Trinity Bank zatím nejsou. Momentálně by byly zbytečné, protože zatím nejsou dostupné ani platební karty. Dočkáme se ale brzy. Tato inovace je pro letošní rok jednou z priorit banky.

Poplatky 

Poplatky za běžný účet
Zřízení / zrušení účtu:zdarma
Vedení účtu v CZK:zdarma
Vedení účtu v EUR / USD:19 Kč/měsíc
Příchozí / odchozí tuzemská úhrada: zdarma
Výběr hotovosti v CZK:9 Kč
Zřízení (zrušení, změna) inkasa, SIPA, trvalého příkazu:zdarma
Elektronický měsíční výpis:zdarma
Vložení prostředků v CZK:zdarma
Založení:osobně na pobočce
Poplatky za vkladový účet
Zřízení / zrušení účtu:zdarma
Vedení účtu v CZK:zdarma
Vedení účtu v EUR / USD:19 Kč/měsíc
Úroková sazba:max. 2,41 % p.a.
Čtvrtletní a roční výpis:zdarma
Smluvní pokuta za výběr hotovosti nebo odchozí úhradu realizovanou mimo dispoziční lhůtu:max. 5 % z vybírané částky
Poplatky za spořicí účet
Zřízení / zrušení účtu:zdarma
Vedení účtu v CZK:zdarma
Vedení účtu v EUR / USD:19 Kč/měsíc
Úrok Výhoda+:5,68 % p.a., 4,08 % (vklad nad 500 tis. Kč)

Investiční příležitosti

Zajímá vás investování? Trinity Bank má vlastní Fond kvalifikovaných investorů (TBGF), se kterým máte možnost konzervativního investování. Cíleným výnosem je 3,58 % p.a. a účelem je zhodnocení finančních prostředků ve střednědobém a dlouhodobém horizontu.

TBGF investuje do bankovních instrumentů, prémiových nemovitostí, státních dluhopisů, úvěrů, akciových fondů, fondů se zaměřením na akciové trhy a fondů typu Venture Debt.

Obecně je Trinity Bank banka situovaná spíše pro lidi s většími finančními zásobami, kteří chtějí mít své peníze v bezpečí a relativně je také zhodnocovat. Právě úrok na spořicím účtu patří k dlouhodobým výhodám. Mladší lidé ovšem využívají i investování modernější investiční platformy.

Shrnutí na závěr 

Trinity Bank se propaguje svými tradičními hodnotami a osobním přístupem ke klientovi. S momentálním množstvím poboček (8), tomu ale moc nepřispívá.

To však nevadí, protože v dnešní době na užívání bankovních produktů naplno ani návštěvu pobočky nepotřebujete. Pokud jste však fanoušci digitalizace, ani takto nejde Trinity Bank identifikovat. 

Spíše ji vidíme jako banku, která chce dělat maximum pro privátní klientelu. Navrch má svým zajímavým zhodnocením volných finančních prostředků, absencí poplatků za zřízení a zrušení účtu a jeho správu (v CZK). Internetové bankovnictví je výhodou. Co chybí, je mobilní aplikace, bezkontaktní placení a kreditní nebo debetní karta.

V letošním roce se ale banka chce s kreditními kartami posunout kupředu. Ocenitelné je zřízení spořicího účtu Výhoda+ online. Máte-li v plánu spořit, pak můžete zvolit právě Trinity Bank. Recenze uživatelů účtu vypovídají o spokojenosti. Jen je potřeba myslet na to, že tak výhodný úrok je jen pro nové klienty.

FAQs

Jak dlouho trvá převod peněz z Trinity Bank?

Standardní platební příkazy přijaté do 17. hod. jsou zpracovány v týž pracovní den, a to platí jak pro příchozí tak odchozí platby. Výjimkou je pouze připsání platby na účet jiné úvěrové instituce, tedy v následujícím pracovním dni. Jako alternativu jde využít expresní platební příkaz do 12. hod. Platba se připíše v týž pracovní den.

Vnitrobankovní převody zpracovávají až do 18. hod.

Jak na zrušení spořicího účtu Trinity Bank?

Na pobočku chodit nemusíte. Alespoň 3 dny před plánovaným zrušením ale musíte zaslat písemnou žádost o zrušení, která je dostupná na webových stránkách Trinity Bank.

Mohu si ke spořicímu účtu přidat disponenta?

Ano. Pokud chcete, aby k manipulaci s prostředky měl přístup například váš partner, je možno disponenta přidat pouze na pobočce či obchodním místě. 

Další zajímavé články

Žij úspěšně nové logo

Jak uspět v době internetu v životě i podnikání.

Copyright © 2024 | ŽijÚspěšně.cz