Domů » Jak přitáhnout peníze a hojnost do svého života?

Jak přitáhnout peníze a hojnost do svého života?

autor Tereza Gödrichová
Publikováno: Poslední aktualizace 0 komentářů
peníze na klávesnici

I když peníze nejsou všechno, přece jen se s nimi život veselejší, neboť se díky nim lidé cítí stabilněji a mohou si užívat různá dobrodružství. Zkrátka se díky nim otevírají dveře k více příležitostem, ale i k spokojenějšímu a pohodovějšímu živobytí.

Co tedy přitahuje peníze do vašeho života? Mnoho z vás jistě již slyšelo o konceptu přitahování nebo určité manifestace finanční hojnosti. Duchovní knihy a zprávy od mediálních guru skoro nutí věřit, že se jedná o nějaký magický proces. Zkrátka když se vaše mysl zaměří na peníze a ty najednou zázrakem začnou bankovní účty přetékat. 

Přitahování peněz však není tak mystické, jak se na první pohled zdá. Existují praktické a efektivní způsoby, jak přilákat hojnost do svého života, což potěší i pragmaticky smýšlející jedince.

Jak přilákat peníze a hojnost: 6 klíčových způsobů

Opravdu všichni si můžu do svého života přitáhnout více peněz. Tato schopnost závisí především na změně vašeho myšlení, chování a špatných návyků. A když se učíte novým zvykům a myšlenkovým vzorcům, je důležité zavádět tyto změny pěkně krůček po krůčku.

Tímto způsobem se z přitahování většího množství peněžní hojnosti stane něco, co automaticky děláte. A následně se dozvíte 6 způsobů, jak k tomuto bodu docílit a bezprostředně si do svého života začnete přivolávat více peněz.

Jak vydělat peníze na internetu, růst
Přilákat peníze můžete různými způsoby

1. Zvyšte svou finanční gramotnost

Prvním a velmi zásadním bodem je zvýšení vaší finanční gramotnosti. Bez této znalosti se s penězi nikdy nenaučíte pracovat a nepochopíte jejich fungování. Jedná se tedy o nejrychlejší způsob, jak si do života přitáhnou větší bohatství. 

Jakmile si zvýšíte povědomí v oblasti financí, zjistíte, kam vaše peníze mizí a odkud naopak přicházejí. Poté je můžete začít využívat efektivnějším způsobem a lépe přemýšlet nad tím, jak s nimi naložit.

Jestli neznáte nejlepší způsoby, jak vydělat, ušetřit či jinak získat finance, nemůžete očekávat, že se věci změní a začnou k vám přicházet jen tak pro nic za nic. Pochopením základů peněžní gramotnosti a různých finančních systémů můžete začít přitahovat peníze, které chcete.

Zkuste si přečíst nějakou knihu, najít různé podcasty zabývající se finanční gramotností nebo online kurzy (najdete i spoustu bezplatných), které vám tyto cenné znalosti předají. Skvělé jsou i facebookové skupiny zaměřující se na oblast finanční hojnosti.

2. Mluvte o penězích pozitivně

Jedním z nejjednodušších způsobů, jak přitáhnout peníze do svého života, je mluvit o nich v pozitivním duchu. Možná se teď divíte, ale mnoho lidí má k penězům špatný vztah, vnímá je jako něco ohavného, problémového a zbytečně si tak ztěžuje svou finanční situaci a snahu o dosažení větší hojnosti.

Někdy se negativní mluva o penězích děje i nevědomky. Asi jste všichni u jednou zažili situaci, kdy jste si řekli: „To bych si nikdy nemohl/a dovolit“ nebo „Vždy budu v nějakém dluhu.“ Pozor i na taková malicherná slovíčka jako „utratit“, přece jen zní toto samotné slovo spíše v negativně.

Takové poznámky nepomáhají k dosáhnutí finanční svobody, po které toužíte. Místo toho, abyste si stěžovali na své problémy s penězi, můžete popřemýšlet, jak je vnímat více jako pozitivní věc. Svou mluvu změňte na kladení otázek, hledání rady a správné cesty za bohatstvím.

Prádní je například používání pozitivních afirmací o hojnosti. Jedná se o skvělý způsob, jak přilákat bohatství a zároveň podporovat lepší myšlení o penězích.

Zkuste třeba tyto pozitivní tipy související s penězi, kterými můžete nahradit své negativní smýšlení:

  1. Uvědomte si výhody peněz: Pamatujte, že peníze vám pomáhají s mnoha základními a života potřebnými věcmi, jako je například jídlo nebo bydlení. Finance můžete ocenit tak, že projevíte vděčnost za výplatu nebo za každý nákup potravin, drogerie, oblečení či čehokoliv jiného. Tento druh pozitivní řeči vám pomůže v mnoha ohledech.
  2. Místo stížností se ptejte: Bohužel stěžování si, že nevyděláváte dost peněz, vám další peníze nepřinese. Kdyby tomu tak bylo, bohatý by byl úplně každý. Místo toho si můžete položit otázku, jak zvýšit svůj příjem. Nebo si popřemýšlet nad tím, jak zpeněžit své dovednosti. To vytváří příležitost k nalezení řešení a ne jen se demotivovat a koupat v problémech s financemi.
  3. Obklopte se lidmi, kteří o penězích mluví pozitivně: Řekněme, že máte přítele, který dosáhl svých finančních cílů, jako je třeba splacení dluhu nebo koupě domu. To představuje skvělou příležitost zeptat se ho a zjistit, jak to udělal. Spolu se sdílením zkušeností a znalosti je pozitivní mluvení o penězích skvělým způsobem, jak se zbavit stresu okolo nich.

3. Změňte své zaměření v mysli

Přilákat peníze můžete také tím, když o nich budete správně přemýšlet. Občas lidé tráví mnoho času soustředěním se na své finanční problémy, že už pomalu nemyslí na nic jiného. Tímto si zbytečně přivolávají další negativní spojitosti s penězi.

Stres a starosti, které pramení ze soustředění se na nedostatek, do života rozhodně nepřinesou více peněz. Naopak to, co pomáhá přilákat peníze, je posun myšlení z nedostatku k hojnosti.

S myšlenkami směřujícími na bohatství mozek  lépe chápe, že zdroje, zahrnující i peníze, nejsou pouze omezené. Existuje zde mnoho otevřených dveří k přijímání peněz i jinými způsoby, než jen skrz běžnou výplatu. Můžete si vybudovat nějaký pasivní příjem či si přivydělat prodejem nepotřebných věcí atd.

S tímto myšlením se pěstuje víra, že můžete mít více peněz, než jen na běžný nákup nebo povinné měsíční účty. Pozitivně se naladíte na to, že si budete moci pořídit také věci které chcete nebo potřebujete.

Přeškolte své myšlenky

Chcete-li tedy vytrénovat svůj mozek , aby se soustředil na koncept dostatku, můžete začít rozpoznávat veškerou hojnost, kterou ve svém životě máte. Pokud jste ve stavu, kdy si myslíte, že nic takového nemáte, oceňte například tot, že můžete dýchat neomezené množství vzduchu a nic vás to nestojí.

Pomůže i uvědomění si, že na tomto světě žije spousta lidí, díky čemuž vzniká větší potenciál pro získání zaměstnání či klientů v rámci svého businessu. Každým dnem se rozvíjejí nové podniky a ty zvyšují počet pracovních příležitostí.

Přemýšlení o hojnosti znamená dívat se na věci z většího rozestupu a být otevřený novým možnostem a příležitostem. Představte si, že jdete do kina a sedíte v první řadě. Když jste tak blízko obrazovky, vidíte jen část obrazu a schovávají se před vámi jiné, ale přesto cenné záběry. 

Když se na věci podíváte z většího úhlu, můžete získat úplně jiný pohled. To platí i u vašich financí. Jestli se zaměřujete pouze na jednu chybějící oblast, nezískáte úplný obrázek o tom, co se děje. Hledejte a zkoušejte i jiná vrátka a pokud pořádně otevřete oči, jistě nějaké najdete.

💡 Tip: Hodilo by se vám přijít k nějaké té koruně navíc? Mrkněte, jak rychle a zajímavým způsobem vydělat peníze.

4. Vylepšete své prostředí

Zkuste se zaměřit na to, aby i vaše prostředí odráželo peníze a životní styl, po kterých toužíte. Možná se divíte, ale doopravdy na vás působí všechno, takže i místo, ve kterém žijete. A i to může přispět k přilákání větší finanční hojnosti.

Můžete začít tím, že se uklidíte svůj nepořádek a zbavíte se nepotřebných předmětů. Pak vylepšete svůj prostor věcmi, které vás uklidňují, činí šťastnými a souvisí s vaší touhou po hojnosti. Nebojte. neznamená to, že si hned musíte pořídit a investovat do spousty novostí.

Místo toho můžete na zeď umístit oblíbené afirmace a jiná připomenutí peněz a úspěchů, které chcete přilákat. Vytváření prostoru, neustále připomínajícího vaše cíle, představuje způsob, jak do svého života přivést peníze a hojnost. Vašemu mozku to umožňuje začít vytvářet způsoby, jak těchto cílů dosáhnout.

5. Zaměřte se na svou peněženku

Možná vás to překvapí, ale i na takových detailech, jako barva a obsah vaší peněženky, záleží a můžou ovlivňovat příliv a odliv vaší finanční hojnosti. Přece jen peněženka představuje místo pro vaše penízky, takže by pro ně měla představovat co nejpříznivější místo.

Jak zajistit peněženku?

Červená barva peněženky podporuje, aby se v ní držely peníze. Pokud vám toto barevné provedení příliš nesedí (zejména muži by se s červenou nemuseli úplně ztotožnit), můžete zvolit i zlatou barvu. Případně do peněženky vložte alespoň červenou stuhu nebo čínské mince, tedy symbol štěstí a prosperity. 

V peněžence by se samozřejmě měly nacházet peníze a nejlépe co největší bankovky. Nezapomeňte, že financím se nelíbí prostředí ve staré, roztrhané nebo jinak rozbité peněžence, takže pokud takovou momentálně máte, přišel ten pravý čas pro pořízení si nějakého nového pěkného kousku pro vaše penízky. 

Co nepatří do peněženky?

V peněžence by se rozhodně neměly nacházet účtenky, neboť představují symbol utíkající energie peněz – taky jste je obdrželi za to, že nějaká část z nich zmizela. A vy přece nechcete, aby vám utekly i všechny ostatní. 

Stejně tak byste v peněžence neměli nosit kreditní karty, tedy ty, s kterými vám vzniká dluh u banky. Obyčejné platební (debetní) karty čerpají vaše vlastní peníze, takže ty tam mít můžete. Přesto ale lépe uděláte, když zvážíte pořízení samostatného pouzdra na nejrůznější vaše karty, doklady, ale i různé věrnostní kartičky (pro ty existují i různé mobilní aplikace).

💡 Tip: Pokud byste někdy někomu chtěli věnovat peníze, možná byste si přáli to udělat originálním způsobem. Přečtěte si, jak vkusně a netradičně darovat peníze.

6. Přestaňte se vymlouvat

Možná si jen neustále stěžujete na svou finanční situaci, ale také vždy najdete plno výmluv, než abyste ji začali nějak řešit. Jejich odstranění představuje zásadní krok pro vaši nejen finanční budoucnost.

A co jiného by mělo být větším motivátorem, než vaše vysněná budoucnost bez finančních potíží. Pro tuto představu si přece dáte tu práci, začnete hledat příležitosti a přestanete se jen neustále vymlouvat, že to nejde. Jen vy rozhodujete, jaké kroky povedou k vašemu osudu a jestli uděláte něco pro to, aby k vám peníze přicházely.

Jak vydělat peníze?
Peníze mohou zajistit i lepší budoucnost

Tohle je jen pár tipů k tomu, jak přilákat peníze do svého života. Přitahování hojnosti závisí především na nastavení vaší mysli a následných krocích, které k tomuto cíli podnikáte. Ať už jde o zvyšování vzdělání ve finanční oblasti, pozitivní mluvu a myšlenky související s penězi či zlepšování prostředí. ve kterém žijete, každý krok se počítá.

Ovšem pamatujte, že jenom peníze vás šťastnými neudělají, takže pokud vám jde hlavně o tento pocit, musíte hledat také jinde. Finance vám mohou jenom napomoct k tomu, abyste se cítili lépe a mohli si dovolit vše, co potřebujete a po čem toužíte.

Další zajímavé články

Žij úspěšně nové logo

Jak uspět v době internetu v životě i podnikání.

Copyright © 2024 | ŽijÚspěšně.cz