Domů » 11 Tipů: Co mám dělat, když se nudím?

11 Tipů: Co mám dělat, když se nudím?

od AdZ

Ráno vstanu, uvařím si kávu a dívám se z okna. Starší muž pospíchá na víkendovou směnu, mladý pár s kávou v ruce vychutnává čerstvý ranní vzduch. Já mám to štěstí, že o víkendech nepracuji, ale kávu i tak musím vypít sama. Podívám se do diáře a tam jsou jen prázdné linky.

Co mám dělat, když se nudím?

V běžném shonu najednou z neznáma přijde den, kdy nemáme nic v plánu a naučeni každodennímu uspěchanému režimu najednou nevíme, co s ním. Vlastně jsme si v tom rychlém týdnu ani nevšimli, že nějaký takový den může vůbec existovat. Co teď ale s ním?

Naštěstí žijeme v době, kdy nám je umožněno být prakticky čím chceme a bavit se téměř jakkoliv si vymyslíme. Stačí mít jen ten pravý nápad.

Cestování Vás zbaví nudy i stereotypu

Kdo by nerad vyjel někam na výlet, cestu nebo dobrodružství?

Cestování nemusí nutně znamenat cestu kolem Světa. Můžete navštívit památky nejbližšího města, prohlédnout si místní kostel nebo si užít sezónních sportů. Vycházka po horách uchvátí v jakoukoliv roční dobu.

Pokud ale raději cestujete do zahraničí, pravděpodobně bude třeba v diáři více než jedno volné okénko. A ať už je to stopem s batohem na zádech nebo letecky do luxusního hotelu, jistě to zažene nudu dříve, než dorazíte do cíle.

Cestování Vás může skvěle vytrhnout ze stereotypu a nudy. Mnoho lidí chodí pět dní v týdnu do práce či školy od 8 do 4 hodin. Někomu tento režim vyhovuje a vydrží v něm celý život, ovšem někdo potřebuje změnit režim. Co zkusit třeba práci z domova nebo práci ze zahraničí? Již mnoho lidí vytrhla změna prostředí ze stereotypu a nastartovala nové životní příležitosti.

Vaření

Tato zábava už dávno není povinností a také už dávno není jen ženskou záležitostí. Vaření se v poslední době stává jedním z největších trendů mezi mladými lidmi. Za pomoci sociálních sítí se vyšvihlo na vrchol pomyslného žebříčku popularity všech zábav.

Dnes můžete být šéfkuchařem během chvilky a vykouzlit stůl plný dobrot pro celou rodinu.
U jídla už také dávno nejde jen o chuť, ale také o vzhled a nápaditost. S tím druhým vám pomohou zmíněné sociální sítě a se vzhledem si můžete pohrát dle svého – máte přeci volný den.

Vzdělávání

Žádný učený z nebe nespadl, takže proč si nerozšířit obzory a neudělat pro sebe něco přínosného? Každý si pod vzděláváním představí knihu a opakování slovíček cizího jazyka. Učení ale může být i zábava. Pusťte si dokument, poslouchejte nahrávky, naučte se, jak šít, vyšívat nebo jak vyrobit poličku. Vzdělávejte se v užitečných tématech finanční gramotnosti, time managementu či rozvíjejte své soft skills.

Také se můžete učit užitečné věci, které Vám budou usnadňovat život. Například se naučte, jak se rychle učit nebo jak používat klávesové zkratky na PC.

Určitě máte touhu se dozvědět o něčem, o čem celý život říkáte, že na to nemáte čas. Teď je ta správná chvíle. Nikdo přeci neříká, že koncem školy končí vzdělávání.

Cvičení

Dalším z favoritů dnešních zábav je cvičení ve všech jeho podobách a formách. Nejenže je nový rok a posilovny a místní parky se doslova hemží všemi, kteří si dali novoroční předsevzetí zhubnout alespoň půl tuny za dva dny, ale za poslední roky se záliba ve cvičení rozmohla natolik, že máte na výběr z nespočtu variant, k čemu se uchýlit. Momentálně je prakticky nemožné si nevybrat.

Silový trénink v posilovně nebo si jen tak zaběhat, to nemusí být pro každého. Nechcete se potit mezi svalovci? Zkuste si jít zatančit. A pokud vás nenadchne ani společenský tanec, jděte si dát pár temp do plaveckého bazénu.

Zvíře

Snad každý má nějakého mazlíčka. Ve volném dni máte jedinečnou šanci vynahradit mu každodenní shon. Vezměte ho na dlouhou procházku, pohrajte si spolu, najděte si nejmilejší hračku a buďte jen s ním.

Vy máte v životě tolik požitků, ale váš mazel má jen vás. A pokud nejste z těch šťastlivců, kterým dělá mazlíček společnost denně, navštivte nejbližší útulek a vyměníte tím nudu za dobrý skutek.

Seznamování

To, že pijete ranní kávu sami ještě neznamená, že to tak musí být každý den. Není třeba vymezit celý život jen partnerovi a kamarádkám z vysoké. Najděte si nové přátele. Sociální sítě jsou v tomto směru nejlepším nástrojem od objevení ohně.

Dnes vás sice ostatní nevyhledají proto, aby přežili zimu, ale proto, aby přežili chvíle, jakou vy máte dnes. Obklopte se lidmi, kteří mají stejné koníčky, zájmy nebo kteří jsou vám svými názory sympatičtí.
Zítra už možná posnídáte kávu s novou kamarádkou.

Budoucnost

Nejen bohatí mohou investovat. Lucii odvedle je teprve 22 a už bydlí ve vlastním bytě. Ale kdo se má vyznat v tom množství nemovitostí? Dneska je na to ta správná chvíle. Propočítejte si, jestli by vážně nebylo lepší bydlet ve vlastním bytě, než platit nájem a strachovat se, kdy majitel přestane mít trpělivost nad vašimi divokými večírky.

Nebo co takhle změna práce? Podívejte se, jaké jsou nové pracovní nabídky. Třeba vás zaujme něco, co by vás bavilo víc, než poslouchat, jak si Katka z finančního pořád stěžuje na manžela. Navíc dnes není problém si najít přivýdělek či přímo práci z domova na pár hodin týdně v nějaké příjemné internetové firmě,

Nákupy

Stejně tak, jako vaření, ani nákupy už nejsou ryze ženskou zábavou. Muži mají na módu jiný pohled, který ženy nevidí. Zkuste jít nakupovat v páru a objevit tak novou dimenzi. Takový den v nákupním centru je perfektní náplastí na nudu. V diáři možná bylo prázdno, ale skříň se zaplní zaručeně bez problémů.

Plánování činností

Možná se nudíte, ale venku je určitě zima. To je ideální chvíle. Není totiž pořádek jako pořádek. Sepište si všechny akce, narozeniny, svátky, výročí, udělejte nákupní seznamy, stáhněte slevové kupony, udělejte rezervace, obvolejte lékaře, objednejte si kadeřnici, zkrátka vymažte si pomyslný seznam povinností na hodně dlouho dopředu. Taková chvíle volna, se zase jen tak nenajde a vy budete mít jistotu, že jste opravdu dobře připraveni na cokoliv. Nebo můžete mířit ještě více a vytvořit si svojí nástěnku vizí.

Začít svůj projekt

Máte v hlavě již delší dobu nějaký projekt? Zkuste přikročit od plánování k činům. Sepište si svůj business plán a začněte dělat jednotlivé kroky k jeho uskutečnění. Ideálním projektem v dnešní době je nějaké online podnikání nebo nějaký další obor, který popisujeme v článku, jak a v čem začít podnikat právě dnes!

Zvelebování domova

Tu kytku v rohu jste plánovali už hodně dlouho přesadit a skříňka pod televizi už by po půl roce zasloužila vybalit z igelitu. Je dům a domov. Rozdíl mezi nimi je v pohodlí a uvolněnosti. Existuje několik způsobů, jak docílit perfektního domova.

Můžete mít vlastní představu, která je tak konkrétní, že vás uspokojí bez jakýchkoliv dodatků. Pak jsou tu metody uspořádání jako je Feng-Šuej nebo Hygge, o kterých si toho s malým usilím přečtete nekonečně mnoho. V poslední řadě je tu klasická inspirace. Pokud ale některá z vašich kamarádek nemá dům vašich snů, můžete se inspirovat třeba v aplikaci Pinterest.

I s domovem můžete rozjet vlastní projekt. Kupte si třeba starý dům, který budete vlastními silami rekonstruovat. Budování a rekonstrukce Vás dokáže skvěle motivovat.

Odpočinek

Tohle je ta část, kterou nesmíme zapomenout. V každém dni je ho třeba, ale co takhle relaxovat celý den? Vezměte si knížku, čtěte si citace a citáty oblíbených osobností, lehněte si k oblíbenému seriálu nebo prostě jen zírejte do stropu. Po všem, co vás denně provází, si tohle vážně zasloužíte. Prostě nedělejte nic. Pozor ovšem na závislost. Mnoho lidí dnes tráví sledováním filmů desítky hodin měsíčně i týdně. Přehnané sledování seriálů na Netflixu nebo jednoduchých filmů pro teenegery může škodit našemu rozvoji myšlení a charakteru.

Ještě se stále nudíte?

Ideální pro den, jako je tento, je jakákoliv kombinace. Nedá se stihnout všechno, ale vyberte si tu svou ideální a nuda na vás nemůže. Zamyslete se především nad tím, kolik času máte. Jestli jde o hodinu, celý den nebo vás teď takových dní čeká víc a myslete především na to, že nejdůležitější je život žít, ne přežívat. Je třeba naplnit život něčím, co Vám dává smysl a činí Vás šťastným.

Články, které stojí za přečtení: