Domů » Zdeňka Svobodová: Cyklus ženy jako efektivní nástroj v životě

Zdeňka Svobodová: Cyklus ženy jako efektivní nástroj v životě

autor Tereza Gödrichová
Publikováno: Poslední aktualizace 0 komentářů
Zdeňka Svobodová

Zdeňka Svobodová je holistická koučka, která pomáhá ženám navrátit (nejen) hormonální zdraví do pořádku. Miluje tradiční čínskou medicínu, jógu a v životě efektivně využívá svůj cyklus ženy. V rozhovoru prozradila, co ji vedlo k „ženské cykličnosti“, s jakými problémy dokáže klientkám pomoci a co ji v životě posouvá vpřed ke splnění si svých snů.

1. Co Vás vedlo k tomu, abyste se věnovala hormonálnímu koučinku pro ženy?

Úplná náhoda – chtěla jsem se stát koučkou pro podnikatelky. Vždy jsem si přála pomáhat ženám být lepší verze sabe sema. Takže jsem si udělala Brain-Based Coaching a začala s koučováním. Ovšem poté jsem jednou sdílela svou cestu za zdravou periodou, jelikož mě trápily velké bolesti během „mých dnů“ a po vysazení hormonální antikoncepce jsem se potýkala s problémy týkajících se hormonálního akné a nepravidelné menstruace. Najednou se na mě začaly ženy obracet, jak jsem si dokázala pomoct a co jsem změnila. A tak jsem začala sdílet více ženská témata a hledala si, jak bych mohla více pomoci i ostatním ženám. Udělala jsem si další certifikáty a teď dělám holistickou koučku a snad jednou budu i certifikovaný akupunkturista. 

Zdeňka Svobodová
Zdeňka Svobodová se snaží vnést pozitivní energii do všeho.

2. Jaké nabízíte služby a co ženy od „Ženské cykličnosti“ mohou očekávat a naučit se?

Celkově pomáhám navrátit ženské hormonální zdraví do rovnováhy. Nejsem vyhraněná na konkrétní hormonální nerovnováhu. Jelikož má práce je holistická, tak pomáhám ženě na všech úrovních jejího bytí, tedy jak po fyzické, tak po psychické stránce. Ne jednou se mi u klientky stalo, že menstruace nechodila jen z důvodu generačního strachu. Vnímám, že naše propojenost s tělem a myslí je opravdu důležitá a neměli bychom jí oddělovat. Ale žena za mnou může přijít s problémy od akné až po neplodnost. 

3. Co ženy nejčastěji řeší v rámci hormonálního zdraví?

Ženy za mnou často přicházejí s tím, že jim nechodí menstruace nebo mají hormonální akné. To jsou hodně časté klientky. Ale na základě těchto problémů pak společně otevíráme další témata – sebevědomí, plodnost nebo být více ženou.

4. Jaké máte výsledky s klientkami?

Musím zaťukat, ale velice pěkné. Zatím se mi ani jednou nestalo, že bychom neviděly žádné změny. Někdy jsou změny opravdu veliké, jako například dlouhé 72denní cykly se po 4 měsících stáhly na 32 dnů. Nebo třeba žena, která za mnou přišla se ztrátou menstruace a když jsme spolupráci ukončily, byla těhotná. A takových příběhů je mnoho. Vše díky jejich souhlasu mohu dokumentovat a sami se můžete kouknou na recenze. Ale nechci znít jako kouzelník. Hodně záleží na konstituci dané ženy, některé z nich vidí výsledky hned, další až za rok či dva. 

5. Jaké jsou tři hlavní trendy Vašeho oboru?

Najde se toho mnoho, ale nejčastěji asi problémy po vysazení hormonální antikoncepce, PCOS a neplodnost.

Zdeňka Svobodová
Zdravý cyklus ženy by měl znamenat prioritu

6. Jakou investici (ať už finanční, nebo časovou) považujete jako nejlepší?

Jé, moc hezká otázka. Bohužel Česká republika nemá obory, které studuji (ať už se jedná o ženské zdraví či TČM) státní, jako je tomu třeba v Německu. Takže valná většina mých peněz jde do studia, což se pohybuje v řádech statisíců. Ale když už něco chcete, tak si za tím jdete. Myslím si, že úplně nejlepší investice přišly v období, když mi bylo cca 16 let a začala jsem si z brigád platit semináře pro podnikatele. To mi určitě pomohlo k tomu, abych začala myslet jinak. A má velká časová investice představovala se odstěhovat na pár let do Švýcarska, kde jsem pochytila i jiný přístup k životu a hlavně si mohla vydělat na ty školy. 

7. Co je podle Vás klíčový faktor úspěchu?

Být houževnatí. To je to, co mě opravdu pomohlo. Nebát se vystupovat z komfortní zóny.

Pochopit, kdo vlastně jsem a jaké představuje mé dobré a špatné stránky. A když už se člověk pochopí a zdokonaluje své dobré stránky a ten zbytek deleguje, tak velmi pravděpodobně dojde ne k cíli, ale na tu cestu, po které se mu chce chodit každý den. Zároveň vidím velkou výhodu, když si jako žena dokážu svůj kalendář rozplánovat podle cykličnosti. To pro mě představovalo zlomovou chvíli, neboť cyklus ženy v sobě skrývá opravdovou sílu. 

8. Co považujete jako přelomové milníky v životě i v podnikání?

Mám jich asi více. Když jsem se rozhodla poprvé investovat velkou sumu peněz do studia koučinku a vůbec jsem netušila, jestli mi tenhle směr půjde. Pak když jsem odešla ze Švýcarska a jela do afrického sirotčince. Tohle mi velmi otevřelo oči, a o to víc k autenticitě. Nebát se být tím, kdo jsem, a ukazovat to na sociálních sítích. Pomohlo mi to i po pracovní stránce. Dovolit si mít peníze, které mohu využít pro svůj vlastní růst, a podat ruce i tam, kde o mou pomoc stojí. 

9. Jaké máte denní rituály/návyky, které byste doporučila a jakých se naopak chcete zbavit?

Určitě je pro mě důležité mít nějaký harmonogram. Třeba pravidelnost ve vstávání. Mít svůj prostor, kde jen pracuji. Tím, že jsem i lektorka jógy, tak mám i pravidelný pohyb na vyčištění hlavy, což vnímám jako opravdu důležité. Při menstruaci nepracuji. Umím využívat svůj cyklus ženy, takže mé rutiny nejsou každý týden stejné. A i když mému ADHD by bylo celkem milé dělat nejlépe milion věcí najednou, ovšem snažím se budovat jen ty návyky, které doopravdy chci.  

10. Co byste vzkázala svému mladšímu já?

Ať neposlouchá okolí a jde si za vším, co chce, protože během svého života to opravdu dostane. A bere ohledy na svůj cyklus ženy. 

11. Na co se od Vás ženy mohou těšit do budoucna?

Já a můj tým máme velké plány. Jako jedinec nedokážu pomoci všem, takže v budoucnu mám v plánu otevřít koučovací školu pro holistické ženské zdraví. Pokud bude vše v harmonii, tak první ročník se otevře ke konci příštího roku. Zároveň máme v plánu spustit programy se speciálními žádostmi od žen, jako je PCOS, plodnost a kurz na symptotermální metodu. Máme velké plány a vize, tak nám držte palce. 

Zdeňka Svobodová
Pozitivní a nápomocná duše v jednom

Stručné odpovědi:

A ještě rychle pět stručných otázek:

1. Nejoblíbenější citát? 

Důvěřuj vesmíru, ale nezapomeň, že je vše pomíjivé. 

2. Nejoblíbenější jídlo? 

Datle. 

3. Kniha, která Vás v životě nejvíc inspirovala? 

Žijte dobře, žijte dlouho. 

4. Nejoblíbenější aplikace? 

Instagram.

5. Koníček, u kterého si odpočinete? 

Jóga.

Další zajímavé články

Žij úspěšně nové logo

Jak uspět v době internetu v životě i podnikání.

Copyright © 2024 | ŽijÚspěšně.cz