Domů » 25 Tipů: Nejlepší nápady, kam na rande + Co dělat?

25 Tipů: Nejlepší nápady, kam na rande + Co dělat?

od Patricie Mikolášová
Nápady na rande

Tipy a nápady na rande se zdají asi v této době značně omezené. Už je to nějaký ten pátek, co se nacházíme v covidové pandemii a jak naplánovat rande začíná otázkou, zda jsme nebo nejsme očkovaný. To je asi něco, co se momentálně může jevit jako překážka na schůzku. 25 Tipů: Nejlepší nápady, kam na rande + Co dělat poradí, jak to zvládnout a užít si rande i v domácím prostředí. V článku najdete nápady na první rande, tipy na romantické rande, originální nápady a nápady na rande v zimě. Užívejte si seznamovaní, randění a nebojte se romanticky překvapit.

💡 Tip: Podívejte se na naše srovnání nejlepších online seznamek.

Tipy a nejlepší nápady, kam zajít a co dělat na rande

Někdy je nejlepší nápady na rande držet při zemi, zvláště pokud se ještě tolik neznáte. Vystavit ji stresu, že chcete skákat z padáku hned na první schůzce asi nebude to pravé, i když věřím, že se najdou statečné ženy. Vytváření zážitků a společné sdílení koníčků je ve vztahu důležité a je podstatné na tom pracovat. Nápady na první rande je sázka na klasiku, na romantické tipy je třeba trochu gesta, originální nápady překvapí zábavnější a aktivnější činností a v zimě se klidně svalte na gauč při filmovém maratonu či vyrazte na kluziště.

kam zajít na rande
,,Kam se dneska vydáme?“

Nápady na první rande 😇

Panikaříte, co na prvním rande? Není třeba vymýšlet adrenalinové a zážitkové věci. Buďte sám sebou a vsaďte na klasické a ověřené tipy na rande. A kdy napsat po rande? Je to individuální a neexistuje žádné měřítko, nicméně pokud se ženě do 3 dnů neozvete, může to vnímat jako nezájem z vaši strany.

1. Tip: Restaurace

Restaurace je sázka na jistotu. Zajít na večeři či oběd rozhodně patří mezi nejlepší nápady na rande. Na oblibě stále roste asijská kuchyně, ale i italská, mexická či česká. Výběr restaurace by měl vycházet z toho, co máte rádi. Pozvat vegetariánku na steak asi nebude nejideálnější rande. V klidné restauraci máte prostor ke konverzaci, výborné jídlo uvolní atmosféru. Standardem by mělo zůstat, že jako gentleman zaplatíte útratu.

Jak na rande, když do restaurace nemůžete? V teplém počasí je to jednodušší, jídlo si můžete vzít s sebou a užít si ho venku. V zimním počasí můžete překvapit přípravou večeře nebo společným vařením či objednat přes Bolt Food, Dáme jídlo či Wolt.

💡 Tipy na rande Praha restaurace: Lemon Leaf, Asian Temple, Zelená Zahrada, Colloseum, Grosseto, Las Adelitas, Café Imperial, Café Louvre, Café Moment (veganská).

tipy na rande
S výběrem restaurace pomůže Forsquare.

2. Tip: Kavárna

Jasná volba, když nevíte, co na prvním rande podniknout. Není to sice nejoriginálnější, ale útulný interiér kavárny představuje klidné prostředí pro bližší seznámení a popovídání. Pro první schůzku je dobré vědět o čem se bavit a vsadit na jistotu, tedy na ověřená témata na rande. V případě, že v kavárně nemůžete v současné chvíli vysedávat, vezměte kávu s sebou a vyrazte na procházku po Praze.

nápady na rande
Kavárna je ověřená klasika.

3. Tip: Bowling, kulečník

Prostředí, kde máte možnost si popovídat a zároveň se pobavit, zahrát si a zasmát se. Bowling a kulečník nejsou fyzicky náročné aktivity a jsou to určitě zábavnější a aktivnější činnosti, co na prvním rande dělat, když nechcete jen posedávat nad kávou.

💡 Tipy na rande doma: Nažhavte herní konzoli a zahrajte si nějaké hry proti sobě.

4. Tip: Procházka

Finančně nenáročné a navíc je tolik zajímavých míst, které stojí za to vidět. Procházka parkem je super, pokud máte psy vezměte je s sebou. Vyrazit můžete po památkách a vašich oblíbených místech. Završit to můžete posezením v příjemném podniku.

5. Tip: Kino

Klasika nad klasiky. Je sice pravda, že v kině není moc prostoru vést rozhovor, ale kino k randění tak nějak patří. Naplánujte rande tak, že předtím zajdete na kávu či drink, zajděte do kina a po té klidně může následovat procházka či večeře. V současné chvíli je i kino pro některé omezené, pak se nabízí možnost domácího kina – připravte film, popcorn, limču a něco sladkého.

💡 Tipy na romantické rande v domácím prostředí: svíčky, dobré víno a připravené jídlo, uvolněná atmosféra. Ano, jednoduché a opravdu stačí navodit atmosféru tak, že jste se na ni těšili a je vidět, že jste si dali práci, aby se cítila dobře.

nápady na první rande
3D kino může být taky fajnová změna.

Romantické nápady na večer i víkend 🌹

Některé ženy romantická gesta neprožívají, jiné je očekávají a touží se cítit, jak v romantickém příběhu. Pro většinu žen je romantické gesto, že si dáte práci s tím, jak naplánovat rande, nasloucháte ženě, jste pozorný a snažíte se, aby byla sama sebou. Květina je vždy milé a vítané gesto.

5. Tip: Lounge bar

Příjemné a temnější prostředí. V lounge baru by neměla být hlasitá hudba, jinak si spolu moc nepopovídáte. Jak už to bývá, alkohol bourá snáze hranice a nálada tak může být veselejší. Nic se ale nemá přehánět a opitím do bezvědomí dobrý dojem neuděláte.

Pokud do lounge baru nemůžete, inspirujte se na drinky a užijte si večer netradičně. Zahrajte si na barmana a vytvořte atmosféru v domácím prostředí, skvělé drinky a hudba. Zapojte kreativitu a večer si zpříjemněte hrou: otázky na tělo.

jak na rande
Lounge bar – příjemné místo na drinky s hudbou.

6. Tip: Wellness

Relaxace, masáže a teplá vířivka. Je něco více romantického? Nemusíte hned utrácet za víkend, stačí naplánovat půl dne, kdy si společně užijete třeba saunování, společnou masáž a nebo si dopřejete koupel v privátní vířivce.

7.Tip: Výlet lodí

Ať už je to projížďka v letním počasí na šlapadlech či večerní romantický výlet lodí, zaručeně bude vidět, že jste nad randem přemýšleli. Ženy radí vidí aktivitu, že vám není lhostejné, jak spolu trávíte čas.

💡 Tipy na rande Praha: Půjčovna lodí a šlapadel Slovanka, Plavby lodí Praha, Paroplavba.

8.Tip: Piknik

Venkovní piknik je romantika. Sbalte s sebou deku, jídlo a něco dobrého na pití. A že zrovna počasí není na piknik? Piknik můžete připravit i doma, zaručeně ji to překvapí a originálně zabodujete. Navíc nemusíte řešit popřípadě nepříznivé počasí.

9. Tip: Víkend v Evropě

Společný víkend a v cizině? Romantické gesto, rozhodně. Tímto překvapením ji dostanete do kolen. Je to větší krok k tomu, jak se poznat hlouběji a navíc dát najevo, že o ni stojíte. Takovým nápadem na rande ji vykouzlíte na delší dobu úsměv a pravděpodobně to váš vztah posune rychleji dopředu. Je to ale finančně náročnější a aktuálně i cestovaní je značně omezené kvůli pandemii covidu.

tipy na romantické rande
Víkend v Evropě ji rozhodně mile překvapí.

Originální nápady na rande 😎

Není na škodu trochu překvapit a naplánovat rande zábavnější a aktivnější činností.

10. Tip: Skejtování

Skvělá činnost, co dělat na rande. Je to zábavné a finančně nenáročné. Každá normální holka chce sdílet koníčky a vy ji tak můžete ukázat, co vás baví a přijmout roli trpělivého učitele.

jak naplánovat rande
Skejtování, bruslení. Hlavně společně.

11. Tip: Hrady a zámky

Výlety a zážitky nás spojují, je to fajn krok k tomu poznat toho druhého zase trochu jinak. V letním období jsou takové nápady na rande snadnější k realizaci. V zimě je třeba zapátrat, zda jsou otevřené nějaké konkrétní výstavy v zámcích či se nekonají nějaké akce.

rande
Plánujte společně, někdy převezměte iniciativu.

12. Tip: Zoologická, botanická zahrada

Zábavné a uvolněné rande. Zoo i botanická zahrada nemusí být jen pro školní výlety či rodiny s dětmi. Zejména v letních měsících je to zajímavější forma procházky, jak spolu strávit den. V zimním období oceníte menší návštěvnost a pro vás tak větší soukromí.

💡 Tipy na rande: Zoologická zahrada Praha, Botanická zahrada Praha – vstup umožněn bez dokladu o bezinfekčnosti, nesmí se jednat o skupinové prohlídky.

13. Tip: Vyhlídky, rozhledny

Výlet klidně naplánujte společně, spolupráce je ve vztahu důležitá a je dobré vědět, jak vám to funguje. Vezměte auto, nasedněte do vlaku či autobusu a užívejte si to. Takové rande se nese v duchu turistiky, poznávání nových míst a aktivního odpočinku.

co dělat na rande
Výhled za to stojí.

💡 Tipy na romantické rande: Sám vyberte místo, cestu naplánujte a přibalte piknikový koš s dekou.

14. Tip: Hudební festivaly

Je pravda, že v současnosti si moc hudebních festivalů neužijeme, leda přes online přenosy. Nicméně se tato situace dá pojmout pozitivně a vy si můžete uspořádat soukromý festival z gauče a užít si to trochu jinak. Jen ale pozor na sousedské vztahy. Hudební festivaly jsou i ideální pro seznámení s vašimi přáteli.

15. Tip: Laser game

Akčnější a herní činnost, co dělat na rande. Ve hře máte laserové zbraně a snažíte se získat, co nejvíce bodů. Aktuálně v hernách je nutné doložit doklad o ukončeném očkování či prodělání nemoci covid.

16. Tip: Virtuální realita

Pohlcující, propracované a trendy. Virtuální realita hýbe světem, navštivte virtuální hernu a nebo objednejte přímo až k vám domů. Na zimní období řadím rozhodně mezi nejlepší nápady na rande, jak se netradičně zabavit a zkusit něco nového.

originální nápady na rande
Užijte si virtuální realitu u sebe doma.

Nápady na rande v zimě ❄️

V zimě nejsem zastáncem procházek do zmrznutí, ale i zimní procházka se dá zpříjemnit horkým nápojem a romantickým pohledem na zasněžené okolí. Společně, ale taky nemusíte opustit pohodlí domova a i tak to bude skvělé rande.

17. Tip: Seriály a filmy v domácím prostředí

Doma je doma. Navíc seriálový a filmový svět ovládl Netflix a taková pohodička jen ve dvou zejména v zimě je prostě nejlepší. Dejte si akorát záležet, aby se cítila, co nejpohodlněji.

témata na rande
Filmové odpoledne s Netflixem.

18. Tip: Kultura

Zajděte za kulturními zážitky a je jen na vás, co budete chtít navštívit. V současné době je potřeba sledovat opatření týkající se vnitřních akcií, nyní platí, že je potřeba se prokázat dokladem o ukončeném očkovaní či prodělání nemoci. Zajímavé expozice a různé galerie snadno navštívíte i přes online prohlídku.

💡 Kulturní tipy na rande: výstavy, muzea, galerie, vernisáže, divadlo, muzikály, opery, balet.

20. Tip: Kluziště, zimní stadion

Sportovní a zároveň velmi sbližující aktivita, co dělat na rande přes zimní období. Když ani jeden nebruslíte – nevadí, máte možnost se spolu naučit něco nového. A to je plus!

💡 Tipy rande Praha: Kluziště na Letné, Bruslení Folimanka, Kluziště Smíchov, HASA, Zimní stadion Hvězda.

nápady na rande v zimě
Zábavná sbližující činnost, co dělat na rande.

21. Tip: Squash

Nejen pro sportovní nadšence, jak se aktivně zabavit na rande. U squashe se fajnově zasmějete, vypustíte endorfiny a zdravá rivalita v soutěžení taky není k zahození, jak poznat toho druhého blíže. Jestli na sportoviště nyní nemůžete, v teplejším počasí je alternativa badmington a tenis venku. Na doma se můžete pobavit u sportovních her na konzoli Nintendo Wii.

22. Tip: Večírek

Vyrazte na neplánovaný večírek, zatančit si nebo třeba do baru s živou hudbou. Spontánní akce bývají někdy nejlepší a třeba po večeři vás to někam zavede.

💡 Tipy na rande domácí večírek: Zahrajte si doma hry – Never have I ever … či hru s pikantními otázkami.

23. Tip: Únikové hry

,,Kdo si hraje nezlobí.“ Únikovky ukážou, jak vám jde týmová spolupráce a zda jste naladěni na stejné vlně. V domácím prostředí se nabízí možnost deskové únikové hry.

24. Tip: Deskové hry

Deskové hry nemusí být jen pro děti, je to zajímavé zpestření zimních večerů. Deskovky si můžete zahrát i společně s dalšími kamarády.

deskové hry
Deskovky na zimní večery.

25. Tip: Společný kurz

Učit se společně něco nového vás rychleji sbližuje a vytváří vaše společné téma. Kurzy zvládnete i online a je opravdu z čeho vybírat:

  • kurzy vaření
  • kreativní kurzy
  • kurzy na přípravu kávy
  • tvořivé kurzy
  • výtvarné kurzy
  • řemeslné kurzy
nejlepší nápady na rande
,, Naučíme se společně dělat sushi?“

Randění je nyní složitější díky covidu. V první řadě myslete na své zdraví. Strávit čas spolu můžete i online, zahrajte si hru přes internet, začněte konverzaci třeba na Instagramu či si zavolejte přes Facetime, Skype. Momentálně je většina vnitřních prostorů pro neočkované uzavřena.

Články, které stojí za přečtení: