Domů » 25 Tipů: Nejlepší nápady, kam na rande + Co dělat?

25 Tipů: Nejlepší nápady, kam na rande + Co dělat?

autor Patricie Mikolášová
Publikováno: Poslední aktualizace 0 komentářů
Nápady na rande

Tipy a nápady na rande se zdají asi v této době značně omezené. Už je to nějaký ten pátek, co se nacházíme v covidové pandemii a jak naplánovat rande začíná otázkou, zda jsme nebo nejsme očkovaný. To je asi něco, co se momentálně může jevit jako překážka na schůzku. 25 Tipů: Nejlepší nápady, kam na rande + Co dělat poradí, jak to zvládnout a užít si rande i v domácím prostředí. V článku najdete nápady na první rande, tipy na romantické rande, originální nápady a nápady na rande v zimě. Užívejte si seznamovaní, randění a nebojte se romanticky překvapit.

💡 Tip: Podívejte se na naše srovnání nejlepších online seznamek.

Tipy a nejlepší nápady, kam zajít a co dělat na rande

Někdy je nejlepší nápady na rande držet při zemi, zvláště pokud se ještě tolik neznáte. Vystavit ji stresu, že chcete skákat z padáku hned na první schůzce asi nebude to pravé, i když věřím, že se najdou statečné ženy. Vytváření zážitků a společné sdílení koníčků je ve vztahu důležité a je podstatné na tom pracovat. Nápady na první rande je sázka na klasiku, na romantické tipy je třeba trochu gesta, originální nápady překvapí zábavnější a aktivnější činností a v zimě se klidně svalte na gauč při filmovém maratonu či vyrazte na kluziště.

kam zajít na rande
,,Kam se dneska vydáme?”

Nápady na první rande 😇

Panikaříte, co na prvním rande? Není třeba vymýšlet adrenalinové a zážitkové věci. Buďte sám sebou a vsaďte na klasické a ověřené tipy na rande. A kdy napsat po rande? Je to individuální a neexistuje žádné měřítko, nicméně pokud se ženě do 3 dnů neozvete, může to vnímat jako nezájem z vaši strany.

1. Tip: Restaurace

Restaurace je sázka na jistotu. Zajít na večeři či oběd rozhodně patří mezi nejlepší nápady na rande. Na oblibě stále roste asijská kuchyně, ale i italská, mexická či česká. Výběr restaurace by měl vycházet z toho, co máte rádi. Pozvat vegetariánku na steak asi nebude nejideálnější rande. V klidné restauraci máte prostor ke konverzaci, výborné jídlo uvolní atmosféru. Standardem by mělo zůstat, že jako gentleman zaplatíte útratu.

Jak na rande, když do restaurace nemůžete? V teplém počasí je to jednodušší, jídlo si můžete vzít s sebou a užít si ho venku. V zimním počasí můžete překvapit přípravou večeře nebo společným vařením či objednat přes Bolt Food, Dáme jídlo či Wolt.

💡 Tipy na rande Praha restaurace: Lemon Leaf, Asian Temple, Zelená Zahrada, Colloseum, Grosseto, Las Adelitas, Café Imperial, Café Louvre, Café Moment (veganská).

tipy na rande
S výběrem restaurace pomůže Forsquare.

2. Tip: Kavárna

Jasná volba, když nevíte, co na prvním rande podniknout. Není to sice nejoriginálnější, ale útulný interiér kavárny představuje klidné prostředí pro bližší seznámení a popovídání. Pro první schůzku je dobré vědět o čem se bavit a vsadit na jistotu, tedy na ověřená témata na rande. V případě, že v kavárně nemůžete v současné chvíli vysedávat, vezměte kávu s sebou a vyrazte na procházku po Praze.

nápady na rande
Kavárna je ověřená klasika.

3. Tip: Bowling, kulečník

Prostředí, kde máte možnost si popovídat a zároveň se pobavit, zahrát si a zasmát se. Bowling a kulečník nejsou fyzicky náročné aktivity a jsou to určitě zábavnější a aktivnější činnosti, co na prvním rande dělat, když nechcete jen posedávat nad kávou.

💡 Tipy na rande doma: Nažhavte herní konzoli a zahrajte si nějaké hry proti sobě.

4. Tip: Procházka

Finančně nenáročné a navíc je tolik zajímavých míst, které stojí za to vidět. Procházka parkem je super, pokud máte psy vezměte je s sebou. Vyrazit můžete po památkách a vašich oblíbených místech. Završit to můžete posezením v příjemném podniku.

5. Tip: Kino

Klasika nad klasiky. Je sice pravda, že v kině není moc prostoru vést rozhovor, ale kino k randění tak nějak patří. Naplánujte rande tak, že předtím zajdete na kávu či drink, zajděte do kina a po té klidně může následovat procházka či večeře. V současné chvíli je i kino pro některé omezené, pak se nabízí možnost domácího kina – připravte film, popcorn, limču a něco sladkého.

💡 Tipy na romantické rande v domácím prostředí: svíčky, dobré víno a připravené jídlo, uvolněná atmosféra. Ano, jednoduché a opravdu stačí navodit atmosféru tak, že jste se na ni těšili a je vidět, že jste si dali práci, aby se cítila dobře.

nápady na první rande
3D kino může být taky fajnová změna.

Romantické nápady na večer i víkend 🌹

Některé ženy romantická gesta neprožívají, jiné je očekávají a touží se cítit, jak v romantickém příběhu. Pro většinu žen je romantické gesto, že si dáte práci s tím, jak naplánovat rande, nasloucháte ženě, jste pozorný a snažíte se, aby byla sama sebou. Květina je vždy milé a vítané gesto.

5. Tip: Lounge bar

Příjemné a temnější prostředí. V lounge baru by neměla být hlasitá hudba, jinak si spolu moc nepopovídáte. Jak už to bývá, alkohol bourá snáze hranice a nálada tak může být veselejší. Nic se ale nemá přehánět a opitím do bezvědomí dobrý dojem neuděláte.

Pokud do lounge baru nemůžete, inspirujte se na drinky a užijte si večer netradičně. Zahrajte si na barmana a vytvořte atmosféru v domácím prostředí, skvělé drinky a hudba. Zapojte kreativitu a večer si zpříjemněte hrou: otázky na tělo.

jak na rande
Lounge bar – příjemné místo na drinky s hudbou.

6. Tip: Wellness

Relaxace, masáže a teplá vířivka. Je něco více romantického? Nemusíte hned utrácet za víkend, stačí naplánovat půl dne, kdy si společně užijete třeba saunování, společnou masáž a nebo si dopřejete koupel v privátní vířivce.

7.Tip: Výlet lodí

Ať už je to projížďka v letním počasí na šlapadlech či večerní romantický výlet lodí, zaručeně bude vidět, že jste nad randem přemýšleli. Ženy radí vidí aktivitu, že vám není lhostejné, jak spolu trávíte čas.

💡 Tipy na rande Praha: Půjčovna lodí a šlapadel Slovanka, Plavby lodí Praha, Paroplavba.

8.Tip: Piknik

Venkovní piknik je romantika. Sbalte s sebou deku, jídlo a něco dobrého na pití. A že zrovna počasí není na piknik? Piknik můžete připravit i doma, zaručeně ji to překvapí a originálně zabodujete. Navíc nemusíte řešit popřípadě nepříznivé počasí.

9. Tip: Víkend v Evropě

Společný víkend a v cizině? Romantické gesto, rozhodně. Tímto překvapením ji dostanete do kolen. Je to větší krok k tomu, jak se poznat hlouběji a navíc dát najevo, že o ni stojíte. Takovým nápadem na rande ji vykouzlíte na delší dobu úsměv a pravděpodobně to váš vztah posune rychleji dopředu. Je to ale finančně náročnější a aktuálně i cestovaní je značně omezené kvůli pandemii covidu.

tipy na romantické rande
Víkend v Evropě ji rozhodně mile překvapí.

Originální nápady na rande 😎

Není na škodu trochu překvapit a naplánovat rande zábavnější a aktivnější činností.

10. Tip: Skejtování

Skvělá činnost, co dělat na rande. Je to zábavné a finančně nenáročné. Každá normální holka chce sdílet koníčky a vy ji tak můžete ukázat, co vás baví a přijmout roli trpělivého učitele.

jak naplánovat rande
Skejtování, bruslení. Hlavně společně.

11. Tip: Hrady a zámky

Výlety a zážitky nás spojují, je to fajn krok k tomu poznat toho druhého zase trochu jinak. V letním období jsou takové nápady na rande snadnější k realizaci. V zimě je třeba zapátrat, zda jsou otevřené nějaké konkrétní výstavy v zámcích či se nekonají nějaké akce.

rande
Plánujte společně, někdy převezměte iniciativu.

12. Tip: Zoologická, botanická zahrada

Zábavné a uvolněné rande. Zoo i botanická zahrada nemusí být jen pro školní výlety či rodiny s dětmi. Zejména v letních měsících je to zajímavější forma procházky, jak spolu strávit den. V zimním období oceníte menší návštěvnost a pro vás tak větší soukromí.

💡 Tipy na rande: Zoologická zahrada Praha, Botanická zahrada Praha – vstup umožněn bez dokladu o bezinfekčnosti, nesmí se jednat o skupinové prohlídky.

13. Tip: Vyhlídky, rozhledny

Výlet klidně naplánujte společně, spolupráce je ve vztahu důležitá a je dobré vědět, jak vám to funguje. Vezměte auto, nasedněte do vlaku či autobusu a užívejte si to. Takové rande se nese v duchu turistiky, poznávání nových míst a aktivního odpočinku.

co dělat na rande
Výhled za to stojí.

💡 Tipy na romantické rande: Sám vyberte místo, cestu naplánujte a přibalte piknikový koš s dekou.

14. Tip: Hudební festivaly

Je pravda, že v současnosti si moc hudebních festivalů neužijeme, leda přes online přenosy. Nicméně se tato situace dá pojmout pozitivně a vy si můžete uspořádat soukromý festival z gauče a užít si to trochu jinak. Jen ale pozor na sousedské vztahy. Hudební festivaly jsou i ideální pro seznámení s vašimi přáteli.

15. Tip: Laser game

Akčnější a herní činnost, co dělat na rande. Ve hře máte laserové zbraně a snažíte se získat, co nejvíce bodů. Aktuálně v hernách je nutné doložit doklad o ukončeném očkování či prodělání nemoci covid.

16. Tip: Virtuální realita

Pohlcující, propracované a trendy. Virtuální realita hýbe světem, navštivte virtuální hernu a nebo objednejte přímo až k vám domů. Na zimní období řadím rozhodně mezi nejlepší nápady na rande, jak se netradičně zabavit a zkusit něco nového.

originální nápady na rande
Užijte si virtuální realitu u sebe doma.

Nápady na rande v zimě ❄️

V zimě nejsem zastáncem procházek do zmrznutí, ale i zimní procházka se dá zpříjemnit horkým nápojem a romantickým pohledem na zasněžené okolí. Společně, ale taky nemusíte opustit pohodlí domova a i tak to bude skvělé rande.

17. Tip: Seriály a filmy v domácím prostředí

Doma je doma. Navíc seriálový a filmový svět ovládl Netflix a taková pohodička jen ve dvou zejména v zimě je prostě nejlepší. Dejte si akorát záležet, aby se cítila, co nejpohodlněji.

témata na rande
Filmové odpoledne s Netflixem.

18. Tip: Kultura

Zajděte za kulturními zážitky a je jen na vás, co budete chtít navštívit. V současné době je potřeba sledovat opatření týkající se vnitřních akcií, nyní platí, že je potřeba se prokázat dokladem o ukončeném očkovaní či prodělání nemoci. Zajímavé expozice a různé galerie snadno navštívíte i přes online prohlídku.

💡 Kulturní tipy na rande: výstavy, muzea, galerie, vernisáže, divadlo, muzikály, opery, balet.

20. Tip: Kluziště, zimní stadion

Sportovní a zároveň velmi sbližující aktivita, co dělat na rande přes zimní období. Když ani jeden nebruslíte – nevadí, máte možnost se spolu naučit něco nového. A to je plus!

💡 Tipy rande Praha: Kluziště na Letné, Bruslení Folimanka, Kluziště Smíchov, HASA, Zimní stadion Hvězda.

nápady na rande v zimě
Zábavná sbližující činnost, co dělat na rande.

21. Tip: Squash

Nejen pro sportovní nadšence, jak se aktivně zabavit na rande. U squashe se fajnově zasmějete, vypustíte endorfiny a zdravá rivalita v soutěžení taky není k zahození, jak poznat toho druhého blíže. Jestli na sportoviště nyní nemůžete, v teplejším počasí je alternativa badmington a tenis venku. Na doma se můžete pobavit u sportovních her na konzoli Nintendo Wii.

22. Tip: Večírek

Vyrazte na neplánovaný večírek, zatančit si nebo třeba do baru s živou hudbou. Spontánní akce bývají někdy nejlepší a třeba po večeři vás to někam zavede.

💡 Tipy na rande domácí večírek: Zahrajte si doma hry – Never have I ever … či hru s pikantními otázkami.

23. Tip: Únikové hry

,,Kdo si hraje nezlobí.” Únikovky ukážou, jak vám jde týmová spolupráce a zda jste naladěni na stejné vlně. V domácím prostředí se nabízí možnost deskové únikové hry.

24. Tip: Deskové hry

Deskové hry nemusí být jen pro děti, je to zajímavé zpestření zimních večerů. Deskovky si můžete zahrát i společně s dalšími kamarády.

deskové hry
Deskovky na zimní večery.

25. Tip: Společný kurz

Učit se společně něco nového vás rychleji sbližuje a vytváří vaše společné téma. Kurzy zvládnete i online a je opravdu z čeho vybírat:

  • kurzy vaření
  • kreativní kurzy
  • kurzy na přípravu kávy
  • tvořivé kurzy
  • výtvarné kurzy
  • řemeslné kurzy
nejlepší nápady na rande
,, Naučíme se společně dělat sushi?”

Strávit čas spolu můžete i online, zahrajte si hru přes internet, začněte konverzaci třeba na Instagramu či si zavolejte přes Facetime, Skype.

Jak to udělat, aby nikdy nedošly nápady?

Když vztah už nějakou dobu funguje a je dobře zajetý, tak se do něj postupem času může začít dostávat nuda. Jeden druhého už si tolik nepředchází, už všechno běží v zaběhnutých kolejích. Na rande už se přestává chodit, až se může stát, že si jednoho dne uvědomíte, že uběhl rok a nikde jste spolu nebyli. Dobrá zpráva je, že se tomu dá předejít a možná si i trochu usnadnit práci.

1. Sepište si bucket list

Zvláště na začátku vztahu je dobrý nápad sednout si a sepsat si všechno, co byste chtěli. Ne nutně jako pár, ale co jste si vždycky přáli podniknout, nebo navštívit. Dejte dohromady své sny, ať už jsou malé nebo velké. Může to být výlet do Paříže anebo ornitologie. Nekladou se žádná omezení a zkuste si vzpomenout na co nejvíce věcí. Díky této aktivitě se budete cítit jeden druhému blíž a lépe se poznáte. A skvělá zpráva je, že vám to do budoucna bude sloužit jako seznam míst a aktivit, kam vyrazit na rande.

Seznam samozřejmě v průběhu času doplňujte a můžete si být jistí, že studnice aktivit nikdy nevyschne.

2. Sežeňte si seškrabávací plakát

Protože je více lidí, kteří bojují s vymýšlením nových nápadů a míst na rande, tak na internetu seženete seškrábávací plakát. Slouží stejně jako bucket list, ale vymyslel jej za vás někdo jiný. Sice se připravíte o zábavnou aktivitu vymýšlení vlastních věcí, ale pokud spolu již nějaký ten pátek jste anebo vás nic nenapadá, tak tohle je dobrá možnost. Plakát samozřejmě slouží i jako pěkný dárek k výročí, narozeninám, svátku či k vánocům.

3. Kupte si abonmá či si předplaťte vstupy

Pokud máte společnou aktivitu, která vás oba dva baví, ale život je příliš hektický, vy jste si po čase přestali dělat na sebe čas, je je ta nejlepší doba to změnit. Kupte si předplatné anebo abonmá, na tu aktivitu, která vás oba baví. Bude vás to nutit se skutečně dostat z domu a uvidíte, jak budete rádi za opakované společné aktivity.

Co můžete zvážit? Záleží pouze na vás, může se jednat o koncerty vážné hudby, divadlo, vstupenky do kina, ale také třeba vstup do tělocvičny či na bazén.

4. Zkuste knihu či seznam

Jestli patříte k lidem, kteří jsou rádi venku a baví vás výlety, tak si můžete vybrat objekty či oblast a začít si odškrtávat seznam. Jezdíte rádi po rozhlednách? Kupte si knihu se seznamem rozhleden a vyražte. V knize si pak můžete odškrtávat ty navštívené. Stejně tak si můžete zvolit hory či historická města. Záleží jen na tom, co vás baví. A pokud nechcete psát do knížky, tak si z internetu stačí sehnat seznam. Můžete si ho třeba nalepit na dveře, abyste viděli, kde všude jste byli a kam se ještě vypravíte. Když k tomu přidáte i fotky, tak máte z nudných dveří rázem nástěnku společných vzpomínek.

5. Překvapujte se

A jestli nepatříte k lidem, kteří dělají věci rádi systematicky, můžete se dohodnout, že každý měsíc má na starosti rande jeden z vás a má za úkol druhého překvapit.

V každém vztahu je důležité zachovávat určitou novost a vzrušení a rande jsou rozhodně skvělým způsobem, jak toho dosáhnout.

Další zajímavé články

Žij úspěšně nové logo

Jak uspět v době internetu v životě i podnikání.

Copyright © 2024 | ŽijÚspěšně.cz