Domů » 20 Tipů na luxusní vánoční dárky pro ženy

20 Tipů na luxusní vánoční dárky pro ženy

autor Eliška Vachková
Publikováno: Poslední aktualizace 0 komentářů
dárek

Vánoce se nezadržitelně blíží a nastává každoroční dilema, jaký dárek zvolit. Pojďme si společně projít tipy na luxusní vánoční dárky pro ženy, které jim určitě udělají radost.

Jak vybrat ten nejlepší dárek pro ženu?

Abyste zaručili úspěch při vybírání dárků, měli byste myslet na to, aby byl co nejosobnější. Zamyslete se nad tím, co má daná osoba ráda – jaké interprety poslouchá, jaké sleduje filmy či seriály a zaměřte se na to, do čeho je blázen (každý něco takového máme). Některé ženy milují kosmetiku, pro jiné je důležitá zdravá strava a cvičení a ostatní zase zajímá vaření. Je důležité ženu znát, abyste dokázali odhadnout, co se jí bude líbit.

Pokud nevíte, obecně funguje:

 • dárková poukázka,
 • pobyt/zážitek,
 • pozvánka na oběd/večeři,
 • výběr zboží dle jejího uvážení.

Vyhněte se:

 • koupi parfému,
 • koupi kosmetiky, která se vybírá podle odstínu (korektor, make-up),
 • koupi oblečení.

Vždy se raději spolehněte na zakoupení voucheru do oblíbeného obchodu, aby si žena mohla vybrat sama. Předejdete tak problémům, které jsou s nevhodným dárkem spojeny – řešení výměny, lítost a vyhozené peníze.

dárek
Ty nejlepší dárky vyberete pouze, pokud víte, co má daná žena ráda.

20 Tipů: Luxusní vánoční dárky pro ženy

Pokud chcete nějakou ženu ve vašem okolí potěšit, pak se inspirujte našimi 20 tipy na luxusní vánoční dárky, které můžete pořídit. Počítejte s vyšší pořizovací cenou, přece jen se jedná o luxusní záležitosti. Určitě se ale budou líbit a zabodujete. Jaké to jsou?

1. Wellness pobyt

Není nic krásnějšího, než když ženě darujete volný čas. Vyberte wellness pobyt, kde se bude moct nechat rozmazlovat, užívat si oázu klidu a vypustí veškeré problémy z hlavy. Jeďte s ní a užijte si výlet společně! Vyberte místo, které je její oblíbené nebo se podívejte někam, kde ještě nebyla. Ideálně volte neomezený wellness a útulné prostředí. Luxusní večeře k tomu jsou třešničkou na dortu. Oblíbené jsou především wellness pobyty na 2-3 dny.

2. Bedna s překvapením

Udělejte ženě radost kreativním a osobitým dárkem. Přesně takovým originálním dárkem pro ženu může být bedna plná jídla, kosmetiky, kávy sladkostí nebo dalších vychytávek. Paleta možností je dnes nepřeberná a je jen na vás, jakou bednu si vyberete. Největším prodejcem beden a truhel je v České republice Manboxeo.cz.

Dárky pro ženy manboxeo

3. Šperky

Šperky ocení snad každá žena, která se chce cítit váženě. Vybírat můžete s jejím i bez jejího doprovodu, jen je důležité, abyste znali její vkus. Zkuste Pandoru, která je za poslední roky velmi oblíbená, navíc vás nevyjde tak draho jako třeba Cartier, jež se cenově pohybuje až v řádu stovek tisíc. Vyberte náramek, přívěsek, náhrdelník, prstýnek či náušnice.

dárek šperk
U šperků se nemusíte soustředit na cenu, ale na fakt, jak k ženě sedí, co vyzařuje.

4. Něco vyrobeného přímo pro ni

Každého potěší, když jste si s dárkem dali záležet. Darujte něco, co bude vyrobeno přímo pro ni – produkt se jménem, fotkami nebo věnováním. Může jít o kalendář s vašimi společnými fotografiemi, prstýnek či přívěsek se jménem, vzpomínkovou knihu. Najděte něco, co by přítelkyni/manželce vykouzlilo úsměv na tváři a udělejte z toho jedinečnost, určitě to ocení.

5. Kabelka

Ach, ty ženy a kabelky, že? Každé by se nějaká nová hodila, ať už malá či velká. Tady se vyplatí poslouchat po čas roku a zjistit, kterou by si přála. Takovou Pradou určitě nezklamete, nicméně ne každý má takový rozpočet. Pokud sháníte něco finančně méně náročného, pak se zaměřte hlavně na druh, který by byl ženě k užitku – praktická kabelka, psaníčko nebo spíše něco přes rameno?

6. Hodinky

Doplněk, který se skvěle hodí hlavně podnikatelkám. Kromě své praktické funkce plní i tu estetickou, proto uděláte radost něčím lesklým, co si mohou dát na ruku. Opět je třeba znát ženin vkus, nicméně vám nic nebrání v tom, vzít ji na nákupy s sebou a pojistit si tak, že se jí dárek bude líbit. Nemusíte se cítit špatně, ženy si rády vybírají dárky, které neplatí.

7. Dovolená

Máte-li na straně větší množství peněz, pak můžete pořídit dovolenou. Je jedno, jestli bude v Česku nebo zahraničí, obě by měly sloužit k odpočinku, ať už aktivnímu či pasivnímu, záleží na vašich preferencích. I ubytování může být luxusní klasika v hotelu nebo klidně pobyt v karavanu, kde si užijete dobrodružství. Nemusíte objednávat celý týden, stačí i víkend.

💡 Tip: Pokud hledáte místo, kde budete jen vy dva a spoustu času, pak zamluvte nějakou chalupu tady v Čechách. Je jich spousta a ceny některých majitelů jsou více než přijatelné. Můžete zde strávit Vánoce, Silvestr, ale i úplně obyčejné dny, které tak učiníte speciálními.

8. Nezapomenutelný zážitek

Víte, že by vaše drahá stála o nějaký zážitek, jako například skok padákem nebo jízdu ve sportovním autě? Pak jí to umožněte! Zakupte takový zážitek na Slevomatu a splňte jí sen. Nemusí jít jen o adrenalin, ale třeba o návštěvu vysněné restaurace či koncertu oblíbeného interpreta.

9. Péče o pleť

Protože se ženy hodně zajímají o svůj vzhled, není špatným nápadem ani poukázka na kosmetiku, třeba na několik měsíců dopředu. Ušetříte partnerce peníze, a pokud ji ještě navíc předplatíte nějakou nadstandardní péči, určitě bude ráda. Pokud má problémy s akné, vyhledejte nějaké speciální ošetření nebo ji zaplaťte doporučené produkty od odborníka, ty totiž vyjdou docela draho.

dárek
Kosmetická péče je pro ženy forma relaxu a sebelásky v jednom, proto je vhodným dárkem úplně pro každou.

10. Služba

Mnoho žen by si tajně přálo další tetování, piercing nebo barvení vlasů. Jestliže znáte její oblíbené studio, pak ji tam zakupte poukázku a donuťte ji tak konečně zrealizovat její přání. U tohoto bodu je důležité ženu opravdu znát, abyste trefili správné místo, nicméně většina má své oblíbené podniky, kam na takové zákroky chodí. Kdyby se jednalo o první zkušenost nebo byste si nebyli jisti, pak jí můžete vlastnoručně vyrobit poukázku a nechat partnerku rozhodnout, kam by chtěla zavítat.

11. Předplatné

Má partnerka ráda Netflix, předplácí si nějaký časopis nebo chodí pravidelně na nehty? Věnujte jí předplatné. Takový dárek je sice spíše praktický, ale z dlouhodobého hlediska ušetří ženě spoustu peněz, bude jí užitečný a má smysl. Jestliže je navíc nadšenkyně do divadla či kina, máte vymyšlenou zábavu na ven po celý rok!

12. Kávovar

Milovnice kávy? Výborně! Pořiďte kávovar automatický nebo pákový, který požitek z kávy zase o něco prohloubí. K tomu přidejte balení kvalitní kávy a máte dárek jak vyšitý! Nyní už se partnerka nemusí obtěžovat chodit do kavárny, jeden takový šálek si může vychutnat z pohodlí domova.

13. Kurz

Víte, že se chce naučit malovat, líčit či vařit? Pak ji přihlaste na jeden takový kurz. Darujete tak nejen zážitek, ale i novou zkušenost, která může zůstat po celý život. Kurzy vás navíc nepřijdou tak draho a přinesou spoustu radosti. Ovšem měli byste mít obdarovanou otipovanou, jestli jí zážitkový dárek udělá radost. Některé ženy dají přednost fyzickému dárku než zážitkové akci, která je vyhodí z komfortní zóny.

dárek kurz
Kurz vaření ženu obohatí, zlepší její dosavadní dovednosti a přidá i nové.

14. Sportovní vybavení

Věnuje-li se vaše drahá polovička sportu a zdravému životnímu stylu, jistě ocení nějaké to vybavení, aby se neustále mohla posouvat dál. Pořiďte činky, kettle bell, odporovací gumičky, běžecký pás či schody. Vybavte si vlastní posilovnu a cvičte oba tehdy, kdy se vám zachce.

15. Pomocníci do domácnosti

Myčka či pračka sice nepatří mezi top dárky k Vánocům, za to robotický vysavač či hlasový asistent by mohl. Usnadníte tak ženě život a bude mít zase o jednu povinnost méně. Hlasového asistenta navíc využijete v každém věku, hlavně, když máte plné ruce práce.

16. Romantika jako z filmu

Udělejte jí den, kdy se s vámi bude cítit jako princezna. Objednejte šampaňské, zajděte na večeři, zamluvte nějaký luxusní hotel (třeba opět wellness) a dopřejte jí cítit se jako ve filmu Pretty Woman. Tento dárek je víc než tisíc slov či bůhvíjak drahý šperk.

dárek
Dárek ve formě nezapomenutelného zážitku je vždy skvělým nápadem.

17. Společný zážitek

Aby se vaše láska prohlubovala, měli byste společně objevovat a zažívat nové. Zkuste třeba taneční, díky kterému se ještě více sblížíte, užijete si zábavu a něco nového se naučíte. Uvidíte, že na to budete rádi vzpomínat. Kromě tanečních může jít třeba také o kurzy pro páry, únikové hry nebo plavbu na lodičce.

18. Polaroid

Protože je zachycení momentů nejen populární, ale zároveň skvělý způsob, jak si je uchovat napořád. Polaroid je typický okamžitým vyjetím fotografie, kterou jste zachytili a můžete si ji uložit do alba nebo ji pověsit na nástěnku. V budoucnu bude potřeba už jen dokupovat náplně, jinak vám foťák vydrží navždy a můžete ho jednoduše brát s sebou na výlety.

19. Svíčka

Jak jistě víte, ženy milují svíčky. Líbí se jim jako dekorace, ale užívají si i jejich pálení. Zima je ideální doba na koupení jedné z nich. Poohlédněte se po těch dražších, kvalitnějších, jako je Yankee Candle. Prodávají různé velikosti, tak kupte tu největší, vydrží opravdu dlouho. Existují navíc i vánoční edice, které dokáží skvěle navodit vánoční atmosféru. I když už v době předání dárku bude pomalu po tomto období, vaše polovička si jistě takovou vůni užije i nadále.

20. Luxusní kosmetika

A blížíme se ke konci. Která žena by pohrdla kvalitní luxusní kosmetikou? Značky jako MAC, ESTÉE LAUDER jsou něco, čím nešlápnete vedle. Budete-li ale kupovat pleťovou kosmetiku, měli byste znát typ pleti, aby přípravky vyhovovaly, když už za ně dáte tolik peněz. Zkuste spíše vybrat něco univerzálního jako krém pro všechny typy pleti nebo řasenku.

dárek
Luxusní kosmetika je kvalitní, vydrží dlouho a žena se díky ní bude cítit hýčkaná.

21. Kvalitní alkohol

I když to může znít spíše jako ideální dárek pro muže, i ženy ocení pravé šampaňské či nějaké kvalitní víno. Zkuste ji vzít třeba na ochutnávku, párování vín a jídla, nebo na návštěvu do vinného sklípku. Pokud si vaše žena potrpí na silnější alkohol, například whiskey, zainvestujte a kupte opravdu kvalitní kousek. A jestli jste opravdoví fajnšmekři, pak se porozhlédněte po investičním alkoholu, který můžete buďto vypít nebo na něm v budoucnu vydělat.

Jak dárek pro ženu zabalit

Aby dárek zářil luxusem už od začátku, dejte si na balení záležet. Můžete využít i profesionální služby, které najdete například v obchodních centrech. Lepší je ale zabalit dárek sám, protože i když to nebude perfektní (nebo se vám to tak nebude zdát), bude to od vás, a to se cení.

Vyzkoušejte:

 • klasický přírodní balicí papír bez potisku a dozdobte ho nějakou větvičkou,
 • balení v krabicích, které musí jednu po druhé otevírat, než se k ní dostane,
 • balení v krabici, která je vystlaná a obsahuje navíc čokoládičky nebo nějakou dekoraci,
 • vytvořte z balení nějaký motiv, například medvídka – nalepte na dárek uši, ruce a nohy a dokreslete zbylé části těla.

Ať už vyberete jakýkoliv dárek z výše vypsaného seznamu, určitě to bude senzace. A nezapomeňte – dárky nemusí být drahé a luxusní, ale důležité je, aby byly věnovány s láskou.

Další zajímavé články

Žij úspěšně nové logo

Jak uspět v době internetu v životě i podnikání.

Copyright © 2024 | ŽijÚspěšně.cz