Domů » 7 Tipů: Jak vybělit zuby doma?

7 Tipů: Jak vybělit zuby doma?

autor Veronika
0 komentářů
Jak vybělit zuby

Váš úsměv může ovlivnit mnoho situací. Ať už se chystáte na pracovní pohovor či chcete zapůsobit na vašeho potenciálního klienta. Vzhled určuje první dojem. Proto byste nikdy neměli zapomenout na péči o váš chrup a jeho barvu. Zažloutlé zuby nebudou působit zrovna reprezentativně, a i když se budete sebevíce snažit zaujmout jinými přednostmi, tak i tato maličkost vás může stát skvělou pracovní příležitost.

Jak vybělit zuby doma s použitím domácích surovin?

Můžete si vybírat mezi dvěma způsoby, jak rozzářit váš úsměv. Buď zvolíte návštěvu nejbližší dentální hygieny nebo zaexperimentujete domácími ingrediencemi. My jsme se v našem článku zaměřili především na druhou variantu a vybrali jsme pro vás hned několik tipů, jak vybělit zuby doma a vytvořit tak oslnivý úsměv.

Použijte jedlou sodu

Jedlá soda není jen přípravek do jídel, můžete se pomocí ní zbavit zubního kamene. Vlhký kartáček ponořte do jedlé sody a začněte jím pomalu a lehce masírovat zuby. Tato procedura vám pomůže zbavit se nažloutlých zubů i pigmentových skvrn.

Ovšem nepoužívejte tento postup každý den, při časté aplikaci by vám zrnka jedlé sody mohla poničit zubní sklovinu! Stačí, když tuto čisticí variantu použijete jedenkrát do týdne.

Recept na účinnou směs, která vybělí vaše zuby:

  • 1/2 Lžičky jedlé sody,
  • 1/2 lžičky octa,
  • špetka soli.

Všechny suroviny pečlivě promíchejte. Do vzniklé směsi vsuňte navlhčený kartáček, kterým si následně budete nanášet domácí pastu krouživými pohyby na zuby. Nechejte směs účinkovat cca 3 minuty a následně si ústa vypláchněte teplou vodou. Tuto proceduru můžete zopakovat každých 14 dní.

Jahody, sladká metoda čištění

Jahody jsou nejen skvělou letní pochoutkou, ale také účinnou bělicí variantou. Pro jejich jasně červenou barvu byste možná čekali spíše zbarvení zubů, ale opak je pravdou! Díky přítomnosti kyseliny jablečné vám pomohou k zářivějšímu úsměvu. Nejlépe uděláte, když několik jahod rozmačkáte vidličkou v misce. Následně kaši naneste na zubní kartáček a jemně jím kružte po vašich zubech.

💡 TIP: Do vzniklé jahodové směsi můžete pro ještě lepší účinek přidat také trochu jedlé sody!

Jahody
Věděli jste, že jahody přispívají k bělejšímu odstínu zubů?

Kokosový olej nejen na vaření

V posledních letech zažil kokosový olej velký boom. Hojně se využívá jak v potravinářství, tak v kosmetice. Napadlo vás jej vyzkoušet i pro lepší odstín vašich zubů? Kokosový olej vám nejen pomůže vybělit váš chrup, ale také snižuje nepříjemný zápach z úst a zamezuje riziko vzniku zánětu dásní. Naberte si přiměřené množství oleje do úst a přelévejte ho mezi zuby cca 3 minuty.

Nezapomínejte, že jde o olej, proto jej v žádném případě nevyplivujte do umyvadla. Mohl by vám ucpat odpad a nadělat vám tak mnoho zbytečných nepříjemností.

Tabletky černého uhlí využijte i jinak

Máte doma zásoby černého uhlí na potlačení střevních potíží? V tom případě jste narazili na dalšího pomocníka pro váš bělejší úsměv. Jednotlivé tablety si můžete nadrtit s pomocí lžíce. Kartáček navlhčete a ponořte jej do nadrceného uhlí a začněte jemně přejíždět po zubech. Poté běžně ústa vypláchněte jako po každém čistění. Černé uhlí vám nejen pomůže s bělením zubů, ale také značně osvěží váš dech.

Kurkuma, žlutý prášek pro bílé zuby

Kurkuma je nejpoužívanějším kořením v asijské kuchyni. I když se zdá, že toto žluté koření vám spíše všechno obarví, a to i včetně vašich zubů, není tomu tak. Kurkuma se pyšní svými protizánětlivými účinky a preventivně vás ochrání před vznikem zubního kazu. S kurkumou rozzáříte váš úsměv, ale také ji můžete použít do pleťových masek. Využijete ji také pro léčbu nepříjemných ekzémů a nevzhledného akné.

💡 TIP: Pro ještě intenzivnější efekt v bělení zubů, smíchejte kurkumu se lžicí kokosového oleje!

kurkuma
Kurkuma má mnoho příznivých účinků pro vaše tělo

Brokolice místo kartáčku

Brokolice se stane nejenom součástí vašeho zdravého jídelníčku, ale i skvělou variantou pro zlepšení vašeho odstínu zubů. Železo, které je v brokolici obsažené, pomáhá účinně bojovat proti působení kyselin, jež narušují zubní sklovinu. Brokolice také díky svojí kadeřavé struktuře, která se velmi podobá zubnímu kartáčku, pomáhá mnohem lépe mechanicky čistit váš chrup než kterákoliv jiná zelenina.

Nastrouhejte kůru z citrusů

Kůra pomerančů a citronů se stane pomocníkem v boji se žlutými zuby, obsahuje totiž poměrně velké množství draslíku, který se často používá do zubních past pro jeho bělicí účinky. Proto ji určitě nevyhazujte. Kůru si nastrouhejte najemno a pomocí prstu nanášejte na zuby.

Po aplikaci si důkladně vypláchněte ústa čistou vodou. Ovšem pozor. Ne každému chrupu bude vyhovovat intenzita kyselosti těchto potravin. Pokud vám bude čištění nepříjemné, tak v něm určitě nepokračujte a zvolte jinou přírodní variantu.

Co způsobuje žloutnutí zubů?

  • Stárnutí,
  • pití kávy, červeného vína a některých limonád,
  • špatná hygiena,
  • dědičnost,
  • kouření,
  • sladká jídla.

Možností, jak vybělit zuby doma, je celá řada

Žádný způsob pro vybělení zubů nebude vyhovovat úplně všem. Odzkoušejte si všechny varianty a zůstaňte při té, která se vám nejvíce osvědčila. Pokud nejste příznivci přírodních metod, svěřte váš chrup dentálnímu specialistovi.

Nezapomínejte, že krásné bílé zuby mají pozitivní vliv na vaše sebevědomí a ovlivňují také vnímání vaší osobnosti druhými lidí. Mějte na paměti, že všeho moc škodí. Cílem není mít enormně bílý úsměv, jak některé celebrity, takováto vizáž má mnohdy opačný účinek. Všeho s mírou!

Další zajímavé články

Žij úspěšně nové logo

Jak uspět v době internetu v životě i podnikání.

Copyright © 2024 | ŽijÚspěšně.cz