Domů » Dovolená 2023: 7 zemí, které musíte navštívit

Dovolená 2023: 7 zemí, které musíte navštívit

autor Tereza Gödrichová
Publikováno: Poslední aktualizace 0 komentářů
Rodinná dovolená

Dovolená znamená výjimečnou událost. Jedná se přece o vaše vytoužené a zasloužené volno, tak byste ho měli strávit kvalitně a nabít se plno nezapomenutelnými chvílemi, které vám poté vykouzlí úsměv na tváři vždy, když si na ně vzpomenete. S plánováním nemusíte váhat neboť číslo 2023 se blíží tryskovou rychlostí a už teď lze vybírat z velmi pestré nabídky. Sestavte si již nyní své cestovatelské plány na následující rok.

Dovolená 2023: Kam se musíte podívat?

Možná váháte, kde by měla probíhat vaše příští dovolená. Jet znovu na to stejné místo, nebo se odvázat a vyzkoušet něco nového? Třeba vám s rozhodováním pomohou následující tipy. Přečtěte si, které země stojí za to navštívit v roce 2023. Můžou vás zaujmout i taková místa, o kterých jste nikdy předtím neuvažovali.

Ať už vás láká odpočinková dovolená s drinkem v ruce a poleháváním u moře, poznávání nové kultury, místních památek a dobrého jídla nebo toužíte po aktivitě a výšlapech v horách, z tohoto seznamu si vyberete tu pravou destinaci pro splnění vašich cestovatelských tužeb.

cestovani
Kam povedou vaše cesty v rámci příští dovolené?

1. Egypt

Letní dovolená u moře je v kurzu u spousty lidí a v Čechách patří Egypt mezi jednu z nejoblíbenějších destinací. Není se čemu divit, tato země nabízí spoustu pěkných plážových letovisek se špičkovými službami, bohatou nabídku kulturně-historických památek i možnost objevování krás podmořského světa.

I v následujícím roce se vyplatí vyrazit do Egypta a již nyní cestovní kanceláře nabízí nespočet výhodných first minutů. Jedná se o cenově přívětivý, luxusní relax u moře s širokou škálou možností poznávání zdejších krás, nechybí ani pestrá nabídka vodních sportů nebo projížďka na velbloudovi. Za nás vám můžeme doporučit tyto tři zajímavá letoviska v Egyptě:

2. Polsko

Věřte ale, že opravdu tento náš severní soused nabízí skvělé možnosti pro strávení nezapomenutelné dovolené

Nejenže se tam oproti jiným zemím dostanete za chviličku, takže odpadá zdlouhavé cestování, ale také se jedná o ideální místo na dovolenou kdykoliv během roku. Užijete si jak relax u moře na pobřeží Baltu v příjemných teplotách, tak i poznávání místní kultury a historie.

Kromě severního pobřeží se často navštěvují i města, jako například Krakov, Vratislav nebo Varšava. Pokud vás zajímá druhá světová válka, koukněte se do Osvětimi. V Polsku není ani tak draho, takže ušetříte peněženku, zato obohatíte svou duši o mnoho zážitků.

3. Thajsko

Tato asijská země patří mezi cestovatelské trendy a v následujícím roce se na tom nic nezmění. Do Thajska se nejčastěji létá v našich zimních měsících, protože naopak tam panuje nejhezčí počasí a tomu českému studenému se alespoň na chvíli uteče. Mimo jiné vás tam čekají přívětivé ceny zboží všeho druhu.

Jedná se o velmi atraktivní dovolenou, která nabízí nádherné pláže, čisté moře, bohatou kulturu i výtečnou asijskou kuchyni. Můžete si vychutnat klidný relax na některém z oblíbených thajských ostrůvků, ale i pravý ruch velkoměsta v Bankoku. Do Thajska se lze v pohodě vydat na vlastní pěst nebo si zjednodušit práci s využít široké nabídky pobytů v cestovních kancelářích. A nejlépe vás vyjde, pokud se podíváte na seznam hotelů a rovnou si ten svůj vyberete ↗️.

Navštívení země na jiném kontinentu nabízí náhled do zcela odlišné kultury

4. Slovensko

V dnešní době rostou na oblibě už i jiné druhy dovolených, než jen povalování se u moře. Mnoho lidí vyhledává turistiku či různé pobyty v přírodě. Jiní si zase chtějí dopřát relax, ale pláž a mořské vlny k tomu nutně nepotřebují, a tak raději kouknou po nějakém bližším wellnessu.

Náš další soused nabízí obě tyto možnosti. Slovensko se může pochlubit úchvatnými horskými masivy, které vám dopřejí nezapomenutelnou letní i zimní turistiku a jestli vás přepadne touha po načerpání sil odpočinkem, můžete navštívit nespočet termálních lázní.

Výhodou je, že vás nečeká náročné cestování, neboť se na tuto dovolenou dostanete snadno za pár hodin. Navíc odpadá i nutnost mluvit cizí řečí.

💡 Tip: Zalíbila se vám představa podívání se na Slovensko? Naplánujte si svou příští cestu a podívejte, jaká místa stojí za to navštívit

5. Itálie

Možná si návštěvu Itálie spojujete jen s představou letního relaxu u moře, a i to je zde opravdu krásné a dosti vyhledávané, ovšem do této jižanské země můžete zavítat i kdykoliv jindy během roku na zcela odlišný druh dovolené. Tato destinace nabízí širokou škálu vyžití. Když už jsme začali s oněmi plážemi a letní dovolenou, tak zde musíme jednoznačně doporučit severní část, kterou máme z České republiky velmi blízko. V této části Itálie naleznete ale také historické Benátky a mnoho dalších krásných míst. Zde si můžete prohlédnout tipy na ubytování ↗️.

Itálie si získává srdce turistů svými jak úchvatnými plážemi, tak i pozoruhodnou horskou krajinou a samozřejmě také skvělou kuchyní. Jedná se o ideální místo pro vyznavače zimních sportů, milovníky kulturních památek, historie, rušných měst, ale i opalování se na prosluněných plážích.

Specifickou a historicky bohatou částí Itálie je Toskánsko s Florencií a Pisou v čele. Pokud vás zajímá více o této části Itálie, tak si přečtěte náš článek přímo s tipy na výlety a místa v Toskánsku.

6. Irsko

Svěží zelená krajina, úchvatné pobřeží, bohatá historie i kultura a veselí místní obyvatelé – to, a ještě mnohem víc, je ohromující smaragdový ostrov Irsko. Návštěvníky láká svou kouzelnou, malebnou atmosférou plnou čisté přírody, nádherných památek a přátelského venkova.

Určitě vás nemine nějaké to stádo ovcí či krav, které k Irsku zkrátka patří. Také na vás dýchne kouzlo minulosti, neboť v této zemi najdete mnoho úchvatných zřícenin hradů a pevnost. Když už do Irska zavítáte, nezapomeňte také na ochutnání místní whisky a známého Guinness piva.

💡 Tip: Pokud dáváte přednost cestování doma, podívejte se na náš seznam 15 nejkrásnějších míst v Česku a najděte si inspiraci pro příští výlet.

7. Mexiko

Dovolená v Mexiku představuje nádherné pláže s celoročním žhavým sluncem, ale také zasněžené horské masívy. Tato země vybízí k dobrodružným výpravám po poznávání starověkých mayských ruin a následném odpočinutí si v luxusním ubytování s all inclusive službami.

I když se Mexiko nachází až v daleké Americe, stojí za to zvážit jeho návštěvu. Dostane vás svou odlišnou kulturou, indiánskými tradicemi a svými kulinářskými specialitami, kterým nechybí ani exotická chuť margarity. Nabízí zkrátka veškerou blaženost Karibiku.

Digitální nomád Mexiko
Mexiko patří mezi jednu z nejoblíbenějších destinací na cestování

A co Česko?

Nezapomínejte ani na naší mateřskou zemi Česko. Protože i dovolená doma může mít to největší kouzlo. přeci jen je plná historických památek, kulturních akcí a přírodních krás. V Praze každý musí navštívit Pražský hrad, Staré Město s Orlojem, Karlův most nebo Malou Stranu s Malostranským náměstím a ochutnejte také místní pivo. Pokud chcete vidět ještě více tipů, tak si přečtěte náš článek, kam na výlet v Praze.

Už jste prošli celé Krkonoše nebo Český Ráj? Navštivte některý ze zámků a hrádků, jako je Karlštejn nebo Červená Lhota, a nezapomeňte na kulturní akce, jako je Pražské jaro nebo Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary.

Pokud se rozhodnete zde zůstat déle, podívejte se na ubytovací portál Megaubytko.cz a vyberte si ze široké nabídky hotelů, apartmánů, chat atd. Ubytování si můžete vybrat podle vašich požadavků a preferencí a zajistit si tak příjemný pobyt u nás v domovině – České republice. Zkuste se ještě zamyslet, jestli nezůstat doma, možná ušetřit i nějaké peníze, ale zato prozkoumat krásná místa.

S klidným svědomím už nyní můžete začít s plánováním své dovolené v roce 2023, protože již teď pořídíte různé výhodné first minute či letenky. Ať už vyrazíte sami, s rodinou nebo přáteli, na v těchto destinacích vás čekají nová a neznámá dobrodružství obnášející poznávání nových kultur a jiných koutů světa.

Další zajímavé články

Žij úspěšně nové logo

Jak uspět v době internetu v životě i podnikání.

Copyright © 2024 | ŽijÚspěšně.cz