Domů » Hana Rakovičová: Důležitý je správný time management

Hana Rakovičová: Důležitý je správný time management

autor Daniela Adamová
Publikováno: Poslední aktualizace 0 komentářů
Hana Rakovičová

Hana Rakovičová se zabývá podnikáním online, které je podle ní v dnešní době dostupné všem. Jaké denní návyky a rituály jí pomáhají s efektivitou a proč je tak důležitý time management? Prozradila nám i její nedávnou zkušenost, která ji položila na kolena, ale dodala nový start v životě. Čtěte dále.

Jaký je tvůj klíčový faktor úspěchu?

Těch klíčových faktorů bych pojmenovala více, myslím si, že spolu úzce souvisí. Mezi ty hlavní tedy podle mého názoru patří vytrvalost, disciplína a konzistence. Snažím se za cestou ke svým cílům trpělivě postupovat a nevzdávat se.

Jakou investici do 1000 Kč považuješ jako nejlepší a jakou celkově?

Jakákoliv investice, která je přínosná pro náš osobní růst, je skvělá. Ať už se to týká businessu nebo našeho osobního života. Každý z nás by měl chtít být lepším člověkem každý den.

Za mě je skvělý krok investice do knih nebo seminářů, které nám předají nějakou hodnotu.

Jaké denní návyky doporučuje Hana Rakovičová?

Jaké máš denní rituály a návyky, které bys doporučila a jakých se naopak chceš zbavit?

Každý den se snažím dělat dechová cvičení, meditovat, cvičit, věnovat se osobnímu rozvoji (ať už je to čtení knihy, poslech audio knih nebo shlédnutí nějaké video přednášky) a také věnovat businessu co nejvíce času.

Opravdu důležitý je správný time management, protože když si člověk rozplánuje každou hodinu svého dne, najednou zjistí, kolik času má na aktivity, které třeba dlouho odkládá.

Ráda bych se ale zbavila zlozvyku chodit pozdě spát a díky tomu pozdě vstávat. 

Jaká je tvoje nejoblíbenější aplikace?

Instagram je za mě skvělá aplikace, která dokáže spojit lidi z celého světa. Jelikož využívám převážně Instagram pro svůj business, nedám na něj dopustit.

Desítky tisíc lidí (možná stovky tisíc) si vybudovaly svůj online business právě díky sociálním sítím a marketingu na nich. Je to skvělá příležitost pro všechny, kteří chtějí začít podnikat online

Hana Rakovičová se ráda věnuje i svému Instagramovému profilu @hanarakovicova.

Co pro tebe byly přelomové mezníky v životě i v podnikání?

Toto je celkem těžká otázka, jelikož mě můj život i podnikání zkouší celkem často. Nedávno jsem zažila moment, kdy jsem si uvědomila, že nemůžu pokračovat v tom, co dělám a udělala jsem radikální změnu ve svém podnikání.

Díky tomuto rozhodnutí jsem zjistila, že lidé okolo mě se jen přetvařovali a hráli si na přátele, ale jakmile jsem už nebyla pro ně “přínosem”, obrátili se proti mě zády a nastavili mi svou pravou tvář. Dá se říct, že jsem přišla o všechno a začala jsem zase od nuly.

Ale víte co? Já to beru jako příležitost začít znovu a lépe. Hlavně se správnými lidmi. Protože jsem si uvědomila, že to je opravdu to nejdůležitější. Pokud se obklopujete manipulátory a diktátory, kteří “vedou” svůj business na základě strachu a neustálého hypu (říkám tomu nonstop oživování mrtvých), nemá to dlouhého trvání. 

Naopak pokud se obklopíte lidmi, kteří jsou vyspělí, vyrovnaní a dokáží vás inspirovat a tím dovést k výsledkům, tak to je ta správná cesta. Dávejte si velký pozor, v jakém prostředí se pohybujete. 

Tip ŽijÚspěšně: Přečtěte si také článek na toto téma Jak filtrovat toxické lidi.

Hana Rakovičová je sympatická, mladá a cílevědomá slečna.

Jaké jsou tři hlavní trendy tvého oboru?

Mezi hlavní trendy mého oboru určitě patří technologie, inovace a cestování.

Jaká kniha tě v životě nejvíce inspirovala?

Oblíbených knih mám hned několik, ale mezi ty nejvíce inspirativní, které mě v životě posunuly dál bych zařadila dva tituly a to Jak získávat přátele a působit na lidi a knihu Tajemství.

Jaký je tvůj nejoblíbenější citát, Hanko?

Myslím, že krásný a vystihující citát, který si občas ráda připomenu je:

Čeho se na nás dopustili druzí, s tím už se nějak vyrovnáme. Horší je to s tím, čeho jsme se na sobě dopustili sami. 

François de la Rochefoucauld

Co bys vzkázala svému mladšímu já?

Ráda bych vzkázala svému mladšímu já, ať je otevřené všem příležitostem a ať se začne zajímat o osobní rozvoj už v mladém věku. Pořád si říkám, že kdybych se začala vzdělávat dříve, byla bych dnes úplně někde jinde.

Ale věřím, že vše má správné načasování a nikdy není pozdě začít s něčím novým. Také bych doporučila nejen sobě, ale i ostatním říkat ANO každé příležitosti. Nezáleží na tom jestli máte zkušenosti nebo ne, všechno se naučíte za procesu. 

Další zajímavé články

Žij úspěšně nové logo

Jak uspět v době internetu v životě i podnikání.

Copyright © 2024 | ŽijÚspěšně.cz