Domů » Hana Volfová: Probouzím v ženách sílu a sebevědomí

Hana Volfová: Probouzím v ženách sílu a sebevědomí

autor Daniela Adamová
Publikováno: Poslední aktualizace 0 komentářů
Hana Volfová

Hana Volfová je koučka a mentorka žen, ve kterých se snaží probudit jejich vnitřní sílu, odvahu i sebevědomí. Cílevědomost a odhodlání pomoci z Hanky přímo čiší. Jak sama říká, ne vždycky tomu tak ale bylo. O své cestě a klíči k úspěchu se nám svěřila v dnešním rozhovoru.

Čemu se věnuješ ve svém podnikání?

Podnikám jako koučka a mentorka pro ženy. Miluji pomáhat ženám, ať už s postavou, životním stylem nebo sebevědomím. Baví mě v nich probouzet tu sílu, kterou ony samy často ještě ani nejsou schopné vidět. Pokud totiž člověk tu svoji vnitřní sílu najde, nemá šanci ho cokoliv zastavit.

Mimo coaching a mentoring se zároveň věnuji budování vlastního globálního podnikání, ve kterém se spojují mé další vášně – cestování, technologie a seberozvoj. Tvořit velké věci mě prostě neskutečně baví.

Tip: Hana Volfová vám své služby také představuje na svém webu: hanavolfova.com.

Hana Volfová rozhovor
Hana Volfová si svůj úspěch vybudovala od nuly.

Jaký je tvůj klíčový faktor úspěchu? 

Věřím, že faktorů mého úspěchů je hned několik. Osobně se naprosto ztotožňuji s tvrzením, že úspěch je z 80 % o tom, jak přemýšlíme a zbylých 20 % je o dovednostech. Vždy to začíná odvahou, silným důvodem “PROČ” a velkou vizí. Ti, kdo žádnou vizi nemají, vždy totiž následují ty, kteří ji mají.

Pak přichází na řadu vášeň. To, co děláme, musíme milovat. Musíme milovat tu cestu, celý ten proces. No a na závěr to nejdůležitější  – musíme vytrvat, být konzistentní a nevzdávat se. Nikdy. Přijdou momenty, kdy budeme mít pochybnosti o sobě, o našem podnikání, o všem.

Přijdou strachy, kritika ze všech stran a ano, přijdou i pocity, kdy se na všechno budeme chtít vykašlat. A to je v pořádku. Patří to k tomu. Člověk to ale musí umět překonat. Jak já vždycky říkám: “Nelze porazit člověka, který se nikdy nevzdá.”

Jaké máš denní rituály, které bys doporučila ostatním?

Nemám žádnou předepsanou striktní denní rutinu, protože každý den je u mě jiný. Přesto by se pár společných rysů každého dne našlo. Velkou část dne věnuji samozřejmě svému podnikání – bez toho nemůžu být. Každý den si ale, a to ať je jakkoliv bláznivý, najdu čas sama na sebe.

Věnuji se meditaci a téměř každý den chodím cvičit, což je pro mě určitý druh terapie. Mám stále na očích svoje cíle, všechno, čeho chci dosáhnout. A také každý den čtu. Většinou ráno nebo před spaním. Součástí mojí rutiny je i večerní příprava na další den. Hektická rána nejsou nic, co by člověk chtěl zažívat.

Snažím se být každý den o něco lepší. Aspoň kousek. Jít svojí “extra mile” .  Naplňuje mě chodit večer do postele s vědomím, že mám vše hotovo a mám za sebou produktivní den.

https://www.instagram.com/p/CDHPmEaBRrp/
Čtení knih Hana Volfová doporučuje i na svém Instagramovém profilu.

Která kniha tě v životě nejvíce inspirovala Hanko?

Za moji osobní bibli považuji zcela jednoznačně knihu Odpověď , kterou napsali Barbara a Allan Pease. Četla jsem ji snad desetkrát a vím, že si jí zcela jistě zase přečtu znovu. Našla jsem v ní pokaždé přesně to, co jsem v tu chvíli hledala a potřebovala.

Myslíš si, že je důležité investovat sama do sebe?

Investice do nás samotných je ta nejlepší investice vůbec. Dnes už bych nespočítala, kolik peněz jsem zainvestovala do svého seberozvoje. Investovala jsem do různých věcí od knih, přes kurzy a vzdělávací akce, až po osobní mentory. Pokud se opravdu chceme v životě někam posunout, je to nezbytné. Navíc jestliže rosteme my, roste přirozeně i náš business. Takže ANO! Jednoznačně doporučuji do sebe investovat!

Tip: Spoustu motivace a každodenních nakopnutí vpřed najdete také na Instagramovém profilu Hanky @iamsovicka.

Setkala ses někdy s kritikou? Jak s ní bojuješ?

Samozřejmě. Čím víc je člověk úspěšný, tím větší je terč na jeho zádech. Ze začátku jsem to nesla špatně. Hodně jsem to v sobě řešila. Ale postupem času jsem se naučila brát to spíš jako dobré znamení. Pokud má člověk haters, zřejmě dělá něco dobře.

Už i Aristoteles říkal:

“Jediný způsob, jak se vyhnout kritice, je nic nedělat, nic neříkat a být nikým!”

Neřeším to. Moje vize a moje cíle jsou mnohem větší, než “konstruktivní kritika” od (většinou) anonymních profilů v online světě sociálních sítí. Člověk musí vědět, kam směřuje. Taky nepřestanete jezdit autem, když vám na přední sklo nalítá nějaký hmyz, že? 🙂 

“Nelze porazit člověka, který se nikdy nevzdá.” říká mentorka a koučka Hana.

Jaký je tvůj hlavní cíl?

Chci tady zanechat odkaz. Mým hlavním cílem je pomoci co nejvíce ženám opřít se o své síly. Pomoct jim dělat v životě rozhodnutí, kterých se bojí. Dosahovat úspěchu, začít vydělávat skutečné peníze, rozjet svoje vlastní podnikání, získat v životě svobodu a jednoduše žít život v lepších podmínkách.

Samozřejmě mám i své osobní cíle, ať už materiální nebo nemateriální. Ale pokud pomáháte růst ostatním a vidíte je dosahovat dalších met, milníků a výsledků, všechno dává úplně jiný smysl.

Co pro tebe byly přelomové mezníky v životě i v podnikání?

Jak se říká, ten nejdrsnější pád na hubu je tím největším posunem dopředu. Z každé chvíle, kdy jsem byla v životě opravdu na dně, se nakonec stal ten nejlepší odrazový můstek do úplně nové a lepší životní etapy.

Nebyla jsem vždycky tak odhodlaná a cílevědomá jako jsem dnes. Byla doba, kdy jsem se skutečně potácela na dně, trpěla úzkostmi a taky pochopitelně dělala věci, na které dneska nejsem úplně pyšná. Ale to je vývoj. Dobrou zprávou je, že člověk má vždy možnost volby. Vždy jsme to my, kdo může všechno změnit. Je úplně jedno, kým jsme byli, jde o to, kým se můžeme stát.

Několikrát v životě u mě přišla fáze : “A dost! Takhle ne!”  Takový ten aha moment a velké prozření, které mě donutilo začít dělat něco jinak a pracovat na sobě. Nejen v businessu je krize tou největší příležitostí k růstu. Platí to i v životě. Ty největší věci na světě vznikly v době krize.

Jaký je tvůj nejoblíbenější citát?

“Feel the fear and do it anyway!” – volně přeloženo jako pociť svůj strach a přesto to udělej. Tento citát považuji za svoje životní motto. Ty nejlepší věci vždycky přišli ve chvíli, kdy jsem překonala svůj strach. Dnes nevnímám strach jako něco, co by mě mělo zastavit. Spíš jako signál toho, že to, co se chystám udělat, bude stát za to.

Napadá tě něco, co bys vzkázala svému mladšímu já?

Neboj se! Čeká tě dlouhá cesta plná kotrmelců, pádu a těžkých zkoušek. Okolí tě často nebude chápat. Ale to nevadí. Je v pohodě být tak trošku divnej. Věř v sebe a nikdy o sobě nepochybuj. Jsi silnější, než si myslíš a dokážeš v životě velké věci.

Přečtěte si také rozhovor s Jakubem Rohem nebo s Marcelou Levinskou.

Další zajímavé články

Žij úspěšně nové logo

Jak uspět v době internetu v životě i podnikání.

Copyright © 2024 | ŽijÚspěšně.cz