Domů » Jaké zboží objednávat z Číny? Co raději ne!

Jaké zboží objednávat z Číny? Co raději ne!

autor Sandra
0 komentářů
nakupování na AliExpressu

Jak nakupovat levné zboží z Číny a nenarazit na podvodníky? Na co si při výběru dávat pozor? Jaké zboží objednávat z Číny? Co raději ne! Vše se dozvíte v tomto článku.

Co je to AliExpress?

Aliexpress je internetový obchod, který prodává čínské zboží. Lidé po celém světe si ho oblíbili zejména proto, že je tam možné najít spousty zajímavých produktů za velmi nízké ceny. Obchod je součástí nadnárodní společnosti Alibaba group, kterou založil čínský podnikatel Jack Ma. Spadá pod ní také též portál Alibaba a aukční server Taobao.

Internetový server AliExpress byl založen v roce 2010 v Číně. Systém nakupování je velmi podobný jiným e-shopům jako je např. Amazon nebo eBay. E-commerce platforma sdružuje množství malých prodejců z celé Asie.

Nakupujte ještě výhodněji s cashback portálém Tipli.cz, díky kterému dostanete až 10 % z ceny nákupu zpět.

Jaké jsou výhody nakupovaní na AliExpress?

Objednávat levnější produkty z Číny mohou lidé z kteréhokoliv koutu světa. Nakupování na AliExpress s sebou přináší řadu výhod:

Nízké ceny

Na AliExpressu najdete produkty jejichž cena je na evropské poměry velmi nízká. Prodejci z Číny nakupují zboží přímo z fabrik, kde se vyrábějí, tudíž si mohou dovolit prodávat za nízkou cenu. Navíc oproti klasickým kamenným prodejnám ušetři mnohdy i za náklady na pronájem a personál.

Doprava zdarma

Mnoho prodejců nabízí dopravu zdarma, zvlášť při nákupu velkého objemu zboží. Počítejte ale s vetší časovou prodlevou, zboží k nám může putovat zhruba měsíc a déle. Pokud spěcháte nebo potřebujete, aby vám došlo zboží co nejrychleji, můžete uhradit zvýšený poplatek za dopravu.

Automatizace

Systém si vaše údaje během první objednávky zapamatuje, abyste je u dalších objednávek už nemuseli znovu vyplňovat. Tato automatizace vám nejen ušetři čas, ale i usnadní proces nakupovaní, zvlášť pokud objednáváte zboží přes aplikaci na mobilu.

Jak objednávat zboží na AliExpressu?

Pro začátek je nutné se zaregistrovat. Založit účet na AliExpress může kdokoliv úplně zdarma. Jediné, co je k tomu potřeba je emailová adresa. Účet lze také propojit s existujícím profilem na Facebooku nebo Googlu.

Poté, co potvrdíte registraci, vám AliExpress nabídne formulář, kam vyplníte základní údaje jako je jméno, pohlaví, datum narození, země odkud pocházíte a kategorie produktů, které vás zajímají. Jakmile vyplníte informace o svém účtu, můžete začít nakupovat.  

Na AliExpressu najdete množství různých produktů počínaje oblečením, hračkami, nábytkem, elektronikou až po auta a motorky. Selektovat zboží lze za pomocí filtrů, které vám značně usnadní prací, zvlášť pokud se tu ohlížíte po nějakém konkrétním produktu.

Jak vybírat zboží na AliExpressu?

Nakupování produktů přes online e-shop AliExpress je pohodlnější, zvlášť pokud nemáte moc času chodit pravidelně na nákupy. Stejně tak jako všude jinde je ale potřeba dávat si pozor, abyste nenarazili na podvodníky nebo si neobjednali produkt, který pak budete muset zbytečně vracet nebo reklamovat. Jednou za čas to může samozřejmě potkat každého, nicméně pokud se budete řídit těmito jednoduchými pravidly, můžete toto riziko značně minimalizovat.

Sledujte recenze zákazníků

Snažte se vybírat produkty, které mají alespoň 90 % kladných recenzí. Pročítejte si recenze od jiných zákazníků. Mnozí přikládají ke svým komentářům i reálné fotografie, díky čemuž je snadnější si představit, jak daná věc vypadá v reálném životě.

Porovnávejte ceny produktů

Pokud vám nějaký produkt padl do oka, zkuste si jeho název zadat do vyhledávače a podívat se na všechny varianty jeho provedení. Můžete zjistit, že ho jiní prodejci nabízejí za stejnou nebo nižší cenu. Pokud jeden prodejce nabízí produkt za výrazně nižší cenu než ostatní, může to být znamení toho, že se jedná o padělek.

Přečtěte si pečlivě popis zboží a vedlejší informace o produktu

Pročítejte si detaily o produktu. Zvlášť pokud vybíráte oblečení, tak se koukejte na materiál. Některé parametry produktu jako barva, velikost a střih se dají nastavit rovnou ve filtrech, což vám zúží výběr položek a usnadní proces nakupování.

Zkontrolujte si, zda prodejce poskytuje záruku

V případě, že by vám došlo vadné zboží a chtěli byste ho reklamovat, může se vám záruka na zboží hodit. Proces vrácení peněz bude snadnější a rychlejší.

Dovoz zboží z Číny: Mohu se spolehnout, že mi zboží z AliExpressu opravdu dorazí?

Jedná se o seriózní platformu, tudíž se nemusíte bát, že se vaše peníze ztratí ve vzduchoprázdnu. Prodejce dostane zaplaceno až ve chvíli, kdy potvrdíte, že vaše zboží došlo v pořádku. Pokud vám zboží nedojde ve lhůtě stanovené prodejcem, můžete zažádat o vrácení peněz. Uhrazená částka by vám měla dorazit na účet během 15 dní.

Levné zboží z Číny: Co si pořídit na Aliexpressu?

Na AliExpressu je možné najít spousty zajímavých produktů. Mnoho prodejců nabízí zboží z Číny s dopravou zdarma. Navíc, zde najdete produkty, které byste nikde jinde nenašli. Poohlédnout se můžete i po napodobeninách známých brandů.

oblíbené produkty na AliExpress
Top produkty, které najdete na čínském e-shopu AliExpress.

Tipy na produkty z AliExpress

Mezi nejoblíbenější produkty, které lidi objednávají, patří:

Bezdrátová sluchátka

Bezdrátová sluchátka vám zaručí naprostou svobodu pohybu. Sluchátka snadno spárujete s mobilem díky Bluetooth technologii. Můžete s nimi snadno volat, poslouchat hudbu a oblíbené podcasty.

Kryt na mobil

Kryt na mobil může posloužit nejen jako ochranná pomůcka ale také jako designový prvek. Na AliExpressu je velký výběr krytů na všechny typy smartphonů i iPhonů, takže si na své přijde téměř každý.

Bezdrátová nabíječka

Alternativou ke klasické nabíječce může být bezdrátová nabíječka, která funguje na principu elektromagnetické indukce. Výhodou bezdrátové nabíječky je to, že se smartphone během nabíjení nemusí podložky přímo dotýkat, což znamená, že je možné ji připevnit i naspod nočního stolku a pokud nebude mezera větši než 3 cm, tak by mělo nabíjení fungovat. Lze s ní nabíjet také více zařízení najednou. Jedinou nevýhodou je, že přenos energie může být ztrátovější než u klasické nabíječky.

Bezdrátová nabíječka pro iPhone nebo smartphone skvěle doplní design vašeho interiéru.

Magnetický držák na mobil

Díky kovovému držáku na mobil bude manipulace se smartphonem snadnější a pohodlnější. Konstrukce ve tvaru prstenu funguje jako úchyt, což sníži riziko vypadnutí mobilu z ruky. Držák je možné použít také jako stojan pro sledování filmů a videí.

Brýle proti modrému světlu

Pokud vás po dlouhém sezení za počítačem bolí oči, můžete vyzkoušet speciální brýle proti modrému světlu. Brýle můžete nosit jak doma, tak do práce. Chrání vaše oči před modrým zářením, minimalizují odlesky monitoru a zostřují detaily.

Mini dron s kamerou

Drony menších velikostí jsou určeny pro vnitřní prostory nebo létání v bezvětří. Pořídíte s nimi skvělé snímky a videozáběry. Díky jejich velikosti jsou lehce skladovatelné a můžete je s sebou vzít téměř kamkoliv.

Vytvořte jedinečné záběry s mini dronem, který snadno zabalíte do batohu nebo kabelky.

Chytré hodinky

Pokud se delší dobu ohlížíte po chytrých hodinkých, ale nejste zatím připravení investovat do nich větší finanční částku, můžete se na AliExpressu poohlédnout po zajímavých alternativách. Hlavní výhodou chytrých hodinek je to, že je můžete spárovat s mobilním zařízením. Můžete s nimi volat, odpovídat na SMS zprávy a číst notifikace. Sportovci ocení také další funkce jako je měření tepu a krokoměr.

UV lampa na nehty

Nemáte čas chodit pravidelně na manikůru do salónu? S domácí UV lampou na nehty vytvoříte krásné gelové nehty raz dva. UV lampu na nehty můžete používat jak pro domácí tak profesionální účely.

Sáčky na potraviny

Téměř nepostradatelná věc v kuchyni, zvlášť pokud nakupejete jídlo do zásoby a chcete, aby vám v ledničce déle vydrželo. Do sáčku na potraviny můžete dát ovoce, zeleninu, bylinky a další potraviny, které se rychle kazí. Díky pevnému uzávěru a speciálnímu nepropustnému materiálu zůstanou potraviny déle čerstvé. Sáčky jsou vyrobeny ekologického plastu, tudíž je možné používat je opakovaně a méně zatěžovat životní prostředí.

Cestovní polštář

Tento produkt ocení zejména ti, kteří často cestují a pociťují bolesti zad a krční páteře. Cestovní polštář s paměťovou pěnou je ideálním řešením, jak si cestu vlakem, autobusem či letadlem zpříjemnit a navíc si během ní odpočinout.

Co na AliExpressu raději NEkupovat?

Mezi položky, které se na AliExpressu nevyplatí kupovat patří:

Semínka

Převážet semínka přes hranice může být nelegální, což je u některých odrůd rostlin problém. Navíc vám nikdo nezaručí, že budou během přepravy správně zabaleny a uskladněny, což může způsobit to, že vám semínka sice dorazí ale nebudete je moci použít.

Baterky

Při nákupu baterek riskujete, že nebudou fungovat nebo budou mít malou výdrž, což z důvodu nízké ceny mnoho lidí přehlédne. Nicméně pokud nechcete vyhazovat peníze do vzduchu, je lepší je vůbec neobjednávat.

Oblečení a doplňky

Na AliExpressu se nevyplatí kupovat oblečení a šperky, protože jejich kvalita je často podprůměrná. Oblečení je vyrobeno ze syntetického neprodyšněho materiálu a velikostní škála se liší od evropských standardů.

Kosmetika

Kupovat kosmetiku na čínských e-shopech se nevyplatí, zvlášť pokud máte problematickou nebo citlivou pleť. Tyto produkty nelze z hygienických důvodů reklamovat, tudíž je velká šance, že při koupi nekvalitního produktu, vám už peníze nikdo nevrátí.

Kde ještě mohu nakupovat zboží z Číny?

Mimo AliExpress existuje množství dalších platforem, kde je možné objednat zboží z Číny za výhodné ceny. Patři mezi ně:

  • Taobao,
  • 1688,
  • Dunhuang,
  • DX,
  • Banggood,
  • Light up the box.

Na čínských e-shopech je možné sehnat téměř cokoliv. AliExpress nabízí kvalitní zboží od spolehlivých prodejců, což potvrzují kladné recenze od ostatních zákazníků. Výhodou je mezinárodní doprava a kvalita zboží za velmi konkurenceschopné ceny. Mezi další e-shopy, kde je možné najít zajímavé oblečení a doplňky patří Shein.

Další zajímavé články

Žij úspěšně nové logo

Jak uspět v době internetu v životě i podnikání.

Copyright © 2024 | ŽijÚspěšně.cz