Domů » Shein recenze: Zkušenosti s nakupováním i oblečením

Shein recenze: Zkušenosti s nakupováním i oblečením

autor Zuzana Pitříková
Publikováno: Poslední aktualizace 0 komentářů
Zkušenosti s nakupováním i oblečením na Sheinu.

S módními obchody se roztrhl pytel. Čínské oblečení vykoukne při každém zadání fráze do vyhledávače. Co je vlastně tak často skloňovaný obchod Shein? Recenze vám odhalí, jestli se opravdu vyplatí. Jak to chodí s objednávkami a vrácením zboží?

Dále se dozvíte, kolik se platí za poštovné a jak dlouho se čeká, než objednávka přijde? Připojím i své vlastní zkušenosti.

Co všechno Shein nabízí a jak si zde objednat zboží

E-shop Shein má opravdu honosnou nabídku výrobků. Vybrat si může opravdu každý. Nezáleží přitom, jaký máte styl. Oblečení i doplňky jsou rozděleny do tří kategorií – pro ženy, pro muže a pro děti. Mimo oblečení mají i doplňky a potřeby do domácnosti. Nechybí ani potřeby pro domácí mazlíčky.

Ženy

Vybírat můžete z velkého množství výrobků, ať už potřebujete vrchní, nebo spodní díly. Kabáty, bundy, šaty, sportovní oblečení, overaly, domácí a noční oblečení. Nebo spodní prádlo či plavky a další plážové oblečení.

Pokud plánujete vdavky, zajímat by vás mohly i svatební šaty. Ty na Sheinu také seženete. A to od 10 Eur (nekecám). Šaty mají pro různé příležitosti, třeba pro družičky nebo na štužkovák. 

💡 Náš tip: Skvělé je, že mají i módu pro plnoštíhlé. Doporučuji hledat třeba ve stylech “Curve”.

Muži

I pánové si v módních kolekcích najdou to své. Z toho množství bude přecházet hlava kolem. Pro zjednodušení si můžete vybírat podle kolekcí nebo nejnovějších trendů. Najdete zde samozřejmě i pánské formální oblečení.

Děti

Na Sheinu mají dětské oblečení i doplňky včetně obuvi. A to i pro ty nejmenší drobečky od narození až do 14 let věku.

Domácnost a bydlení

Shein nabízí i spousta potřeb pro příjemné zútulnění domácnosti. Jestliže si své bydlení potřebujete zařídit za pár kaček, směle do toho.

Na Sheinu mají ložní prádlo, deky, ručníky, sprchové závěsy. Nebo různé praktické organizéry, úložné boxy. Z kategorie dekorace si vyberete třeba rámy, obrazy, koberce, předložky, potahy nebo závěsy. Osloví i různé zlepšováky, jako bezpečnostní pojistky na nábytek, nábytkové kování, sprchové baterie atp.

Doplňky a potřeby pro mazlíčky

Potřebujete oblečení pro pejsky? Nebo doplňky, hračky, vodítka, postroje, krmítka, misky, pelíšky, nábytek pro zvířata? To všechno tady najdete za hubičku. 

Veškeré zboží je velmi přehledně rozděleno do kategorií i podkategorií. Takže se zde i příjemně nakupuje. Přesto je fakt, že u toho strávíte pěkně dlouho. Než si něco vyberete – a za tu cenu si toho vyberete mnohem více – tak si k tomu raději uvařte kafíčko. 

Hodnotíme obchod s módou Shein.

Jak nakupovat na Sheinu?

Objednávky fungují na stejném principu jako v kterémkoliv jiném e-shopu. Před objednáním se ale budeme muset na Shein registrovat. 

 Způsoby, jak platit na Sheinu

Objednávku lze uhradit pomocí:

  • PayPal,
  • platební nebo debetní karty online,
  • bankovním převodem.

Platby na dobírku zatím v rámci ČR nejsou možné. V jiných (pár) státech EU to možné je prostřednictvím služby Klarna. Snad se také brzy dočkáme.

Jak si stojí kvalitou a velikostmi? Jak se to vezme!

Na kvalitu bychom se mohli podívat hned ze dvou úhlů pohledu. Prvním – ano, je to kvalitní. Druhým – není to kvalitní. Pokud to ale sesumarizujeme, tak se dostaneme k tomu, že kvalita odpovídá ceně. 

Jestli už jste někdy zkoušeli objednávat levné oblečení z Číny, třeba z Aliexpress, asi jste byli zklamaní. Pravdou je, že já jsem to kdysi zkoušela taky. Peníze bych do toho už nikdy neinvestovala. 

Naproti tomu Shein je jiný. Lidé (i já) si chválí kvalitu zpracování. Jde vidět, že se tam nešije horkou jehlou. Švy jsou pěkné, nitě netrčí, materiály přijatelné. Co je nejvíce lákavé, je asi pestrý výběr moderních a pěkných kousků. Navíc to není nic ohraného, co byste viděli nosit každého druhého (a pak se styděli).

Jestliže však chcete oblečení, které vydrží několik sezón, zklamu vás. Jde o fast fashion, takže je to spíše lákadlo na časté střídání outfitů, které chtě nechtě časem vyhodíte.

Jaký je obchod Shein – recenze.

Velikosti

Výsadou obchodu Shein jsou propracované velikostní tabulky. Pokud se jich držíte, nemáte co zkazit. U každého kousku oblečení je nutné důsledně zkoumat i recenze zákazníků. Na základě nich zjistíte nejen, jestli velikost sedí správně, ale jak je na tom určitý kousek s kvalitou.

Jak je to s dopravou a vrácením zboží

Za jak dlouho přijde balíček ze Sheinu? Trvá to déle hned ze dvou důvodů. Zaprvé to cestuje z Číny, zadruhé to začnou šít až v momentě objednávky. Takže počítejte, že doba doručení objednávky ze Shein zabere zhruba mezi 2 až 4 týdny. Podle mých zkušeností to trvalo většinou zhruba 3 týdny. 

Poštovné je zpoplatněno částkou 3,90 Eur. U objednávek nad 19 Eur máte poštovné zdarma. Stejně tak toho můžete využít u své první objednávky. A to bez ohledu na její výši.

Vrácení zboží

Jak je to, když vám něco nesedne, nebo se vám prostě materiál oblečení nelíbí? Vrátíte to. Jde tak učinit do 30 dnů od obdržení objednávky. Postup je jednoduchý. Po přihlášení do svého účtu si v kategorii Moje objednávky kliknete na tlačítko Vrátit položku. Vyberete, o který produkt se jedná. Za vrácení se platí 4,50 Eur. Za tuto jednotnou cenu můžete v jedné zásilce odeslat i více věcí, které chcete vrátit. K odeslání si přímo vytisknete přepravní štítek. Zabalený balíček s nalepeným štítkem pak odnesete na podací místo. 

A kdy vám přijdou peníze zpět na účet. Podle podmínek má na to Shein 5 dnů od doby obdržení vráceného zboží.

Jak za nákupy na Shein ještě více ušetřit

Závěrem Shein recenze si povíme ještě pár užitečných rad. Třeba jak objednat ze Sheinu zboží co nejvýhodněji. Využít můžete prvotního bonusu na dopravu zdarma. Jako nově registrovaný navíc dostanete slevu 10 %. Jestli se vám líbí myšlenka Shein aplikace v mobilu, pak za stažení získáte 15% slevový bonus. Jak ještě ušetřit na dopravě nebo objednávce? Objednávejte spolu s přáteli nebo rodinou. Poštovné si můžete rozúčtovat. Nebo překročit hranici 19 Eur a mít dopravu zdarma. Další výhodou je, že za vyšší objednávky máte častokrát ještě další slevy. Ale to závisí na momentálních promo akcích.

Závěrečné shrnutí

Tak jaký z toho máte pocit? Bude pro vás recenzovaný Shein tou správnou volbou? Pokud jste se doposud ostýchali, možná jste získali kuráž. Závisí na tom, co od oblečení a dalších drobností z tohoto obchodu očekáváte. Mně osobně se třeba líbí různé vychytávky do domácnosti. Za ty bych tady utratila spoustu peněz, tam se to vyplatí mnohem více. Každopádně doporučuji u každého produktu prohlížet recenze uživatelů. Tím rozhodně nic nezkazíte. Naopak!

Pokud vás tato recenze zaujala, tak se můžete podívat také na recenzi Sinsay.

Další zajímavé články

Žij úspěšně nové logo

Jak uspět v době internetu v životě i podnikání.

Copyright © 2024 | ŽijÚspěšně.cz