Domů » Linda Berger: Přestalo mi dávat smysl pracovat jen pro peníze

Linda Berger: Přestalo mi dávat smysl pracovat jen pro peníze

autor Aneta Toboříková
0 komentářů
Linda Berger Božovská

Linda Berger je koučka, která se věnuje tématům finanční nezávislosti a hojnosti. Mentoruje ženy, podnikatelky a pomáhá jim dosahovat jejich snů. Sama udělala odvážný krok do neznáma, když se rozhodla, že bude následovat své srdce a bude dělat to, co jí přináší radost, baví a především to, co jí dává takový smysl, že by to dělala i zadarmo.

1. Jaká byla vaše cesta ke koučinku a k tématu hojnosti?

Pro koučink jsem se rozhodla v době, kdy mi přestalo dávat smysl pracovat jen pro peníze. Poslouchala jsem jiné kouče a ti shodně říkali, dělej to, co bys dělala i zadarmo. To byl pro mě seberozvoj. Zbývalo si vybrat CO v rámci seberozvoje to bude. Nejsem kartářka, nechtěla jsem dělat terapie a koučink mi přišel jako dobrá cesta. Zpětně vím, že to bylo jedno z nejlepších rozhodnutí v mém životě.

Finanční mindset mi “zachránil život”, když byly dluhy z podnikání mého ex-manžela. Tenkrát jsem “dělala finanční mindset” jako účastnice kurzů, jako konzument obsahu. Za dva roky se mi naskytla příležitost udělat si v zahraničí certifikaci přímo na oblast finančních bloků. Neváhala jsem. Když jsem vstoupila do online prostoru, měla jsem jednak svůj příběh a jednak certifikát navrch ke koučovacímu výcviku. Rozhodla jsem se šířit toto téma. Je kolem toho stále hodně tabu, takže rozhodně to má smysl stále otevírat.

2. V čem přesně spočívá váš přístup a co účastníky ve svých kurzech a sezeních učíte?

Můj přístup je celostní. Obvykle se nejdřív zaměřuji právě na vnitřní nastavení. Ženy, které ke mě chodí mají vizi, ale něco uvnitř jim brání jí dosáhnout. Tyto bloky najdeme a propustíme, přepíšeme. Nicméně jako zkušená podnikatelka nabízím i mentorinkovou podporu. Mou velkou silou je, že vidím potenciál klientek větší, než ho vidí samy. To je ohromě silné, protože většina lidí se setkává spíše se srážením. To, že je žena viděna ve své síle, ve své záři už samo o sobě umí divy. Vzhledem k tomu, že koučuji už velmi úspěšné ženy, vím, že je všechno možné. Držím toto pole možností každému, s kým pracuji.

Linda Berger Božovská

3. Čeho byste chtěla dosáhnout a jaké jsou vaše cíl do budoucna?

V současné době je mým záměrem přepsat to, jak je vnímán prodej. Dělat osvětu, posilovat ženy a dávat jim návody, jak udělat i prodej činností, která plyne od srdce a je pro nejvyšší dobro obou stran. Protože, když se ženy naučí prodávat, když prodej dělají od srdce a zamilují si ho, teprve pak mají jejich projekty opravdu šanci. A tyhle projekty mění svět. Bolí mě vidět, jak je ženy snaží rozjet a nepovede se to, protože už to nelze táhnout finančně. Když jsou prodeje, jsou finance a podnikání může růst.

Mým záměrem je, aby v českých vodách tento kurz byl takovým “must have” pro podnikatelky.

4. Jaké jsou vaše nejnovější projekty?

Je jím kurz Umění ženského pro-dávání, ve kterém ženy pustí emoce a mýty spojené s prodejem, dostanou know-how pro novou dobu a jsou vedeny do praxe. Dříve jsem toto know-how dávala jen v živém workshopu a teď ho chci takto otevřít ve velkém. V hlavě mám spousty nápadů, ale vím, že je důležité stabilizovat jednu oblast, a až pak rozjíždět další.

5. Co pro vás byly přelomové mezníky v životě a v kariéře?

Do skutečně vědomého tvoření svého života jsem se dostala v situaci, kdy jsem byla “na dně” : byl to rozvod mého manželství a s ním velké zadlužení firmy, kterou vedl můj ex-manžel. Tehdy mě potkal a zachránil finanční mindset a seberozvoj. Zpětně ta situace byla obrovský dar.

Dále už zmiňované rozhodnutí následovat své srdce a stát se koučkou.

Pak vzít své podnikání online a dát tomu prioritu.

Když o tom přemýšlím, bylo to o tom uvěřit, že úspěch je pro mě možný.

V pozitivním smyslu mi obrátila život naruby má první dcera, vůbec jsem předtím netušila, že být matkou je tak naplňující a nádherné.

6. Jaký je podle vás klíčový faktor úspěchu?

Věřím, že jich je víc a každý potřebuje trochu jiný koktejl. Za mě je důležité věřit, nemusí to být na 100%, ale věřit. Pak už jen dělat akční kroky a vytrvat, zkoušet, nejlépe si s tím hrát a pořád jít dál.

7. Co vám jde snadno od ruky a s čím naopak bojujete a máte pocit, že v tom máte stále mezery?

Jsem tvůrce, mohla bych vymyslet tisíce programů. Ráda mluvím s lidmi, to mi jde. Naopak mě ubíjí nekreativní činnosti, v současnosti podklady na daňové přiznání pro účetní. Každý rok si řeknu, že se příště líp zorganizuji a každý rok zjišťuji, že se to nestalo.

Linda Berger Božovská

8. Jaké jsou tři hlavní trendy vašeho oboru?

Trendy příliš nesleduji, raději se zaměřuji na to, co mi dává osobně smysl. I když napadá mě, že jistým trendem bude energetická práce, ta mi smysl dává. Skvělé je, že koučink je dynamické a velmi poptávané odvětví.

9. Koho byste doporučila sledovat na sociálních sítích? Kdo je pro vás inspirací a prezentuje zajímavé myšlenky?

Moc ráda sleduji své mentorky, Lucii Harnošovou a Lenku Lutonskou.

10. Jaké denní rituály doporučujete a jakých byste se naopak chtěla zbavit?

Pro mě je velmi důležité krásné ráno. Vylezu si s postele, kdy chci, věnuji se chvíli svým plánům, trocha jógy, pak opečování v koupelně, ideálně pomalá snídaně. Pak mi teprve naskočí drive. Nicméně nějakou formu krásného začátku dne doporučuji každému, vždyť na jaké vlně začneme, na té pak často i jedeme. Každý den si dávám alespoň chvilku sama se sebou.
Mám určitě neproduktivní návyky, ale nevím, jestli bych se jich chtěla zbavit. Přestože “zdržují”, tak mě baví. Patří k nim takové to “neproduktivní pozorování”, denní snění, pití čaje v klidu.

11. Co byste vzkázala svému mladšímu já?

Jsi podporovaná. Máš před sebou krásný život, neboj se a jdi.

12. Jaká investice (časová a finanční) si myslíte, že vás v životě posunula nejdál?

Všechny investice do vzdělání, seberozvoje a podnikatelského know-how ve formě kurzů, certifikací i malých mastermindů. Některé investice mě děsily, ale už se mnohonásobně vrátily.

13. Jaké jsou vaše plány do budoucna?

V létě se s rodinou stěhujeme z Belgie do Rakouska, rekonstruujeme dům na dálku, to mě teď aktuálně zaměstnává nejvíc. Zkrátka vytvořit si domov na novém místě. Chtěla bych se i více věnovat živým akcím a setkávání.

Stručné odpovědi:

1. Nejoblíbenější citát?

Sebeláska je dovolit si být kanálem, kterým proudí božství. Anita Moorjani

2. Nejoblíbenější autor?

To je těžké, asi G. G. Marquez.

3. Kniha, která vás v životě nejvíce inspirovala?

Miluj svůj život od Louise Hay.

4. Nejoblíbenější aplikace?

Mám ráda Mindvaley

5. Koníček, u kterého si nejlépe odpočinete?

Sauna , wellness

Další zajímavé články

Žij úspěšně nové logo

Jak uspět v době internetu v životě i podnikání.

Copyright © 2024 | ŽijÚspěšně.cz