Domů » 15 Tipů a nápadů na podnikání pro ženy

15 Tipů a nápadů na podnikání pro ženy

autor Tereza Gödrichová
Publikováno: Poslední aktualizace 0 komentářů
Práce na zkrácený úvazek

V dnešní době se už často ukazuje, že i dámy mohou založit úspěšný business, a to ať už z domova nebo v kamenné prodejně. Stačí mít podnikatelský nápad, motivaci, dobře připravený plán a lze začít uskutečňovat kroky k jeho realizaci. A jaké je vhodné podnikání pro ženy? Přesně všechno to, v čem dámy vidí svůj potenciál.

I když většina následujících nápadů obecně lépe vyhovuje dovednostem, povahám a fyzické síle žen, není nikde do kamene vytesáno, že je nemohou uskutečnit i muži. A to platí i v opačném případě, kdy se mnoho žen v odvětvích, v nichž dříve dominovali muži, jako například stavebnictví. Důležité je vždy pracovat se svými konkrétními přednostmi, dovednostmi a zájmy, kterými lze docílit svého individuálního podnikatelského úspěchu.

Nápady na podnikání pro ženy do začátku

Následující seznam obsahuje tipy na podnikání pro ženy, které se hodí pro začínající podnikatelky, které touží po pracovní svobodě a chtějí vydělávat peníze vlastní činností. Mnoho z nich má nízké počáteční náklady a většinu lze začít a dělat z domova.

Jestli jste maminka na mateřské, žena v domácnosti, studentka, seniorka nebo zaměstnaná žena toužící po něčem svém či „bokovce“, tato podnikání mohou zaujmout každou z vás. Takže dámy, pokračujte ve čtení, abyste načerpaly trochu inspirace a případně našly svůj nový úspěšný podnikatelský nápad, se kterým můžete začít ještě dnes.

Pracující žena
Vlastní podnikání dokáže přinést vytouženou svobodu

1. Copywriting

Se stále rostoucím počtem e-shopů, blogů a jiných webových stránek je také obrovská potřeba různých textařů. Jedná se o skvělou a flexibilní práci na volné noze, a navíc často z pohodlí domova.

Ženy, jestli psaní patří mezi vaše hobby a cit pro texty vám rozhodně nechybí, tak byste copywriting rozhodně měly vyzkoušet. Můžete psát na jakékoliv téma, takže pokud mezi vaši vášeň patří například rodičovství, cestování, psi nebo pečení, najděte si někoho, kdo vám za psaní v tomto zaměření zaplatí.

Mnoho podnikatelů či manažeřů potřebuje sepsat produktové popisy, návody k použití, informační letáky, tiskové zprávy, brand manuály, štítky, návrhy, prezentace, reklamy, obchodní dopisy/e-maily či cokoliv dalšího. 

Parádní je, že můžete psát kdykoliv a kdekoliv. A i když jste v tomto oboru úplní nováčci, vše se dá hravě naučit. K tomu skvěle pomůžou různé stáže z domova, kde si můžete osahat různé principy a získat první relevantní zkušenosti. My nabízíme například tuto stáž copywritingu a psaní.

2. Affiliate marketing

Geniální nápad zejména pro maminky, které musí zůstávat doma, protože tady opravdu není potřeba chodit denně do kanceláře nebo obchodu. Stačí si vytvořit webové stránky nebo blog a propagovat produkty nebo služby jiných lidí. Za každý vygenerovaný prodej dostanete zaplaceno v podobě provize. 

Online affiliate marketing patří mezi jednu z oblíbených činností, ze kterých lze vydělávat v poklidu domova.

💡 Tip: Přečtěte si tento článek s 15 tipy hodícími se pro všechny pracující maminky z domu během mateřské dovolené.

3. Účetnictví

Pokud jsou čísla vaše silná stránka a máte smysl pro detaily, můžete tyto dovednosti proměnit na vynikající službu pro firmy či podnikatele. Každý malý či velký podnik potřebuje pomoc v oblasti financí. Účetní vede firemní záznamy o transakcích a pomáhá podnikům i jednotlivcům s veškerou finanční organizací

Účetnictví představuje další slušnou variantu, jak si přivydělat pěkné peníze navíc z pohodlí domova. V dnešní době má již mnoho společností účetní systémy, se kterými lze pracovat odkudkoliv.

Ženy, jestli jste účetnictví studovaly nebo s ním máte zkušenosti, tím lépe pro vás. Snadněji tak seženete práci. Pokud vám ale tento obor nic neříká, nemusíte zoufat, jelikož naučit se účtovat není problém. Stačí se podívat na nabídku různých online kurzů

4. Kosmetička nebo kadeřnice

Jedno z nejlepších podnikání pro ženy, které baví styling vlasů, tváře a manikúra či pedikúra. Pro začátek je potřeba řádného školení a větších investic do vybavení, ale časem se vše vrátí i s úroky

Nemusíte mít ani své studio, neboť v současné době lze toto podnikání provádět i z domova. Tyto služby jsou u žen velmi vyhledávané, takže pokud máte pro tento obor cit a baví vás, brzy si vybudujete slušnou klientelu. Vše můžete podpořit reklamou na sociálních sítích, kde budete sdílet fotky svých děl na zákaznících. Tím se dostanete rychleji do podvědomí.

5. Hlídání mazlíčků a venčení psů

Pokud milujete zvířata, mohlo by být jejich hlídání vašim perfektním novým businessem. Ovšem takové podnikání vyžaduje, abyste navštívily domy ve vaší oblasti a starali se o psy, kočky a další zvířata, zatímco jejich majitelé jsou mimo domov. Případně si zvířectvo vzít k sobě domů.

Dalším podnikatelským nápadem souvisejícím se zvířaty je spuštění služby venčení psů. Mnoho psích majitelů kvůli pracovním, školním nebo jiným nečekaným povinnostem nemůže svým psům dopřát požadované denní procházky a za tuto službu by byli vděční a ochotni zaplatit.

Pes
Milovnice zvířat se mohou skvěle uplatit u venčení či hlídání pejsků

6. Pečení na zakázku

V kuchyni se cítíte jako v ráji, pečení dobrot milujete nadevše, a ještě k tomu vám vaše výtvory každý vychvaluje do nebes? Tak jste právě narazily na ideální podnikání pro vás. Ano, i s tímto hobby můžete prorazit na trh a vydělat si slušné peníze. 

V dnešní době si mnoho lidí rádo zaplatí za pěkně upečený dort či jiné dobroty na oslavy či jiné příležitosti. Stačí se dostat více do povědomí, k čemuž mohou skvěle pomoci sociální sítě. Vytvořte si na nich účet, foťte svá díla a sdílejte je na nich. Potenciální zákazníci vás budou oslovovat s poptávkami a třeba také sdílet vaše dobroty na svých účtech, čímž si vás všimnou i jejich sledující.

S pečením můžete uspět i v rámci spolupráce s některým podnikem ve vašem okolí. Oslovte vybrané kavárny, restaurace či jiné gastro podniky, jestli by měli zájem o prodej vašich výrobků. Určitě by si z nich naúčtovali nějakou provizi, ale takto se také dostanete na oči ve společnosti.

7. Online marketing

Marketing v dnešní době patří mezi podstatná odvětví, která potřebuje téměř každá firma. A co se týče toho v online formě, tak ho můžete vykonávat víceméně odkudkoliv, třeba i z domova. 

Pokud rády zveřejňujete příspěvky na sociálních sítích či vás láká jinak dostávat do povědomí značky na trhu, můžete zkusit podnikání v online marketingu. Různé podniky hledají přesně tyto lidi, protože chtějí světu ukázat svou unikátnost.

V online marketingu se najde nespočet pozic. Jestli jste například spíše kreativní duše, můžete se zaměřit na sociální sítě nebo psaní newsletterů. Pokud disponujete skvělým analytickým myšlením, mohly by vás bavit třeba PPC kampaně.

8. Koučink a mentoring

Baví vás práce s lidmi a rády je posouváte na jejich správnou cestu? Možná by pro vás bylo zajímavé začít podnikat jako koučka či mentorka. Kolikrát se i velmi úspěšní podnikatelé tak trochu ztratí a potřebují podporu a pomoc s navedením na ten dobrý směr.

Mentoring a koučink lidem pomáhají s osobním rozvojem, zvyšováním sebedůvěry a lepším zvládáním své kariéry. Ovšem pozor, mezi těmito dvěma pojmy je rozdíl. Mentor sdílí své vlastní znalosti, dovednosti a zkušenosti, aby pomohl druhému se svým rozvíjením a růstem. Kouč zase nasměrovává pomocí otázek a poskytuje tak klientovi vedení k vytyčeným cílům a naplnění jeho potenciálu.

Abyste mohly začít oficiálně působit jako koučky nebo mentorky, měly byste si udělat certifikát. Především ale musíte získat zkušenosti a vzbudit důvěru v lidech, aby si vás vybrali. Mistryni ve svém oboru z vás neudělá razítko, ale zejména praxe.

9. Fotografování

Pokud milujete a rády pořizujete fotky, máte základní fotografické vybavení a vaše fotografie dokáží okouzlit ostatní lidi, pak disponujete vším, co potřebujete pro svůj vlastní business ve foto světě.

Fotografů existuje opravdu mnoho a vždy záleží na tom, co vás baví fotit. Každý se zaměřuje na něco jiného – svatby, rodinné portréty, zamilované páry, produktové fotky, příroda a její detaily, zvířata nebo třeba různé společenské či sportovní akce, festivaly a soutěže. 

K fotografování patří i následná úprava fotek, takže byste měly mít nějakou znalost i v tomto. Vaše výsledná úprava fotek je přesně to, na co nalákáte své potenciální zákazníky. Ovšem to nepředstavuje jediný magnet, důležitá je i vaše nápaditost a styl focení. 

10. Influencer marketing

Určitě jste již zaznamenali nějaké influencery, pokud se pohybujete na sociálních sítích. I to patří k marketingu a dá se v tom podnikat. Jedná se o různé účty, které mají určité větší množství sledovatelů a v rámci domluvené spolupráce propagují produkty či služby nějaké firmy.

V dnešní době spousta podniků hledá různé influencery, neboť díky nim se jejich jméno dostane k hodně lidem a tedy i potenciálním zákazníkům. Přece jen tyto osoby mají i určitý vliv a mnoho jejich sledujících dá na jejich doporučení.

Jestli milujete sdílení na sociálních sítích či jinde na internetu, baví vás tvoření příspěvků a především vaše tvorba zajímá i jiné lidi, kteří vás sledují, zvažte možnost stát se influencerkou a nechat si zaplatit za svůj názor

Ovšem k tomuto podnikání již potřebujete mít vybudovanou nějakou síť sledovatelů. Bude tedy chvíli trvat, než se stanete zajímavou pro lidi a zejména pro nějaké firmy, aby s vámi chtěli navázat spolupráci. 

Měly byste také spolupracovat s podniky, jejichž produkty nebo služby s vámi souzní a dávají vám smysl a ne jen brát vše kvůli vidiny peněz. Vaši sledovatelé by to stejně prokoukli a akorát byste o ně přišli. Vždy jednejte čestně a od srdce, protože jenom to má ten pravý smysl.

influencer, sociální sítě
Stát se influencerkou může představovat skvělé podnikání pro ženy

11. Svatební koordinátorka

Při plánování a pořádání různých akcí a večírků se cítíte ve svém živlu? Založení vlastního podnikání v oblasti plánování svateb by může být ideální volbou, pokud jste vysoce motivované, velmi organizované, kreativní myslitelky, baví vás práce s lidmi a hlavně milujete vše okolo svatebních příprav. 

Především mnoho nevěst potřebuje přesně tyto služby k plánování a realizaci jejich velkého, vysněného dne v životě. Přece jen se s tím pojí kupa stresu a tak by se ho raději zbavily a předaly tyto starosti do rukou odborníka.

Stále přibývá párů, které využívají služeb svatební koordinátorky. Ta jim pomáhá koordinovat všechny aspekty jejich svatby včetně harmonogramu, dekorace, zábavy, občerstvení, místa konání i fotografických služeb.

13. Oprava a restaurování nábytku

Pokud milujete práci se dřevem, stavíte, tvoříte nebo vyřezáváte z něj a navíc sršíte kreativními nápady, máte jeden z nejlepších koníčků, který lze snadno proměnit ve výnosné podnikání. Založte si svou malou domácí dílnu, kde starému nábytku vdechnete nový život.

V dnešní době mnoha lidem záleží na jejich milovaném, letitém nábytku, ale přáli by si ho obléknout do nového, přívětivějšího designu. A tak jim můžete pomoci právě vy, neboť jim ho vystajlujete do modernější dokonalosti.

Design a tvar nábytku lze ponechat, stačí jen ošetřřit dřevo, opravit drobné chybky, zbavit se nečist a přetřít novým životem. Záleží na přání klientů a vaší kreativitě. Pokud umíte vybrat správné prostředky pro ošetření určitých starých materiálů, můžete klidně hned začít.

Je jen na vás, zda budete starý nábytek vykupovat, následne ho vylepšovat a prodávat nebo nabídnete pouze služby oprav a vylepšení, kdy vám zákazník donese svůj nábytek a vy mu ho zrenovujete.

12. Výroba šperků

Pokud disponujete citem pro precizní práce a baví vás vytvářet estetické doplňky, vaše umělecké nadání a zálibu lze proměnit ve skvělé podnikání tak, že navrhnete a prodáte svou vlastní řadu šperků

Své umělecké výtvory můžete nabízet pomocí sociálních sítích, kde lze poměrně rychle vybudovat slušnou klientelu. Poté lze vyrábět i šperky na zakázku a podle individuálních přání každého zákazníka.

Mezi další prodejní místa patří také různé umělecké výstavy, vlastní webovky či online stránky jako například Fler. Skvěle fungují i různé tematické skupiny na Facebooku.

13. Fitness trenérka

Jste neustále v pohybu, rády cvičíte a láká vás vést ostatní ke svým nabytým zdravým návykům? Co tahle zkusit podnikání jako fitness trenérka. Tento podnikatelský nápad lze vykonávat na plný nebo částečný úvazek v závislosti na vašich časových možnostech.

V dnešní době nemusíte mít ani smlouvu v nějakém fitku či si nutně vlastní zakládat. Díky internetu můžete z domova koučovat klienty po celém světě. Lze vytvářet vlastní programy, videa nebo rovnou různé živé lekce.

Také se nemusí vždy jednat pouze o fitness cvičení. Trénovat můžete jakýkoliv sport či druh tance. Záleží na tom, co vás baví a naplňuje. Své podnikání nejlépe podpoříte udeláním si nějakého kurzu ve vybrané aktivitě. Když ostatní učíte nějakou aktivitu, vždy byste v ní měly oplývat i znalostmi, jak ji správně předávat dále.

14. Malování a výtvarná tvorba

Pokud jste kreativní a máte malířský talent k vytváření zajímavých obrazů, keramiky nebo jiných výrobků spojených s malováním, prodej vašich produktů může představovat perfektní způsob, jak začít podnikat v tom, co vás baví a naplňuje.

Své umělecké výtvory můžete nabízet pomocí webových stránek a na sociálních sítích, kde se lze skvěle dostat na oči mnoha lidem a získávat tak potencionální zákazníky. Ti se potom rádi ozývají i s individuálními přáními na zakázku.

15. Inovátorka receptů

Pokud vás baví vaření, pečení a rádi vymýšlíte či zkoušíte různé recepty, proč se o ně nepodělit i s ostatními? Navíc existuje mnoho způsobů, jak ze své vášně profitovat. Můžete se stát autorem kuchařek, foodblogerem nebo učit online kurzy vaření

Skvělý je i YouTube kanál, na kterém lze pomocí videí parádně a důkladně ukázat vaše kulinářské dovednosti. Naučte se poskytovat návody na vaření tímto paradním online způsobem. Jen si budete muset zainvestovat do techniky a naučit se zpracovávat videa (případně si za to nechat platit).

Jestli se ale na videa necítíte, můžete se pustit do sepsání vlastní kuchařky nebo sdílení receptů na blogu či sociálních sítích. Na popularitě stoupá například platforma Tik Tok, na níž se šíří různé recepty, které pak mnoho lidí rádo zkouší. Pokud máte zajímavé nápady a získáte určitý počet sledujících, pak nejspíše zaujmete i různé „food firmy“, se kterými lze domluvit přínosné spolupráce.

Rýže a kuře
Jídlo je skvělá volba i v rámci podnikání pro ženy

V dnešní době se najde mnoho skvělých možností na podnikání pro ženy. Už dávno totiž neplatí, že úspěšný podnik vede vždy jen muž. I ženy mají obrovské dary k tomu, aby na trhu uspěly se svou vlastní kariérou. Pokud vás víc zajímá téma, jak zefektivnit pracovní nasazení jako žena, přečtěte si tento článek.

Většina lidí vidí za podnikáním především velké finanční výnosy. Pamatujte však, že by toto neměl být jediný a hlavní důvod, proč začít vést svou vlastní firmu. Podnikání by mělo být takové vaše miminko, které především nadevše milujete, budete to hýčkat a také v něm vidíte své „proč“. Vše musí být děláno srdcem, protože jedině to se cení a také to nejlépe uspěje.

Další zajímavé články

Žij úspěšně nové logo

Jak uspět v době internetu v životě i podnikání.

Copyright © 2024 | ŽijÚspěšně.cz