Domů » Petra Pavienská: O Zdravé stravě, zdravém těle a zdravé mysli

Petra Pavienská: O Zdravé stravě, zdravém těle a zdravé mysli

autor Patrik Pilous
Publikováno: Poslední aktualizace 0 komentářů
Petra Pavianská rozhovor

Zdravá strava, zdravé tělo, zdravá mysl. To je motto Petry Pavienské. Petra se dlouhodobě věnuje osobnímu rozvoji, józe i meditacím. Především se ale soustředí na to, jak nás a kvalitu našeho života ovlivňuje to, co jíme. V rozhovoru jsme naťukli nejen tyto oblasti, ale také každodenní návyky a často tak podceňovanou vlastnost, kterou je vytrvalost. Pokud Vás rozhovor zaujme, tak Petra nyní vydala komplexní kurz Akademie zdraví a imunity, který můžete díky unikátnímu kódu ZIJUSPESNE11 získat o 20 % levněji. Přejeme příjemné čtení!

🎓 Co je Akademie zdraví a imunity?

Jedná se o unikátní a komplexní tříměsíční kurz, který naučí účastníky lépe jíst, podpořit imunitu a také objevit nové zdroje životní energie.

Jaký je Petro tvůj klíčový faktor úspěchu?

Úspěch má mnoho podob a projevů. Pro někoho je úspěch najít si skvělého partnera a počít děti. Někdo se cítí úspěšný, když má vysokou pozici a pod sebou tým, který vede. Úspěch může být i získat moc nebo vydělávat dostatek peněz. Pro někoho je úspěch, když se vyléčí z nemoci. 

Cesta k našemu úspěchu je ale vždy kombinací odvahy, vytrvalosti a víry.

Pravidelné, soustavné a opakované aktivity, které mě vedou k cíli. Chci úspěšně zhubnout a být trvale štíhlá? Budu se tedy pravidelně stravovat, opakovaně chodit na procházky a smýšlet o sobě pozitivně. Úspěch mě nemine.

Pokud chci být v něčem mistr, musím to dělat znovu a znovu a znovu. Opakovaně vstávat i přes všechny pády a nezdary. Pak mám velký předpoklad dosáhnout úspěchu.

Jaká pracovní zkušenost pro tebe byla nejzajímavější?

Podnikání jako takové. To je pro mě můj největší seberozvoj a děje se to každý den. Nejzajímavější na podnikání je pro mě to, že jeden den můžete být na zemi a druhý den létat v oblacích. Jako podnikatelka mám absolutní svobodu. S kým budu spolupracovat. Kolik si vydělám. Kolik času věnuji práci. Jaký projekt spustím. Kdo bude můj cílový klient. Celé je to volba za volbou plná výzev a dobrodružství. Díky tomu se téměř každý den pro mě stává tou nejzajímavější zkušeností.

A pak každý člověk, který mě vyhledá. Každý klient s sebou přinese jedinečný příběh. Představte si, že takovou práci nemůžete dopředu vymyslet ani naplánovat. Pracujete tady a teď. Předáváte přesně to, co je v danou dobu třeba. Volíte techniky a přístup, který pomůže. Jsou to momenty, které se nikdy nezopakují. Klient odchází, je šťastný a pak vím, že dělám tu nejzajímavější práci.

akademie zdraví
Akademie zdraví a imunity

Co pro tebe byly přelomové mezníky v životě i v podnikání?

Vyrůstala jsem v rodině dbající na vzdělání, intelekt a pracovitost. Měla jsem kolem sebe vždy spoustu knih, umění a kultury. Zároveň byli rodiče hodně pracovití a stali se v té době velmi úspěšnými podnikateli. Do dneška čerpám z jejich zkušeností a přístupu. Bezesporu to byla doba, která mě výrazně utvářela a formovala. 

Ale jak už to bývá, formují nás i ty bolestivé tranzity našeho života. U mě to byl odchod mého manžela po několikaletém manželství. Tenkrát mi v náručí zůstala 6měsíční dcerka a 5letý syn. Přišlo to ze dne na den a mě se zhroutil svět. Všechno jsem měla v mlze a sotva se držela na nohou. Byl to pro mě zlomový čas. Tady jsem se začala učit veškeré techniky, praktikovat meditace a poznávat sebe sama. Našla jsem v sobě netušenou sílu a dary odpuštění a díky tomu se nejenom zvedla, ale opět rozkvetla.

Nejsilnější stránka vs. nejslabší stránka? (co je tvojí doménou a kde máš naopak velké mezery, co ti nejde)

Jsem odvážná žena. Jako bych v sobě měla nekonečný rezervoár síly se pokaždé znovu zvednout a jít s vírou dál. Zároveň mám velký dar empatie a pochopení. Mám v sobě hodně ohně, který pálí staré a dodává mi energii. Zároveň má ale i opačnou stránku.

Tady by určitě moc rád povyprávěl můj muž. Ten si se mnou opravdu užívá moji výbušnost a nezkrotnost. Na první dojem působím klidně a jemně, a to je možná matoucí. Ale uvnitř jsem i divoška a mám v sobě velký žár. Jsem netrpělivá a impulzivní. Dřív mi to bylo jedno, ale dnes se už učím pracovat se svým ohněm, abych jej dávala do tvůrčích projektů, fyzické práce a sportu a neposílala jej proti nejbližším.

Jaké jsou tři hlavní trendy tvého oboru?

Pokud jde o výživu, tak pořád vnímám, že k nám plně nepronikl trend zelených bylin, smoothie a čerstvě vymačkaných zeleninových šťáv. Přitom právě to jsou ty největší zázraky v oblasti výživy a skutečného léčení. Dokáží opravdové divy a já svým klientům moc ráda ukazuji, jak je zařazení do jídelníčku jednoduché a zároveň zábavné.

Ke zdravému životnímu stylu patří také půsty, které už i u nás nabírají na obrátkách a lidé s nimi začínají experimentovat.

Třetí trend je rozhodně práce s myslí a naším vnitřním nastavením. Pod tím si můžete představit například pozitivní myšlení nebo vědomé ovládání vlastních myšlenek. Protože čemu dávám pozornost, to roste a sílí.

petra P - zdravá strava

Koho bys doporučila sledovat na sociálních sítích? Kdo je pro tebe inspirací?

Co se zdravého životního stylu týče, tak rozhodně Štěpána a Melanii Matějkovi. Mezi jejich hlavní oblasti zájmu patří kvalitní voda, elektrosmog a zelená smoothie. Stále jsou mě a stovkám lidí velkou inspirací.

V osobním rozvoji je to můj dobrý kamarád Robert Policar, který díky astrologii dokáže povzbudit, nasměrovat a zodpovědět některé otázky. Petr Chobot a Tereza Kramerová mi zase poskytují inspiraci pro meditace. Ze zahraničních zdrojů jsou to Bruce Lipton a Joe Dispenza, jejichž myšlenky a přístup je opravdu nadčasový. 

No a samozřejmě můžete sledovat také profil 4 elementy osobního rozvoje, kde se snažím sdílet skvělé tipy a nápady z oblasti zdraví a osobního rozvoje.

Jakou investici do 1000 Kč považuješ jako nejlepší a jakou celkově?

Nejlepší jsou investice do svého sebepoznání a seberozvoje. Pokud neznám sám sebe, tak nevím, co umím, co všechno jsou mé dary a kam v životě směřuji. Pak ani nevím, co je naopak moje stinná stránka a nemůžu s ní vědomě pracovat.

Investice do sebe se vždy vyplatí a vrátí. Mně osobně se po každém semináři, konzultaci nebo kurzu pohnul život k lepšímu. Otevřely se mi nové možnosti bez velkého úsilí a já se přiblížila k tomu, kým skutečně jsem a kým se chci stát.

Jaké máš denní rituály a návyky, které bys doporučila? A jakých se chceš zbavit?

Denní rituály a návyky jsou fantastická věc. Dávají nám kotvu a stabilitu i v dobách, kdy se veškeré jistoty hroutí. Jako inspirátorka jich mám na výběr opravdu hodně. Jedna z nejlepších je ranní ledová sprcha. Upozorňuji, že opravdu nemám ráda chlad a zimu, ale ledovou sprchu si pravidelně dopřávám. Nastartuje mě do nového dne a dodá chuť do dalších výzev. Drží mě fyzicky i psychicky v pohodě. Probudí ve mně dobrou náladu, elán a odvahu.

Opakovaně se ale pokouším zbavit návyku na sladké. Nicméně poslední dobou je to mnohem, mnohem lepší a po sladkém nesahám pravidelně, ale spíše výjimečně.

Zatím mi zůstává káva. Na kterou ovšem také dojde. ☺

Co bys vzkázala svému mladšímu já?

Holčičko, všechno je dobré a v pořádku. Užívej si každou chvíli života, nebude se opakovat.

Stručné odpovědi:
1/ Nejoblíbenější citát?

Tenhle mám moc ráda: „Zvedni zadek, rozum se přidá“. Je od našeho kamaráda lektora a motivátora Petra Urbance.

2/ Nejoblíbenější aplikace?

Poslední týdny je to jednoznačně platforma Clubhouse. Využívám ji pro sebe na získávání informací a zároveň předávám svoje know-how, dovednosti a inspiraci ostatním posluchačům.

3/ Kniha, která tě v životě nejvíce inspirovala?

Ať jsem Bibli nečetla celou, tak je to ona. Jsou tam životní pravdy, které stojí za to si neustále osvěžovat a pokoušet se o jejich žití. Pak vlastně ještě kniha od Victorie Boutenko, 12 Kroků k SYROVÉ STRAVĚ. To byl ten zlomový okamžik, kdy jsem si uvědomila, jak strava výrazně ovlivňuje naše zdraví a kondici.

4/ Kolik hodin průměrně denně pracuješ?

Jsou dny, kdy jsem v tempu téměř nonstop. Vymýšlím články, příspěvky. Chystám přednášky, webináře, nebo vedu meditace. O práci a svých projektech se bavím ráda i ve volném čase. Je to má vášeň a koníček zároveň. 

Pak jsou ale dny, kdy se doslova odpojím. Odpovídám jen na nejnutnější emaily a všechno jde stranou. Věnuji potřebný čas rodině a sama sobě. Pro moji práci s lidmi je nezbytné stáhnout se na chvíli do ústranní a tam obnovit síly a načerpat novou inspiraci.

5/ V kolik hodin chodíš spát a kdy vstáváš?

Nejraději chodím spát po desáté, to se cítím ráno opravdu odpočatá. Většinou se to ale nepodaří a často se s mužem pořádně zapovídáme. Ráno vstáváme s dětmi kolem šesté. Úplně jiné to je, když držím půst. Tam pokaždé přichází příval energie a potřeba méně spát.

Další zajímavé články

Žij úspěšně nové logo

Jak uspět v době internetu v životě i podnikání.

Copyright © 2024 | ŽijÚspěšně.cz