Domů » TOP 10: Tipy na neotřelé vánoční filmy

TOP 10: Tipy na neotřelé vánoční filmy

autor Eliška Vachková
Publikováno: Poslední aktualizace 0 komentářů
vánoce

Teplo domova, světýlka, horká čokoláda a vánoční filmy – tak vypadají ideální dny na tyto svátky pohody. Abyste měli neustále co objevovat a měli se na co dívat i letos, připravili jsme pro vás 10 tipů na neotřelé vánoční filmy, ze kterých si vybere každý.

Klasiky, které znají všichni

Pokud už máte nakoukáno, pravděpodobně budete hledat novou inspiraci. Výhodou vánočních filmů je, že je vidíme jedenkrát ročně (pokud si je nepouštíme i mimo sezónu), a tak se nám stále líbí. Vánoční klasiky si nenecháme ujít, ale vždy to chce přidat také něco nového. Pojďme si připomenout obecně nejoblíbenější filmy, na které se nezapomíná.

Grinch

Vykopáváme pohádkou, která zahrnuje tolik sarkasmu, že bude bavit i dospěláky. Typický rodinný film s Jimem Carry v hlavní roli. Kdo by nemiloval toho největšího vánočního odpůrce? Poznejte svět Kdovíků, kteří Vánoce milují hlavně kvůli dárkům a kteří se je naučí milovat i pro jiný důvod – možnost být s rodinou. Zasmějete se, možná si i popláčete, ale určitě budete mít o zábavu postaráno. Pokud vás hraná verze už nebaví, zkuste animovanou z roku 2018.

Sám doma

Každý rok na Vánoce se rodina sejde u televize, aby si připomněla Kevinův příběh. Malý kluk, kterému se vyplní přání a na vánoční svátky zůstane Sám doma. Jaké dobrodružství ho čeká, když se dům jeho rodiny chystají vykrást dva lupiči? Komedie pro celou rodinu má dva díly, na které se o Vánocích můžete těšit.

Pelíšky

Konečně také nějaká česká kinematografie. Pelíšky jsou legendární a najde se málokdo, kdo by si je na Štědrý večer nepustil. Hvězdné obsazení, hlášky i rodinná pohoda. Podívejte se na klasiku, která nestárne.

Tři oříšky pro Popelku

U českých snímků ještě chvíli zůstaneme. Jak bychom mohli zapomenout na Tři oříšky pro Popelku s Libuší Šafránkovou v hlavní roli? I přes fakt, že je pohádka z roku 1973, je dodnes stále velmi oblíbená. Pusťte si ji s rodinou a a zavzpomínejte na dětská léta.

Ledové království

Pohádka, kterou zná každé dítě a zbožňuje jí. Elsa a Anna představují idoly již několik let a stále se drží na předních příčkách. Pusťte si příběh dvou sester, které se snaží najít k sobě cestu po dlouhých letech navzdory prokletí. Ledové království nemusí být tak docela studeným místem bez lásky, jak se ukáže.

Polární expres

Nestárnoucí klasika spojená s písněmi, které si zamilujete. Pohádka pro všechny nevěřící Tomáše, kteří chtějí důkaz, že Santa (či Ježíšek) opravdu existují. Jak to doopravdy vypadá na Severním pólu a proč všechny ty tajnosti? To se dozvíte v Polárním expresu!

Láska nebeská

No a zakončíme to vánoční romantickou komedií pro dospělé, kterou není nic jiného než Láska nebeská. Keira Knightley, Liam Neeson, Hugh Grant či Colin Firth vás dojmou i rozesmějí, ale určitě vás nenechají chladnými – Vánoce jsou přece obdobím lásky, ne?

vánoce
Sledováno vánočních filmů a pohádek vám navodí vánoční atmosféru a zpestří čekání na Ježíška.

TOP 10: Neotřelé vánoční filmy

Klasiky už máme za sebou, a tak se společně můžeme podívat na vánoční filmy, které jsou novější i starší, ale nepatří na přední příčky seznamů. Snadno se tak stane, že jste na nějaké z nich buďto zapomněli nebo je ještě neznáte. Tady je 10 nejlepších pro každého z vás!

Táta je doma

Začneme skvělou komedií pro celou rodinu, kde se řeší problém, který zná mnoho rodin – náhradní otcovství. Máte děti a přivedete nového partnera. Ten se musí hodně snažit, aby se dětem zalíbil, protože jinak má smůlu. Podívejte se na to, jak se to daří Willu Ferrellovi, když mu zkříží cesty biologický táta Mark Wahlberg a pokouší se vzít si svou rodinu po několika letech zpět.

Královské Vánoce

Představovali jste si někdy, jak by to vypadalo, kdybyste žili život v královské rodině? Přesně to se stane hlavní postavě. Dozví se, že její přítel vlastně není jen obyčejný student na vysoké, ale královský princ. A protože má jet na Vánoce navštívit rodiče, chce s sebou vzít i svou přítelkyni. Jak se naučí královským způsobům a zalíbí se rodině?

Přežít Vánoce

Jeden osamělý kluk chce prožít Vánoce tak jako kdysi – zdobení vánočního stromečku s rodinou, pečení cukroví a nakupování dárků. Protože už ale žádnou rodinu nemá, vyhledá svůj bývalý domov a najme si rodinu, která v něm teď žije. Zaplatí jim slušný balík za to, aby předstírali, že jsou jeho příbuzní. Najdou si i přes to k sobě pouto a dokážou Přežít Vánoce?

Letos nepeču

Vánoční shon je pro sváteční období typický. Jak ho mají matky pořád dokola zvládat? Pečení, vaření, zdobení, dobrovolnické aktivity – tomu všemu říká Daphne NE! Letos vánoční přípravy převezmou manžel a synové, aby konečně pochopili, že zvládat vše a k tomu s úsměvem na tváři není vůbec tak lehké, jak se může zdát.

Bejvalek se nezbavíš

Klasický příběh vánočního ducha – minulost, přítomnost a budoucnost. Tentokrát ale navštíví jednoho nenapravitelného milovníka žen. Kolik srdcí už zlomil a jak bude vypadat jeho život v důsledku takových činů, to ho rozhodně překvapí. Komedie pro teenagery či dospělé, která ukáže příběh a odhalí skutečnou podstatu životního stylu sukničkáře. Možná v tom je totiž víc, než si všichni myslíme.

Vánoční kronika

Pokud se chcete hlavně zasmát, pak si pusťte Vánoční kroniku. Příběh vypráví o dvou sourozencích, kteří nabourají Santovi sáně, a je tak na nich, aby zachránili letošní Vánoce. Společně se Santou je čeká mnoho dobrodružství, které nadchne vás i vaše děti.

Princezna z cukrárny

Klasický příběh o záměně dvou dívek – princezny a cukrářky. Jedna z nich se dostane do prostředí, kde je dodržování hodnot zásadní a ta druhá se zase musí naučit uvolnit od takových pravidel. Co jim výměna přinese zrovna ve vánoční čas? Více, než každá z nich čekala!

Sněží, sněží

Oblíbená kniha od Lauren Myracle, John Green a Maureen Johnson byla tak populární, že se Netflix rozhodl natočit film. V něm uvidíte několik příběhů, které se vzájemně protínají. Ukáže se tak, že svět není až tak velkým místem a vše se děje z nějakého důvodu. Určený speciálně pro teenagery.

Základ rodiny

Znáte to, rodina vašeho přítele je buď a nebo – zamilují si vás nebo vás budou nenávidět. Když máte navíc potřebu mít neustále všechno pod kontrolou, je to hotová noční můra. Jessica Parker v roli Meredith si to zkusí na vlastní kůži. Jak její pokus dopadne? Komediální film bez přetvářek pro celou rodinu.

Pět přání k Vánocům 

Není všechno vždy tak, jak bychom si přáli. I před Vánoci nás dokáže překvapit rozchod, stejně jako hlavní postavu Jessicu. Pět přání, které se svému příteli chystala dát se rozhodne odeslat pěti různým lidem, kteří nějakým způsobem změnili její život k lepšímu. Její rozhodnutí bude mít větší vliv, než původně plánovala. Nové příležitosti, lidé i nečekaná dobrodružství. Ideální film ke zdobení cukroví.

Proč se dívat na vánoční filmy?

Každý z nás ví, že vánoční atmosféra bez sněhu za okny docela pokulhává. Je proto důležité, abychom si ji dokázali navodit sami, a to právě filmy, ale také hudbou či dekoracemi. Sedněte si s rodinou, pusťte si pohádku či film a užívejte si pohodu, kterou toto období přináší. Sledování filmů můžete také využít k aktivitám jako je pečení, zdobení cukroví nebo balení dárků či vytváření dekorací. Udělejte si horkou čokoládu a hurá na maraton!

Další zajímavé články

Žij úspěšně nové logo

Jak uspět v době internetu v životě i podnikání.

Copyright © 2024 | ŽijÚspěšně.cz