Domů » Jak úspěšně začít konverzaci s holkou?

Jak úspěšně začít konverzaci s holkou?

autor Eliška Vachková
Publikováno: Poslední aktualizace 0 komentářů
konverzace

Líbí se vám nějaká slečna, rádi byste ji oslovili, ať už v reálu či na sociálních sítích, ale nevíte, jak začít tak, abyste ji zaujali? Poradíme vám, jak se zachovat a co přesně říct, abyste byli při svém pokusu úspěšní.

Jak na konverzaci s holkou?

Myslím, že by se metody měli rozdělit podle toho, jestli se jedná o on-line konverzaci či tu v reálném světě. U každého lze totiž využít jiných výhod. Začneme tedy s on-line prostředím, které je dnes hojně využíváno už jen z toho důvodu, že se zde můžete registrovat do nejrůznějších seznamek, z nichž nejznámější jsou Badoo a Tinder. Pokud nevěříte, že zde můžete najít svou vysněnou polovičku, pak byste se měli sami přesvědčit o opaku. Jak tedy začít konverzaci na sociálních sítích?

Sociální sítě

Samozřejmě záleží, jakou konkrétní síť si vyberete, nejčastější bývá asi Instagram. Jeho cílem je sdílet fotografie a videa, na která můžete reagovat – a toho využijte!

1. Stories

Vidíte, že vaše slečna sdílí stories (příspěvky trvající 24h) docela často, tudíž namísto zprávy ,,Ahoj, jak se máš?” odpovíte na storíčko. Vidíte, že je na kafi s kamarádkou? Zeptejte se, co dobrého si dala. Sdílí nějaký problém? Pomozte ji s ním. Šla do kina? Chtějte recenzi na film a pak ji do toho kina rovnou pozvěte.

2. Feed

Pokud se vám do stories nechce, projeďte si její profil a všimněte si, co nejčastěji postuje, jakým způsobem jsou fotky provedené, jestli mají nějakou message. Pokud ano, pochvalte ji feed, kvalitu fotek, koníček, kterému se věnuje. Jestli vidíte, že cvičí a vy také, pak je to skvělé téma na probrání. Začněte tím, že se jí zeptáte, jak dlouho cvičí. Poté přirozeně pokračujte a zajímejte se. Pro holku není nic víc, než když zjistí, že se kluk věnuje stejným aktivitám jako ona a sdílí stejné myšlenky.

3. Nevinné náznaky

Nejste zrovna Casanova a dělat první krok vám moc nejde? Pak využijte rychlé reakce ve formě emojis. Nemusíte psát žádné zprávy, stačí dát najevo, že si všímáte, co sdílí. Občas můžete emojis vyměnit za like na stories, který byl na Instagramu nedávno zaveden, nebo napsat jednoslovnou zprávu. Tím pádem dáte najevo náklonnost, ale nemusíte se bát, že by to bylo moc očividné. Určitě si všimne a pokud bude reagovat zpátky, máte vyhráno a můžete konverzaci rozjet naplno.

On-line seznamky

Pokud jste se zaregistrovali na on-line seznamce, konverzace se od vás očekává, tudíž je pro vás vše jednodušší. Některé seznamky navíc požadují, aby její uživatelé zaznamenali, proč se na seznamce nacházejí. Automaticky tak víte, co od konverzace očekávat. Díky switchům (líbí se x nelíbí se) máte zaručeno, že jste pro protějšek atraktivní a nemusíte si tak pokládat otázku, zda je přitažlivost vzájemná.

konverzace
Pokud se chcete seznámit on-line, pak jsou seznamky skvělou příležitostí.

1. Začněte netradičně

U profilu vámi vyhlídnuté holky máte její koníčky, někdy také oblíbenou píseň nebo město bydliště. Zaměřte se na to a navažte konverzaci. Můžete použít humor, ten ženy milují, a ukázat tak, že nejste jeden z těch nudných a je s vámi i legrace. Určitě se zajímejte, bavte se a zjišťujte, co máte společného. Dejte si ale pozor na nevhodné poznámky, které by slečnu mohly vyplašit. Také by to pro ni mohlo znamenat, že ji chcete jen na sex.

2. Řekněte, co chcete

Buďte už od začátku upřímní a po krátkém úvodu řekněte, co hledáte, pokud to ze zpráv nemusí být jasné. Seznamky nemusí sloužit jen na hledání životního partnera, ale také toho sexuálního. Pokud jsou vaše záměry takové, raději na ně předem upozorněte, abyste byli na stejné vlně. Nechcete přece, aby došlo k nějakým nedorozuměním.

3. Netlačte na pilu

Jestli nejste moc na vypisování, berte na vědomí, že některým lidem trvá, než jsou schopni se přenést z virtuálního světa do reality s člověkem, kterého vlastně ani neznají. Dejte jim tak čas, ale zároveň naznačte, že byste se rádi viděli v blízké době. Poznejte se a poté se dohodněte na schůzce. Na druhou stranu ale nečekejte moc dlouho, abyste váš vztah neposunuli dál dříve, než se uvidíte naživo.

Ve skutečném světě

Jdete po ulici, sedíte v restauraci nebo bydlíte vedle krásné slečny? Pozvěte ji ven! Bude to o něco těžší, protože této situaci musíte čelit face-to-face, ale má to své kouzlo. Je třeba trocha sebevědomí, abyste nepřišli na hranici sesypaní, protože to nepůsobí zrovna nejlépe. I kdyby váš plán nevyšel, alespoň jste to zkusili a nemusíte si nic vyčítat.

1. Dbejte na řeč těla

Když ke slečně přijdete, kromě vhodně zvolených slov se zamyslete také nad řečí tělapostoj, gesta, výška hlasu. Snažte se působit otevřeně, nepřekřižujte ruce ani nohy, narovnejte se a tvařte se odhodlaně, i když tak tomu úplně nemusí být uvnitř. První dojem je velice důležitý, protože může být i poslední.

2. Požádejte o kontakt

Pokud se s ní nedostanete do konverzace, protože na sebe pouze narazíte, pak se zeptejte, jestli by vám na sebe nedala kontakt – v dnešní době je telefonní číslo už off, raději chtějte Instagram, ten má dnes už každý. Lépe tak díky profilu člověka poznáte a můžete si psát či volat, aniž byste museli utrácet. Navíc to není zas tak osobní, takže se můžete oba cítit bezpečně.

3. Navažte na situaci

Díky tomu, že se seznamujete v reálu, lze využít situace, ve kterých se nacházíte. Můžete požádat o radu nebo ji naopak poskytnout, zachránit situaci či upozornit na něco, co se děje kolem vás. Například:

  • Při venčení jejího psa se zeptejte, jaké je jeho jméno.
  • Pokud se nic neděje, na co byste mohli navázat, pochvalte jí oblečení, vzhled či vlasy.
  • V kavárně za ní dojděte a zeptejte se, zda jí nemůžete zaplatit další pití/kávu.
  • Pokud vidíte, že nese těžkou tašku, nabídněte se, že ji vezmete.
konverzaci
Návštěva kavárny jako první rande je klasikou, která vám umožní se lépe poznat, ale také si vychutnat šálek horké kávy či něčeho na zub.

Stačí být jen pozorný a najít tu správnou chvíli, kdy se do konverzace dát. Nebuďte příliš vlezlí, zachyťte signály, které vám napoví, jestli je zájem i z druhé strany, a hlavně – nic si z toho nedělejte!

Pochopení holčičího světa

Abyste věděli, jak se s holkou bavit, měli byste pochopit, co je pro ni důležité a na čem jí záleží. Mužské a ženské světy jsou odlišné, ale nemusíte se nijak měnit kvůli tomu, abyste si se ženou promluvili, stačí jen vzájemné pochopení.

Už jste někdy poslouchali rozhovor žen? O čem se tak normálně baví? Je to buďto vzhled, vztahy nebo jejich problémy. Co se týče konverzace s muži, rády se cítí respektované, atraktivní a pochopené. Nepotřebují se předvádět, chtějí, abyste je obdivovali přirozeně. Je pro ně velmi důležité to, jak vypadají, protože to jsou ženy – tak trochu je to jejich práce. Kamkoliv jdou, jsou pozorovány, a moc dobře to ví, proto se nemůžete divit, že před zrcadlem tráví kolem 3 000 hodin za život.

Posledním zásadním bodem je důvěra. Když vytvoříte silné spojení, bude k vám být moct holka upřímná a mít pocit, že s vámi může být tím, kým je, pak máte vyhráno. Důvěra je velice důležitá v každém vztahu, ať už jde o rodinu, přátelství či partnerství. Učiňte kroky, které dokáží, že jsou v bezpečí a získejte si jejich důvěru. A až ji ve vás budou mít, tak ji také nezraďte.

Co si z toho odnést

Existuje několik způsobů, jak oslovit holku, aniž by to byla věda a je jen na vás, jaký si vyberete. Důležité je, abyste byli sebevědomí, nebáli se a brali to trochu s rezervou. Buďte upřímní, zajímejte se a nedělejte si z toho hlavu, když to nevyjde.

Další zajímavé články

Žij úspěšně nové logo

Jak uspět v době internetu v životě i podnikání.

Copyright © 2024 | ŽijÚspěšně.cz