Domů » Nejznámější motivační řečníci ve světě

Nejznámější motivační řečníci ve světě

autor Aneta Toboříková
0 komentář
motivační řečnice

Každý někdy potřebuje zvednout náladu a poslechnout si něco, co by ho motivovalo jít dál, snažit se víc a zlepšit svou životní situaci. Někteří motivační řečníci dokázali změnit životy milionů lidí. Jejich slova jsou tak silná a inspirativní, že pomáhají každému bez ohledu na to, v jaké situaci se zrovna nacházejí.

Kdo jsou nejlepší motivační řečníci na světě?

Všechny zmíněné řečníky si můžete najít na youtube či na jiných oblíbených kanálech. Můžete hledat jejich proslovy a inspirativní přednesy, ale u mnohých z nich najdete i jejich podcast, kam pravidelně přidávají nový obsah.

Seznam řečníků není v pořadí od nejlepšího k nejméně dobrému, ani obráceně, protože jsou všichni mají úžasné poselství, které se snaží předat dál. 

1. Oprah Winfrey

Oprah Winfrey je americká moderátorka talk show, televizní producentka, herečka, autorka a filantropka. Nejvíce se proslavila svou talk show The Oprah Winfrey Show, která byla nejlépe hodnoceným programem svého druhu v historii a běžela po dobu 25 let. 

Oprah se narodila chudé svobodné dospívající matce na venkově v Mississippi a vyrostla v centru města Milwaukee. Uvedla, že byla obtěžována během svého dětství a raného dospívání a ve 14 letech otěhotněla. Její syn se narodil předčasně a zemřel v dětství. 

Ještě na střední škole získala práci v rádiu. V 19 letech byla spoluzakladatelkou místních večerních zpráv. Její často emotivní přednes nakonec vedl k jejímu přesunu do talk show a poté, co zaznamenala mnoho úspěchů založila vlastní produkční společnost. V polovině 90. let založila vlastní show se zaměřením na literaturu, sebezdokonalování, mindfulness a spiritualitu.

Dnes je jednou z nejbohatších a nejvlivnějších černých žen světa. Patří také mezi nejštědřejší filantropy. 

💡 Tip: Zajímají-li vás rady bohatých a úspěšných, přečtěte si 10 tipů Warrena Buffeta anebo rady od Elona Muska mladým lidem, kteří chtějí být úspěšní.

Oprah Winfrey
Oprah Winfrey. Zdroj: Wikimedia

2. Brené Brown

Brené Brown je americká profesorka, lektorka, autorka knih a podcastů. Proslavila se zejména svým výzkumem v oblasti pocitů studu, zranitelnosti, odvahy, empatie a vedení. Proslavila se přednáškou “Síla zranitelnosti” na TEDu v roce 2010, která patří mezi 5 nejsledovanějších TED Talků. Od té doby napsala šest nejprodávanějších knih New York Times, moderovala dva podcasty a natočila přednášku pro Netflix.

Brené o sobě říká, že je akademička, která uvádí do souladu hmatatelné (data) s nehmotným (emoce). Často se odvolává na svůj výzkum a dává jej dohromady s příběhy lidí a s emocemi. Uvádí o sobě, že je výzkumnice a vypravěčka. Má kouzlo především pro vědecky zaměřené lidi, kteří rádi věcem rozumějí. Její přístup je přísně logický a zaměřený na vědeckých výzkumech, ale zároveň mluví přímo do duše a dokáže ukázat cestu, jak žít život lépe.

3. Brian Tracy

Brian se narodil 5. ledna 1944 ve Vancouveru v Kanadě a je generálním ředitelem Brian Tracy International, společnosti, která si klade za cíl pomáhat jednotlivcům a organizacím rozvíjet se a růst. Brianovým cílem je pomáhat ostatním lidem dosáhnout efektivně svých cílů a naplnit svůj plný potenciál.

Jeho celoživotní úspěchy jsou obrovské, konzultuje tisíce podniků, pořádá semináře a vede roky výzkumu v oblasti obchodu, ekonomie, psychologie a filozofie.

🗣️ Brian Tracy říká: Nikdo nežije dost dlouho na to, aby se naučil vše, co je třeba na to začít od nuly. Abychom byli úspěšní, musíme jednoznačně najít lidi, kteří již zaplatili cenu za to, aby se naučili věci, které se musíme naučit, abychom dosáhli našich cílů.

4. Amy Purdy

Amy Purdy je americká herečka, modelka, para-snowboardistka, motivační řečnice, oděvní návrhářka a autorka. Amy má bronzovou medaili z paralympijských her 2014, stříbrnou medaili z paralympijských her 2018 a je spoluzakladatelkou Adaptive Action Sports.

V 19 letech Amy převezli do nemocnice ve stádiu septického šoku a lékaři jí diagnostikovali bakteriální infekci meningitidu. Kvůli nedostatečnému krevnímu oběhu, jí lékaři museli amputovat nohy pod kolenem, přišla o slezinu a ledviny. Týden před jejími 21. narozeninami jí otec daroval svojí ledvinu.

V současnosti je jediným sportovcem s dvojitou amputací, který závodí ve snowboardingu na světové úrovni. Amyina kreativita, pozitivní náhled a její nikdy se nevzdávající přístup jí otevřely dveře mnoha dalším příležitostem. Je z ní uznávaná motivační řečnice a její TED talk je hodnocen jako jeden z nejlepších.

motivační řečnice
Amy Purdy. Zdroj: Wikimedia

5. Eckhart Tolle

Eckhart Tolle je duchovní učitel a autor svépomocných knih. Je známý především jako autor knih Síla přítomného okamžiku (The Power of Now) a Nová země (A New Earth).

Poté co ho doporučila Oprah Winfrey se jeho první kniha stala New Yorským bestsellerem. Totéž se stalo v roce 2005 jeho knize A New Earth: Awakening to Your Life’s Purpose.

Vyrůstal v poválečném Německu, kde si hrál ve vybombardovaných budovách, a neustále cítil strach a úzkost. V dospělém věku začal trpět depresemi. Jedné noci v roce 1977, ve věku 29 let, po dlouhých obdobích deprese, Tolle říká, že zažil “vnitřní transformaci”. Na univerzitě začal poté pracovat jako rádce a duchovní učitel.

The New York Times uvedl, že Tolle je „nejpopulárnějším duchovním autorem“ ve Spojených státech. V roce 2011 ho Watkins Review umístil na první místo v seznamu „100 duchovně nejvlivnějších žijících lidí“.

motivační řečníci
Eckhart Tolle, DalaiLama a Ken Robinson. Zdroj: Wikimedia

6. Nick Vujicic

Nick Vujicic se narodil 4. prosince 1982 v Melbourne v Austrálii se syndromem Tetra-Amelia, velmi vzácnou poruchou, kdy se člověk narodí s absencí všech čtyř končetin.

Vyrůstání bez končetin Nickovi výrazně zkomplikovalo jak dětství, tak dospívání. To ho vedlo k založení vlastní neziskové organizace s názvem „Život bez končetin“. Nick na svých úspěších tvrdě pracoval a stal se inspirací pro milióny lidí, kteří nemuseli překonávat tolik překážek jako on. Na youtube najdete jeho proslovy, na spotify má svůj podcast.

🗣️ Nick Vujicic říká: Je lež myslet si, že nejsi dost dobrý. Myslet si, že jsi k ničemu, je lež.

7. Tony Robbins

Tony se narodil 29. února 1960 v Los Angeles. Svůj život doma popsal jako hrubý a chaotický. Právě kvůli tomu v 17 letech odešel. Původně začínal ve světě motivačního mluvení propagováním seminářů pro Jima Rohna. Později se rozhodl zahájit svou vlastní cestu pořádáním vlastních seminářů.

Tony ovlivnil a změnil životy mnoha lidí pozitivním způsobem prostřednictvím svých seminářů, motivačních projevů, inspirativních citátů a knih. Jeho proslovy jsou vždy vtipné a zaměřují se na pozitivní psychologii a jak díky ní můžete výrazně zlepšit svůj život.

🗣️ Tony Robbins říká: Jedním z důvodů, proč tak málo z nás dosáhne toho, co skutečně chceme, je to, že se nikdy nesoustředíme. Nikdy nesoustředíme svou sílu. Většina lidí fušuje životem a nikdy se nerozhodne zvládnout něco konkrétního.

8. Wayne Dyer

Dr. Wayne Dyer se narodil 10. května 1940 v Detroitu a většinu svého dětství prožil v sirotčinci. Později v životě Dyer opustil svou učitelskou práci a začal se věnovat kariéře v motivačním mluvení, pořádal přednášky po celých státech a stal se neuvěřitelně populárním autorem.

První knihy, kterou kdy Dyer napsal, se nyní prodalo přes 35 milionů výtisků a dále pokračuje ve svých přednáškových turné, vydává audio záznamy a pravidelně publikuje.

🗣️ Wayne Dyer říká: Vášeň je pocit, který vám říká: tohle je správná věc. Nic mi nemůže stát v cestě. Nezáleží na tom, co říká někdo jiný. Tento pocit je tak dobrý, že jej nelze ignorovat. Budu následovat svou blaženost a jednat podle tohoto nádherného pocitu radosti.

Wayne Dyer motivační rečník
Wayne Dyer. Zdroj: Wikimedia

9. Mel Robbins

Melanie Robbins je americká právnička, televizní moderátorka, autorka a motivační řečníce. Její přednáška na TEDx Jak si přestat kazit život (How to Stop Screwing Yourself Over) a její knihy Pětivteřinové pravidlo patří mezi nejčtenější a nejposlouchanější obsah na internetu. 

Melanie trpěla depresemi a úzkostmi a byla jí diagnostikována porucha pozornosti. O těchto tématech často mluví jak ve svých podcastech, tak i v knihách. Ukazuje lidem, že i ti, kteří na venek vypadají úspěšně mohou trpět a nabízí cestu ven. Její přístup je velice přímočarý a je velmi oblíbená především u lidí, kteří nevyznávají příliš “ezo” přístup. 

V roce 2011 Robbins publikovala knihu Přestaň říkat, že jsi v pohodě: Objev své silnější já (Stop Saying You’re Fain: Discover a More Powerful You). Na TEDx San Francisco hovořila o psychologickém triku, který nazvala „pravidlo pěti sekund“. Její přednáška, která měla k srpnu 2019 více než 20 milionů zhlédnutí, odstartovala její kariéru v oblasti motivačního řečnictví. Podle Speaking.com je Robbins nejvíce žádanou motivační řečnicí.

10. Louise Hay

Louise Hay byla americká motivační autorka a zakladatelka Hay House. Je autorkou několika svépomocných knih včetně knihy Uzdrav svůj život, která se stala bestsellerem.

Hay se narodila v Los Angeles chudé matce, která se znovu provdala za násilníka, který ji i její matku fyzicky týral. Když jí bylo asi 5 let, byla znásilněna sousedem. V 15 letech odešla ze školy, otěhotněla a v den svých 16. narozenin dala svou novorozenou holčičku k adopci.

Poté se přestěhovala do Chicaga, kde pracovala na špatně placených místech. Pak začala kariéru jako modelka, dosáhla úspěchu a v roce 1954 se provdala za muže, který ji po 14 letech manželství opustil kvůli jiné ženě. 

V té době se naučila transformační síle myšlení. Věřila, že pozitivní myšlení a afirmace mohou změnit materiální situaci lidí, a že pozitivní myšlení může uzdravit tělo. Dnes její knihy patří mezi 50 klasických svépomocných knih. Její přednášky a audioknihy lze najít na youtube.

Jak si na motivační řečníky najít čas?

Motivačních řečníků, kteří mohou změnit i váš život je ve světě mnoho, ale kde najít čas na to si je poslechnout? 

Využívejte čas, kdy musíte dělat něco jiného, ale zbývá vám kapacita na poslouchání. Jeden z nejlepších časů je během řízení auta. Pokud musíte každý den dojíždět do práce, máte úžasnou příležitost něco si poslechout.

Podobně ale můžete poslouchat i při vaření, vytírání, při cestě na poštu či na nákup. Pokud vás baví chodit běhat, i sem se hodí poslech přednášek. 

Využijte i pět minut, které věnujete některé takové činnosti. Postupně tak nastřádáte potřebnou dobu k poslechu čehokoliv, co vás zajímá.

Kdy nejraději posloucháte vy? A kterého motivačního řečníka si vyberete jako prvního?

Další zajímavé články

Žij úspěšně nové logo

Jak uspět v době internetu v životě i podnikání.

Copyright © 2024 | ŽijÚspěšně.cz