Domů » Několik tipů na pracovní oblečení a ochranné pomůcky

Několik tipů na pracovní oblečení a ochranné pomůcky

od Patrik Pilous
Publikováno Aktualizováno

Jakékoli pracovní činnosti vyžadují maximální důraz na bezpečnost práce. Týká se to nejenom profesionálních provozů, ale také nejrůznějších domácích prací. Snad jen při dnes oblíbené práci z domova na PC se nemáte čeho bát.

Pokud i vy uvažujete o tom, že byste doma kutili, případně řešili cokoli na zahradě, nezapomeňte se vybavit správnými pracovními oděvy a pomůckami. Že nevíte, čím byste měli začít? Nevadí, v následujících řádcích vám poradíme. Zaměříme se přitom na ty nejznámější ochranné pomůcky a pracovní oděvy, které využívá nejvíce lidí. 

Pracovní trička, kalhoty a mikiny

Jakýsi základ pracovního oblečení představují trička. Vybírat je lze v klasickém bavlněném provedení. Většinou neobsahují velké množství ochranných prvků, nicméně jsou maximálně pevná a kvalitní. U kalhot je už zapotřebí dbát na to, aby vás ochránili před případným pořezáním, propíchnutím nebo spálením. Záleží na tom, v jakém prostředí budete kalhoty používat. U každého modelu je ale uvedeno, před jakými případnými rizik umí ochránit. U pracovních mikin platí to samé. Alternativ ochrany nabízí spousty.  

Svrchní oblečení je nyní nezbytné

Především nyní v zimním období je třeba myslet i na svrchní oděvy. Ty dokážou ochránit před všudypřítomným chladem a mrazem.

Zapomenout ale nelze ani na ochranu před profouknutím, případně promočením. Hlavně moderní pracovní zimní bundy se vyznačují maximální kvalitou a spoustou ochranných prvků. Mnohdy se vyplatí používat pracovní kombinézy. Především v chemickém průmyslu. Důležitým aspektem u pracovního oblečení je i pohodlí, jelikož při práci potřebujete být co nejvíce pohybliví.    

Ochrana zraku a sluchu je nejdůležitější

Určitě nezapomeňte ani na ochranu zraku a sluchu. Když půjdete třeba vyměnit brzdové kotouče nebo řešit jakoukoli činnost, nikdy nevíte, kdy mohou být třeba takové oči zasaženy. To samé platí i o sluchu. Vždyť stačí jenom jezdit s hutnicí deskou nebo řezat dřevo na zahradě. Bez klapek na uši nebo špuntů se prostě neobejdete. Při výběru vhodných pracovních oděvů si nezapomeňte počíst recenze a hodnocení uživatelů.

Přečtěte si také náš článek o to-do listu nebo o učení italštiny.

Články, které stojí za přečtení: