eToro recenze

EToro je populární celosvětový broker, který využívá propracovaný systém a software pro investování. EToro působí téměř na celém světě již od roku 2007 a například v ČR je registrovaný u ČNB, která dohlíží na korektní správu s financemi i klienty. Největší výhodou eToro oproti konkurenci je sociální platforma a možnost kopírovat obchody zkušených obchodníků. Na tomto taháku stojí také celá reklama této platformy na českém trhu.

Intuitivní a propracovaný systém, mobilní aplikace, čeština, možnost kopírovat obchody.

Poplatek za výběr, minimální vklad 200 dolarů, nepodporuje české koruny.

etoro recenze
4.6
4.6/5

Jak eToro funguje?

Broker eToro je komplexním nástrojem, kde je možné obchodovat stovky různých aktiv. Možností je nepřeberné množství. Nejoblíbenější jsou samozřejmě akcie, komodity a kryptoměny. Dále je možné obchodovat s měnami/forex, fondy obchodované na burze i burzovní indexy. EToro je profesionální nástroj pro správu aktiv, který je vhodný pro začátečníky i investory z povolání, kteří si mohou porovnávat grafy a výnosy z aktiv.

EToro sociální trading

Platformu eToro používají tisíce obchodníků a vy se tak můžete na jejich obchody veřejně podívat. Velkou vychytávkou je kopírování obchodů, na čemž také stojí hlavní tahák pro začátečníky do investování. EToro jednoduše říká, stačí když zkopíruješ obchody úspěšných traderů.

Vklad a výběr

Minimální vklad se na eToro postupem času stále zvyšoval. Nyní je částka na 200 dolarech s tím, že elektronickým převodem na bankovní účet lze převést minimálně 500 dolarů. Pro výběr se využívají především metody zaslání na kreditní kartu, bankovní účet nebo PayPal účet. Minimální výše výběru je 50 dolarů.

Registrace etoro

Registrace je intuitivní a jednoduchá, ovšem neobejdete se bez doložení občanského průkazu či pasu jako u ostatních brokerů. Registrace je lokalizovaná do českého jazyka a na eToro funguje výborně podpora, takže neváhejte v případě pochybností psát.

Poplatky eToro

Broker eToro má stejně jako jeho konkurence poplatky a účtuje si za rozdíl mezi nákupní a prodejní cenou. Je zde také poplatek za výběr peněz, který má motivovat dále investovat a rozšiřovat svá aktiva. Vyplatí se tak vybírat pouze vyšší částky. Také je zde poplatek za neaktivitu, který je 10 dolarů měsíčně v případě, že jste se rok ke svému účtu nepřihlásil.

mimo etoro by vás také mohlo zajímat

Investiční platforma eToro je skvělým nástrojem pro zhodnocení Vašich aktiv. Pokud máte rádi inovativní fintech startupy, tak by Vás mohly zajímat také Zonky, v případě, že uvažujete o nebankovní půjčce. Mintos je naopak jedničkou v investicích do p2p půjček a Twisto je skvělou volbou pro oblast správy osobních financí.

Zonky

Zonky jsou největší nebankovní společností  v České republice poskytující p2p půjčky a možnost investice do p2p.

mintos

Mintos je největší investiční platformou s p2p půjčkami s průměrným výnosem 11 % v Evropě. Spolupracuje s 60 nebankovními společnostmi.

twisto

Twisto umožňuje snazší platby na internetu, cashback z nákupů, rozdělení plateb i odložené placení za služby a produkty.

Časté otázky eToro

Většina ohlasů na investiční platformu eToro je pozitivní. Především mírně pokročilý investoři si pochvalují intuitivní ovládání a možnost kopírovat obchody.

Poplatek za výběr peněz se snížil na 5 dolarů, což je ovšem stále částka, která je při nižších objemech významná. Poplatky za nákup aktiv patří k těm nižším u nejvýznamnějších brokerů.

V současnosti je možnost investovat do více jak 1000 aktiv.