Domů » TOP 10: Nejslavnější citáty o štěstí a spokojenosti

TOP 10: Nejslavnější citáty o štěstí a spokojenosti

autor Eliška Vachková
0 komentářů
štěstí a spokojenost

Štěstí a spokojenost jsou to, po čem všichni toužíme. Mnozí si myslí, že jsou dopřány jen určitým lidem, ale pravdou je, že si všichni za štěstí i spokojenost v životě zodpovídáme sami. Jak na to a co si myslí významné osobnosti, najdete v tomto článku.

Jak být šťastný a spokojený

Štěstí je stav mysli, což v praxi znamená, že to není nic, co by k vám mělo přijít, ale co si vy sami můžete vytvořit. Abyste se cítili spokojení, nemusíte mít na účtu miliony. Stačí, když budete vděční za to, co máte nyní a budete si toho vážit. Chcete-li víc, tak pro to něco dělejte. Lidé, kteří mají pocit, že je jejich život skutečně naplněn na sobě pracují, neustále se zlepšují a nestěžují si, pouze hledají způsob, jak vylepšit věci, se kterými nejsou spokojeni. Abyste se i vy cítili lépe, zkuste následující:

Uvědomte si, co všechno máte

Střechu nad hlavou, dostatek jídla a pití – to bereme jako samozřejmost. Ne všichni se ale z těchto věcí mohou těšit, proto byste si měli uvědomit, jaké štěstí vlastně máte. Většinou si to uvědomíme až tehdy, kdy je pozdě. Lidé, kteří vděčí za každou maličkost mají obecně lepší život. Dokonce ti, kteří vlastní méně věcí, se cítí spokojenější, protože nejsou přehlcení.

Plňte si své sny

Život bez snů je smutný. Nepřestaňte snít jen kvůli tomu, že jste dospělí a stejně tak si sny začněte plnit. Krůčky, které k nim vedou, váš život zlepší a nasměrují vás na cestu plnou dobrodružství a nových zážitků. Až se doberou konce, budete na sebe moct být pyšní a mít ze sebe lepší pocit.

Naslouchejte srdci

Lidé plánují všechno možné, protože se jim některé věci zdají rozumné, ale jak to doopravdy cítí? Správná možnost je ta, kterou říká vaše srdce. Ne vždy se zdá logická, ale vždy bývá pravdivá. Do života přichází spousta nečekaných situací a naše intuice je tak nějak vytuší, proto je na tyto věci rozum krátký. Máte-li pocit, že se máte věnovat nějakému koníčku nebo práci, prostě to alespoň vyzkoušejte a uvidíte, proč se tak muselo stát. Když nebudete poslouchat své srdce, skončíte nešťastní a bez využitých příležitostí.

Naslouchejte tělu

Stejně jako je důležité naslouchat srdci, naslouchejte i svému tělu – dostatečně pijte, jezte, hýbejte se a spěte. Spánek je jedna z nejdůležitějších věcí pro spokojený život, protože nám pomáhá srovnat se s nepříjemnými zážitky, posiluje imunitu a zlepšuje náladu. Nepodceňujte spánkovou hygienu! Bez základních potřeb nepřežijete a nemůžete tak zvládnout ostatní věci, které byste chtěli.

štěstí
Štěstí a spokojenost si můžete zařídit sami, jen stačí vědět, jak na to.

10 citátů o štěstí a spokojenosti

Abyste si lépe uvědomili, co vše máte, možná vám pomohou následující citáty, které kdy vyslovili známé osobnosti, a které nutí k zamyšlení. I když se názory na život liší, určité principy jsou ověřeny, proto se na nich shodují ti, kteří uspěli ve svém oboru. Inspirujte se jimi! Který z nich vás zaujal nejvíce?

„Lidé jsou obvykle asi tak šťastní, jak si usmyslí.“

Abraham Lincoln

Určitě víte, že když se cítíte šťastní, i vše okolo vás se zdá být pozitivní. Nastavení mysli je velice užitečný nástroj, který vám dokáže pomoct i v těch nejhorších chvílích. Pokud tedy máte pocit, že je váš život skvělý, pak se cítíte skvěle. Jestliže máte ale opačný názor, asi těžko budete spokojení. Zapomeňte na problémy a starosti a zaměřte se na to, co můžete změnit. Věřte, že život může být přesně takový, jaký chcete, aby byl.

„Čin nemusí vždy přinést štěstí, ale bez činu není štěstí.“

Benjamin Disraeli

Riskujte. Můžete ztratit, ale je lepší vědět, než si po zbytek života domýšlet, co by se asi tehdy stalo, kdybyste překonali strach. Pokud cítíte, že vás něco láká, jděte si za tím a alespoň to zkuste. Uvidíte, že vám to dá nakonec víc, než jste si původně mysleli.

„Štěstí závisí na nás.“

Aristoteles

Není nikdo ani nic, co by vás mohlo udělat šťastnými – jste to vy sami. To, jak svůj život povedete, čím ho naplníte a koho do něj pozvete. Život pro vás chystá nejrůznější situace, ale je jen na vás, jak se k nim postavíte a jak se rozhodnete. Dělejte vše tak, abyste dosáhli svého cíle – žít šťastný život.

štěstí
Šťastní lidé jsou ti, kteří si váží maličkostí a těší se z každé momentu života.

„Myslím, že dokonalé štěstí může poznat člověk jen tehdy, když poznal největší bolest.“

Liz Taylor

Někteří lidé si necení toho, co mají, dokud to neztratí. Ti, kteří zažili nepříjemné situace, si poté více váží těch pozitivních. Někdy si tak musíte projít negativními zkušenostmi, abyste pochopili, jak bohatí vlastně jste.

„Měj stále na paměti, že všechno je pomíjející. Ve štěstí nebudeš veselý a v trápení smutný.“

Sókratés

Někdy není vše tak, jak se na první pohled může zdát. Když se zrovna radujete, možná to ve výsledku nebude tak šťastná událost, jak jste si z počátku mysleli. Vše ukáže čas, proto se nenechte setřást událostmi, které se mohou jevit jako negativní. Po měsíci třeba zjistíte, že to bylo to nejlepší, co se vám stalo.

„Máš toho tolik ale pořád toužíš ochutnat víc přestaň snít o tom co všechno bys ještě mohla mít a radši se podívej co všechno už máš – co je spokojenost“

Rupi Kaur

Mít dost je důležité zejména pro ty, kteří si peníze vydělávají sami. Podnikatelé mají často pocit, že je třeba vydělávat více, být ještě více úspěšný, ale zapomínají na to, si život opravdu užívat. Neustálá honba za čímkoliv vám zkazí požitek z přítomnosti, proto se čas od času zastavte a uvědomte si, co všechno jste dokázali a oceňte se za to.

„Štěstí a spokojenost přicházejí až v momentě, kdy jste vděční za to, co v tu chvíli máte a nepotřebujete pořád víc. Stačí se usmívat, nic víc nepotřebujete.“

Jason Lewis

Tento citát navazuje na ten předchozí. Čím více máte, tím méně šťastní se cítíte, paradoxně. Přestáváte totiž mít další cíle, všechno si můžete koupit a ztrácíte radost z cesty, kterou musíte ujít. Všichni se těšíme, až dosáhneme onoho vrcholu, který jsme si vytyčili, ale často nám nedochází, že to, co nás skutečně činí šťastnými, je proces, nikoliv výsledek.

„Tvá nespokojenost a úzkost pramení z toho, že neposloucháš svou duši.“

Neale Donald Walsch

Myslet si, že život funguje na bázi logiky je hloupost. Vaše duše (ať už jste nábožensky založeni, nebo ne) má určitý záměr, který se zde snaží naplnit. Můžete tak pociťovat, že vás některé věci lákají více než druhé, a u některých prostě víte, že vám byly souzeny. Poslouchejte svou intuici a uvidíte, že pocítíte klid v duši.

štěstí
Některé věci v životě jsou mezi nebem a zemí, proto naslouchejte tomu, co vám vaše duše říká, i když to v tuto chvíli nemusí dávat smysl.

„Pokud hledáte dokonalost, nikdy nebudete spokojení.“

Lev Nikolajevič Tolstoj

Někdy se stačí spokojit s málem, s tím, co máte a nehledat způsoby, jak by se daly věci vylepšit, pokud to není momentálně možné. Chcete-li například zpevnit postavu, cvičení a zdravá strava je skvělým řešením, ale jestliže se vám nelíbí váš nos, máte možnost smířit se s takovou skutečností. Druhou možností je samozřejmě podstoupit plastickou operaci, nicméně si dejte pozor na okamžiky v životě, které změnit nepůjdou. Když vaše blízké potká smrt, smíření je jediným východiskem.

Není cesta ke štěstí. Štěstí je cesta.

Buddha

Vysvětlení tohoto výroku už jsme tu tak trochu načali předtím. Nehledejte štěstí, prostě jen dělejte to, co vás činí šťastnými a užívejte si tu cestu. Nakonec stejně zjistíte, že po překonání jednoho cíle budete chtít pokračovat s dalším. Nenechte se rozhodit negativními myšlenkami a strachem, ale užívejte si to, co teď máte.

Co štěstí ve skutečnosti znamená

Vyhrát ve sportce, mít práci, která vás baví nebo najít partnera svých snů – to vše může znamenat štěstí. Pravdou ale je, že štěstí dost možná ani neexistuje. Když se na něj budete spoléhat a budete čekat, až vás přijde vysvobodit, nikdy nepřijde. Musíte se rozhodovat sami tak, abyste si zajistili zářnou budoucnost, proto je lepší nevěřit ani na štěstí, ani na neštěstí. Věci se v životě prostě dějí a je třeba se naučit s nimi držet tempo. Radujte se a smějte se, ale také plačte, nicméně vždy myslete na to, že za delší dobu se situace vyhodnotí možná úplně jinak, proto se v ničem neutápějte zbytečně dlouho.

Další zajímavé články

Žij úspěšně nové logo

Jak uspět v době internetu v životě i podnikání.

Copyright © 2024 | ŽijÚspěšně.cz