Domů » TOP 15 míst na glamping v ČR

TOP 15 míst na glamping v ČR

autor Tereza Gödrichová
Publikováno: Poslední aktualizace 0 komentářů
Mezi základní pravidla saunování bezpochyby patří odpočinek

Už jste někdy slyšeli slovo glamping? Pokud netušíte, o co jde, tak si pod ním můžete představit kempování na luxusní úrovni. Je libo ubytování v srdci přírody s vířivkou či saunou? Stává se čím dál populárnější v cestovatelském světě. Hodí se pro všechny nadšence do přírody, kteří touží po klidu, ale zároveň milují svůj komfort a nechtějí se vzdát různých novodobých vymožeností. Nebo chtějí naopak digitální detox, ale v luxusním prostředí krásných materiálů a výhledů.

Tento moderní cestovatelský trend se k nám přicestoval z ciziny. V zahraničí existuje mnoho úžasných lokalit pro strávení takového typu dovolene, ale už i v České republice najdete spoustu krásných míst sloužících právě pro glamping. 

Glamping: Co to je?

Tento zvláštní název vznikl spojením anglických slov„ glamor camping“, tedy v doslovném překladu luxusní kempování. Camping jistě všichni znáte, neboť se už od nepaměti pravidelně provozuje snad každou letní sezónu v mnoha českých rodinách. Však víte, jak to chodí – sbalit jen to nutně potřebné, jako jsou stany, spacáky, konzervy, případně se nabalit do karavanů a vyráží se.

Ovšem glamping tuto oblíbenou klasiku povyšuje na novou, mnohem pohodlnější úroveň. Představuje takový honosný, netradiční pobyt v přírodě. Klasické stany i spacáky tedy nechte doma ve skříni a užijte si příjemné ubytování na různých atraktivních místech.

A jaké existují typy glampingu, které i v České republice najdeme a můžete je využít pro svou dovolenou?

Tak který vás láká nejvíce? Podívejte se na následujících 15 ideálních lokalit, které vám zajistí naprostý pocit luxusu, ale současně dokonalé spjaté s přírodou a klidem v duši.

💡 Tip: Pokud dáváte přednost cestování doma, podívejte se na náš seznam 15 nejkrásnějších míst v Česku a najděte si inspiraci pro příští výlet.

Glamping
Glamping nabízí dovolenou strávenou v netradičním stylu

1. Glamping Safari – Africa House

Milujete zvířata? Tak to musíte vyzkoušet tento opravdu luxusní glamping ve stylu africké safari, a navíc nacházející se téměř v zoo. Najdete ho totiž kousek od zoologické zahrady Lešná ve Zlíně, která patří mezi ty nejkrásnější v České republice.

V rozlehlém soukromém stanu nasajete tu pravou africkou atmosféru, neboť má ve své výbavě zajímavé cennosti dovezené z různých zemí Afriky. Kromě toho glamping nabízí dokonalý komfort, vyhřívanou koupelnu, vlastní terasu i dětské hřiště. Ideální i pro rodinnou dovolenou s dětmi.

Glamping Safari – Africký stan
Glamping Safari – Africký stan

2. Safari glamping v Zoo Dvůr Králové

Aby těch glampingů v zoo nebylo málo, další najdete i v oblíbeném Safari Parku ve Dvoře Králové. No není to paráda? Nejprve se pokocháte zvířaty a poté se ubytujete přímo v jejich blízkosti a ještě v pravém safari stylu. 

Útulné bungalovy, súdány nebo safari stany na zemi či v korunách stromů vás jistě okouzlí, neboť ucítíte, dokonce i uvidíte blízkost zdejších zvířat po celou dobu pobytu. Můžete si přivézt i vlastní stany, karavany nebo se ubytovat ve zdejším hotelu.

Ideální volba pro rodinnou dovolenou s dětmi, pro které představuje nezapomenutelný zážitek. O zábavu se kromě zvířat postará i dětské hřiště, bazén nebo vířivka a žaludky vám zaplní vaše vlastní dobroty na místních grilech nebo speciality ze TSAVO BARU.

Bungalovy v Zoo Dvůr Králové
Bungalovy v Zoo Dvůr Králové

3. Residence Safari Resort – Teepee village Tatanka

Co takhle si vyzkoušet život indiánských kmenů? Tohle vám zajistí ubytování v teepee vesničce Tatanka. Jedinečná příležitost pro všechny dobrodružné duše a další zajímavá možnost glampingu.

Takový pobyt si můžete užít v Residence Safari Resort u Borovan. Zde mají k dispozici až 13 krásných teepee pro 2 nebo 4 osoby. Ve výbavě mají dřevěnou podlahu, postele s matracemi, lampičky, elektřinu a mnoho dalších vymožeností.

Kromě toho vás okouzlí nádherná okolní příroda s jezerem, pravá indiánská atmosféra a luxusní nabídka služeb. V tomto resortu můžete také využít možnost ubytovat se v „Magic busu“ či „Prvokovi“. Tento glamping je ideální pro romantický pobyt pro dva, zajímavou dovolenou s dětmi či netradiční strávení času s přáteli.

Teepee v Residenci Safari Resort
Teepee v Residenci Safari Resort

4. Teepee&Spa Pyskočely

Strávit dovolenou jako pravý indián (tedy v teepee) můžete i v malebném Posázaví v osadě Pyskočely kousek od Prahy. Užijete si tak nefalšovanou krásu místní přírody po boku řeky Sázavy.

Toto luxusní ubytování může využít až 5 osob. Své indiánské předky trochu předbíhá, protože teepee nechybí sprchový kout, toaleta, lednice plná místních dobrot a lahodných vín, dále paletová kamna i úchvatný ručně vyrobený nábytek ze dřeva.

Zrelaxujte se ve vířivce nebo sauně zdejších venkovních lázní. A aby toho nebylo málo, tak si můžete vychutnat snídani či sklenku vína při západu sluníčka na vyhlídkové terase ve výšinách stromů.

💡 Tip: Přečtěte si také, o nejkrásnějších místech na Slovensku.

Teepee&Spa Pyskočely
Teepee&Spa Pyskočely

5. Treehouses Sněžník

Taky jste si jako malí přáli mít svůj vlastní domeček na stromě, ale nikdy jste se ho nedočkali? Svůj sen si alespoň částečně můžete splnit díky glamping pobytu v Treehouses Sněžník. A sice si tento dům nepřenesete domů na zahradu, ale zase si vychutnáte dny i noci strávené v korunách stromů umístěné v pravé horské přírodě.

Domky se nachází v Pardubickém kraji v obci Dolní Morava, v úchvatném pohoří Králický Sněžník a ubytují až 4 osoby. Nechybí jim kamna, kuchyňka, sauna, venkovní přírodní koupelna a ohniště. Takže okouzlující romantika, a navíc za příplatek vám donesou i luxusní snídani.

6. Treehouse Česká Kanada

Už vás nebaví rušné a přelidněné velkoměsto? Užijte si klidný odpočinek v nádherném okolí okouzlující České Kanady a vyzkoušejte pobyt v korunách stromů. Nejenže tak budete mít dostatek soukromí, ale také dokonale nasajete tu pravou atmosféru přírody.

Tento domeček na stromě se vyskytuje kousek od rakouských hranic a umožňuje vychutnat si nefalšovaný dotyk divočiny, ale zároveň s dokonalým moderním zařízením. K dispozici má i terasu, kde si ráno vychutnáte teplou kávu s výtečnou snídaní a večer prodiskutujete celý váš život při svíčkách a se skleničkou lahodného vína.

V okolí si můžete užít mnoho zajímavých atraktivit ideálních pro výlety všeho druhu. Zdejší pobyt zkrátka představuje luxusní zážitek, který je balzámem pro duši a na který jen tak jednoduše nezapomenete.

Treehouse Česká Kanada
Treehouse Česká Kanada

7. Glamping Brdy – luxusní stan

Co takhle zůstat u oblíbené české kempovačky, ale v luxusnějším provedení? Glamping nacházející se uprostřed chráněné oblasti Brdy vám přesně tohle umožní. Zdejší stan nabízí soukromí a pohlazení klidu okolní přírody. Zkrátka dokonalý relax pro duši.

Užijete si i venkovní sauny, koupací sud i posezení u ohniště. Za příplatek se vám dostane i skvělé profi masáže. Stan má jednu prostornou místnost s manželskou postelí, vybavenou kuchyňkou i se stolem a židlemi pro 2 osoby. Ideální dovolená pro zamilované páry.

Luxusní stan v Brdech
Luxusní stan v Brdech

8. Jurta u Karlových Varů

V západních Čechách si můžete vyzkoušet dovolenou strávenou v ubytování napodobující obydlí kočovníků v Asii, kterému se říká jurta. Jedná se o stylový glamping v naprostém soukromí na louce mezi ovocnými stromy.

Vychutnejte si čistou přírodu a odpočinek v tomto prostorném, luxusním stanu asijského stylu s vybavenou kuchyní i topeništěm hodícím se v chladném období. Koupelna se nachází hned vedle jurty v obydleném domě majitele.

Originální místo pro jedinečnou dovolenou až pro 4 cestovatele. Pokud kromě relaxu chcete zažít i trochu aktivity, můžete zkusit cyklistiku, turistiku, jízdu na koni, rybolov nebo poznejte kulturu blízkých měst.

💡 Tip: Rádi cestujete a objevujete atraktivity a pozoruhodná místa našeho světa? Pokud ano, tak se koukněte, co určitě navštívit ve Valencii.

Jurta u Karlových Varů
Jurta u Karlových Varů

9. Glamping v Krušných horách – Vagony na horách 

Milujete dopravní prostředky, a zejména vlaky jsou láska vašeho života? Tak to musíte vyzkoušet glamping v jednom ze dvou bývalých, ale zrekonstruovaných služebních vagonů umístěných na nepoužívané koleji nádraží Kovářská v Krušných horách. Jeden z nich ubytuje buď 3 dospělé, nebo 2 dospělé a 2 děti.

Spát budete na velkém letišti, na kterém přenocují všechny ubytované osoby, hygienu provedete v koupelně se sprchou a záchodem i uvařit si můžete ve vybavené kuchyni. Zima vám nebude, neboť vagony jsou zateplené, a to vše ještě romanticky podtrhnou krbová kamna. Wifi připojení nehledejte, tady se budete naplno věnovat sami sobě.

Železniční atmosféru jen podtrhuje umístění místa v nadmořské výšce 850 metrů v objetí klidné přírody, daleko od ruchu města. Menší provoz je tady pouze o víkendech a v letní sezóně.

Vagony na horách
Vagony na horách

10. Hausboaty Ypsilon Golf Liberec

Vyzkoušejte glamping, který nadchne všechny milovníky golfu. Luxusní domečky umístěné na vlnách malebného jezírka s výhledem na golfové hřiště a krásné Jizerské hory si můžete vychutnat v golfovém resortu Ypsilon nedaleko Liberce. 

Resort disponuje 10 hausboaty s celkovou kapacitou 40 lůžek, tedy 1 ubytuje až 4 výletníky. Ve své výbavě mají i toaletu, sprchový kout, terasu nad vodní hladinou i wifi připojení. Vybrat si můžete ze 2 typů plavidel a lze si připlatit i za snídaně nebo si zajít do místní restaurace.

Kromě golfu zde můžete provádět i cyklistiku nebo pěší turistiku po nádherném okolí. Užijete si tedy pohodový a klidný pobyt, ale klidně i aktivní dovolenou. Nebo rovnou obojí?

Hausboaty Ypsilon Golf Liberec
Hausboaty Ypsilon Golf Liberec

11. Vodní domky Čejkovice

České Budějovice patří mezi rušnější města, jejich okolí však obklopuje krásná klidná příroda s mnoha rybníky. Právě v ní se nachází Lesní školce Čejkovice s 3 dřevěnými vodními domky umístěnými na tůních. Nabízející tak tichý pobyt v opravdové bujné přírodě. Uslyšíte zpět ptáků, možná zahlédnete stádo srnek a procházky vám zpestří vzácné druhy stromů.

Každý domek má svůj jedinečný styl a v každém z něj najdete určitý speciální prvek. Ve své výbavě mají k dispozici postel pro 2 osoby, kamna i terasu. Odpočinete si v houpací síti nebo křesle s pohledem na klidnou vodní hladinu. Nenajdete tu přívod elektřiny, takže vás neustále zvonící telefon nevyruší (až se vám vybije).

Na své si tu přijdou všichni. Vášnivé rybáře potěší mnoho druhů ryb v tůních, cyklisté využijí zdejší cyklostezky, ani o pěší turistiku není nouze. Taktéž se dá výletit i do nedalekých jihočeských měst či až k přehradě Lipno. Ideální glamping pro klidnou a romantickou dovolenou v přírodě.

Vodní domky Čejkovice
Vodní domky Čejkovice

12. Včelíny Želiv – stylové maringotky

Elegantní a stylové Včelíny Želiv představují glampingové ubytování v moderních maringotkách umístěných na kraji louky s výhledem do lesa. Ideální místo pro všechny milovníky luxusu hotelového komfortu, kteří ale zároveň touží po relaxu v srdci přírody daleko od civilizace. 

Můžete si vybrat rovnou ze 3 objektů nedaleko obce Želiv. Nebojte, každý z nich se nachází na jiném místě, takže si dopřejete opravdové soukromí. Všechny jsou jedinečné, stylové, perfektně vybavené – i s venkovním ohništěm. Dovolená na tomto místě potěší romantické duše toužící po samotě.

Včelíny Želiv
Včelíny Želiv

13. Chaty na samotě – v lese či sadě 

Toužíte po klidné dovolené o samotě? Vyzkoušejte některé z těchto dvou ubytování. Na břehu jihočeského rybníka si vychutnáte osamocenou chatu v lese nebo v podhůří Železných hor, uprostřed staročeského sadu, zažijete soukromí v chatě jen v obklopení luk a lesů.

Obě jsou vybaveny moderním zařízením na luxusní úrovni. Užijete si tak naprostý klid a splynutí s přírodou, ale zároveň se vyspíte do růžova, hygienu provedete v plně vybavené koupelně, připravíte si chutné jídlo a zrelaxujete v některém wellness – lesní chata nabízí využití finské sauny, ta v sadu zase venkovní horký koupací sud.

14. HideandSeek Aranka

Stylový glamping Aranka je vlastně takový domeček na kolečkách. Najdete ho vždy v klidu přírody, nyní již na 5 místech (Palouk, Vlčice, Otava, Malá Morava a Malý háj). Užijete si pohodový pobyt odbourávající všechen stres každodenního shonu ve městech. 

Mobilní domky ubytují maximálně 4 lidi a najdete v nich kuchyň se základním vybavením, koupelnu obsahující bio kosmetikou, ledničku plnou vína a venkovní gril na přípravu dobrot a podporu romantické atmosféry.

15. Šumavská maringotka

Zavítejte do bujného šumavského Boubína a vychutnejte si klidný pobyt o samotě v netradičním ubytování – zrekonstruované, dřevěné maringotce. Čeká na vás komfortní zařízení, koupací jezírko s přírodní vodou, možnost venkovního grilování a okolní čistá nefalšovaná příroda.

V této zelené krásce se vyspí 2 dospělí a 2 děti. V kuchyňském koutku nechybí lednička, rychlovarná konvice, nádobí i vařič. Sprchu a záchod najdete v přilehlém, odděleném obydlí majitelů a za poplatek si můžete užít vířivku nebo saunu. S pitnou vodou si nemusíte dělat starosti a v ledničce na vás budou čekat lokální produkty na snídani.

Kromě úžasného klidu místní  přírody si z maringotky vychutnáte i nádherný výhled do údolí, na jehož vrcholu stojí. Navíc tudy nevede žádná turistická trasa, takže budete mít opravdové soukromí a turisty nepotkáte.

Šumavská maringotka
Šumavská maringotka

Zaujal vás tento moderní trend dovolené? Glamping zkrátka představuje prostě kempování pro náročné, kteří si potrpí na svém komfortu a dávají přednost luxusu. Zároveň však hledají klid přírody. 

Pokud vás láká vyzkoušet některý druh glampingu, můžete vyzkoušet některý z výše uvedených tipů na glampingová místa v České republice. Určitě si užijete netradiční a nezapomenutelný zážitek.

Zkuste také článek o třídenním půstu i tantrickém sexu.

Další zajímavé články

Žij úspěšně nové logo

Jak uspět v době internetu v životě i podnikání.

Copyright © 2024 | ŽijÚspěšně.cz