Domů » Vánoční aktivity: Jak načerpat vánoční atmosféru?

Vánoční aktivity: Jak načerpat vánoční atmosféru?

autor Eliška Vachková
0 komentářů
vánoce

Vánoce jsou za dveřmi a vy se potřebujete naladit svátky klidu a sounáležitosti? Máme pro vás několik aktivit, které jsou ideální na načerpání té pravé vánoční atmosféry. Zkuste je a uvidíte, že i bez zasněžené krajiny se na Vánoce dokážete mnohem více těšit a užít si je.

Co dělat, abyste doma měli lepší vánoční atmosféru

Venku může být jak chce, ale pokud máte doma vánoční výzdobu a Vánoce z domova přímo sálají, dokážete se naladit za každé situace. Jestliže s tím máte problém, pravděpodobně je třeba zapracovat na místě, kde žijete a více si ho zútulnit. Co můžete vyzkoušet?

Vánoční dekorace

Vyzdobené byty či domy nemusí znamenat kýčovité ozdobičky na každém rohu – přizpůsobte to svému stylu. Pořiďte si jen tolik, kolik skutečně využijete a snažte se to nepřeplácat, aby se vám v prostředí příjemně žilo. Nějaké dekorace si můžete vyrobit sami a naladit se ještě dříve, než vánoční období započne.

Světýlka

Protože se v zimě dříve stmívá, světýlka můžete zapínat už po čtvrté hodině. Umístit je lze zevnitř, například kolem postele, nábytku či u oken, nebo zvenčí do oken i balkonu. Momentálně lidé upřednostňují spíše světýlka na baterky, aby ušetřili. Barev je spousta a po zapnutí se váš domov promění v kouzelné místo.

Teplo domova

Bydlíte sami? Asi znáte ty chvíle, kdy si připadáte tak nějak zbyteční a bez nikoho. Jak s tím zatočit? Pusťte si do pozadí film, seriál nebo klidně pohádku, zapalte svíčku a běžte něco dělat. V úplném tichu se po delší době nikdo necítí moc komfortně, proto se nenechte těmito pocity a ovlivnit a raději udělejte změnu, která vám prospěje. Zejména na Vánoce se nechcete cítit sami.

vánoční
Vánoční výzdoba doma vás naladí za každé situace.

Tipy na vánoční aktivity

I když se zrovna necítíte moc vánočně, jelikož za okny je bláto a vy nic nestíháte, přesto existuje řada možností, jak si vánoční náladu navodit. Když zrovna nejsou okolo vás podmínky, které by vám v tomto pomohli, musíte si je vytvořit sami.

1) Pečení cukroví

Vůně, teplo a v pozadí vánoční písně. Kdo by v takovém momentě neměl vánoční náladu? Upečte si vaše oblíbené druhy cukroví, třeba i s rodinou či blízkými a uvidíte, že se budete cítit mnohem více vánočně. K pečení si vezměte svetr, uvařte si horkou čokoládu a pusťte se do toho!

2) Bruslení

Milovníci sportu se každoročně těší na příležitost zabruslit si. Zajít můžete do arén či veřejných kluzišť venku, mezi které se řadí například i ty na vánočních trzích. Tam si lze zabruslit zdarma, což je nesmírná výhoda pro ty, kteří s touto aktivitou teprve začínají. Brusle si zde zapůjčíte a užijete si zábavu s přáteli. A poté se vrhnete na ty trhy. Pokud zrovna nejsou zamrzlé rybníky, tak můžete zkusit různé vánoční turnaje či sešlosti, kde si zasportujete. Vánoce jsou skvělé pro vaše koníčky trochu v jiném pojetí.

3) Sledování vánočních filmů

Každoročně vychází nové a nové vánoční filmy, proto se nemusíte bát, že už byste neměli co sledovat. V tomto případě se vyplatí odebírat předplatné platforem jako je HBO GO nebo Netflix, kde najdete spoustu starších, ale i úplně nových filmů a pohádek. Můžete je tak sledovat kdykoliv a kdekoliv dle libosti.

4) Vybírání a balení dárků

Pro někoho je vybírání dárků noční můra, protože se potýká s problémem, že neví co koupit. Jestliže je ale pro vás nakupování dárků zábava, pak je to skvělá příležitost, jak se více naladit na Vánoce. Ať už zvolíte kamenné obchody či e-shopy, obojí může pomoci. V nákupních centrech je sice hodně lidí, za to je na každém rohu výzdoba, která vás nenechá zapomenout, že Vánoce jsou blíž a blíž. E-shopy mají na druhou stranu větší výběr a vy máte možnost nakupovat z pohodlí domova, jen je třeba myslet na dobu dopravy, abyste vůbec nějaké dárky pod stromeček dali. Nevíte, co koupit? Přečtěte si například náš článek o luxusních tipech na dárky pro muže.

vánoční
Na vybírání i balení vánočních dárků si dejte záležet, aby daná osoba věděla, že vám na ní záleží.

5) Vánoční trhy

O vánočních trzích už tu řeč padla. V čem jsou tak skvělé? Především proto, že vás obklopují vším, co Vánoce připomíná – koledy, světýlka, trdelník a svařák. Máte také šanci pomoct charitativním organizacím díky zakoupení produktů, které doplní vaši vánoční sbírku. Podstatou vánočních trhů není nic jiného, než pouhý přítomný okamžik – užít si atmosféru kolem a uvědomit si, jak kouzelné období nás čeká.

6) Vánoční nápoje

Kromě cukroví k Vánocům neodmyslitelně patří i nápoje, jako je horká čokoláda, svařák, grog, koňak či punč. Až ucítíte tu vůni při přípravě těchto drinků, určitě se na Vánoce lépe naladíte. Pít je pak můžete po celý měsíc a vždy si připomenout, že onen den se blíží. Receptů je mnoho a žádný není tak těžký, aby by ho nezvládnul i začátečník.

vánoční
Vánoční nápoje mají své kouzlo nejen v chuti, ale také v tom, že si je připravíte sami.

7) Zásobte se svíčkami

Věděli jste, že vůně jsou jedním z nejúčinnějších způsobů, jak přivolat vzpomínky? Skořice, vanilka, badyán, kardamom nebo hřebíček jsou typické vánoční vůně, které naleznete i ve svíčkách. Pořiďte si jich domů hned několik a palte jednu za druhou – i v obyčejných chvílích tak vženete do svého srdce vánočního ducha.

💡 Tip: Upřednostňujte svíčky vyrobené ze sóji, protože ty parafínové, které ve většině případů naleznete v obchodě, uvolňují do ovzduší karcinogenní látky.

Užijte si vánoční období

Stane se, že vzhledem k životním událostem nebo okolí se moc vánočně necítíte. Není třeba to brát tak vážně a hroutit se z toho. Až přijde ten den a vy pocítíte, že za chvíli se jde ke stromečku, určitě se do nálady dostanete a Vánoce si užijete naplno. Důležité je nestresovat se, nemít na sebe zbytečně přehnané nároky a jednoduše plout s proudem. Ať už to dopadne jakkoliv, svět se z toho nezblázní, a vy byste také neměli!

Krásné a pohodové Vánoce všem. ❄

Další zajímavé články

Žij úspěšně nové logo

Jak uspět v době internetu v životě i podnikání.

Copyright © 2024 | ŽijÚspěšně.cz