Domů » Zamilovaný introvert: Prožívá lásku intenzivněji?

Zamilovaný introvert: Prožívá lásku intenzivněji?

autor Tereza Gödrichová
0 komentářů
láska

Jste vy nebo vaše drahá polovička introvert? Pokud ano, možná víte, že extroverti vyznávají a žijí svou lásku trochu odlišným způsobem oproti introvertním jedincům. Ovšem znamená to taky to, že introverti prožívají zamilovanost intenzivněji?

Extroverti občas mohou mít problém přijmout introvertovu potřebu samoty, což si v některých případech dokonce berou osobně. Někdy nedokáží pochopit, jakým způsobem introvert projevuje svou lásku. Pokud tedy tvoří tyto dva protiklady společný vztah, je vždy důležité vykomunikovat si své potřeby a naučit se vidět ve své polovičce jeho projevy náklonnosti. Jak právě ta může vypadat u introverta?

Introvert potřebuje čas

Introvert touží po smysluplném spojení a romantické lásce dává své maximální úsilí. To samozřejmě dělá i extrovert, a to velmi zřetelně, takže to u introverta nemusí vidět, neboť z jeho strany to probíhá spíš pomocí nenápadných kroků a gest. Extrovertovi potom však připadá, že ho introvert nemiluje. 

Introverti si velmi vybírají lidi, se kterými tráví svůj čas – věnují ho jen těm, kteří je zkrátka dostanou do kolen. Když už si někoho pustí do svého vnitřního světa, dělají to s velkou péčí, ohleduplností a obrovskou důvěrou. 

Lidé patřící mezi introverty se trochu složitěji seznamují, protože na sebe neradi upoutávají pozornost a potřebují dostatek času, aby ostatním začali důvěřovat a otevřeli se jim. Ovšem za správných okolností se nalezení lásky a spojení se s někým stane pro introvertovu polovičku tím nejvděčnějším zážitkem. 

mazlící se pár žena s mužem
Když introvert ukáže svou zranitelnou stánku, opravdu jste ho získali

Jak introvert projevuje lásku?

Pokud uspějete a prolomíte tu pořádnou ulitu introverta, získáte si jeho důvěru, přátelství a hlavně celé jeho srdce i lásku. Jestli patříte mezi extroverty, možná by vás nenapadlo, že určité introvertovy akty projevují právě jeho náklonnost k vám. Jakým způsobem to tedy může dělat?

Ochotně se účastní vašich extrovertních aktivit

Introvert miluje klid, úzkou společnost blízkých lidí a své zajeté rutiny i rituály. Proto věřte, že jestli vám kývne na to, aby se s vámi podílel na vašich extrovertních nápadech, vydává ze sebe maximum a jedná se o pořádný projev lásky. 

Introvert vážně nemusí být často ve společnosti, a to třeba ještě plné cizích lidí. Když s vámi jde například na velký festival nebo večírek, dělá to čistě jen kvůli vám. Chce vás potěšit a také nezklamat. To samé platí i u různých dalších extrovertních aktivit, pro introverta je to vždy velké vystoupení ze své komfortní zóny.

Chová se s vámi extrovertně 

Možná proto, aby na vás zapůsobil a neztratil vaši přízeň. Možná jste si všimli, že se s vámi introvert snaží komunikovat, říkat vám například různé vtipy, které si léta ukládal, nebo se naopak pořádně nahlas směje těm vašim. 

Když se introvert cítí ve svém prostředí pohodlně, dokáže projevovat své emoce i částečně navenek. V jiném případě je nechává proudit pevně schované uvnitř sebe.

💡Tip: Pokud vás potkala nemilá událost nesoucí název „rozchod“, možná vám pomůže tento článek s tipy, jak se s ním lépe vyrovnat.

Vypráví o tom, co se děje v jeho životě 

Vzhledem k tomu, že introvert není příliš otevřený komunikaci a už vůbec ne povídání o jeho životě, pokud s vámi toto téma sdílí, projevuje vám pořádný kus lásky. Jedná se tedy o jasné znamení, že jste něčím výjimečný, neboť vám umožňuje nakouknout pod jeho kůži.

Sdílením svých životních radostí i strastí z vás introvert dělá hodnotnou součást své každodenní rutiny. Pamatujte, že extroverti se o mnoha tématech dokážou bavit se všemi, kdežto introverti ani zdaleka ne.

Přijde za vámi se svými problémy pro pomoc 

Introverti jsou od přírody nezávislí, protože nechtějí zatěžovat ostatní svými vlastními problémy. Jestliže vás tedy požádají o pomoc nebo si z vás udělají osobní vrbu pro svůj životní příběh, jedná se o způsob, jak vám říci, že si vás váží a mají vás rádi. Hlavně vám plně důvěřují.

Důvěra je v každém vztahu klíčovou vlastností a introvert si ji vytváří opravdu jen k některým jedincům. Když se vám svěřuje se svými strastmi, znamenáte pro něj víc, než si jen myslíte.

Zvedá vám telefon a snažit se vám zavolat 

Už víte, že introverti moc nemusí přímý hovor a když už, tak se spíše uchylují k psaní zpráv. Chce to tedy hodně mentální přípravy, když vám pokaždé zvednou telefon nebo vám dokonce sami volají.

Introvert otevřený jakékoliv komunikaci prokazuje svou lásku a důvěru. Není to tak, že by s nikým jiným nemluvil, nezvedal mu telefon nebo nevolal, ale pokud to s vámi dělá často, znamenáte pro něj mnoho.

Postupem času se stává romantičtějším 

Každý vztah má svá pozitiva a také negativa. Nemůže se očekávat, že vše bude stejné jako na začátku, kdy se srdce rozbušilo pokaždé při jen pouhém pomyšlení na svou drahou polovičku. 

Ovšem láska s introvertem časem jen tak nevybledne. Ve skutečnosti je to právě naopak a začne nabírat na obrátkách. On totiž věří v postupnou, hlubokou intimitu, která se musí budovat.

Zuřivě loajální ke svým blízkým lidem

Introvert vám vždy bude krýt záda. Ale pokud jde o ochranu někoho, koho milují, nebudou se vyhýbat konfliktům. Nestarají se o to, potěšit lidi – strávili celý život tím, že toto umění neovládali.

Ukáže vám zranitelnou stránku

Introvert se odjakživa chová neutrálně až chladně, tudíž pokud vám odkryje i svou jinou stránku, ukáže, jak emocionální a milující může být mimo svou klidnou zónu. Nebojte se, opravdu to přijde, jen se to buduje dlouho.

Pamatování si dat, časů a toho, co se vám líbí, představuje nejlepší způsob, jak vám ukázat, že mu na vás záleží. Vám se to může zdát málo nebo jako nepodstatné, ale pro něj tohle znamená mnoho. Nejlíp uděláte, když si toho všimnete a oceníte ho za to.

Pár si užívá zábavu v zimní krajině, protože žena je sama sebou a ví, jak zajistit aby na ni myslel
Důvěra a společný čas jsou v každém páru důležité

O introvertech se často říká, že jsou až příliš ve svém vnitřním světě. Když tak dlouho snili, není divu, že ztrácí čas, aby se spojili se svým okolím, včetně skupiny potenciálních partnerů. Vychutnávají si svou aktivní mysl a schopnosti myšlení a pravděpodobně by tohle nevyměnili za nic na světě, ovšem může to bránit v zahájení rozhovorů s romantickými vyhlídkami. 

Pokud se vám podaří získat si srdce introverta a probourat jeho silnou ulitu, získáte mnoho lásky. On skutečně zuřivě miluje, jak sám nejvíc dokáže, i když vám to ukazuje svým vlastním způsobem. Najednou se však v mnoha ohledech stanete jeho světem.

Introvert a extrovert mají oba úplně jiné potřeby, což ale neznamená, že nemůžou být spolu šťastní. Základ představuje vzájemný respekt své odlišné potřeby a všímat si i pochopit projevy náklonnosti opačného protějšku.

Další zajímavé články

Žij úspěšně nové logo

Jak uspět v době internetu v životě i podnikání.

Copyright © 2024 | ŽijÚspěšně.cz