Domů » Jak si najít přátele, kteří vás posunou?

Jak si najít přátele, kteří vás posunou?

autor Veronika
Publikováno: Poslední aktualizace 0 komentářů
Jak najít přátele

Přemýšlíte teď mnohem častěji o sobě samých? Hodnotíte, zda stojíte na té správné cestě, kterou jste si kdysi určili? Možná přijdete na to, že tento směr není úplně to, co jste si představovali. Ale jak to změnit? Kde hledat motivaci? Motivaci jít dál hledejte všude kolem sebe. Zejména v lidech. Najděte si přátele, kteří onu cestu již jdou a nechte se jimi inspirovat.

Přátelé nás obklopují a také z velké části utvářejí. Ne nadarmo se říká, že člověk je průsečíkem 5 nejbližších lidí. Někteří přátelé nás tak mohou svádět z naší cesty, kam se chceme dostat. Jiní přátelé nás naopak mohou posouvat kupředu k dosažení našich niterních cílů.

Jak si najít přátele a nezůstat na jednom místě?

Jaké jsou vaše životní cíle? Nechcete každé ráno v 5:00 vypínat ukřičený budík a prosit o další 2 hodiny spánku? Nechcete celý den strávit v práci, ale radši cestovat a žít svobodnější život? Tak začněte. Přímo teď.

Jakými lidmi se momentálně obklopujete? Mají na vás pozitivní vliv? Nebo máte pocit, že vaše plány je lepší nikomu neventilovat, protože by je každý zpochybnil? Začněte se obklopovat těmi správnými lidmi, kteří se stanou vašimi vzory a budou vás dostatečně motivovat k tomu, abyste i vy udělali ten správný krok vpřed.

Kde a jak hledat přátele?

Možná se tato otázka zdá trochu fádní a neosobitá na to, aby si zasloužila duchaplnou odpověď. Odpověď si budete muset zvolit vy sami podle svých cílů a preferencí. My vás ale navedeme tak, aby se vaše rozhodování stalo o něco méně náročným procesem.

Jaké máte tedy možnosti, kde najít vaše budoucí idoly a motivátory? Momentální situace nepřihrává zrovna do karet k interakci s druhými lidmi, ale naštěstí máme i jiné možnosti, jak se seznámit. Digitální svět v poslední době prochází velkým vývojem a mnoho činností lze vyřešit on-line.

A jak je na tom seznamování? Ano, na internetu se lidé seznamují již nějaký ten rok, ale nyní má mnohem větší rozměr. Možná to nebude úplně natolik záživné jako v off-line prostředí, ale zato můžete přesně zacílit na ty správné lidi!

💡 TIP: Chcete se stát profesionálem v navazování kontaktů a získávání lidí na svoji stranu? V tom případě se podívejte po knize s názvem Jak získávat přátele a působit na lidi, která je světovou jedničkou v oblasti osobního rozvoje. Pomůže vám nejen v začátcích podnikání, ale její myšlenky využijete i při běžných seznamovacích příležitostech.

On-line seznámení

Ať už chcete nebo ne, on-line seznamování jasně vede. Nebudeme se zaobírat tím, jestli je to dobré či špatné, ale hlavně tím, jak nám tento způsob může ulehčit život. Nehledě na to, že pokud jste spíše introvertní povahy, tak je tato varianta ušitá přímo vám na míru. Jak si tedy najít nové přátele na internetu?

Facebook

Nejznámější sociální síť Facebook už není pouze o sdílení fotografií a psaní si s přáteli z vašeho okolí. Dnes má Facebook mnohem širší využití. Určitě jste už slyšeli například o Facebook skupinách. FB skupiny jsou komunity, které se soustředí na vyhraněný zájem. Sdružuje tedy lidi se stejným zápalem pro věc. A to je příležitost k novému poznávání lidí!

Připojte se tedy do těch skupin, které se ztotožňují s vašimi preferencemi a zapojujte se do dění v komunitě. Nebojte se oslovovat konkrétní členy, takové navazování kontaktů s lidmi, kteří jsou na stejné vlně jako vy, vás může silně motivovat a přivést k vytouženému cíli.

💡 Tip: Přímo Facebook již začal provozovat svojí vlastní seznamovací aplikaci pod názvem Facebook Dating. Profil v této aplikaci se nijak nepropojuje s vaším hlavním účtem na Facebooku, tudíž se nemusíte bát o své soukromí. Proč to tedy alespoň nezkusit?

Instagram

Instagram je sociální sít zaměřující se na grafický obsah. Můžeme říci, že je to taková více relaxační síť. Pokud se chcete seznamovat, určitě si nastavte váš profil jako veřejný a pravidelně přidávejte vlastní obsah. Jedině tak budete působit věrohodným dojmem a lidé s vámi budou chtít navazovat kontakty. Dobré je, když se ve svých příspěvcích zaměříte na svůj konkrétní zájem.

Instagram je mnohem přístupnější v seznamování s cizími lidmi, než je Facebook. Jednotlivcům nebude připadat divné, když jim napíše cizí člověk. Můžete zde sledovat účty lidí, se kterými sympatizujete a nechávat se pravidelně inspirovat jejich příspěvky. Také jistě není na škodu sledovat jednotlivé hashtagy vašich zájmů, tímto krokem se vám budou zobrazovat na hlavní stránce relevantní příspěvky právě pro vás.

instagram
Rozhoďte své sítě po Instagramu

LinkedIn

Neméně významnou sociální sítí je LinkedIn. Zaměřuje se převážně na sbírání profesních kontaktů. Zatím tato sociální síť není úplně nejvíce využívaná, ale její obliba každým rokem stoupá. Lidé převážně často neví, jak ji využít a v čem by mohla pomoci právě jim. Ve větší míře tam najdete lidi vyššího postavení a podnikatele. Tento trend se již začíná měnit a profil si zakládají i lidé nižších pozic, ale i například studenti. Na LinkedInu si primárně neukládáte své přátele, ale lidé z vašeho pracovního oboru, kteří Vás mohou vědomostně posouvat, můžete s nimi diskutovat na odborná témata a také se můžete oslovit s pracovní příležitostí.

Ovšem nikde není psané to, že LinkedIn musíte využít jen v případě, kdy hledáte někoho ke spolupráci. Můžete navazovat spojení s těmi, kteří vás zaujmou na základě jejich zaměstnání, vzdělání a zájmů. Takto přesně zacílíte na osoby, které vás budu inspirovat a pomohou vám v cestě za vašimi sny.

Další tipy na místa pro on-line seznámení:

Se zajímavými lidmi se můžete setkat i na online seznamkách, kde si jednoduše podle popisu a konverzace vytipujete lidi, o které máte zájem. Na seznamkách můžete hledat partnery, přátele i třeba parťáky na sport. Prohlédněte si také náš srovnávač online seznamek.

Jak si najít přátele off-line?

Ne každému vyhovuje se seznamovat on-line. Přirozené seznamování nic nenahradí, je ovšem mnohem náročnější než to v internetové síti. K off-line seznamování většinou dochází tam, kde se ocitáte s jistou pravidelností. Tedy převážně v průběhu školního vzdělávání a následného pracovního procesu. Lidé se v těchto místech zvolna seznamují. Z takového nenuceného poznávání vznikají nezřídka přátelství na celý život i nové partnerské vztahy. Ale kde se dá ještě seznámit mimo práci a školní budovy?

Dobrovolnictví

Dobrovolnictví je skvělou příležitostí, jak navazovat kontakty s lidmi se stejnými zájmy. Seznam dobrovolnických příležitostí si najdete jednoduše na internetu. Takových portálů, kde se shromažďují nabídky na dobrovolnickou spolupráci je hned několik.

Ať už chcete pomáhat útulkům, věnovat se dětem ze sociálně slabých rodin, pomáhat v nemocnici a jiné činnosti, příležitostí k seznámení tu bude jistě mnoho. Tudíž jestli máte zájem o smysluplné vyplnění vašeho volného času s možností nasbírání nových kontaktů, je dobrovolnictví tou správnou volbou.

💡 TIP: Pokud vás zajímají nabídky na dobrovolnictví, můžete navštívit například webové portály Dobrovolnik.cz a BuduPomahat.cz.

Coworkingová centra

Je pro vás domácí prostředí málo motivující? V tom případě můžete vyrazit do coworkingových center, kde se můžete seznámit s mnoha ambiciózními lidmi. Coworkingová centra nabízí spoustu prostoru pro vaši práci, ale jejich význam je mnohem větší. Je to místo, ve kterém na vás čeká na každém rohu nová zkušenost a příležitost. Nabízí možnost navázaní nových přátelských a profesních kontaktů. Členství vás sice bude něco stát, ale to, co se vám vrátí, bude mít mnohonásobně vyšší hodnotu.

coworking
Coworking – přijďte, pracujte a bavte se!

Knihovny

Knihovna je dalším místem, kde můžete přijít do interakce s inspirativními osobami. Její největší výhodou je to, že se nachází téměř v každé obci. Zaplacené členství v knihovně neznamená, že musíte svůj čas věnovat pouze knihám. Většina knihoven má své počítačové koutky a studovny, takže klidně si můžete z domu vzít váš notebook a věnovat se své práci.

A co navíc, toto kulturní prostředí přímo vybízí k nahazování sítí, takže se nebojte dát do řeči s někým, kdo bude stát u stejného regálu jako vy, přeci jen hned víte, že vás pojí společný zájem, tak proč toho nevyužít? Přátelství v knihovnách nevzniká jen ve filmech.

Kurzy

Začínáte podnikat a chtěli byste získat zkušenosti v on-line marketingu, grafice či programování? Pokud nejste zrovna příznivci internetových kurzů, stále je na trhu široká nabídka vzdělávacích programů, které se uskutečňují tváří v tvář. Využijte těchto jedinečných příležitostí, kde jste obklopeni lidmi, kteří mají stejný cíl jako vy a k nabytým vědomostem přidejte i nové kontakty.

Další tipy na místa a činnosti, kde se snadno seznámíte:

  • Sportování,
  • kavárny,
  • zájmové aktivity,
  • seznamovací skupinové výlety,
  • týmové hry.

Možností, jak si najít přátele je celá řada

Snažte se obklopovat ve svém životě úspěšnými lidmi, je to ten největší hnací motor, který vám může pomoci při vašem seberozvoji. Seznámit se dá prakticky kdekoliv, je už jen na vás, jakých situací využijete. Vždy jednejte přirozeně a nenuceně, křečovité navazování kontaktů nikdy nepovede k úspěchu. Vyzařujte pozitivní energii, kterou budete přitahovat lidi ve vašem okolí. Nikdy nezapomínejte zůstat vděční za každého člověka, který váš život vytvoří šťastnějším.

Zkuste také naše odborné články o patologickém lhářství nebo o syndromu podvodníka.

Další zajímavé články

Žij úspěšně nové logo

Jak uspět v době internetu v životě i podnikání.

Copyright © 2024 | ŽijÚspěšně.cz