Domů » Kryptoměna jako prostředek směny

Kryptoměna jako prostředek směny

autor Patrik Pilous
0 komentářů
kryptoměny a graf investování v mobilu 2

Hmotná měna je nejdéle používaným platebním prostředkem na světě. Technologie se však vyvinula natolik, že dala vzniknout tomu, čemu říkáme kryptoměna. Bitcoin, největší a nejcennější mince na světě, se používá jako směnný prostředek nebo jednoduše jako náhrada hotovosti. Lidé, kteří vlastní token, jej mohou vyměnit za fyzickou měnu nebo za něj nakoupit předměty. A to platí pro všechny kryptoměnové tokeny. Jak spolehlivý je však jako prostředek směny? Po pochopení jeho významu pojďme k závěru.

Hodnota tokenu

Krypto tokeny jsou na rozdíl od mincí spíše reprezentací aktiva než navrhovaným prostředkem směny. Hodnota tokenu závisí na investorech, nabídce a poptávce a konkurenci. Existují i další aspekty, ale tyto tři jsou nejdůležitější. Lidé je mohou vyměnit za ekvivalentní množství peněz. Příkladem je výměna Bitcoinu za Bitcoin nebo Bitcoinu za hotovost. Nakonec vám stále zůstane stejná částka, se kterou jste začínali.

Protože většina transakcí probíhá online, je podle Investopedia téměř nemožné je padělat, protože jejich nabídka je omezená, stále ale existuje riziko dvojího utrácení. Kromě toho má zabezpečení v podobě online peněženky, která vyžaduje soukromé klíče nebo seed fráze k ověření, že jste vlastníkem peněženky obsahující kryptoměnu.

kryptoměny a graf investování v mobilu

Rozdíl mezi NFT a kryptoměnou

Non-fungible tokeny, neboli NFT, jsou poddruhem kryptoměn. Kryptoměny jsou protipólem NFT. Protože představují reálné předměty nebo kreativitu člověka, nemohou mít při směně za jiný NFT stejnou hodnotu. Pro lepší pochopení je jeho hodnota do značné míry subjektivní. Příkladem je výměna obrázku NFT známé kreslené postavičky za obrázek NFT neznámé původní postavičky. Skutečnost, že první obrázek je populární, zatímco druhý je stále neznámý, určí jejich relativní hodnotu. Jako NFT lze prodat cokoli, co má sběratelskou digitální nádobu.

Bezpečnost kryptoměnových transakcí

Kryptoměny se ukládají do online peněženek, jak už bylo vysvětleno. Jak je to ale s obchody? Jakou máte záruku, že při internetové transakci dostanete to, co vám náleží? Odpověď zní, že žádná jistota neexistuje a že zcela závisí na platformách, které jako médium používáte. Krypto transakce provádějte na renomovaných platformách pro výměnu kryptoměn, jinak riskujete, že vás o peníze připraví podvodníci. Můžete si vybrat z nepřeberného množství burz nebo krypto platforem. Musíte si však být jisti jejich bezpečností nebo tím, zda v minulosti nedošlo k hackerským útokům, které nebyly vyřešeny. Platformy jako Robinhood a Bitcoin Up tvrdí, že jsou dostatečně bezpečné, a na základě našich zjištění se zdá, že tato tvrzení platí. Existují i další, ale než si některou z nich vyberete, ujistěte se, že nejprve provedete hloubkový průzkum, mimo jiné o jejích vývojářích, recenzích a poplatcích za obchodování.

kryptoměny a graf investování v mobilu 2

V souladu s tím, jak tedy můžeme zjistit, zda je platforma pro krypto transakce bezpečná? Dělá se to tak, že se provede průzkum a zjistí se, zda je platforma seriózní, nebo ne. Pokud se však hodláte do tématu pustit bez pomoci ostatních, prozkoumejte bezpečnostní požadavky platformy. Splňuje kritéria ochrany spojená s přístupem k internetové síti? Existuje bezpečnostní tým? Využívá KYC? Existuje nějaký druh ochrany údajů uživatelů? Zkoumání a kladení otázek je stále nejúčinnější metodou, jak se ujistit, že jste na správné cestě k pozitivním zkušenostem při účasti na krypto burze.

Shrnutí

Kryptoměna je v podstatě použitelná, což znamená, že jde o druh peněz připravených k utrácení. Je téměř nemožné, aby s ní někdo manipuloval, protože počet tokenů, které člověk má, se odráží v online peněžence, která tokeny uchovává. A ty se aktualizují pokaždé, když uživatel obdrží nebo odešle token. Dá se předpokládat, že je dostatečně důvěryhodná, aby se dala použít jako prostředek výměny. Jedinou pravděpodobnou hrozbou je platforma třetí strany, na které by k transakci došlo.

Zkuste také náš rozcestník o investování do kryptoměn nebo o investičních platformách.

Další zajímavé články

Žij úspěšně nové logo

Jak uspět v době internetu v životě i podnikání.

Copyright © 2024 | ŽijÚspěšně.cz