Domů » Co obnáší vztah s mladším mužem?

Co obnáší vztah s mladším mužem?

autor Eliška Vachková
0 komentářů
vztah starší žena a mladší muž

Pro mnohé ženy může být vztah s mladším mužem přitažlivou představou, ale ne každé to bude sedět tak, jak se domnívá. I tento typ vztahu má určité nevýhody, stejně jako všechno ostatní. Chcete se dozvědět, zda je to to pravé ořechové zrovna pro vás?

Co očekávat od vztahu

Než se do nějakého vztahu obecně dostaneme, měli bychom si uvědomit, do čeho se vlastně vrháme. Spousta lidí si najde vztah jen kvůli tomu, aby vyplnili prázdnotu, kterou v sobě mají. Nastává tak nezdravá závislost na partnerovi, která vytváří toxický vztah. Pokud po nějakém sblížení toužíte, uvědomte si, co od něho doopravdy očekáváte. Pokud jste na vztah připravení, nebudete do něj tahat bolístky z minulých partnerství, budete otevření a opravdoví. Láska je krásná věc, ale nese s sebou také určité závazky. O vztah musíte pečovat, vkládat do něj to nejlepší ze sebe a držet ho v rovnováze. Ne každý, kdo chce být ve vztahu, je na něj doopravdy připravený. Je to práce jako každá jiná a nevyplatí se zde polevovat.

Vztah s mladším mužem

Proč vlastně někdo vůbec chce takový vztah? Existuje několik odpovědí. Ženy (ale i muži) se chtějí cítit mladší vedle svého partnera, nebo si s mladším mužem rozumí více než se staršími, nebo ho berou jako chloubu před svými přáteli – ulovit zajíčka může přece jen ta nejlepší a nejkrásnější. V dnešním době online seznamek to navíc nemusí být ani tak těžké. Na sítích a seznamkách čeká loví mnoho mladých mužů, pro které může být starší žena zajímavá zkušenost. Objevuje se i speciální druh vztahu mezi mladším mužem a starší ženou, kdy tuto ženu nazýváme sugar mama, což není rozhodně typický vztah, ale spíše taková hra.

Ať už jsou důvody jakékoliv, pojďme si vyjmenovat plusy a minusy vztahu s mladším mužem:

+ Příchod nové energie

S mladou duší přichází i nová energie, která vás pohltí. Míra pohlcení se odvíjí od věkového rozdílu. Čím jste od muže starší, tím větší rozdíl pocítíte. Pokud jste sama od sebe dost energická, budete se konečně cítit s někým na jedné vlně, protože se váš partner nebude chtít válet doma, ale bude si chtít užívat.

– Příchod nové energie

I když jsme si řekli, že nová energie je skvělou změnou, pro někoho může být spíše nevýhodou. Jestliže jste starší žena, která už delší dobu nepřekypuje energií, může být pro vás její příchod vyčerpávající. Je to jako kdybyste domů dostali dítě, které si chce pořád hrát. Pro někoho je to pozitivní zpráva, ale ne každý stačí takovému tempu. Dobře si proto rozmyslete, jestli by něco takového bylo ve vašem životě přítěží, nebo ziskem.

+ Fyzická přitažlivost

Muži mladšího věku bývají ve většině případů pohlednější nejen obličejem, ale i tělem, protože to je také ještě mladé. Lépe se jim budují svaly, neplešatí a celkově je jejich organismus spíše nabitý než vybitý. I když se říká, že vzhled není všechno (což je samozřejmě pravda), mít atraktivního partnera je vždycky výhoda. Především by měl být atraktivní pro vás, ačkoliv někomu dělá dobře, když se svým přítelem může chlubit a je jasné, že ostatní ženy budou žárlit. Uvědomte si ale, že to pro muže nemusí být úplně příjemná situace, jelikož se bude cítit spíše jako trofej než ,,ten pravý“.

mladý muž, testosteron
Hladina testosteronu klesá od 30. věku muže

– Nejste v jeho věku

To jste nečekali, že? Je mi jasné, že vám to došlo. Co chci ale říct tím, že nejste v jeho věku je to, že jiné ženy jsou, a tak se může stát, že se mu bude líbit někdo, kdo je mladší než vy = bez vrásek a s pevnější postavou. Budete mít pravděpodobně pocit, že jeho ideálu neodpovídáte a že jste na něj moc stará, což ale nemusí být pravda. Váš přítel si vás z nějakého důvodu vybral, a i když svou volbu může změnit, nemusí to být nutné.

+ Pozornost a dobrodružství jako oživení vztahu

Starší muži bývají už vyčerpaní a nevěnují tolik pozornosti ženám, protože je to ani nenapadne. Mají raději klid a zvykli si na určitý styl života. Mladí jsou plní života a tak mají i větší úsilí zaujmout ženy. Budou vám chystat překvapení, zvát vás na romantické večeře a plnit na co si vzpomenete. Spíše budou pro spontánní nápady, výlety a aktivní život. Jestli něco takového hledáte, mladší muži vám možná budou vyhovovat více než ti starší.

– Pohledy ostatních na váš vztah

Spousta lidí se kouká na vztah starší ženy s mladším mužem skrz prsty. Můžete se tak dočkat nemilých pohledů na ulici, žárlivých poznámek od známých i neznámých, které ani jednoho z vás ale nesmí odradit. Pro tento vztah jste se z nějakého důvodu rozhodli, a byla by škoda ho zahodit kvůli názoru druhých. Hoďte to za hlavu a věnujte namísto toho pozornost tomu, co vám partnerství dává.

západ slunce, pár
I když je věk jen číslo, je důležité mít žebříček hodnot na podobné úrovni

Co si z toho odnést?

Je dobré se nad tímto tématem zamyslet předtím, než se stane realitou. Určete si priority a porovnejte je s tím, co by vás ve vztahu s mladším čekalo. Není to pro každého, ale někomu to může vyhovovat. Nesuďte takové páry a namísto toho raději dělejte to, co dělá v životě šťastné vás.

Další zajímavé články

Žij úspěšně nové logo

Jak uspět v době internetu v životě i podnikání.

Copyright © 2024 | ŽijÚspěšně.cz