Domů » 15 Znaků: Jak poznat, že vztah nemá smysl

15 Znaků: Jak poznat, že vztah nemá smysl

autor Patricie Mikolášová
0 komentářů
kdy ukončit vztah

Do vztahu nikdo nejde s tím, že to jednou skončí. Nyní máte pocit, že to prostě není ono. Nacházíte se před těžkým rozhodnutím, kdy ukončit vztah, se vám jeví jako nejlepší řešení? Zaměřila jsem se na 15 Znaků: Jak poznat, že vztah nemá smysl a vy si tak můžete udělat jasno. Občas se musíme pohnout z místa a racionálně vyhodnotit situaci, ve které se nacházíme. Partnerské vztahy jsou komplikované záležitosti a i přesto máme zřetelné ukazatele, kdy ukončit vztahu je nejrozumnějším východiskem pro všechny.

Jak poznám, kdy ukončit vztah?

Fungující vztah je důležitý pro další oblasti našeho života. Důsledky nefungujícího vztahu zasahují i do ostatních oblastí, tedy do naší práce, zdraví a financí. Máte pocit, že ve všech oblastech se vám daří, ale nemáte to s kým sdílet? Ve vztahu chceme cítit pochopení, podporu a mít vedle sebe někoho, kdo nás dělá lepším člověkem. Nemoci, trápení a neúspěchy opět potřebujeme sdílet a podělit se o to s někým.

Nejtěžší tak je, si uvědomit, že jste v nefunkčním vztahu. Tady přichází bod zlomu. Už dlouho chodíte kolem tohoto tématu po špičkách. Přiznejte si, že se nic nezmění a nebude to lepší. Vyhodnoťte si upřímně, zda jste nebo nejste ve funkčním vztahu:

  • věci fungují a vy se cítíte příjemně
  • věci nefungují a je prostor ke zlepšení
  • falešná představa, že to jednou fungovat bude
vztah nikam nevede
,, Láska je jako šachy. Dáma se vždycky zamiluje do koně.”

Znaky, že vztah nikam nevede

Už delší dobu nejste spokojená a do hlavy se dostala myšlenka, kdy ukončit vztah by bylo asi to nejlepší? Začněte tím nejdůležitějším a zeptejte se sama sebe: ,,Jak se cítím vedle partnera?” Cítím s ním harmonii, klid a souznění?”. Jestli to vnímáte, že se necítíte v pohodě a navíc nešťastná i sama se sebou, je to špatně. Nad ničím neváhejte, jedná-li se o fyzický či psychický teror, to je znak, kdy není potřeba nadále nic řešit. Přečtěte si 15 Znaků: Jak poznat, že vztah nemá smysl a neprodlužujte své trápení.

1. Neslučitelnost

Co si pod tím představit? Investujete do vztahu veškerou energii, snažíte se, ale stejně máte pořád pocit, že vám něco ve vztahu chybí. Na první pohled to působí dobře, ale vy máte chuť i na něco jiného. Tento znak se nejvíce projeví v tom, že jste nenaplněná ve věcech, které jsou pro vás důležité.

❣️ Respektujte, jak se ve vztahu cítíte. Po delší době vymizí počáteční euforie a zvědavost. Nastává to krásné, že před sebou nic neskrýváte a jak se říká, jste před sebou “nazí.”

⚠️ Vaše tajnosti povedou k tomu, že budete pociťovat neustálý tlak. Nerespektování zákona slučitelnosti přináší vždy nesoulad. A to i když zapojíte veškerou energii a snahu.

,, Voda i olej jsou tekutiny, ale nikdy se nespojí, i když vedle sebe plynule tečou. “

2. Vize do budoucna? Žádné.

Nejsou? Nevidíte s ním budoucnost? Jste schopna říct, kde se vidíte za pár let? Představa, že máte děti a žijete společně do konce svého života, je tak trochu děsivá? Z vlastní zkušenosti vím, že to je chybně. Nezůstávejte v tomto vztahu, nic se nezmění. Správný partner po vašem boku ve vás vzbudí vizi do budoucna a vy se tak těšíte na to, co přijde.

budoucnost vztahu
Kde se vidíte za pár let?

3. Postrádáte emoční spojení

Prostě vás přestalo zajímat, kde co dělá? Je vám jedno, jak se má a jak se cítí? To nevěští nic dobrého, protože ve šťastném vztahu sdílíme své myšlenky a názory. Řekněte si sama: ,,Toužím s ním sdílet, co se odehrává v mé mysli?”. Pokud s ním nechcete sdílet svůj život a nezajímá vás jeho, dostali jste se do bodu, kdy vztah nikam bohužel nevede.

4. Těšíte se na čas bez něj

Je pochopitelné, že občas potřebujeme vypnout od pracovních či partnerských povinnostech. Nicméně, pokud se doslova těšíte až budete bez něj a nejradši byste, aby byl pryč. Musíte si přiznat, že je to špatně a váš vztah je pravděpodobně u konce.

5. Životní cíle jsou rozdílné

Vy sníte o tom, že budete mít děti a on nikoliv? Toužíte jet na exotickou dovolenou a on na to není? Neshodné cíle a plány povedou k tomu, že váš vztah časem selže. Rozdílné vnímání životních cílů a plánu těžko sladíte a do budoucna to znamená nepochybně potíže. Pokud už jste ve fází, že víte, že se to nikdy nezmění, zvažte vaši budoucnost třeba pomocí myšlenkové mapy a připravte se na nepříjemnou konverzaci s ním.

6. Sex? Ne, díky.

Jeden z nejpodstatnějších a nejdůležitějších ukazatelů, kdy ukončit vztah. Samozřejmě po delší době se určitá jiskra vytrácí. Sex se stává více emoční a převažuje spíše kvalita než kvantita. Pokud, ale cítíte, že vám je jeho dotyk otravný či protivný a navíc jste se dostala do bodu, kdy s ním spíte jen z určité povinnosti, je to problém.

❣️ Extra rada: Uvědomte si tohle včas, zabráníte tomu, že později budete vyhledávat sexuální uspokojení někde jinde.

7. Někdo jiný na obzoru

Začátky vztahu jsou krásné. Zamilovanost. Každou sekundu chceme být s protějškem a jsme na něm závislí. Najednou je to pryč. Ve vašem životě se objevil někdo jiný, někdo, kdo ve vás opět probudil touhu a raději trávíte čas s ním? Možná jste se už našla v předchozím znaku, tudíž je srozumitelné, že se vidíte i v tomto. Život se nedá naplánovat a je tak na čase si promluvit se svým současným partnerem.

vztah nema smysl
Jak mu jen vysvětlím, že nás vztah nikam nevede…

8. Hádky a jenom hádky!

V žádném případě kvalitní vztah nepostavíte na tom, že máte doma ,, Itálii “. Je přirozené mít sem tam neshodu v názorech, ale neumět se domluvit na ničem a být neustále vynervovaná není zrovna dobré znamení. Hádky souvisí s tím, že máte odlišný názory a opravdu zdravý vztah není o každodenních dohadech. Někdy nelze sjednotit naše názory a akceptovat je.

9. Bože, ten mi leze na nervy

Ano, i toto je ukazatel. Vlastně si někdy říkáte: ,, Proč se s ním hádám?”. Koukáte na partnera a máte pocit, že vás irituje určitým chováním? Některé chování jsme schopni přehlížet, jiné nás přivádí k šílenství. Chyba není nutně na straně partnera. Akorát ve vašem nitru se to bouří. Cokoliv udělá, vám prostě vadí.

⚠️ Nelíbí se vám maličkosti – vadí vám, jak dává nádobí do myčky?

⚠️ Máte nervy, jak se dokáže obléknout?

⚠️ Vadí vám, jak si dává večeři?

➡️ Promluvte si s ním, o tom, co vám vadí a zda je schopný se v iritujících oblastech změnit. Pokud není, dostáváte se do bodu, kdy ukončit vztah je nejrozumnější řešení pro všechny.

rozchod
Já z něj zešílím!

10. Mění vás ke svému ideálu

Ve vztahu je podstatné, že si vás váží proto, jaká jste. Bere vás s nedostatky a vady. Máte pocit, že vedle něj na sebe nejste hrdá? Cítíte, jak vás chce měnit ke svému ideálu? Ať už k tomu využívá různé chování, ponižování či manipulativní taktiky, za následek to bude mít, že v takovém vztahu ztratíte kus sama sebe, své volnosti a přirozenosti.

11. Nespolehlivost

Je přirozené, že ve vztahu toužíme mít opěrný pilíř. Vědět, že se na toho druhého můžeme spolehnout. Připravujete jídlo a on nikde. Nedal vám zase vědět, že se opozdí? Byli jste domluveni na něčem a opět postrádáte aspoň text zprávu? Jste-li ve fázi, že je to každodenní rutina, je na čase si otevřeně popovídat.

12. To společné už jsou jen povinnosti

Často se rozhodneme zůstávat ve vztahu jen kvůli dětem. To ale není správně. Málokdo si umíme připustit, že vztah nikam nevede a setrváváme tak v něm jen kvůli určitým závazkům a povinnostem. Ani hypotéka či společné finanční závazky není důvod, co by vás jen mělo držet ve vztahu.

13. Nevěrník

Určitě se na světě najde několik žen, kterým nevěry partnera nevadí. Na druhé straně pak stojí zraněné ženy, které to časem ničí více a více. Nevěra značně zasáhne naše sebevědomí a psychiku. To je klíčové pro naši spokojenost. Netrapte se s chronickým nevěrníkem a lhářem, šťastná s ním nikdy nebudete. Zasloužíte si někoho lepšího! Věrní muži nejsou jen mytologie.

14. Máte pocit, že jste na to sama

Máte toho hodně po práci a ještě abyste se strhala doma? Není dobré, když pociťujete, že si na to připadáte sama a partner vám s ničím nepomůže. Zkuste o problému mluvit. Vztah nikam nevede, když se v něm cítíte, že všechno děláte jen vy. Ve vztahu jsou vždy dva a nikdy byste se neměla cítit jako méněcenná či něčí služka.

,, Vztah je jako dvojkolo. Není možné, aby jeden šlapal a druhý brzdil.”

Petr Casanova

15. Finanční problémy

Není nic příjemného, když šetříte rodinné peníze a váš partner zvesela utrácí za alkohol či hazard. Je to jasné a je rozhodně nejlepší řešení ukončení vztahu než se dostanete do větších finančních problémů. Muž, který vás záměrně dostává do finanční tísně si nezaslouží vaši lásku a budoucnost s ním bude vždy problematická.

text
Buďte spokojená a šťastná!

Závěrečný text

Kdybych před pár lety dostala takové rady, rozhodně bych některé věci udělala jinak. Je logické, že si nechceme připustit, že se náš vztah rozpadá a že je to všechno špatně. Našla jste se v pár znacích?

❣️ Připusťte si, že cítíte varovné signály a podle toho jednejte!

Rozchody považujeme za jednu z nejbolestivějších věcí, však všechno se točí kolem vztahů, seznamování a zlomených srdcí. Někdy převládá pocit strachu z osamělosti, zvyku nic neměnit či finanční závislost. Je na čase si říct, že život máte jen jeden. Buďte šťastná. Zlomené srdce bolí, ale není to nic, co se nedá vyléčit. Vzhůru k lepším zítřkům! ❤️

kdy ukončit vztah
„ Nejvytrvalejší ze všech lásek je ta nešťastná. “

Další zajímavé články

Žij úspěšně nové logo

Jak uspět v době internetu v životě i podnikání.

Copyright © 2024 | ŽijÚspěšně.cz