Domů » Je online a nepíše: Co to obvykle znamená?

Je online a nepíše: Co to obvykle znamená?

autor Patricie Mikolášová
0 komentářů
žena udiveně kouká do telefon, protože muž je online a nepíše

Je online a nepíše. Co se asi děje? V hlavě vám to šrotuje, vždyť si přece tak rozumíte, tak proč nepíše? Doslova zíráte na mobil, hypnotizujete ho a nedokážete se od displeje odtrhnout. „To už mě nechce?“ naříkáte si. Nadechněte se, zklidněte svou mysl a věnujte pár minut tomuto článku, abyste získali představu, proč je online a neodepisuje.

Rychlý přehled důvodů, proč je online a nepíše

Potkala jste milého muže. Začínáte mu psát, ale i krátká mezera ve psaní vám přivodí myšlenku, proč nepíše? Nu, v počátečních fázích randění si výborně notujete, ale nečekaně to může nabrat pomalejší tempo a jeho odpovědi na vaše zprávy mohou trvat déle, než byste si představovali. Takže přirozeně nastane panika a pouštíte se do ukvapených závěrů.

Upřímně řečeno, psaní zpráv v romantickém kontextu, je buď požehnáním a ulehčí vám to, nebo je to prokletí, jež vás svede na cestu promarněného času a odmítnutí.

Rychlý přehled důvodu, proč je online a nepíše:

 • Je zaneprázdněný prací.
 • Potřebuje čas a prostor.
 • Řeší nějakou naléhavou situaci.
 • Dělá vám ghosting.
 • Je na vás naštvaný.
 • Mluví s jinými dívkami / má s někým vztah.
 • Ztrácí zájem.

7 obvyklých důvodů, proč je online a nepíše

Napadají vás hned nejhorší scénáře? Uvolněte se, posaďte se a promyslete si to dříve, než vás zahltí intenzivní myšlenky, jež naberou drastický spád. Možná postupujete příliš rychle, možná jsou nějaké skutečné důvody, nebo vás prostě jen ignoruje… Prozkoumejte 7 důvodů, proč je online a nepíše.

žena zírá do telefonu
Je online a nepíše, co pak to asi znamená?

1. Je zaneprázdněný

Není třeba hned vyšilovat. Možná se jeho život najednou stal rušnějším kvůli schůzkám s klienty a termínům v práci, které skutečně hoří. Nebo možná přijeli jeho rodiče či přátelé na návštěvu. Je online a nepíše? To chce klid, protože je možné, že je online kvůli důležitému projektu, na němž pracuje.

Zamyslete se nad tím ještě takto, je to hodnotný muž, který má svůj cíl, nemá čas posedávat celý den na mobilu a psát si s někým. Většina chlapů si nepotrpí ani na vypisování, přes den potřebují být produktivní a věnovat se práci. Musí-li navíc komunikovat s klienty a kolegy, plánuje si každou oblast svého života do časových bloků. Když pracuje, je online, ale nemá čas odpovídat na osobní zprávy, protože tak funguje. A to dává to smysl.

Jestli je zaneprázdněn prací, snadno zjistíte na základě hodin, kdy pracuje a odepíše. Píše vám na konci pracovního dne, aby s vámi mohl komunikovat? Pravděpodobně mu prostě jen práce dává zabrat.

Když vám chlap neodpoví okamžitě, většinou je prostě zaneprázdněný. Buď je zaneprázdněn prací, nebo je možná na návštěvě u rodiny, nebo vyřizuje domácí záležitosti. Dejte mu trochu času a on se vám ozve.

Sami se zeptejte, chcete snad muže, který neustále visí na telefonu? Takový chlap má předpoklady, že si bude neustále povídat s někým a že jen tak neopustí online svět seznamek. Vaše rande pak bude ve třech, vy, on a mobil.

2. Je online a nepíše, protože potřebuje prostor a čas

Některé partnerky zahlcují své muže hafo zprávami přes den. Když muž neodepisuje na zprávy, možná potřebuje prostor. Využijte i vy této příležitosti, zajeďte za rodinou, naplánujte si nějaký výlet v Praze či vyrazte s přáteli na lyže do Rakouska. Stručně řečeno, dejte mu trochu času a on se vzpamatuje.

Většina mužů se přes den nezastaví, v práci se na ně valí jeden úkol za druhým. A tak po náročném dni muži rádi vyplaví svoje starosti v posilovně, aby načerpali novou energii a osvěžili se. Respektujte jeho „čas pro sebe“, stejně jako vy chcete, aby on respektoval ten váš.

Čas pro sebe zahrnuje i setkání s přáteli. Podívejte se na to takto, když razíte s kamarádkami, určitě se těšíte, jak budete spolu a všechno proberete. Nebo snad každá sedíte na telefonu a s někým si píšete? Ano, já vím, že v této době být online, je důležitější než kdy předtím. Ale jsou přece pořád chvíle, kdy stojí za to být offline a užívat si přítomný okamžik s přáteli, ne?

Čas je drahocenný, je-li s přáteli, chce ho plně věnovat jim. Není ani zdvořilé, aby se přátelům nevěnoval. Nechte ho, aby si užil tento čas. Neznamená to, že vás záměrně ignoruje, ale třeba ho ani nenapadlo se na mobil podívat.

3. Nenadálá situace

Zaskočilo vás někdy něco, co zaměstnalo vaši pozornost a nebyli jste schopni nikomu odpovědět? Problémy a mimořádné události vstupují do života zcela nečekaně. Určitě to chápete, že?

Patrně tak řeší naléhavou rodinnou situaci, nehodu, neúspěch v kanceláři, finanční tíseň, nemoc kamaráda a tak dále. Pokud vám neodpověděl teprve pár hodin, počkejte. Buďte trpěliví a vyčkejte, až se vám ozve.

Jestliže se vrátí s omluvou a objasní vám, proč nereagoval, přestože byl online, pak víte, že to nebylo nic, čeho byste se měli obávat. Obvykle, jedná-li se o mimořádnou událost, jeho textové návyky se vůči vám navrátí do normálu. V opačném případě, je-li v tom něco jiného, začne psát s každým dalším dnem méně a pomaleji.

muž telefonuje
Má-li muž náročné zaměstnání, nemá čas během dne na psaní

4. Ghosting

Ghosting… Tento anglický termín vyjadřuje, že někdo zmizí jako duch. Muž náhle zmizí a všude vás blokuje bez jakéhokoli vysvětlení nebo varovného znamení? Ano, tak to je ghosting.

Někteří si myslí, že je to nejlepší způsob, jak s vámi skoncovat. Je to příšerná věc a často zanechává šrám na duši, pocit odmítnutí, lítosti a zklamání. 

Je online a nepíše? Prvním příznakem ghostingu je, že nedostáváte odpovědi, právě když je online. Vaše zprávy bez odpovědi se načítají a vy sedíte a přemýšlíte, co se děje. Zkoušíte napsat další zprávy, jen abyste opět dostali zklamání v podobě mlčení, přestože je online?

Víte-li, že jste neudělali nic, co by ho rozrušilo, a on najednou přepnul na ignoraci, nejspíš vás ghostuje.

Čekáte na odpověď už několik dní? Přestaňte mu psát. Bude-li si chtít promluvit, ozve se. Proběhla už blokace? To mi je líto, ale ghostuje vás. Hoďte to za hlavu, čeká na vás někdo lepší.

5. Proč je online a nepíše? Je v tom někdo jiný

Nemáte exkluzivitu? Oba se můžete vídat s někým jiným. On tak asi dělí svůj čas i mezi jinou ženu, přičemž chvíli potrvá, než se rozhodne, kterému vztahu se bude věnovat a dá mu přednost. Při náhodném randění podstupujete riziko, že se muž stýká s jinými ženami.

Roste-li jeho zájem a přitažlivost k určité ženě více než k ostatním, přikloní se k ní, zatímco od ostatních se distancuje. A ne každý chlap si chce při randění uzavírat všechna vrátka. Když je online a nepíše, může svou energii vkládat do jiné dívky, s kterou též navazuje romantický vztah.

Další věc, která souvisí s tím, že je online a nepíše, je, že již má svou přítelkyni či manželku. Možná vám to ani neměl v plánu říct, patrně schůzka byla jen povyražení a flirt. Takový chlap dokáže beze slova zmizet a půjde dál svým životem se svou přítelkyní. On vám ani nechce povědět o svém vztahu a zároveň chce být se svou partnerkou, tak se rozhodne nic neříkat a vaše zprávy bude bezohledně ignorovat.

6. Ztrácí zájem

Když muž začne ztrácet zájem, snadno to zpozorujete. Zprávy se jeví s menším nadšením, přestane používat emotikony a chybí flirtovací hlášky. Jeho postoj bude odmítavý, zprávy vypadají povrchně a krátce, odpovědi tvoří uzavřené poznámky a doba se bude prodlužovat, až přestane odpovídat klidně několik dní v kuse.

Tato změna stavu je obvyklý přechod od zájmu k nezájmu v romantickém kontextu. Zapátrejte v posledních konverzacích a mrkněte na posloupnost, zda u něj dochází k postupnému poklesu zájmu. Vidíte-li v tom tyto znaky, pak je možné, že je online a nepíše vám, protože ztratil zájem.

💡 Tip: Domníváte se, že ztrácíte jeho pozornost? Mrkněte na článek: 10 tipů, co dělat, když muž ztrácí zájem o ženu.

7. Je online a nepíše, protože je na vás naštvaný

Měli jste výměnu názorů? Nevybavujete si okamžik, že byste se v poslední době chovali k němu necitlivě či urážlivě? Nezaznamenali jste nějaký svůj způsob chovaní, který mohl působit neuctivě? Protože je možný, že je naštvaný.

I když nebylo vaším plánem ho rozčílit, mohlo se to stát. Je to prostě součást života a vztahů.

Někteří muži se hned ozvou a svou nespokojenost vyjádří, zatímco jiní se stáhnou a dávají si odstup, dokud jim neprojevíte nebo neukážete omluvu, že vám na nich záleží. Jiní jsou tak netolerantní k neuctivému chování, že vás bez okolků vyřadí ze svého života.

Zapátrejte v rozhovorech, které vedly k tomu, že vás ignoroval.

 • „Povšimněte si, je něco, co jste řekla nebo udělala a co ho ranilo nebo rozrušilo?“
 • „Neporušila jste slib nebo nepřekročila vytyčenou hranici?“

Zjistíte-li, co to bylo, omluvte se, pokud jste zranili jeho city.

Pohádali jste se? Nejspíš si dává na čas s odpovědí, protože je zraněný či rozzlobený. To je dobrá věc. Oba máte čas, abyste vychladli a promysleli si situaci, než začnete reagovat. Dejte mu čas a prostor, který potřebuje.

žena sleduje telefon
Prozkoumejte vaše konverzace, abyste zjistili, zda jste ho něčím neurazili

Jak to řešit, když je online a nepíše

Podívejte se níže, jak se v těchto situacích můžete chovat, abyste ho buď nalákali nazpět, nebo abyste nepůsobili zoufale či vlezle.

Je totiž velmi tenká hranice mezi pronásledováním muže a jeho uháněním. Budete-li ho uhánět, riskujete, že ho vyženete ze svého života rovnou do náruče jiné, která vystupuje sebevědomějším, sebejistějším a vyzývavějším dojmem.

Rychlé tipy, jak to řešit, když je online a nepíše:

 • Dejte mu trochu volnosti.
 • Nestěžujte si jemu, že vám nepíše.
 • Věnujte pozornost sami sobě.
 • Neuhánějte ho.
 • Netlačte ho do vztahu.
 • Vyrovnejte a zrcadlete vaši komunikaci.
 • Hoďte o tom s někým řeč.
 • Neztrácejte své nervy.
dívka drží mobil a přemýšlí, proč je online a nepíše
Dejte mu chvíli čas a prostor, ozve se vám sám, pokud bude chtít

1. Neuhánějte ho

Není pronásledování jako pronásledování. Když svůj objev pronásledujete očním kontaktem, abyste mu dali najevo, že se nemůžete dočkat až ho znovu uvidíte, vytváříte příležitost. To je dobře! Vytvářejte příležitosti, to je totiž přitažlivé a je to báječný způsob, abyste udělali správné kroky v počátečních fázích a zároveň mu dali prostor. Povzbudíte ho, aby věci vedl přirozeně, a přitom posoudíte úroveň jeho zájmu a další.

Co ale dělat nechcete? Pronásledovat ho, uhánět ho a vytvářet nátlak. Nebuďte stíhačka! Neposílejte mu zprávy, nesnažte se mu volat, abyste získali potvrzení, když neodpovídá. To pro vás neskončí dobře.

Jak rozlišovat pronásledování muže? Rozdíl je nenápadný, ale pramení z toho, jak se cítíte, než ho oslovíte. Tahle rada vám pomůže i do budoucna, zaměřte se na svoje pocity.

Analyzujte, jak se cítíte, než ho oslovíte. Cítíte-li vzrušení, očekávání, nervozitu a touhu, pak cokoli v této chvíli uděláte, lze považovat za zdravé pronásledování.

Pokud převládá nejistota, strach, obava, zoufalství nebo zmatek, pak vaše chování od tohoto okamžiku se stává nezdravou formou pronásledování.

2. Netlačte na pilu

Konečně jste našli muže, který se vám tolik líbí. Představujete si budoucnost a cítíte, že ho fakt chcete. Pociťujete to silné nutkání: „Šup šup do vztahu!“ To je ale problém, jelikož se muži někdy stáhnou, protože je ženy zahlcují svou touhou po příliš rychlém vážném vztahu.

Nadechněte se a na chvíli se nad tím zamyslete. Pravděpodobně jste ve svém životě zkřížila cestu pár mužům, kteří byli fajn, ale protože se vás snažili chytit do závazku a působili příliš silně po celou dobu, vás to vyděsilo a odradilo, že? Muži, když mají pocit, že jejich svobodu rozvrátí silná žena, jež se je snaží příliš rychle dotlačit do vztahu, oddálí se a cítí strach.

3. Vyrovnejte a zrcadlete komunikaci

Všímáte si, že se vám dotyčný vzdaluje a projevuje menší zájem, přestože usilujete o komunikaci s ním, abyste zjistili proč? Zkuste jeho snahu napodobit.

Postřehli jste, že během fáze namlouvání se vyskytuje sladká tečka mezi projevováním zájmu a pronásledováním? Pamatujte, že příliš malá snaha může vše zpackat podobně jako přespříliš velká snaha. Pokuste se vyrovnat a zrcadlit v komunikaci. Jakmile se vyrovnáte a zrcadlíte, buď zpomalíte, nebo zvýšíte své úsilí. To vám dá možnost, aby se věci daly do pohybu, a to lepším tempem, a vy zrychlíte nebo zpomalíte natolik, abyste ho upoutali.

4. Proberte to s někým

Je tak snadné, abyste se v těchto situacích fixovala na chlapa, který se takto chová. A to až do té míry, že nad sebou ztratíte kontrolu. Najednou vás přepadne zoufalství a vaše počáteční kroky jdou jiným směrem, už nevedou k tomu, po čem toužíte. Začnete se vztekat či se projeví jiné nezvyklé chování. A takové chování podkopá ten hezký začátek, protože vytváříte tlak, chcete znát odpovědi, nejlépe hned.

Zajděte za svými přáteli a rodinou. Tím, že se stýkáte s jinými lidmi, včetně přátel nebo rodiny, si vytváříte okruh jistoty, který vás může v těchto situacích podpořit. Podělte se o své pocity a vaši nejbližší vám pomohou, abyste se uklidnili, přemluví vás a získáte solidní radu.

Nejbližší přátelé a rodina vám rozmluví trapné a ponižující věci, které jste možná měli v plánu. Kdyby to neudělali, udělali byste pravděpodobně ve svém životě více omylných rozhodnutí. Jsou ale i další lidé, kterým se můžete svěřit, aby vám pomohli zmírnit tyto pocity, které prožíváte. Vyslechněte si názor od někoho jiného, dá vám to sílu, abyste se z toho nezbláznili.

5. Neztrácejte nervy

Stále si nejste jisti, jaký je důvod, proč je online a nepíše? Nedělejte žádná unáhlená rozhodnutí. To, že se cítíte odmítnutí, zrazení či ignorovaní, je pochopitelné. Ale neříkejte a nedělejte nic, čeho byste pak litovali.

Vyčkejte nějaký čas, pozorujte, zda to bude trvalý problém, nebo jen něco, co se dnes objevilo poprvé. Na základě těchto pozorování můžete udělat verdikt. Ve většině případů hysterie a hrubost problém nevyřeší. A lepší pocity z toho nezískáte.

Má-li muž špatné úmysly a balamutí vás, nedopřejte mu uspokojení z toho, že sleduje, jak ztrácíte klid. Raději odejděte a dejte mu najevo, že takové chování neakceptujete. Proveďte to s neposkvrněnou důstojností a nebudete tak ničeho želet.

Závěrečné shrnutí: Proč je online a nepíše…

Teď si to shrneme. Nedělejte žádné závěry během jednoho dne, kdy nereagoval na zprávy. Sedněte si, pozorujte a zkoumejte jeho chování před touto situací. Můžete se podívat na jeho čas strávený online a to, jak dlouho trvalo, než vám odpověděl. Důvodu, proč je online a nepíše, může být mnoho. Jsou i muži, kteří nejsou zkrátka textaři, nepotrpí si na zprávy, a někteří zas hledají vhodná slova. Jiní zas zpomalí v tempu, vědí-li, že jim je se ženou dobře a má zájem, jsou prostě sami sebou. A někdy se taky může jen vybít telefon.

Máte-li od něj odpověď, dal vám vysvětlení, proč vám neodpovídal? Vrací se ke svému normálnímu chování? Ano? Pak nemějte obavu, byl jen zaneprázdněn nebo řešil nějakou naléhavou situaci.

Nejhorší, co se může stát, že se vám vůbec neozve. Ať už v tom hraje roli někdo jiný, nebo vám provádí ghosting, nevěšte hlavu. Víte, kolik skvělých mužů, hledá tak výjimečnou ženu, jako jste vy?

Pozorujte, naslouchejte intuici a pak učiňte rozhodnutí, abyste se k té situaci postavili rázně, s respektem a ctihodně vůči němu i sobě. Není nic jednoduššího než vzít telefon a zavolat mu, místo toho, abyste domýšleli scénáře. Doufám, že vám byl článek užitečný. Přeju vám, ať to dobře dopadne ❤️.

Další zajímavé články

Žij úspěšně nové logo

Jak uspět v době internetu v životě i podnikání.

Copyright © 2024 | ŽijÚspěšně.cz