Domů » 10 Tipů, co dělat, když muž ztrácí zájem o ženu

10 Tipů, co dělat, když muž ztrácí zájem o ženu

autor Patricie Mikolášová
Publikováno: Poslední aktualizace 0 komentářů
když muž ztrácí zájem o ženu pár muž se ženou

Jako ženy jsme citlivé na pocity svých partnerů a snadno poznáme, kdy je muž zamilovaný až po uši a kdy začíná o vztah ztrácet zájem. Začíná to v malém… Potkáte milého a sympatického muže, pravidelně společně plánujete aktivity, dělá vám radost a vy jste si jistá, že vás má rád. Najednou se zdá, že se stáhl, má s vámi méně interakcí a trávíte spolu méně času. S jistotou víte, že ztrácí zájem, a nemůžete přijít na to proč. Jakých je 10 tipů co dělat, když muž ztrácí zájem o ženu?

10 tipů, co dělat, když muž ztrácí zájem o ženu

Muži ztrácejí zájem z různých důvodů. Některé jsou pro muže obecnější a snadno zjistitelné, zatímco jiné jsou více subjektivní vzhledem k povaze jednotlivce. Prozkoumejte 10 běžných důvodů, proč muži ztrácejí zájem o ženy, a jak to můžete napravit.

Proč muži ztrácí zájem o ženy?

1. Ztrácí zájem kvůli stresu

Tímto problémem trpí mnoho ambiciózních mužů. Chtějí si v kariéře vést dobře a vystavují se obrovskému stresu, aby uspěli. Čas od času se to však může stát každému. Tento stres způsobí, že se od vás odtáhne a vám se bude zdát, že ztratil veškerý zájem.

Jeho stres způsobuje například:

  • Deprese, protože nenávidí svůj život nebo práci a neví, jak to řešit.
  • Finanční potíže. Mohl být zadlužený nebo přišel o hodně peněz kvůli špatné investici.
  • Neuvěřitelně přetížený kvůli práci a není si jistý, zda ji zvládne.
  • Jeho bývalá manželka a matka jeho dětí mu ztěžuje život. Například lže synovi o něm, není rozumná s výživným, vyzvedáváním a předáváním dětí a jiné.
  • Jednání se zákonem. Možná je svědkem v trestním vyšetřování, nebo hůř, čelí obvinění/žalobě.
  • Někdo z jeho blízkých prožívá životní krizi. Možná blízký přítel právě onemocněl rakovinou, jeho otec se chystá zkrachovat a přijít o firmu nebo se jeho matka už o sebe nedokáže postarat.

Důvodů, proč je ve stresu, může být milion. Ale je tu jedna věc… Pokud se velmi stydí za to, co se stalo (špatná investice do kryptoměn), nečekejte, že to v dohledné době prozradí. Poslední věc, kterou by chtěl udělat, je říct vám něco, kvůli čemu byste ho považovala za ztroskotance, a tudíž riskovat, že vás také ztratí.

Zde je něco, co mu můžete říct (bez odsuzování), díky čemuž se bude cítit bezpečně a zvýší se šance, že se vám otevře: „Pokud se cítíš kvůli něčemu vystresovaný, chci, abys věděl, že jsem tu pro tebe, aniž bych tě odsuzovala.“

Dejte mu prostor a ukažte mu, že ho máte rádi a že jste tu pro něj, aniž byste ho soudili.

2. Práce je pro něj momentálně důležitější

Chlap je zaneprázdněný prací a nemůže pokaždé zvednout telefon, když mu volá jeho přítelkyně. Vztah zabere hodně času a energie a den má jen 24 hodin. Když je pro něj kariéra důležitější, nakonec se zamyslí, jestli váš vztah stojí za tu námahu. A bude přemýšlet: „Tenhle vztah je sice hezký, ale ovlivňuje mou kariéru.“ Co udělá dál, záleží jen na něm. Ale v takovém případě se snažte na něj příliš netlačit.

Když muži ztratí zájem o ženu, je to často proto, že cítí příliš velký tlak. Takže přidávat ještě větší tlak není dobrý nápad. I když chcete vědět, na čem v danou chvíli stojíte, dejte mu prostor, aby se mohl rozhodnout. Tím zvýšíte šanci, že si nakonec vybere vás.

3. Cítí se ve vaší blízkosti nejistě

Smyslem intimního vztahu je cítit se dostatečně bezpečně na to, abyste snížili svou ostražitost a byli zranitelní. Pokud se muž v jakémkoli okamžiku začne cítit, že musí být ve vaší blízkosti někým jiným a nemůže být plně zranitelný, začne ztrácet zájem.

Tuto nejistotu a nedostatek zranitelnosti způsobuje odsuzující chování, přehnaná očekávání nebo snaha změnit ho na někoho jiného. Když se muž takto cítí, je při interakci napjatý a pod tlakem, jako by byl pod drobnohledem. Nikdo nechce mít tento pocit při interakci se svými blízkými a nakonec začne ztrácet zájem a stáhne se ze strachu, že vás zklame nebo že bude souzen.

Přijměte emočně muže takového, jaký je, aby s vámi povolili hradby a byl sám sebou. Jakákoli změna, kterou po něm budete chtít, bude vycházet z lásky a setká se s menším odporem. To neznamená, že byste měla být rohožkou a řešit věci, které jsou vám nepříjemné. Místo toho najděte způsoby, jak mu dáte pocit bezpečí a lásky a zároveň mu dáte najevo, co vám v rámci jeho chování nevyhovuje.

pár ležící na posteli
Přijměte emočně muže takového, jaký je, aby s vámi povolili hradby a byl sám sebou

4. Má pochybnosti o vztahu

Když se zdá, že muž ztrácí zájem o ženu, někdy je to důsledek rostoucích pochybností o vztahu. V té chvíli si není jistý, zda jste „ta pravá“, a vztah přehodnocuje.

Vidět svého partnera, jak pochybuje o celém vztahu a ztrácí zájem, je srdcervoucí. Místo toho, abyste na něj kvůli tomu útočili, promluvte si o tom upřímně. Jasnými slovy mu sdělte, na čem jste, a pak mu dejte nějaký čas, aby si své emoce srovnal.

5. Nedůslednost z vaší strany

Každý se chce cítit milovaný a oceňovaný. I muži chtějí mít pocit, že jsou důležitou součástí vašeho života, a to se často odráží v malé snaze a činech. Častěji se při seznamování zdá, že muž je jediný, kdo se ve vztahu snaží. Úsilí obou stran nemusí být stejné, ale mělo by být soustavné a významné.

Jednoduchým způsobem, jak to napravit, je samozřejmě zajistit, abyste vy sami vyvíjeli stejné úsilí, jaké vyvíjí partner, a nedovolili mu, aby měl pocit, že tíhu vztahu nese sám. Vynaložte vědomé úsilí, abyste mu ukázali, že ho máte rádi a že si ho vážíte, a vezměte ho třeba do lázní nebo někam jinam. I muži se rádi nechávají hýčkat.

6. Strach ze závazků

Ani po několika týdnech nebo měsících chození muž nemusí chtít oficiálně vstoupit do vážného vztahu kvůli mnoha faktorům, včetně strachu ze závazků. Můžete začít pozorovat známky toho, že ztrácí zájem, když už to začíná být téměř vážné, a projevuje známky strachu ze závazku.

Vyvarujte se toho, abyste mu dávali ultimáta, že to má brát vážně, a abyste na něj vyvíjeli tlak, aby se rozhodl. Raději mu dejte nějaký čas na zpracování myšlenek a najděte způsob, jak komunikovat s mužem, který se bojí závazků. Může to být prostřednictvím velkého množství ujišťování nebo prostě tím, že mu pomůžete utřídit jeho pocity den po dni.

7. Když muž ztrácí zájem o ženu – možná je v tom jiná…

Snad nejbolestivějším důvodem, proč muži ztrácí zájem, může být to, že si našel jinou ženu. Takže se jeho zájmy přesunuly od vás k ní. Možná nesebral odvahu, aby to dal najevo, a místo toho vidíte, jak se posun zájmu projevuje v jeho chování a jednání.

Tady je jednoduchá rada: Zjistěte jasnou situaci tím, že si s ním promluvíte, a pokud je to tak, pak už není co říct. Musíte ho nechat jít.

smutná žena, když muž ztrácí zájem o ženu
V případě, že je v tom jiná, zjistěte situaci a zeptejte se

8. Už vás nemá rád

Chlap tráví čas na telefonu, místo aby trávil čas s vámi? Možná jste už slyšeli rčení, že se skutečně poznáte, až budete ve vztahu? A to je správně.

Když spolu teprve chodíte, skrýváte před sebou navzájem různé věci, ale jakmile jste ve vztahu, je to něco jiného. Vzájemně se před sebou, doslova, odhalíte. Takže je možné, že vás vidí v úplně jiném světle… A to ho vlastně trochu odrazuje. Pravděpodobně se to bojí říct, ale když se to stane, všimnete si, že ztrácí zájem.

Můžete udělat dvě věci – nechte ho jít. Možná to bude těžké, ale mějte na paměti, že si zasloužíte muže, který vás bude milovat i přes drobné nedostatky. Nebo ho přimějte, aby se do vás znovu zamiloval a začal se zajímat.

9. Když muž ztrácí zájem o ženu – sexuální život už není, co býval

Muž ztrácí o ženu zájem, když je nedostatek sexu. Novinka? Celkem už profláknutý… Sex je ve vztahu prostě důležitý. Výzkumy ukazují následující: čím lepší je sexuální život, tím šťastnější bude život.

Když váš sexuální život už není takový, jaký býval (nudný), ztratí muž zájem. Zeptejte se tedy sami sebe, zda to může být důvodem. Ano? Pak je nejvyšší čas, abyste sexuální život okořenili a znovu ho zaujali. Udělejte ho opět zábavným a vzrušujícím a nechte jeho hlavu, ať se vyřádí jen při pomyšlení na hrátky. To se samozřejmě snadno řekne, ale jak to udělat?

💡 Tip: Inspirujte se v těchto článkách: Co je tantrický sex? a Jaká je nejlepší milostná předehra?

Když muž ztrácí zájem o ženu – sexuální život už není, co býval pár sedící na posteli
Čím lepší je sexuální život, tím šťastnější bude život

💡 Tip: Vyzkoušejte smyslné masáže s olejíčky a bylinky, které zlepšují sexuální libido.

10. Chováte se jinak, než když jste se dali dohromady

Když jste se dali dohromady poprvé, chovali jste se pravděpodobně jinak, než je tomu nyní. Seznamování, randění a poznávání toho druhého je vzrušující. Počáteční vztahy plavou na růžovém obláčku A je tak možné, že si ani nevšimnete změny chování, jelikož se dějí nevědomky.

Během fáze chození jste možná byli:

  • Uvolněnější, protože jste ještě neměli velké naděje.
  • Neformální, protože vztah pro vás ještě nebyl tak důležitý.

Takže jste zcela přirozeně a nevědomě působili jako uvolněnější a pohodovější. Ale po několika schůzkách jste si možná řekli: „Páni, on se mi vlastně líbí.“ A pak si řeknete: „To je dobrý.“ A začnete se chovat jinak. Jinak se možná chováte, protože se bojíte, že ho ztratíte. To ho odradí, protože se mu to nenucené a uvolněné chování mohlo hodně líbit.

Pak to vypadá, jako by najednou ztratil zájem. Ve skutečnosti však má stále zájem, ale o ženu, se kterou se stýkal ve fázi randění. Proto je důležité, abyste i nadále zůstali sami sebou a chovali se tak, jak jste se chovali během tohoto období, a jednali s ním stejně jako při prvním seznámení.

💡 Tip: Oživte randění a položte si například pikantní otázky na tělo.

Když muž ztrácí zájem o ženu: Neuchylujte se k okamžitým závěrům

Toto byly důvody, proč muži ztrácejí zájem o ženu, a co můžete udělat, abyste ho znovu rychle zaujali. Je naprosto možné ho znovu zaujmout, jakmile ztratí zájem. Nejčastěji jde o to, abyste mu dali prostor, trpělivě vyčkali, nespěchali s žádnými závěry a nepředpokládali to nejhorší. Takže nemalujte čerty na zeď a nedělejte ukvapené závěry!

Abyste se vypořádala se ztrátou zájmu ze strany partnera, není vůbec jednoduché. Často přijdou matoucí, konfliktní a frustrující pocity. Je důležité, abyste pravidelně vyhodnocovali sebe i svůj vztah a zjistili, jak se můžete zlepšit.

Ztratí-li muž zájem, neznamená to však konec světa. Stačí, abyste si upřímně uvědomili důvody a stali se lepší verzí sebe samotných. Přeju vám, abyste to zvládli překonat a opět se cítili chtěné tak, jak si zasloužíte ❤️.

Další zajímavé články

Žij úspěšně nové logo

Jak uspět v době internetu v životě i podnikání.

Copyright © 2024 | ŽijÚspěšně.cz