Domů » TOP 7: Nejlepší lyžařská střediska v Rakousku

TOP 7: Nejlepší lyžařská střediska v Rakousku

autor Patricie Mikolášová
Publikováno: Poslední aktualizace 0 komentářů
parta lidí nejlepší lyžařská střediska Rakousko

Chystáte se zatočit několik oblouků na sjezdovce? Nebo vyhledáváte adrenalinové jízdy na snowboardu? Ať tak či onak, nejlepší lyžařská střediska v Rakousku nabízejí líbezné horské vesničky, nablýskaná střediska zimních sportů, nejkvalitnější lyžařské školy a ledovce pro celoroční lyžování. Relax, luxus, vzrušující aprés-ski a bouřlivé rakouské tance na stole, to je neodolatelné a přívětivé prostředí Rakouska! Prozkoumejte 7 nejlepších rakouských lyžařských středisek ❄️ ⛰️.

Nejlepší lyžařská střediska v Rakousku: Ceny levnější než ve Francii a Švýcarsku

Rakousko si získává svou pozornost díky své výjimečné pohostinnosti, uvolněným šarmem, nedotčenými sjezdovkami a průkopnictvím ve výrobě lyží. Rakousko je světová špice ve výrobě lyžařských vleků a jeho lyžařská střediska s přehledem konkurují svým evropským protějškům. Takže ano, nejlepší rakouská lyžařská střediska, jsou stejně velká s jistotou sněhové pokrývky a totožně upravená jako ty ve Francii a Švýcarsku.

Co je ale velkým plusem? Ceny oproti těmto zemím – téměř vše: Od ubytování, přes jízdenky na vleky až po náklady na rundu jägerbomb, zaplatíte celkově méně. Při přesunech jsou kratší časy, zasněžování je prvotřídní a systémy lanovek patří k nejrychlejším na světě.

Aprés-ski – zábava podle vašeho gusta po sportování. Je libo popíjení Prosecca, Glühwein, Huga, Bombardina nebo Jägertee? Relax na lehátku, wellness, ledový bar a výstava ledového umění nebo nevídané rakouské tance na stole a večírky až do ranních hodin? To je rozmanitá aprés scéna v Rakousku!

Že to zní skvěle? Pojďte se podívat na 7 nejlepších lyžařských středisek v Rakousku!

nejlepší lyžařská střediska Rakousko – Kaprun
Rakousko má levnější ceny než Švýcarsko a Francie

💡 Tip: Řadíte se mezi party lidičky? V Saalbachu se pořádá v prosinci Rave on Snow, největší zimní festival elektronické hudby na světě!

1. Svatý Anton, Ski Arlberg: Luxus a celebrity

Svatý Anton v oblasti Arlberg patří mezi nejznámější lyžařská střediska na světě. Chcete náročné sjezdovky, nejmodernější systémy, nespoutané aprés-ski, luxus a celebrity? Čekají tu na vás jedny z nejnáročnějších sjezdovek v Alpách a připravte se na stejně náročnou aprés scénu.

Kromě náročných sjezdovek a nejmodernějšího systému lanovek získává Svatý Anton také pověst střediska, které vábí davy pařících aprés-ski a celebrity z celého světa. Chcete zavítat mezi smetánku? Našli jste to pravé místo. Tento lyžařský areál znásobí vaši lásku k horám.

Vesnice Svatý Anton se nachází v úzkém údolí, centrum je bez aut, stále si zachovává kouzlo menší vesnice, a poskytuje přístup k rozsáhlé síti sjezdovek, která se vyrovná všem rakouským lyžařským střediskům. Okolní svahy jsou nesmírně pestré, od strmých svahů Valluga až po mírné vesnické svahy v okolí Nassereinu.

S 88 vleky a lanovkami a 300 km sjezdovek je nyní Ski Arlberg jednou z největších lyžařských oblastí na světě. Svatý Anton je považován za jednu z kolébek moderní alpské lyžařské tradice, a tak si nepochybně zaslouží pověst jednoho z nejlepších lyžařských středisek nejen v Rakousku, ale i na světě

Počítejte ale, že ceny za ubytování jsou zde drahé, ale pokud se ubytujete v jiné vesnici než ve Svatém Antonu a sousedním Lechu, objevíte něco kvalitního, co vyhovuje vašemu rozpočtu.

krajina Svatý Anton, Ski Arlberg nabízí luxus a celebrity
S 88 vleky a lanovkami a 300 km sjezdovek je nyní Ski Arlberg jednou z největších lyžařských oblastí na světě

💡 Tip: Máte omezený rozpočet? Inspirujte se, 10 tipy, jak ušetřit na dovolené.

2. Lech, Ski Arlberg: Gurmánská vesnice

Tato krásná vesnička si v průběhu let naklonila nejedno srdce, a to včetně královských rodin a celebrit. Pamatujete Bridget Jonesovou a její lyžařský debut ve filmu „S rozumem v koncích“? Tak to bylo právě tady! Lech rozhodně patří mezi nejlepší rakouská lyžařská střediska.

Stačí pár minut a dovtípíte se toho, proč je tak poutavý: Starobylé dřevěné a kamenné budovy se mačkají na břehu řeky a neschází ani kostel s cibulovou bání. Panuje tu očividná atmosféra luxusu a jen se to tu hemží noblesními lázeňskými hotely. A rozhodně tu nemusíte řešit, co si uvařit k večeři. Je to totiž oficiálně světová gurmánská vesnice. Gurmáni si tu tak přijdou na své, a to díky mnoha skvělým restauracím. A kvalita věcí se nemění ani na horách. Roční výška sněhové pokrývky dosahuje kolem 10 metrů a leží zde více sněhu než kdekoli jinde v Evropě.

Lech je součástí lyžařské oblasti Arlberg a právem se označuje jako špičková lyžařská destinace v Rakousku. Relax si užijete v luxusních ubytovacích kapacitách, gurmánské zážitky na vás čekají v restauracích. Chcete kouzelné výhledy a uhrančivou alpskou architekturu? Lech je jasná volba. Zakoupíte-li plný skipas Arlberg, získáte přístup na 305 km sjezdovek. A to je největší množství lyžařských terénů v Rakousku! Nechte se unést živou après, snadno se přemístíte i do nedalekého Antonu po sjezdovkách a večer autobusem. Nepochybně vás toto lyžařské středisko s nádechem noblesy oslní.

Obrovský počet upravovaných sjezdovek nabízí spoustu červených a modrých tratí, takže perfektní podmínky i pro středně pokročilí lyžaře. Terény mimo sjezdovky v celé lyžařské oblasti jsou sice znamenité, ale to nejlepší najdete v lyžařských areálech Lech a Zurs, které jsou výbornou základnou pro ty zkušenější.

vesnice Lech, Ski Arlberg
Lech je jedním z nejlepších rakouských lyžařských středisek

3. Kitzbühel, Tyrolsko: 930 lanovek a vleků s kartou Super Ski

Hledáte místo, kde vás uchvátí rakouská pohostinnost „Gemütlichkeit“? V tomto lyžařském středisku profesionálové každoročně dosahují rychlosti 140km/h před zraky 60 000 diváků. Sjezdovky jsou dlouhé 233 km. Užijte si 35kilometrový okruh do okolních vesnic. Kitzbühel si vás získá svou kosmopolitní atmosférou, nejvřelejším přijetím a apré-ski vzrušením. Dovednosti procvičíte v legendárních lyžařských školách.

Kitzbühelské Alpy, Tyrolsko je ideální pro lyžování, snowboarding a sáňkování. Karta Super Ski Card zahrnuje více než 930 lanovek a vleků, 2 780 km sjezdovek a zpřístupňuje 800 lyžařských chat, což z těchto Alp činí jedno z největších, nejrozmanitějších a nejlepších lyžařských středisek v Rakousku. Sjezdovky mají hafo přírodního sněhu a zasněžovacích zařízení, takže to zajišťuje dlouhou lyžařskou sezónu.

Mírné sjezdovky ve středisku St. Johann v Tyrolsku se skvěle hodí pro rodinnou zábavu. Po cestě naleznete řadu romantických venkovských chat, kde si můžete užít relax, odpočinek a doplnit energii.

nejlepší rakouská lyžařská střediska, muž, který lyžuje
Karta Super Ski Card zahrnuje více než 930 lanovek a vleků

💡 Tip: Cestujete rádi? Objevte 10 nejkrásnějších měst v Evropě.

4. Sölden/Ötztal, Tyrolsko: James Bond a relax ve wellness na 50 000 m²

Jste fanoušci Agenta 007? Hvězda bondovky „Spectre“, jejíž děj se odehrál v Sölden, byl nepochybně odhodlán k odvážným a velkým věcem. Ponořte se na vrcholu hory Gaislachkogel do dobrodružného příběhu proslulého agenta, úžasný komplex najdete přímo ve skalním masivu. A tento lyžařský areál splňuje hned několik velkých nároků – nachází se tu dva lyžařské ledovce Tiefenbach a Rettenbach, a tři přístupné vrcholy převyšující 3000 metrů.

Lyžování v Ötztalské aréně začíná v nadmořské výšce 1 400 m a pokračuje až do výšky 3 249 m. „Zlatá brána k ledovci“, lyžařské spojení s ledovcovou lyžařskou oblastí regionu, otevírá bezmála 150 km sjezdovek, na jejichž pozadí se odkrývá panorama vrcholů ve výšce 9 840 m n. m., ať se rozhlédnete jakýmkoli směrem. Start sezóny v polovině října zvěční Světový pohár v alpském lyžování a Světový pohár ve snowboardingu – první z mnoha ledovcových akcí.

Chcete prozkoumat celou oblast? Žádný problém, díky modrým a červeným sjezdovkám, můžete. A ti, kteří prahnou po testu svých dovedností, mají k dispozici takřka 30 km černých sjezdovek, a to včetně tratí Světového poháru, jako je č. 31.

Kvalita sněhu je znamenitá i mimo sjezdovky. Výška areálu vám nabídne nevídané výhledy, a za jasného počasí ze Schwarze Schneide, spatříte Dolomity. Apres scéna je ohromná, masivní večírky na sjezdovce zažijete na Gampe Alm. Dáváte-li přednost rozmazlování po jízdě, Aqua Dome splní všechna vaše přání na ploše 50 000 m² najdete wellness zařízení, o kterých jste zatím ani nesnili.

rakouská chata
Romantické rakouské chaty vás učarují

5. Zell am see-Kaprun: Místo pro celoroční dovolenou

Chcete se kochat pohledem na sladkovodní jezero? Zhruba hodinu cesty od salcburského letiště leží skvostné jezerní městečko Zell am See, které se dělí o lanovku se stejně půvabným Kaprunem. Vyvezte se z centra Zell am See gondolami a sedačkovými lanovkami přímo na dvoutisícovou horu Schmittenhöhe. Vysoké svahy ledovců Kitzsteinhorn v Kaprunu sahají až do výše 3 030 metrů, takže garantují sněhovou pokrývku. Nejen začátečníci a děti mají k dispozici 11 lyžařských škol.

Zell am see stojí na břehu velkého sladkovodního jezera a je to báječné místo pro dovolenou během celého roku, v zimě si vás pak získá ledovcový vrchol Kitzsteinhorn a okolní pohoří Hohe Tauern. Vychutnejte si pohled na neuvěřitelnou ledově bílou kulisu. 

Stejně úchvatná je i samotná vesnice, kterou charakterizuje atraktivní a atmosférické staré město soustředěné kolem gotického kostela, plné okouzlujících a elegantních butiků lemující dlážděnou hlavní ulici Zell am See. Mlsné jazýčky uspokojí tradiční restaurace s rakouskými pokrmy. A co samozřejmě nechybí? Vynikající aprés-ski bary. Lanovka do Zell am See vás sveze do Kaprunu, který tvoří jednu z největších lyžařských oblastí v zemi, a to s neuvěřitelnými 400 km sjezdovek. Relax si užijete v lázních Tauern hned u Kaprunu.

Lyžařské středisko Zell am see vleky
Lanovka do Zell am See vás sveze do Kaprunu

6. Ischgl: Nejživější aprés-ski scéna

Seznamte se, hlavní město zimních večírků, Ischgl. Jedno z dalších nejlepších lyžařských středisek v Rakousku se nachází ve východních Alpách a přísluší mu oprávněně titul: Nejživější aprés-ski scéna v Evropě, ne-li na světě. Ale to zdaleka není vše, co může nabídnout. Vysoké sjezdovky se zárukou sněhu a vynikající systém lanovek tvoří z Ischglu skvělou volbu pro váš plnohodnotný lyžařský zážitek.

Zdejší lyžařský areál Silvretta Arena je propojený lanovkami a vleky, ale na jeden skipas zavítáte i do tří sousedních středisek Galtür, Kappl a See. Přestože je tu lyžování bezvadné, Ischgl se více pyšní spíše svými bouřlivými večírky než sjezdovkami. Co rozhodně vystihuje celé středisko? Hotel Elizabeth s burácejícím „oompah trancem“ a prostě oděné tanečnice. Znáte to? Je to ten hudební žánr, jenž zažijete pouze v rakouských lyžařských střediscích, kde akordeon vždy přizvukuje výrazný rytmický tep a každý refrén melodie zpívají variace na „oj, oj, oj!“. Toužíte-li přijet za pravým rakouským après-ski, už neshánějte nic jiného.

Ischgl zkrátka poráží ostatní střediska v aprés scéně, rozhodně byste měli zažít alespoň jednou Trofan Alm. Ale abyste si nemysleli, to není jediný důvod, proč sem přijet. Chcete se projet na 240 km upravených sjezdovek a zdolat nespočet těch terénních? Ty sahají až za hranice do švýcarského Samnaunu.

Zalyžujete si v maximální výšce 2812 metrů, tato oblast má super sněhový rekord. A další paráda je skvělý snowpark, jeden z nejlepších v Alpách, s prvky „King-Size“ a nejdelší pro-line na kontinentu. V centru Silvretta si užijete mnoho aktivit jako koupání, lázně, bowling a restaurace.

Na začátku, uprostřed a na konci sezóny očekávejte legendární koncerty Top Of The Mountain. Elektrizující atmosféra vás doslova vtáhne, naposledy se tu objevili mezi headlinery celebrity jako Rihanna a Elton.

ubytování Ischgl
Hlavní město zimních večírků – Ischgl

7. SkiWelt Wilder Kaiser-Brixental: Největší a nejmodernější středisko na světě

Co takhle největší a nejmodernější lyžařské středisko na světě? SkiWelt Wilder Kaiser-Brixental je nejen jedním z nejlepších lyžařských středisek v Rakousku, ale patří mezi ty největší a nejmodernější na světě. Chcete-li 270 km dokonale upravených sjezdovek, 83 vleků a 3 fun parky, už nemusíte dál pátrat. Tady si přijdete na své, ať už jste lyžaři, nebo snowboardisté, tohle středisko uspokojí všechny.

Jste-li zkušení lyžaři, otestujte své nervy na extrémní černé sjezdovce se sklonem 80 %. Zbožňujete výhledy na krajinu? Posuďte sami naživo panoramatický výhled na nejméně 70 horských vrcholů. Máte-li chuť na mrazivé zážitky, zavítejte do oslnivé vesničky Igloo s ledovým barem a výstavou ledového umění a prožijte osvětlené večerní lyžování a sáňkování.

Abyste se dostali do SkiWeltu, přímý přístup nabízí 9 idylických alpských vesniček: Ellmau, Scheffau, Söll, Going, Brixen im Thale, Kelchsau, Westendorf, Hopfgarten a Itter. V některých vesničkách vévodí poklidná atmosféra, v jiných živější. Každopádně tu najdete vše od levného ubytování, které je o něco dále, až po špičkové hotely s otevřeným výhledem na sjezdovky jako Söll, Ellmau, Scheffau, WestendorfKitzbühel a další.

muž na běžkách se sportovním kočárem s dítětem
SkiWelt Wilder Kaiser-Brixental patří mezi ty největší a nejmodernější lyžařská střediska na světě

💡 Tip: Chystáte se na běžky? Přečtěte si článek: Jak mají být dlouhé běžky? Jak vybrat běžky?

Nejlepší rakouská lyžařská střediska

Přijeďte do Rakouska za nedotčenými sjezdovkami, špičkovými středisky, výtečnými lyžařskými školami a optimálními sněhovými podmínkami, a to vše prožijete v oslnivých horách uprostřed nejkrásnější scenérie na světě.

Nejlepší rakouská lyžařská střediska vám dají všechno, po čem toužíte: Náročný terén, rodinné sjezdovky, chytře navržené systémy lanovek a vleků, après-ski, tradiční kuchyni a nejlepší lázeňské hotely, kde si protáhnete unavené svaly po zábavném a unavujícím dni na sjezdovkách. Tak schválně, už víte, kam vyrazíte vy do jednoho z nejlepších lyžařských středisek v Rakousku? Užijte si aktivní odpočinek a zimní radovánky ve stylu ⛰️!

💡 Tip: Podívejte se i na TOP 5: Nejlepší lyžařská střediska v Česku.

Další zajímavé články

Žij úspěšně nové logo

Jak uspět v době internetu v životě i podnikání.

Copyright © 2024 | ŽijÚspěšně.cz