Domů » Recenze KetoMix: Funguje? Jak začít s keto dietou

Recenze KetoMix: Funguje? Jak začít s keto dietou

autor Aneta Toboříková
Publikováno: Poslední aktualizace 0 komentářů
ketomix

Dostala jsem možnost si vyzkoušet dietu KetoMix, jaké to bylo a doporučila bych ji dál? Jelikož jsem spíše štíhlé, čas od času plnoštíhlé postavy, můj záměr byl zkusit shodit pár kilo, které se mi hromadí hlavně v oblasti břicha, stehen a rukou. Zároveň mě zajímalo, jak bude takováto dieta slučitelná s dennodenní rutinou rodinného života. Jak dieta KetoMix obstála?

Jak keto dieta funguje?

Cílem keto diet je změnit způsob, jakým tělo využívá potravu a hlavní makroživiny. Většinu paliva, které tělo potřebuje, obvykle tvoří sacharidy, jejichž nadbytek je nejčastějším problémem nadváhy. Keto dieta snižuje počet sacharidů a učí tak tělo spalovat místo nich tuky. Standardní keto dieta se skládá ze 70 až 80 % tuků, 10 až 20 % bílkovin a 5 až 10 % sacharidů. Sacharidů musí být opravdu málo, aby nebyl porušen proces ketózy.

Pokud vás zajímá keto dieta více, tak si přečtěte o keto dietě našeho průvodce a nebo rovnou vyzkoušejte stejný program, jako jsem měla já.

Mnoho potravin bohatých na živiny obsahuje vysoké množství sacharidů. Patří sem celozrnné výrobky, ale i třeba ovoce. Opravdu velké množství sacharidů má například rýže či těstoviny, které mnoho lidí jí plným hrdlem. Sacharidy ze všech těchto zdrojů jsou při keto dietě omezeny. Musí se vyřadit pečivo a obiloviny a výrazně omezit příjem ovoce i zeleniny. Mezi typy potravin, které jsou povoleny v keto dietě, patří např:

 • Maso a ryby,
 • Vejce,
 • Ořechy a semena,
 • Máslo a mléčné výrobky,
 • Sýry,
 • Oleje.

Jelikož je poměrně obtížné začít se stravovat tímto způsobem a umět vymyslet smysluplná a různorodá jídla, která je možné při této dietě jíst, tak dává smysl zkusit si pomoct již předpřipravenou sadou jídel, která pomalu člověka provádí tím, jak se dál stravovat.

KetoMix: Jak to celé probíhalo? 

Několik dní před plánovaným začátkem mi dorazila krabice plná jídla. Obsahovala předpřipravená jídla v pytlících, několik croissantů, krabici pomazánek, dvě krabice nachos, spoustu proteinových tyčinek a proteinových ochucených nápojů, bochník keto chleba, pár proteinových kapsiček a knihu s návodem, jak KetoMix dieta probíhá

Nejdříve jsem si pročetla návod, kde byl celý proces diety rozdělen do tří fází: dvou redukčních a jedné udržovací. Další krok byl, že jsem si zhruba rozdělila balíček, tak abych věděla, kolik dní mohu držet jednotlivé fáze. První fáze vycházela zhruba na 9 dní, tak abych pak měla dostatečnou rezervu tyčinek a dalších produktů na fázi 2. Dohromady jsem obě dvě fáze diety držela dva týdny. A v keto zaměřené stravě pokračuji i nadále, ale již bez velkého omezování.

Chci vyzkoušet KetoMix

Den za dnem

Dietu samotnou jsem začínala – jako tolik lidí, kteří s dietami začínají – 1. 1. 2024. Začala jsem první fází, což znamená pětkrát denně ketomix jídlo plus 500g povolené zeleniny, 30g povolených ořechů a určitý příděl kvalitních povolených olejů. Zde spatřuji velkou výhodu, že vás KetoMix naučí jíst pravidelně. Právě pět jídel denně je nejčastěji doporučovaný příděl.

Jaká byla jídla první dny a jak jsem se cítila? 

Den 1 

 • Snídaně: croissant s pomazánkou,
 • na svačinu jsem neměla čas,
 • Oběd: guláš s dvěma plátky chleba,
 • Svačina: tyčinka,
 • Večeře: krocan s brokolicovou omáčkou, restovaná slunečnicová jádra, salát.

Guláš byl velmi chutný, stejně tak i večeře. Nicméně z konzistence brokolicové omáčky se mi udělalo trochu nevolno, ale zvládla jsem to a chuť byla moc dobrá. Tyčinka byla klasická proteinovka. Croissant i chleba byly rozhodně chutnější, než vypadaly přes obal. 

Krocan s brokolicovou omáčkou, restovaná slunečnicová jádra od Ketomix.
Krocan s brokolicovou omáčkou, restovaná slunečnicová jádra od KetoMix.

Všechno mě to velmi příjemně překvapilo. Původně jsem si myslela, že jíst 5x denně bude zbytečně moc, ale po každých ani ne třech hodinách jsem měla opravdu hlad a byla jsem ráda, že si můžu dát další příděl. Myslela jsem si, že řešit 500g zeleniny bude taky složité, ale nakonec to nebyl problém, i když si myslím, že jsem spíš většinou byla lehce pod hranicí.

Den 2

 • Snídaně: croissant a keto nápoj,
 • na svačinu jsem neměla čas,
 • Oběd: kojak špagety s česnekem, rajčetem a špenátem, 
 • Svačina: tyčinka,
 • Večeře: plátky keto chleba s keto pomazánkou, vajíčkem, salát s restovanými slunečnicovými semínky.

Ranní čokoládový nápoj s croissantem byla celkem fajn a chutná snídaně. Špagety měly nezvyklou konzistenci, jako náhradu klasických špaget v běžném životě bych si je nekoupila i přesto, že jsou asi zdravější. V tuto dobu jsem se ještě cítila dobře, i když přes den mě už docela trápila plynatost, což rozhodně nebylo příjemné. 

Kojakové špagety s česnekem, rajčetem a špenátem od Ketomix.
Kojakové špagety s česnekem, rajčetem a špenátem od Ketomix.

Den 3

 • Snídaně: croissant s protein vanilka drinkem,
 • Svačina: chleba s pomazánkou, okurkou a salátem,
 • Oběd: kotlářova pečeně s chlebem,
 • Svačina: tyčinka,
 • Večeře: nachos, vajíčko na tvrdo, 100 g celeru v troubě na brambůrky, dýňová semínka s rajčetem a česnekem.

Obědová omáčka chutnala trochu jako svíčková, bylo to dobré. S večeří jsem byla také moc spokojená, udělala jsem si takovou kombinaci nachos, celeru a rajčového salátu, která by mě normálně nenapadla, ale kterou si ráda zapamatuji i do normálních nedietních dní. 

Nachos, vajíčko na tvrdo, 100 g celeru v troubě na brambůrky, dýňová semínka s rajčetem a česnekem od Ketomix.
Nachos, vajíčko na tvrdo, 100 g celeru v troubě na brambůrky, dýňová semínka s rajčetem a česnekem od KetoMix.

Významné body mínus za to, že mě nadále trápila plynatost, ani vylučování nefungovalo, jak by mělo. Podle návodu si má člověk při těchto obtížích dát psyllium, více pít a vyřadit zeleninu. Byla jsem si jistá, že jsem pila hodně, zeleniny jsem jedla spíše i méně, než bylo v návodu, a tak jsem si dala alespoň to psyllium. Doufala jsem, že se situace do dalších dní zlepší.

Den 4

 • Snídaně: proteinová taštička, přimíchán mák,
 • Svačina: zelná šťáva a čokoládová protein tyčinka,
 • Oběd: proteinové hráškové medailonky v zeleninovém ragú, 
 • Svačina: protein drink,
 • Večeře: nachos s avokádem a vajíčkem a salátem. 

Zelnou šťávu jsem se napila záměrně, protože ve výše zmíněných problémech mi vždy pomůže, a taky že naštěstí pomohla. Nicméně plynatost trvala dál. A v tomto duchu se nesla nakonec celá první redukční fáze. První dny šly až na to nafouklé břicho a smrádek snadno, také ale díky tomu, že jsem v tyto dny nechodila do práce. 

Od 5. dne do konce první redukční fáze

Následující, pátý, den jsem vypomáhala v kavárně a tak jsem měla příležitost prověřit praktičnost diety během pracovního dne. Bohužel se ukázalo, že nebylo moc možné dodržovat správné časové rozestupy mezi jídly. Vzhledem k tomu, že jsem tam byla jen do oběda, mohla jsem se pak najíst hned po příchodu domů, nicméně kdybych tam byla na celou směnu, nebylo by kde si jídlo ohřát.

První fáze pak navíc skončila poměrně nepříjemně. Dala jsem si k obědu jedno z předem udělaných jídel. Chuťově vážně moc dobré, ale chvíli potom jsem dostala křeče do břicha, ozvala se nespokojená střeva. Naštěstí to přešlo asi po 10 minutách, ale já už neměla důvěru v plně redukční fázi pokračovat. Na večeři jsem měla naplánováno dát si konjakové špenátové špagety. Když jsem ale otevřela sáček, vyvalil se silný zápach. V návodu se o tom píše a nebýt mé obědové zkušenosti, tak bych špagety asi propláchla a zkusila to, ale po obědové zkušenosti to vážně nešlo. Definitivně mě to přesvědčilo, že je čas se přesunout do druhé fáze diety.

Druhá redukční fáze

Druhá redukční fáze se sestává z toho, že se nadále jí pětkrát denně, ale zařazuje se již méně jídel od KetoMix. Já jsem začala na třech a postupně ubírala, jak mi zásoby vystačily. A samozřejmě se to dále doplňuje nízkosacharidovými jídly, která si připravíme sami. Vitamíny a další potřebné látky se doplňují ketoMix multivitamínovými doplňky. K povolené zelenině lze přidat určité množství mléka, kefíru či jogurtu.

Velkou výhodou je, že díky začátku s KetoMix balíčky si člověk postupně přivykne na tuto novou myšlenku stravování a představu toho, co je povolené a co už nikoliv. Na konci návodu je i několik receptů pro inspiraci, další se dají najít na stránkách KetoMix a samozřejmě internet je nízkosacharidových receptů plný.

💡 Tip: Pro ty, kteří to s touto dietou myslí vážně, bych ještě doporučila najít si na facebooku skupinu zabývající se low-carb stravou. Je to velice inspirativní vidět tam úspěšné příběhy a zároveň tam lidé i sdílí recepty a vzájemně se podporují.

Keto chleba s keto pomazánkou, vajíčkem a salát.

Doporučila bych KetoMix?

Na to nakonec nemám snadnou ani jasnou odpověď. Já osobně, už bych do toho znovu nešla, a to proto, že moje tělo reagovalo, stejně jako když si můj přítel s laktózovou intolerancí dá něco se smetanou. A to při každodenním životě prostě nechcete. Ale to mohl být jen můj individuální problém. Proto je opravdu velmi důležité si keto dietu vyzkoušet. Každý na ni reaguje jinak a cítí se jinak.

Pro člověka, který má problém se pravidelně stravovat a neví, jak na to a kde začít, si myslím, že je tato dieta ideální. Nejde o žádné hladovění a jídla jsou opravdu chutná. Pro ty, kteří mají rádi sladké, jsou zde i ty sladké tyčinky a drinky, které tyto chutě ukojí. 

Pokud člověk chodí do práce, kde je možnost držet tříhodinové rozestupy mezi jídly a je tam přístup k mikrovlnce, je to skvělé. Nemusí se na začátku moc zamýšlet nad tím, co vařit, ale zároveň se učí nové kombinace chutí, pracuje na tom, jak do jídelníčku skloubí dostatek zeleniny a tuků a to mi přijde skvělé. 

Co se rodinného života týče, přijde mi to také vcelku snadné. Rodina jedla samozřejmě něco jiného, ale vzhledem k tomu, že i moje jídlo bylo chutné, tak mi to ani nebylo líto a v podstatě mě to nijak neomezovalo. Váhový ani měřitelný úbytek nenastal, ale vzhledem k mé počáteční váze a mírám, bych byla hodně překvapená, kdyby po dvou týdnech byl měřitelný rozdíl. 

Závěrem bych povzbudila všechny, kdo už o této dietě nějakou dobu přemýšlejí, aby si to zkusili a otestovali, jak jim to individuálně sedne. Pokud by vás totiž netrápily ty stejné obtíže s plynatostí, je to skvělý způsob, jak začít se zdravějším způsobem stravování a je to rozhodně vítaná pomoc do začátku. 

Přidat komentář →

Další zajímavé články

Žij úspěšně nové logo

Jak uspět v době internetu v životě i podnikání.

Copyright © 2024 | ŽijÚspěšně.cz