Domů » 12 Tipů: Kam vyrazit na Silvestra?

12 Tipů: Kam vyrazit na Silvestra?

autor Patricie Mikolášová
Publikováno: Poslední aktualizace 0 komentářů
kam vyrazit na silvestra sklenky se sampanským

Je to tady! 🎉 Oslavy konce roku! Kam vyrazit na Silvestra? Ať už chcete vyrazit za gurmánským zážitkem, nebo se chcete nadýchat čerstvého vzduchu v přírodě, poslední den v roce si užijte podle svého stylu a chuti. Ocitněte se na chvíli na rytířském turnaji, zdolejte kus hory, rozjeďte to na plný pecky v retro herně, zasportujte si nebo si zatančete na pláži. Inspirujte se 12 tipy, kam vyrazit na oslavy nového roku.

1. Kam na Silvestra za gurmánským zážitkem

Rádi si užíváte špičkové jídlo? Jste gurmáni? Na oslavy konce roku mnoho restaurací připravuje sváteční a degustační menu. Sváteční večeři rezervujte dopředu. A kam vyrazit v Praze na Silvestra, aby to stálo za to?

 • Restaurace The Able Butcher a Cloud 9 Sky Bar, Hilton – stylový výhled s privátním ohňostrojem.
 • Restaurace Tančící dům Ginger & Fred – nezapomenutelný výhled z Tančícího domu.
 • Restaurace Zvonice – romantická atmosféra na vrchu Jindřišské věže.
 • Terasa U Zlaté studně – výhled na městské střechy na Malé Straně.
 • Asian Temple – silvestrovská oslava s asijským jídlem.
 • Restaurace Nebozízek – úchvatný výhled z Petřína.

Restaurace vám nachystají delikátní a gurmánské menu. Nechte se na Silvestra hýčkat výborným servisem, prozkoumejte svoje chuťové buňky a ochutnejte něco nového. Programy restaurací jsou pestré, plné zábavy, překvapeních a nechybí ani živá hudba či DJ.

2. Kam v Praze na Silvestra roztančit boky

Party, party, party! 🎉 Máte náladu rozvlnit svoje boky? Vyhodit se z kopýtka a pořádně to rozjet? Praha je úžasné město a centrum nikdy nespí. A na Silvestra to platí dvojnásobně. Ať už chcete bujaré oslavy ve stylu 80. let, nebo toužíte po elektronické hudbě, v Praze najdete vše. Protančete celou noc a užijte si zábavu podle svého gusta.

Tipy, kam v Praze na Silvestra:

 • Duplex Rooftop NYE – novoroční party v prestižním clubu na Václavském náměstí.
 • La Bodeguita del Medio – možná i sváteční večeře, party v kubánském stylu.
 • Cafe 80’s – večírek s nejlepšími hity z 80. let.
 • EPIC club – elektronická hudba.
 • Lucerna Music Bar – silvestrovská party v rytmech 80. let.

Neradi se svazujete jednou akcí? Nechte tomu volný průběh, v ulici Dlouhá najdete několik clubů a barů pěkně při sobě. Roxy, Moon Club, Harleys Bar a James Dean, v ulici V Kolkovně pak Steampunk a hned naproti Cafe 80’s, kousíček je Hangar a Aloha Bar. V Masné ulici pak můžete zapařit v M1 Lounge Bar. Vstupenky se dají koupit na místě, ale budou dražší než v předprodeji, záleží také podle naplněné kapacity.

kam vyrazit v Praze na silvestra hrající dj
Protančete celou noc na silvestrovské party

3. Silvestrovská party na lodi

Oslavte konec roku v námořním stylu, a to plavbou lodí na Vltavě. Vybrat si můžete z několika společností, které na Silvestra provozují plavby jak denní, tak noční. Ceny se liší podle toho, kdy na loď vyrazíte a podle občerstvení a pití.

Vybrat si můžete z různých druhů plavby – celovečerní, večerní, noční, obědová, a dokonce hodinová plavba. Je tedy z čeho vybírat. Na lodi si poslechnete živou hudbu a pod kůži se vám dostane sváteční osvětlená Praha s půlnočním ohňostrojem. Chcete-li zažít oslavu na vlnách Vltavy, rezervujte svou variantu plavby včas.

Vstupné je dle výběru varianty. Silvestrovské party na lodi v Praze naleznete na: www.parniky-praha.cz nebo www.plavbapovltave.cz.

silvestrovska party přípitek
Vyberte si svůj druh plavby a rezervujte včas

4. Ojedinělá oslava na zámku pro celou rodinu

Přemýšlíte, kam s dětmi na Silvestra? Na zámku Loučeň prožijte netradiční oslavu. Máte totiž nevídanou šanci, abyste oslavili příchod nového roku o jedenáct hodin dříve! Budete tak mezi prvními, pravděpodobně i v Evropě, kdo oslaví nový rok. Program začíná od 13:00 a odhalíte novoroční oslavy ve třech vzdálených zemí. Oslavte konec roku jako první, a to ve třech po sobě jdoucích hodinách v zámecké atmosféře. V těchto hodinách zavítáte do rozdílných a tajuplných míst světa.

Romantický zámek vás učaruje kouzelnou atmosférou, rozlehlým parkem, labyrintem a dalšími nezapomenutelnými expozicemi. Poznejte historii šlechtického rodu Thurn-Taxisů, kteří byli ojedinělí pro svou otevřenost všemu světovému.

Zažijte zábavné rodinné odpoledne a nechte se unést: „Příběhem vánočního stromečku.“ Cena vstupného je jednotná pro všechny, a to 150 Kč.

5. Silvestr se středověkou atmosférou

Přivítejte nový rok za zvuků loučí a bubnů, nahlédněte do dějin od středověku po současnost – čeká vás příchod Karla IV., rytířský turnaj, vpád husitů a družina Rudolfa II. Program doprovází živá hudba, dobové tance, šerm a hry, kejklíři a žongléři. Pokocháte se velkou ohnivou show a půlnočním ohňostrojem v zámeckých zahradách. A následuje silvestrovský večírek s hudbou od 70. let do současnosti.

Zámek Zbiroh servíruje sváteční menu, akce začíná od 20:00 a trvá do 2:00. Je možné si rezervovat i ubytování. Více informací nalezte na stránkách www.zbiroh.com.

6. Kam s dětmi na Silvestra – výšlap k Mirkovu prameni

Spolek Přátelé Vrbenska pořádá Silvestrovský výšlap za 12 měsíčky a Maruškou s jahodami. Akce probíhá 13:30 – 16:30, vychází se od kostela sv. Archanděla Michaela, nedaleko vlakové stanice Vrbno pod Pradědem. Můžete se těšit, že s rodinou překonáte kus Vysoké hory a užijete si zábavu u Mirkova pramene u sokolovské chaty.

U Mirkova pramene čeká dvanáct měsíčků a Maruška s jahodami. Dopřejete si odpočinek u stolu plného laskomin a ochutnáte čaj s rumem. Děti si pochutnají na nealkoholické verzi. Tato akce je zdarma a časově to zvládnete za 3 hodiny. Jako vzpomínku si odnesete Novoročenku 2023 s pamětním razítkem.

7. Zimní Pravčická brána – vyrazte s dětmi do přírody

Po letním požáru je možné zavítat do jednoho z nejkrásnějších míst v ČR, a to do Českého Švýcarska. A to je skvělá zpráva! Ať už vyrazíte během vánočního adventu, nebo přímo na Silvestra či Nový rok, naskytne se vám s rodinou nádherný výhled na jednotlivých vyhlídkách. Výlet můžete začít pouze z Hřenska, a to od křižovatky Tři prameny.

Jste-li milovníci turistiky a přírodních krás a rádi spálíte nějaké ty kalorie z cukroví a bramborového salátu, zkuste to letos jinak a vydejte se objevit zimní kouzlo Pravčické brány. A znáte to přísloví? „Jak na Nový rok, tak po celý rok?“ Taková novoroční procházka na čerstvém vzduchu může být skvělý způsob, jak vykročit do nového roku s čistou hlavou.

Vstupné do parku je 95 Kč pro dospělé. Děti, studenti a důchodci platí 30 Kč. Otevřeno do Vánoc je pouze víkendy 10:00 – 16:00. Od 26. prosince do 1. ledna je otevřeno denně.

8. Silvestrovský den v retro arkádové herně

Hledáte nápad, kam s dětmi na Silvestra a jak strávit tento den? Zavítejte do arkádové herny a muzea v Červeném Újezdě v Unhošti. Zahrajte si na retro automatech a zavzpomínejte na arkádové hry. Retro Silvestr probíhá od 10:00 do 19:00. V 18:30 začne společný ohňostroj a přípitek.

Rezervace vstupenek předem není nutná.

9. Silvestr na horách: Lyžování a snowboarding v Krkonoších

Toužíte si poslední den v roce dát do těla? Užijte si zimní dobrodružství v Krkonoších. Po celodenním lyžovaní si odpočinete například saunováním. A co by to bylo za silvestrovskou noc bez sklenky šampaňského? Relaxujte v horách v romantické chalupě, vydejte se na výšlap na Sněžku nebo prožijte party v Music Club Dolská Špindlerův Mlýn.

Krkonoše mají co nabídnout, ať už pro rodinné oslavy, nebo skupiny přátel. Rezervujte svůj hotel, penzion nebo chatu na Silvestra včas.

Silvestr na horách v Krkonoších11 lyžařských středisek:

 • Špindlerův Mlýn,
 • Čertova Hora v Harrachově,
 • Herlíkovice a Bubákov,
 • Černá Hora – Pec,
 • Aldrov – Vítkovice.
 • Pec pod Sněžkou,
 • Mladé Buky,
 • SKiMU v Malé Úpě,
 • Rokytnice nad Jizerou,
 • Černý důl – Černá Hora,
 • Benecko v Krkonoších.

💡 Tip: Na Silvestra máte možnost zhlédnout sjezd instruktorů lyžařských škol s hořícími pochodněmi. Sjezd uvidíte dobře z centra Harrachova či na sjezdovce Červená II, optimálně u lyžařského vleku Osvětlanka. Začíná se od 18:00.

10. Pronájem chaty na Silvestra

Máte rádi soukromí s rodinou, chcete s partou prostor jen pro sebe nebo toužíte zkrátka vypadnout z víru velkoměsta? Pronajměte si na oslavu konce roku chatu. Je libo chata pro 15 lidí, pro 6člennou rodinu, nebo malá chata pro dva? Vyberte si lokalitu, kde byste rádi strávili poslední dny v roce, a užijte si to v poklidném stylu s praskajícím krbem. Svou chatu na Silvestra si rezervujte dopředu.

💡 Tip: Mrkněte na „chaty na vodě“ v Orlickém areálu, dřevěné roubenky na Šumavě nebo se vydejte na chatu do italských Alp.

drevena chata na silvestra uprostřed zasněženého lesa
Užijte si oslavu konce roku v pronajaté chatě

11. Silvestrovské pobyty

Silvestrovské pobyty mají mnoho podob. Vybírat můžete například z luxusních hotelů, wellness a spa resortů, lázeňských a privátních romantických pobytů pro dva jak v Česku, tak v zahraničí.

Širokou nabídku naleznete i na slevových portálech. Abyste si zajistili pobyt, který si přejete, myslete na včasnou rezervaci.

oslava noveho roku
Pronajměte si chatu nebo si vyberte z široké nabídky silvestrovských pobytů

12. Kam na Silvestra do zahraničí

Máte chuť zažít oslavy konce roku mimo Česko? Možností, kam na Silvestra do zahraničí, je skutečně hodně. Láká vás exotika a teplo, zasněžená krajina, nebo evropská metropole s bujarými večírky? Protože co země, to rozdílné oslavy. A proto promyslete, v jakém duchu si přejete zakončit tento rok.

3 tipy, kam do evropských měst:

 • Amsterdam – nespoutané a divoké večírky s nádechem coffee shopů a erotiky.
 • Paříž – romantická metropole s nezapomenutelným přípitkem u Vítězného oblouku, katedrály Notre-Dam nebo u Champs-Elysées.
 • Řím – veselé oslavy s italským jídlem u Kolosea, fontány di Trevi nebo na náměstí Piazza Navona s hlasitou hudbou a ohňostrojem.

2 tipy, kam na Silvestra do zahraničí za sněhem:

 • Rakousko – sněhová atmosféra v horách, městské velkolepé oslavy ve Vídni a Salzburku.
 • Slovensko – konec roku se sněhovou nadílkou v Tatrách nebo poklidný relax v terminálních lázních.

3 tipy, kam vyrazit za teplem:

 • Maledivy – písčité pláže, sluníčko, potápění a oslavy v hotelovém komplexu. Příchod nového roku se slaví bez ohňostrojů.
 • Bali – tancování na ulici, na pláži a prostě všude. Plážové večírky jsou vyhlášené hlavně na pobřeží.
 • Spojené arabské emiráty, Dubaj – uhrančivé a velkolepé ohňostroje, party na jachtě a oslavy v beduinském stylu v dubajské poušti.

Užijte si svou oslavu nového roku

Oslavy nového roku přináší jedinečnou možnost, jak na vlastní kůži poznat odlišné zvyky a tradice dané země. Navíc si zajistíte Silvestra, který se vám rozhodně vryje do paměti.

Ať už se rozhodnete pro Silvestra v zahraničí, večírek v pražském clubu, nebo se vydáte na samotu do lesa a prožijete Silvestra na horách, přejeme, abyste si novoroční oslavy užili. Doufáme, že jste tu našli inspiraci a v Novém roce váš společník nebude kocovina. Hodně štěstí do nového roku 🎉!

Další zajímavé články

Žij úspěšně nové logo

Jak uspět v době internetu v životě i podnikání.

Copyright © 2024 | ŽijÚspěšně.cz