Domů » 15 Tipů: Jak se odmilovat a zapomenout?

15 Tipů: Jak se odmilovat a zapomenout?

autor Patricie Mikolášová
0 komentářů
jak se odmilovat

Nešťastný příběh lásky bolí a dokáže naše srdce rozlámat na tisíc kousků. Přestat milovat ze dne na den je nereálné a vše chce svůj čas. K úspěšnému zvládnutí, jak se odmilovat je potřeba značná dávka odvahy a použití rozumu. Pojďme se podívat, jak se vypořádat s neopětovanou láskou, jak být zase šťastná a zapomenout. 15 Tipů: Jak se odmilovat a zapomenout bude váš průvodce v tomto složitém období. Vy to zvládnete! ⬇️

1. Tip: Uvědomte si, proč nechcete cítit motýlky v břiše

Zamilovanost vnímáme každý jinak. Někdo do toho bezhlavě skočí, jiní se tomu učí vzdorovat. V životě přicházejí situace, kdy s ohledem na souvislosti je lepší zamilovanost potlačit. Nejedná se ale o lehký úkol. Položte si otázku: ,, Proč se chci odmilovat a co mi to přinese pozitivního?”

 💔 Zamilovanost vůči kolegovi? Jestli vaše city neopětuje, netlačte na pilu! Dotěrnější chování způsobí, že ho odradíte ještě více a negativně ovlivníte vaše vztahy s kolegy a přáteli.

 💔 City vůči zadanému muži? Nečekejte od něj, že opustí svou partnerku kvůli vám. V případě, že jsou city oboustranné, je dobré na toto téma zavést komunikaci a zjistit na čem jste. Jelikož v životě potkáte hodně lidí s negativními vlastnostmi, není na škodu chránit sebe a být ostražitá, co se týče jakékoliv manipulace a pocitu, že si s vámi jen hraje. Občas, co cítí muž k milence může být pouze sexuálního charakteru.

❣️ Jak napovídá rozum, občas je lepší potlačit motýlky v břiše. To znamená, že to racionálně vyhodnotíte a ochráníte tak sebe a své okolí. To označuji jako prvotřídní řešení. A seznam! Sepsání výhod a nevýhod potencionálního vztahu rozuzlí, jak poznat, že vztah nemá smysl. Díky němu budete vědět, proč jste se tak rozhodla a proč je lepší na něj zapomenout.

motýlky v břiše
Proč se chci odmilovat?

2. Tip: Přiznejte si to

Jeden z nejdůležitějších kroků. Uvědomte si, že prožíváte nešťastnou lásku. Zlomené srdce bolí a vyrovnat se s rozchodem nepatří mezi příjemné věci. Čím dříve pochopíte, že to pro vás není ten pravý, tím dříve budete šťastnější. Tento krok sice vyžaduje hodně odvahy, ale pomůže snáze překonat trápení.

 • vyjádřete sama sobě, jak se cítíte písemnou formou, stačí pár stránek.
 • řekněte si nahlas o samotě, jaké jsou vaše pocity.

„ Milovat někoho znamená pochopit i to, že vás nemiluje. “

Rolland Romain

3. Tip: Vyhledejte další zlomená srdce

Najděte lidi, kteří vědí, co prožíváte. Zjistěte, jak se s takovou situací vyrovnali a jak se z toho dostali. Promluvit si o tom s někým, kdo zažil nešťastnou lásku, může být pro vás motivující. Rychleji pochopíte, že nejste jediná, která zažívá bolest a že zase budete šťastná.

❣️ Rodina a přátelé jsou důležitá součást našeho života a jsou tu pro nás, i když se zrovna trápíme. Mluvte s nimi o svém problému, i bez zkušeností s touto situací vám mohou předat cenné rady.

Zapátrejte po příkladech. Zjistíte, že filmy, knihy, média a internet jsou plné příběhů, které končí zlomeným srdcem. Zaměřte se na to, jak se z toho hlavní hrdina dostal.

💡 Extra tip: Navštivte internetové diskuze či fórum, jak se odmilovat.

zlomené srdce
Jak zvládnu zapomenout na kluka?

„ Nešťastná láska není to nejhorší. To pravé neštěstí je nemilovat. “

Eduard bass
zapomenout
Chce to čas.

4. Tip: Vyrovnejte se s minulostí

Vnímejte svoji minulost nezaujatě a nesnažte se ji idealizovat. Z minulosti si vezměte ponaučení. Všechny nevydařené vztahy, nešťastné lásky a rozchody nás obohacují o životní zkušenosti. Nesnažte se setrvávat ve zkreslené minulosti.

❣️ Vracíte se k minulosti neustále? Zorganizujte si čas a věnujte se chvíli a s pokorou jejímu rozboru. Nezapomínejte na to, že ji nezměníte.

„Zapomeňme s velkorysostí na ty, kteří nás nemohou milovat.“

Pablo Neruda

5. Tip: Mějte mysl pod kontrolou

Ovládněte svou mysl a naučte se říkat NE, kdykoliv se vám dostane do hlavy. Jednoduše se to řekne, ale co když je to silnější? Trénujte ji, skvělá je na to třeba jóga či meditace. Naučte se přesměrovávat své myšlenky, soustřeďte se na něco pozitivního. Tohle je velmi účinný způsob, jak se odmilovat.

Přestat milovat ze dne na den
Ovládněte svou mysl!

6. Tip: Udržujte si odstup

Udržovat si odstup či celkové odříznutí osoby, je podstatné, protože zamilovanost vzniká, když se s někým častěji vídáte. Netrapte se zbytečné tím, že budete v jeho blízkosti, když to není nutné. Ne, nadarmo se říká: ,, Sejde z očí, sejde z mysli. ”

💔 Nejlepší způsob, jak se odmilovat od ex a milence je úplné odříznutí, jestli to situace umožňuje. Přerušením veškerého kontaktu se mnohem rychleji dostanete přes toto období. Jak dlouho trvá se odmilovat nejde jednoznačně určit, je to velmi individuální a dlouhodobý proces. Smutek by ale neměl trvat delší dobu než je nezbytné.

💔 Je těžší se odmilovat od kolegy, zvláště když ho vídáte pětkrát v týdnu. I tak se snažte být s ním, co nejméně v kontaktu. Během obědové pauzy si skočte s kamarádkou na jídlo. Přátelské popovídání vás rozptýlí a zlepší náladu při pracovním dnu. Prozatím vynechte firemní akce a večírky. Plně se soustřeďte na práci.

💔 Snažíte se odmilovat od kamaráda? Odstup udržujte, jak nejvíce to půjde. A pokud jste o vašich citech k němu nemluvila, je možné, že v rámci tohoto kroku, budete muset, aby nedošlo k tomu, že si to vezme osobně. Nechoďte na společné akce, vyhýbejte se místům, kam nejčastěji chodí. Během školní přestávky věnujte přípravu škole, bavte se s jinými lidmi, choďte jinou cestou do tříd.

7. Tip: Poznávejte nové lidi

Najděte si nové přátelé, rozšiřte si obzory. Na nějaký čas bude lepší, když se nebudete vídat se společnou partou. Díky poznávání nových lidí ho vypustíte z hlavy. A třeba časem zjistíte, že si s novou osobou rozumíte daleko lépe. Jak najít nové přátelé? Ověřené tipy:

 • stejné zájmy (zajděte na kurz vaření, vzdělávací kurz, skupinové lekce)
 • charitativní akce, výpomoc v útulku, organizace pro ochranu životního prostředí
 • mimoškolní aktivity (příprava sportovní akce, kroužky, příprava školního plesu)

Nové lidi můžete najít také na online seznamkách. Mezi nejlepší seznamky patří Badoo, Tinder nebo ELITE Date.

jak se odmilovat od ex
Vyrazte někam ven!

8. Tip: Zaměřte se na sebe

Správný čas se hýčkat a pečovat o sebe. Zasloužíte si to. Věnujte se věcem, které máte ráda, ponořte se do svých koníčků, zkoušejte nové věci, které vás zabaví a zaplaví tak hlavu jinými myšlenkami.

Tipy, jak o sebe pečovat:

 • masáž
 • kosmetika
 • nové nehty
 • kadeřník
 • nové oblečení
 • wellness pobyt
 • dovolená
 • sport
 • maraton seriálů na Netflixu
 • kupte si dárek

9. Tip: Endorfiny, endorfiny!

Hormony štěstí zvané endorfiny způsobí příjemnou náladu a navodí pocity štěstí. Vyplavte endorfiny do mozku pomocí sportovní aktivity. Je to jako droga, vysoce návykové, ale bez následků na naše zdraví. Sportovní aktivity čistí mysl. V průběhu nich se soustředíte na vykonávanou tělesnou činnost a vaše hlava nemá prostor přemýšlet nad něčím jiným.

sport
Vyplavte sportem endorfiny!

10. Tip: Bez pocitu osobního selhání

V žádném případě se neobviňujte a nevyčítejte si to. Není to o vašem osobním selháním. Mějte se ráda taková, jaká jste. Buďte k sobě laskavá, netlačte na sebe. Jak se rychle odmilovat není vůbec jednoduchý úkol a je potřeba projít určitými fázemi smutku. Akceptujte tuhle nepovedenou životní etapu a zabojujte s ní, jak nejlépe můžete. Je to jen váš boj, tak si ho udělejte co nejsnazší.

11. Tip: Žádné negativní pocity

V počátku cítit jakékoliv negativní pocity k osobě, která naši lásku neopětuje, je pochopitelné. Neoddávejte se takovým pocitům, že tu osobu nenávidíte či se chcete pomstít. Tak jako na někoho myslíme neustále, když jsme zamilováni, myslíme stejně často tak na někoho, koho nenávidíme. Snažit se odmilovat od ženatého muže, tím, že mu pomstychtivě budete vyhrožovat provalením vašeho románku, abyste si ulevila, později akorát způsobí, že si budete říkat: ,, Měla jsem tohle zapotřebí?”.

,, Lépe než nenávidět a mstít se, je zapomenout a milovat znovu. “

Ivan Alekseevič Bunin

12. Tip: Přejte mu štěstí!

Ano, nebuďte zahořklá. Přejte mu jen to nejlepší do života! Opravdová láska je nádherná v tom, že přejeme štěstí tomu druhému, i když to není s námi. Umět být šťastná, protože je šťastné vaše okolí je skvělá schopnost.

💔 Neporovnávejte se ani s jeho dalšími partnerkami, zraňuje to opravdu jen vás.

láska
Jen to nejlepší!

„Opravdová láska – to je velkorysý vnitřní dar, který dává jeden člověk druhému ze svého přebytku hlubokých pocitů. Takovou lásku můžeš darovat, pokud zapomeneš na sebe. Přesně o takové lásce se říká, že dlouho trpí, odpouští, nezávidí, není pyšná, nemyslí jen na sebe a nepřeje nic zlého.“

anastasia Novyych

13. Tip: Sociální sítě

Rozhodně doporučuji prozatím skrýt jeho příspěvky, popřípadě si jej klidně odstraňte z přátel. Omezte s ním chatováni. Sociální sítě nás nutí k neustálému stalkingu jeho profilu, zobrazení každé fotky, kterou tam přidal a nebo k nekonečnému projíždění profilu jeho partnerky. Odpočiňte si na chvíli od Instagramu či Facebooku. Nesnažte se mu ani dokázat na sociálních sítích, že máte někoho jiného či si každý den užíváte party s alkoholem. Jen si to období prodloužíte.

jak zapomenout na kluka
Žádný stalking na sociálních sítí!

14. Tip: Pozor na začarovaný kruh

Za tím, jak se odmilovat stojí těžká dřina a značně vynaložené úsilí. Už jste z toho byla venku a máte pocit, že jste opět na začátku? Dostat se do začarovaného kruhu a znova a znova zažívat stejné emoce je časem frustrující. Zkuste se na to podívat tak, že si ho idealizujete a nemáte realistický pohled. Doslova se zaměřte na jeho vady.

15. Tip: Odborná pomoc

Někdy nejsme připraveni na odmítnutí a takovou bolest z nešťastné lásky. Vlastně vůbec nevíme, jak to máme zvládnout. Snažíme se ze všech sil, ale máme pocit, že to nejde a že náš život skončil. Láska je jedna z nejkrásnějších věcí na světě, ale bohužel s sebou přináší i utrpení. Obraťte se na odbornou pomoc! Terapeuti a psychologové patří mezi nezaujaté lidi, realistickým pohledem vyhodnotí vaši situaci. Využijte online či osobních setkání a mluvte s odborníkem o svém problému.

psycholog
Psycholog či terapeut pomůže s vašim trápením.

„ Nikdo si nezaslouží tvoje slzy a nebo pláč, a ten kdo si je zaslouží, ten tě nerozpláče… “

Neznámý autor

Jděte cestou, která bude pro vás, co nejjednodušší. Přece jenom převážně jste na to sama, jak se s tím vyrovnat. Přijměte svoje pocity a tuhle nepříjemnou situaci jako fakt. Život nepřináší všechno podle plánu a nikdy nevíme, co se může stát. Vždy buďte otevřená budoucnosti, mějte se ráda a užívejte si maličkostí ze života. Všechny tyhle tipy vám rychleji pomůžou, jak se odmilovat a zapomenout na kluka. Držím palce! ✊

Další zajímavé články

Žij úspěšně nové logo

Jak uspět v době internetu v životě i podnikání.

Copyright © 2024 | ŽijÚspěšně.cz