Domů » Michaela Karásková: Jak na investice a osobní rozvoj?

Michaela Karásková: Jak na investice a osobní rozvoj?

autor Daniela Adamová
Publikováno: Poslední aktualizace 0 komentářů
Michaela Karásková rozhovor

Michaela Karásková se ve velmi mladém věku začala zajímat o správné investování a také osobní rozvoj. V rozhovoru poradí, jak vhodně diverzifikovat své úspory a také prozradí její nejdůležitější mezníky v životě i podnikání.

Jaký je tvůj klíčový faktor úspěchu?

Myslím, že na mě naprosto sedí moje znamení lva. Proto vždy, když si něco usmyslím, tak si jdu za tím hlava nehlava. A vím, že to je dobře.

Plno lidí se vzdá těsně před svým prvním úspěchem, což je velká škoda. Vždy se na překážky koukám jako na příležitosti. Každá překážka mi přinese znalosti nebo mě posílí, abych mohla dosáhnout svého vytyčeného cíle

Jakou investici do 1000 Kč považuješ jako nejlepší a jakou celkově?

Osobně investuji hodně, ať už do sebe, do svého vzdělání nebo do své budoucnosti. Co se týče 1000 Kč, to je velmi malá částka na investování, ale jedná se o vhodnou výši investice do svého vzdělání. Takže čtenářům bych určitě doporučila investovat do osobního rozvoje pomocí knihy.

Obecně k investicím mám jednu radu: doporučuji investovat chytře a diverzifikovat své úspory. Já za sebe doporučuji investovat 10-15 % svých úspor do zlata, aby peníze neztráceli na hodnotě. To je i důvod, proč jsem sama začala hodně studovat zlato a jsem vděčná, že jsem si byla schopna najít ověřený zdroj, od kterého zlato sama nakupuji a i zprostředkovávám.

Usměvavá Michaela Karásková miluje cestování a sport.

Za výhodu zlata považuji, že si do něj můžete ukládat peníze stejně jako u spořícího účtu, ale zde spoříte do něčeho, co na hodnotě roste a ne naopak. Také slouží jako pojistka majetku

Dále doporučuji diverzifikovat 1/3 svých úspor do něčeho, co vám produkuje další příjem. Pro někoho to můžou být například akcie, krypto a tak dále. Já se naučila obchodovat a sama si tak zhodnocovat vlastní peníze na finančních trzích, ale těch možností je samozřejmě více.

A poslední část úspor určitě doporučuji diverzifikovat do nemovitostí, které vám tu hodnotu peněz uchovají a hlavně vám budou produkovat pasivní příjem.

Michaela Karásková se na svém Instagramovém profilu jmenuje @free_like_bird.

Jaké máš denní rituály a návyky, které bys doporučila?

Jí považuji za nejdůležitější část dne rozhodně ráno. Bez správné ranní rutiny, bych nemohla řešit problémy ostatních ve svém podnikání a nebyla bych 100% soustředěná na své cíle. 

Já každé ráno vstanu a první hodinu vůbec nezapínám mobil. Prvních 30 minut dne je nejdůležitějších pro správné nastartování dne tak, aby byl úspěšný. Den začnu studenou sprchou, pak si nahlas řeknu, za co jsem vděčná ve svém životě, pokračuji afirmacemi a následně meditací a vizualizací svých cílů. Pak se zdravě nasnídám, dám si kafčo a přečtu si alespoň 5 stránek z nějaké knihy, zaměřené na osobní rozvoj.

Jaká je tvoje nejoblíbenější aktivita?

Rozhodně cestování a sport. Jsem vděčná, za tu možnost procestovat už 38 zemí světa a to je teprve začátek.

A sport je moje velká vášeň, dříve jsem žila body buildingem, teď už cvičím jen pro radost a zkouším nové sporty. Momentálně jsem zapálená pro thajský box, tak uvidíme, kam mě to zavede. 

Co pro tebe byly přelomové mezníky v životě i v podnikání?

V životě rozhodně můj exchange year v USA, kde jsem si uvědomila hrozně moc věcí, které mě ovlivnily v mojí cestě. Také jsem zde dostala do ruky knihu Bohatý táta, chudý táta, kterou beru jako základ finanční gramotnosti, která se na školách v ČR ani v USA bohužel neučí.

Tato kniha mi otevřela oči a uvědomila jsem si, že v dnešním digitálním světě existuje tolik možností. Člověk už není tak omezení jako například naši rodiče. Už nemusíme celý život chodit do mizerné práce co nás nebaví. Ale tu cestu si můžeme vytvořit sami a je jen a jen na nás, jakou si ji uděláme. 

A v podnikání rozhodně můj první měsíc, kdy jsem měla možnost v Česku naživo slyšet, dnes už i mého, mentora Alexe Mortna, který byl ve Forbes 30 pod 30, a který mi přeprogramoval myšlení. V té době jsem ještě pracovala v korporátu, který mě ničil a díky němu jsem získala odvahu a odhodlání to změnit a začít se naplno věnovat tradingu a svému businessu, což se mi pár měsíců po této události podařilo.

Druhý mezník byl pár měsíců zpátky, když jsem byla na convention v Londýně a měla možnost slyšet velice úspěšné osoby jak v tradingu, tak osobním rozvoji, jako například Boba Proctora, autora filmu Secret. A nově i edukátora v oblasti osobního rozvoje v naší společnosti. 

Proč ses vydala zrovna cestou tradingu?

Prvně jsem moc nevěděla, do čeho jdu, ale zjistila jsem, že umět skill, který mohu dělat kdekoliv na světě a dokážu si díky tomu zhodnocovat své vlastní peníze, je k nezaplacení.

View this post on Instagram

TO JE BLBOST, TO NEDĚLEJ❕ Kolikrát vás vaše okolí v něčem odradilo? Kolikrát jste chtěli něco zkusit, udělat, ale v očích ostatních jste vypadali jak blázni ? Kolikrát jste byli z něčeho nadšený a pak jste to řekli rodičům , kamarádům a oni vám řekli, že to je blbost, at to neděláte… Moc dobře to znám, upřímně jsem vždy měla svoji hlavu a nikdy jsem se od ničeho nenechala odradit, ale mrzelo mě to. Neměli by právě tyto lidé držet při mě? Před pár měsíci jsem dostala úžasnou radu od svého mentora: Nikdy si neber rady od někoho kdo buď není tam kde ty chceš být nebo nemá to co ty chceš mít. 🔑 Představte si to v praxi , ptali byste se hubeného člověka jak být namakaný jak Arnold? Tak proč si berete rady od svých rodičů či kamarádů zda máte začít podnikat, cestovat, cvicit , když oni to nikdy nedělali a nejsou tam kde vy chcete být?❌ 👉🏻 Pokud souhlasíte budu ráda, když se podělíte o vaši zkušenost s názory vašeho okolí. PS: pokud jsi na mém profilu nový/á mrkni na moje highlights mindset – načerpáš tam trochu moudra do svého života 😎 #osobnirozvoj #svetuspesnych #motivacejinak #dnesjsem #explorewithme #onlinepodnikani #uspech #exploringprague #onlinebusiness #osobnirozvoj #personaldevelopment #dnescestuji #travelprofile #svetbohatych #praguelife #ceoofmylife #ootdinspiration #czechgirl #livingmybestlife #stayhumble #educateyourself #millionairemindset #business #sance #vdecnost

A post shared by 𝘔𝘐𝘊𝘏𝘈𝘌𝘓𝘈 𝘒𝘈𝘙𝘈𝘚𝘒𝘖𝘝𝘈 (@free_like_bird) on

Michaela Karásková motivuje své sledující na Instagramu k využití možností vydělávat online.

Která kniha tě v životě nejvíce inspirovala?

Jak jsem už zmiňovala výše, byla to kniha Bohatý táta, chudý táta, kterou všem doporučuji přečíst.

Máš nějaký oblíbený citát?

Já mám moc ráda anglický citát:

Closed minded mind is the most expensive thing you can ever own.

Co bys vzkázala svému mladšímu já?

Mé mladší verzi bych určitě doporučila, aby se tolik nebála jít proti proudu. Člověk, co chce dokázat neobvyklých výsledků, nemůže dělat obvyklé věci. Naopak člověk co dělá věci, které ostatní nedělají, zažije věci, které si většina neumí ani představit. Proto bych sama sobě vzkázala, abych se nevzdávala a poslouchala rady pouze od lidí, co už dokázali docílit těch úspěchů a výsledků, kterých chci sama dosáhnout.

Další zajímavé články

Žij úspěšně nové logo

Jak uspět v době internetu v životě i podnikání.

Copyright © 2024 | ŽijÚspěšně.cz