Domů » 10 Tipů na zdravé potraviny urychlující hubnutí

10 Tipů na zdravé potraviny urychlující hubnutí

autor Patricie Mikolášová
0 komentářů
potraviny urychlující hubnutí

Když se řekne dieta, většina z nás si představí nepříjemné hladovění, omezování a dietní potraviny, co nemají chuť. Naštěstí takovým dietám odzvonilo a jídlo na hubnutí je chutné, zdravé, plné důležitých živin, vitamínů a minerálů. Není třeba se trápit hlady, naopak ke svému jídelníčku přidejte potraviny urychlující hubnutí a buďte blíže k vytoužené hmotnosti.

Proč zařadit do jídelníčku potraviny na hubnutí?

Jídlo na hubnutí je výživné a bez zbytečně přidaných kalorií. Některé potraviny se jeví jako tučné, ale obava v tomto případě není na místě. Potraviny na hubnutí obsahují nezbytné esenciální mastné kyseliny, které jsou důležité pro náš organismus. Pokud tělo dostává málo těchto potravin, jsme unaveni a hůře zvládneme jakoukoliv aktivitu. Je logické, že je pro nás těžší tedy spalovat tuky. Pro sestavení jídelníčku je klíčové nevynechat žádné živiny. Doplňte jej o potraviny urychlující hubnutí a vydejte se cestou zdravého vyváženého životního stylu.

zdrave potraviny zrychlujici hubnuti
Zelenina nesmí chybět ve zdravém a vyváženém stravování.

10 zdravých potravin urychlující hubnutí

Aby bylo snazší se orientovat, kdy tyto potraviny jíst, rozdělila jsem tipy na dietní potraviny na snídani, svačinu a oběd/večeře. Jídlo na hubnutí si připravujte tak, aby vám chutnalo. Kombinujte sladké a slané chutě, zkoušejte nové recepty při dietě a nezapomínejte na aktivitu, která podpoří spalování tuků. Zařazením potravin urychlující hubnutí nečekejte okamžité zázraky, je třeba mít vyváženou stravu na hubnutí a dostatečný pohyb, aby byly vidět výsledky.

Co jíst při hubnutí na snídani

 1. Tip: Ovesné vločky – jsou komplexní potravina vhodná pro každého. Dodají potřebnou energii, zasytí na delší dobu. Ovesné vločky se dají připravit na několik způsobů. Snídaně tak může být na sladko, ale i naslano.
 1. Tip: Vejce – možná pro někoho strašák, co se týče cholesterolu. Ale obavu z toho mít nemusíte. Vejce obsahují kvalitní bílkoviny, zaženou hlad na delší dobu. Přípravu vajec v době diety volte nesmaženou.
 1. Tip: Ovoceananas, jablka, bobule, banány, grapefruit.
 • Ananas – nízkokalorická potravina s vysokým obsahem vody (90%) a vlákniny. V ananasu je enzym bromelin, který působí v organismu při odbourávání tuků, obsahuje hodně minerálů, stopových prvků a vitamín C.
 • Jablka – díky vyššímu obsahu cukru jsou vhodná v dopoledních hodinách. Jablka se pyšní označením: léčivé ovoce a to právě kvůli 30 různým minerálním látkám a stopovým prvkům jako provitamín A, vitamín B, kyselina listová, vitamíny C, E, draslík. Vysoký obsah vlákniny navodí pocit sytosti.
 • Bobule – borůvky, maliny, ostružiny a jahody. Sladké ovoce, které obsahuje hodně vody. Pektin zajistí sytost a vysoký obsah antioxidantů je důležitý pro naše zdraví. Navíc obsah cukru je v bobulovitém ovoci nižší než u ostatních druhů ovoce.
 • Banány – vysoký obsah draslíku reguluje v organismu minerály a urychluje metabolismus. Ráno nás banán nastartuje a škrob v něm se postará i o regulaci hladinu cukru v krvi. .
 • Grapefruit – šťavnaté ovoce s velkým množstvím vlákniny. Zaručí, že nebudete chtít tolik jíst a tělo doplníte o dostatek vitamínu a minerálních látek, které snižují tlak, cholesterol a spalují tuky.
jidlo na hubnuti
Dobijte se vitamíny a sladkou chutí ovoce.

Jídlo na hubnutí ke svačině

 1. Tip: Cottage sýr, tvaroh – syrovátkové bílkoviny dávají pokyn našemu mozku, že jsme najedeni. Není třeba řešit, zda se jedná o nízkotučný či tučný tvaroh. Míra tuku je v takovém množství zanedbatelná. Cottage sýr v přírodní variantě dochuťte zeleninou či bylinky, pečivo cereální.
 1. Tip: Bílý jogurt, řecký jogurt – obsahují prospěšné bakterie pro zdraví našeho trávicího ústrojí. Vápník obsažený v mléčných produktech je důležitý pro ochranu kostí. Řecký jogurt nabízí dvojnásobnou porci bílkovin pro udržení svalové hmotnosti.
 1. Tip: Ořechy – mandle, vlašské ořechy a para ořechy ukrývají kombinaci bílkovin, vlákniny a zdravých tuků. Udržují stabilní hladinu cukru v krvi a tím zabraňují, abychom měli brzo hlad. Ke svačině je ideální hrst ořechů, přidat je ale můžete i do salátu. Solené a pražené oříšky nechte raději v regálu.
dietni potraviny
Zdravé tuky a bílkoviny.

Potraviny urychlující hubnutí na oběd i večeři

 1. Tip: Mořské ryby – jód, který je obsažen v mořských rybách stimuluje tvorbu hormonů štítné žlázy, což je podstatné pro regulaci látkové výměny. Dobré tuky a vysoký obsah bílkovin dělá z ryb kvalitní potravinu urychlující hubnutí. Umí si hravě poradit se snížením hladiny leptinu (hormon hladu). Mezi nejlepší mořské ryby patří: losos, tuňák.
co pomaha na hubnuti
Perfektní volba, co si uvařit a neporušit dietu.
 1. Tip: Avokádo – Nejkaloričtější ovoce, co pomáhá při hubnutí. A i přesto v něm není žádný cholesterol. Avokádo obsahuje zdravé tuky rostlinného původu, které umožňují tělu metabolizovat jiné tuky. Je také zdrojem kyseliny palmitové, olejové, obsahuje vitamíny A, C, E a spousta minerálních látek. Vláknina zajistí dlouhodobé zasycení.
 1. Tip: Drůbeží maso – bohaté na bílkoviny, které potřebujeme k ochraně svalů. Zachování svalů během hubnutí je důležité. Zvyšuje to metabolismus a pomáhá spalovat více kalorií, i když nejsme zrovna aktivní. Na trávení netučných bílkovin je třeba více energie na spalování než je tomu u sacharidů. Krůtí a kuřecí maso pomůže udržet svalovou hmotu, kvalitně doplní bílkoviny.
 1. Tip: Zeleninabrokolice, kyselé zelí, česnek.
 • Brokolice – a další druhy této zeleniny jako květák či růžičková kapusta obsahují prospěšné látky, vitamíny a minerály, které pomáhají tělu pálit tuk. Brokolici si můžete dopřát v jídelníčku bez omezení, aniž byste měli obavu, že váha půjde nahoru. Za zmínku ještě stojí, že fytochemikálie obsažené v brokolici posilují imunitu a chrání proti rakovině.
zdravé potraviny
100 g syrové brokolice obsahuje 33 kcal.
 • Kyselé zelí – postará se o rychlejší látkovou výměnu, funkci střev, vylučování toxických látek a odvodnění. Obsažený vitamín C potřebujeme pro imunitu, vitamín B12 pro dobrou nervovou soustavu. Skvělé jídlo na hubnutí, ale i jako přírodní antidepresivum.
 • Česnek – pro úspěšné hubnutí je třeba mít zdravá střeva a to česnek umí na jedničku. Má protizánětlivé a antioxidační účinky. Snižuje hladinu cholesterolu v krvi, což napomáhá rychlejšímu spalování tuku.
potraviny na hubnutí
Dochucujte česnekem.

Zdravý životní styl aneb co pomáhá při hubnutí

Potraviny urychlující hubnutí nás kvalitně zasytí, zaženou hlad, dodají živiny a potřebné látky. Na pití je ideální voda, zelený čaj a černá káva. Je to, ale pouze část toho, co je potřeba udělat, abychom zhubli. Musíme změnit stravovací návyky, jít na to postupně a nevynechávat pohyb. Směřovat by to mělo k udržitelnému hubnutí a pochopení změny životního stylu. Dramatické omezování potravin a hladovění vás spíše bude frustrovat a dieta se rázem změní v noční můru. Psychická pohoda, dostatečná aktivita a zdravý vyvážený jídelníček je jediná cesta, jak docílit vytoužené hmotnosti a cítit se skvěle.

zdravý životní styl
S úsměvem jde všechno lépe, dieta není výjimka.

Další zajímavé články

Žij úspěšně nové logo

Jak uspět v době internetu v životě i podnikání.

Copyright © 2024 | ŽijÚspěšně.cz