Domů » 4 Výborné recepty na detox těla

4 Výborné recepty na detox těla

autor Patricie Mikolášová
Publikováno: Poslední aktualizace 0 komentářů
detox těla recepty sklenice s limetkou a mátou

Když se slova “očista” a “detoxikace” používají v souvislosti s vaší stravou, nejsou bez kontroverze. Je to především proto, že některé komerční očistné a detoxikační produkty na trhu jsou plné cukru a prázdných kalorií, čímž v podstatě způsobují více škody než užitku. Jak si připravit rychlé detoxikační pití? 4 recepty na detox těla. Objevte jednoduché kouzlo, jak detoxikovat své tělo.

Obyčejná voda: Základ pro recepty na detox těla

Zatímco někteří mohou detoxikaci vodou využívat k očistě – udržování hydratace by mělo být součástí každodenní rituálu. Je to ta nejjednodušší každodenní úprava, kterou můžete udělat, abyste pomohli přirozeným očistným orgánům. Dostatečná hydratace je zásadní pro to, abyste tělu pomohli zpracovat toxickou zátěž, kterou každý den vdechujete a přijímáte.

Hydratace je též jedním z nejlepších způsobů, jak zajistit optimální trávení potravy, detoxikaci toxinů v trávicím traktu a přiměřenou motilitu – pohyb odpadních látek trávicím systémem.

Voda podporuje celkové zdraví a pohodu tím, že:

 • Snižuje fyzickou i psychickou únavu a malátnost,
 • doplnění energie v těle po cvičení,
 • odplavuje toxiny z orgánů, jako jsou ledviny a játra,
 • zlepšuje náladu,
 • zlepšuje metabolismus a hubnutí,
 • zlepšení zdraví trávicího traktu.

Obyčejná voda mění pravidla hry. Voda podporuje detoxikaci, pomáhá trávení, zlepšuje krevní oběh, zmírňuje zácpu, snižuje záněty, omezuje hlad mezi jídly, snižuje chuť na cukr, dodává energii a rozzáří vás.

💡 Tip: Inspirujte se i v dalších článcích na zdravé recepty na snídaní, lehký obídek a zdravou večeři do 15 minut.

žena pije detox těla recepty s vodou
Obyčejná voda mění pravidla hry – podporuje detoxikaci, pomáhá trávení, zlepšuje krevní oběh, snižuje chuť na jídlo a rozzáří

Proč zařadit recepty na detox těla?

Jedním z nejlepších tipů na hubnutí je pití vody. Voda je čistá, průzračná, bez kalorií a zbavuje tělo toxinů a volných radikálů. Jednoduše řečeno, voda je léčivá, proplachuje organismus a rozzáří zevnitř. Kdo by to tak nechtěl?

Pití vody namísto kalorických nápojů je prospěšné pro zásobování těla menším množstvím kalorií. Detoxikace vodou je skvělým způsobem, jak snížit množství tuku uloženého v játrech u obézních jedinců, včetně dospělých a dětí, když se přidá citron a ocet.

Pití detoxikační vody podporuje:

 • Očistu jater,
 • odstraňuje toxiny,
 • čistší pleť,
 • hubnutí,
 • lepší trávení,
 • zvyšuje hydrataci,
 • lepší náladu,
 • snižuje riziko vzniku ledvinových kamenů,
 • zlepšuje hladinu energie,
 • vyrovnává hladinu pH v těle.

Pití detoxikační vody na hubnutí je dokonalá očista, která uzdraví střeva a promění tělo.

💡 Tip: Hubnutí můžete zkusit podpořit též ketodietou. A pojďte se mnou objevit styl cvičení, co vás bude bavit. Tipy a inspiraci najdete v článcích – TOP 7: Nejlepší cvičení na hubnutí doma, HIIT, pilates nebo každodenní cvičení do 10 minut.

Proč detoxikovat vodou?

Ačkoli tělo odvádí skvělou práci při detoxikaci prostřednictvím orgánů – jako jsou ledviny a játra, udržování hydratace pomáhá tělesným orgánům fungovat na optimální úrovni, takže pití většího množství vody může pomoci vlastnímu detoxikačnímu úsilí těla.

Co když vám ale chuť vody nechutná? Možná si říkáte, že je nudná a bez chuti. Pojďte objevit 4 rychlé a snadné recepty na detox těla.

jednoduché recepty na detox těla sklenice s vodou, citrónem a mátou
Základ těchto jednoduchých receptů na detox těla je “obyčejná” voda

1. Citrónová okurková detoxikační voda

Tento detoxikační nápoj je lahodnou směsí citronů, vody, lístků máty a plátků okurky a je tak snadný a osvěžující.

👩‍🍳 Do vody přidejte plátky citronu a okurky a nechte ji odstát, aby se do detoxikační vody dostalo co nejvíce živin.

Citrony mají vysoký obsah vitaminů, například vitaminu C, jenž posiluje imunitní systém. Pokud chcete, můžete okurku vynechat a udělat si jen citron, ale přijdete o výhody okurky. Okurky mají protizánětlivé účinky, protože jsou bohaté na vodu a vlákninu a snižují otoky.

detoxikační voda s citrónem a okurkou
Tento recept je velmi jednoduchý a je jen na vás, jak bude chuťově výrazný po citrónu, okurce a mátě

2. Ananas a zázvor na uklidnění bříška

Potřebujete:

 • 1 šálek ananasu nakrájeného na kostičky,
 • 2 polévkové lžíce nakrájeného čerstvého zázvoru,
 • 4 šálky vody.

👩‍🍳 Do větší sklenice dejte ananas, nastrouhaný zázvor a doplňte vodou. Chvíli nechte odstát.

Ananas obsahuje bromelain, enzym, jenž pomáhá trávení a může snižovat nadýmání. Zázvorové nápoje zklidňují bolesti žaludku, protože zázvor pomáhá regulovat hladinu cukru v krvi.

Recept na detox těla s ananasem a zázvorem připravený v lahvičce
Detoxikační drink si můžete vzít s sebou do práce nebo kamkoliv se vydáte

3. Recept na detox těla s jablečným octem

Potřebujete:

 • 3 polévkové lžíce jablečného octa (nefiltrovaného a nepasterizovaného),
 • Šťáva z 1 čerstvého citronu,
 • 2 – 3 kapky kajenského pepře,
 • 1 lžíce medu.
příprava detoxikačního drinku nakrájené citróny
Příprava detoxikačního drinku je rychlovka a když se naučíte pít vodu pravidelně, klesne chuť na sladké limonády

👩‍🍳 Do sklenice přidejte jablečný ocet, čerstvou citronovou šťávu, med a kajenský pepř. Doplňte vodou. Uzavřete víko a protřepejte, dokud se med důkladně nepromísí.

Citron i kajenský pepř podporují trávení a pomáhají zmírnit nadýmání. Nefiltrovaný či nepasterizovaný jablečný ocet sice může vypadat zakaleně, ale obsahuje bakterie kyseliny octové, které mají schopnost stabilizovat hladinu cukru a podporovat celkové zdraví střev.

4. Klasická voda s bobulemi

Potřebujete:

 • 2 jahody, očištěné a nakrájené na plátky,
 • 6 borůvek, očištěných a rozpůlených,
 • 4 očištěné a rozpůlené maliny,
 • 4 očistěné a rozpůlené ostružiny.

👩‍🍳 Naplňte zavařovací sklenici ledem a přidejte výše uvedené přísady. Poté sklenici naplňte vodou. Před vypitím namočte bobule do vody alespoň na 4 – 6 hodin.

Nápoj s bobulovitými plody je dokonalým způsobem, jak maximalizovat denní příjem vody a zároveň si stejně tak vychutnat chuťově výrazný a osvěžující nápoj. Bobule, přírodní antioxidanty, jsou plné vitamínů a minerálů. Tmavě modře a fialově zbarvené bobuloviny – jako borůvky a ostružiny obsahují flavonoid zvaný antokyanin, rostlinnou sloučeninu obsahující silné antioxidanty.

3 sklenice s vodou a bobulovitým ovocem recepty na detox těla
Nápoj s bobulovitými plody je dokonalým způsobem, jak zvýšíte příjem vody a bobulovité ovoce obsahuje mnoho antioxidantů

Detox těla recepty jako součást zdravého způsobu života

Čím více budete pít tyto recepty na detox těla, tím lepší bude vaše trávení. Což znamená méně zažívacích potíží. Detoxikační voda též pomáhá při hubnutí, plochém břichu a zvyšuje metabolismus. Neříkejme tomu “očistná dieta nebo očista na hubnutí”. Jedná se prostě o součást zdravého způsobu života a zdravých návyků.

A to, že pití většího množství vody pomůže s trávením a odplavováním toxinů z těla, už víte. Vodu si přirozeně oslaďte čerstvými a zdravými potravinami, jako jsou citrony, bobuloviny, okurky, jablečný ocet, zázvor a kajenský pepř. Tyto detox těla recepty podpoří metabolismus, odstraní toxiny a zesílí zářivou pleť i díky podpoře stárnutí a antioxidantům z citronů. Už víte v čem spočívá jednoduché kouzlo detoxu těla? Vyzkoušíte?

Další zajímavé články

Žij úspěšně nové logo

Jak uspět v době internetu v životě i podnikání.

Copyright © 2024 | ŽijÚspěšně.cz